Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za sugestie, ale anteny po wizji już dawno nie mam (chodziło mi o to, że w tym samym miejscu wisi), jest od dawna 80. Antena jest jedna na dwa mieszkania więc nie ma opcji sąsiada, bo takowego po prostu nie ma ;-)
W kwestii urzędu po przemyśleniu - nie będę podawał powodu "zasłonięcie anteny". Spróbuję to ugryźć z trochę innej strony. Na przeciwko jest inna kamienica której drzewo zasłania światło i wchodzi praktycznie w okna.
Nie jest to sprawa życia lub śmierci, idzie lato, to nie czas na siedzenie przed pudłem a jesienią liście opadną i będzie lepiej. Po prostu problem zrodził się z tego, że zaniedbali pielęgnację drzew na mojej ulicy. To nie jest wystawowa ulica więc najłatwiej było szukać oszczędności właśnie tutaj. Natomiast prędzej czy później miasto będzie musiało się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że dekodery DSIW74 nie obsługują sygnału Unicable.

Gdyby obsługiwały to wystarczy multiswich Unicable i konwenter Wideband.

 

316b89cb4fd5cf39.jpg

 

W twoim zaś przypadku na dzień dzisiejszy to taki konwenter jak poniżej.

1 x Unicable ( złote złącze ) dla dekodera Ultrabox 4K oraz 3 x legacy ( srebrne ) dla 3 dekoderów DSIW74

 

 

Konwerter-Satelitarny-LNB-Unicable-SCR-3

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz uniwersalnego konwertera na teraz i na przyszłość na pełną funkcjonalność Kup najtańszy czyli ten z linku a po wymianie dekoderów wymienisz na 32 kanałowy unicable lub dokupisz multiswitch do obecnego.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Nie wiem czy to znów kwestia drzewa czy nie, dlatego zapytam. Macie u siebie kanały Polsat premium 1,2 3 i 4? U mnie na nich zerowa jakość sygnału. Te które wcześniej miały problem po korekcie anteny są ok, ale tych polsatow nie ma. Nie wiem od kiedy bo wcześniej ich nie sprawdzałem a teraz ma być Wimbledon.
Znając życie listek się inaczej ustawił i zasłonił akurat transponder tych polsatow (chyba 130).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego posta wynika, że była awaria zasilania i nie działały też kanały linearne z plusem.

Taka afera była swojego czasu, że "zakredytowany" Viaplay nie ma zapasowego zasilania, a tutaj niespodzianka z liderem technologicznym... ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przychodzę z problemem, z którym moi rodzice mają styczność od tygodnia.

 

Mianowicie chodzi mi o samoczynne włączanie się dekodera ITI 5800SX pomimo że jest wyłączony, co moi rodzice powinni zrobić? Wymienić dekoder? Próbowałem ich przekonać do tego pomysłu, ale niestety nie idzie ich przekonać.

 

PS1: ITI 5800SX został zakupiony na własność ponad 3 lata temu w ofercie "nc+ telewizja na kartę".

PS2: Jaki dekoder polecacie na wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dekoder własnościowy na kartę, poza tym gwarancja dawno się skończyła. Jedyne wyjście to oddać gdzieś do naprawy, lub wykorzystać opłacony okres i zakupić nowy w tej usłudze.Operator nie musi i na pewno nie wymieni na inny,to nie abonament niestety.

1 minutę temu, ircios napisał:

 tylko 4k

W ofercie na kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...