Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ratujcie !!

3 tygodnie temu ustawiłem "na oko" antenę - 100% i 70 %.

Dzisiaj postanowiłem podłączyć drugi dekoder do mulirooma. Korzystając z okazji że podłączałem przewód do  konwentera, podłączyłem "na trasie" przed konwenterem  miernik (w który zaopatrzyłem się w międzyczasie) tak aby przy okazji poprawić ,wydawało mi się nie najlepsze parametry.

Miernik okazał się szmelcem, włączał się i piszczał, by zaraz się wyłączyć. Nic nie mogłem ustawić, odpiąłęm go i walnąłem o ziemię. Ale.........wcięło mi sygnał, przez dwie godziny kręciłem czaszą i za [beep]ę nie mogę ma niego trafić .Przesuwam powoli,powolutku, ale na żadnym dekoderze sygnału nie mam.

Czy możliwe jest,że uszkodził się konwenter ? Czy coś innego może być powodem.

Pomóżcie , bo mnie coś trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....

Drugi dekoder podłączałem drugim przewodem do konwentera typu TWIN.

Korzystając z okazji, że wystawiłem drabinę chciałem przy pomocy miernika polepszyć sobie sygnał. Miernik podłączyłem krótkim przewodem do konwentera, z drugiej strony do miernika podłączyłem przewód od tego drugiego, instalowanego właśnie dekodera. Był sygnał. I na dekoderze i na wskaźniku. Ale podczas ustawiania - polepszania sygnału - wskaźnik się skichał, a sygnał sie rozjechał. Miernik wywaliłem, ale nie mogę trafić spowrotem na sygnał.

I tu moje pytanie. Czy po prostu nie mogę trafić na satelitę, czy może skichał się konwenter ?

Teraz jest jaśniej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam 3 dekodery od nc+, lecz jest problem z odbiorem z transpordera 1149H m.in brak TVP1. 

Na dwóch dekoderach poziom sygnału oscyluje w granicach 75% a jakość w granicach 37%. Na jednym dekoderze te wartości wynoszą 0%. Reszta kanałów z innych transporderów idzie bardzo dobrze. Gdzie może leżeć przyczyna? W wadliwym konwerterze czy złym ustawieniu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zgłosiłem do C+ ,że znów gdy chciałem coś obejrzeć online ,był problem, i takie coś dostałem ⬇️

 

# wersja oprogramowania, dokładna wersja przeglądarki, systemu operacyjnego,

# rodzaj połączenia z Internetem,

# operator internetu, 

czy problem występuje z kanałami LIVE, VOD,

# adres IP https://whatsmyip.org

# treść komunikatu / błędu, jeśli się wyświetla,

# kiedy sytuacja wystąpiła (dokładna data i godzina).

 

Takie pytanie mam : oni chcą rozwiązać problem ? czy szukają na kogo zgonić ?!

 

Dziwię się, że nie pytali :

- jaka była pogoda (dokładne dane)

- czy miałem włączony internet, i dlaczego wifi

- laptop czy komp ?

- dlaczego musiałem online, a nie przez TV i ostatnie

- nazwisko panieńskie mojej mamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu na TVN24 mam drobne problemy z odbiorem. Co kilka/kilkanaście minut pojawia się delikatna pikseloza (przez ułamek sekundy).

Zaobserwowałem to na Dualboxie (parametry z miernika sygnału Poziom 98%, Jakość 67-69 %) jak i wifiboxie (Poziom 97%, Jakość 78-82 %).

Nic nie zasłania anteny, nic nie porusza anteną (jest zamontowana na ścianie  prywatnego domku  3 metry nad ziemią )

Na innych kanałach nic takiego nie zauważyłem. Wiecie może co może być przyczyną ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...