Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ozzy666 napisał:

Dekoder (WifiBox+) nie obsługuje unicable. Proponował bym zmienić konwerter np. na ten https://hollex.pl/konwerter-scr-24ub-opticum-robust-3-legacy-p-4654.html

Dekodery DSIW74

 

Czyli tylko konwerter.

Główny do złotego a reszta do legacy ?

Najprościej ? Chyba tak będzie . Żadne multiswitche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój problem z transponderem 12.015 H 27500 3/4 rozwiązałem. Po przeróżnych zamianach i konfiguracjach okazało się że to wina konwertera. Wymieniłem na Inverto Home Pro Twin i wszystko wróciło do normy. Muszę jeszcze wymienić wtyki przy antenie i będzie odświeżona instalacja. Tak wiem, zamieniłem unicable na konwerter twin uniwersalny ale to zamierzona decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w TV mam uszkodzony port HDMI HDCP 2.2, i od tego czasu na innych (3) portach HDMI nie mogę ustawić rozdzielczości w dekoderze C+ na 2160p.

Pojawia się informacja o "Ochronie danych....HDCP" i obraz wraca do 1080p.

Do tej pory było ok, ale jak piszę, mam 3 inne porty w TV i na nich nie mogę ustawić 2160p, a port HDCP2.2 mam uszkodzony w tv.

Czy gdybym zakupił przejściówkę czy rozdzielacz HDMI z HDCP to pomoże włączając kabel w te porty jakie teraz używam HDMI w TV?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu,

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paweł 68 napisał:

Trzeba mieć za dużo kasy, albo być bardzo rozrzutnym aby za taki kabelek tyle wydawać.

Za mniej niz 100 można kupić, i to dłuższy. 

@marcin8316 najlepiej naprawić uszkodzony sprzęt, a potem jak to nic nie da, bawić się w zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie od wczoraj brak kanałów z jednego transpondera (tak mi się wydaje, że jednego) - kanałów TVNu, c+ sport i kilku innych. Zaczęło się od lekkiej pikselozy aż całkiem zgasło. Antena nie była ruszana. Poziom sygnału jest wysoki ale jakość niska. Czego to może być objaw? Padnięty konwerter quad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że rozrosło się drzewo na drodze sygnału (antena wisi między parterem a pierwszym piętrem kamienicy) i przesłania sygnał. Póki co roku przycinali gałęzie to było dobrze, teraz oczywiście szkoda było kasy stąd problemy... Muszę uderzać do urzędu.
Antena lekko skorygowana i jakość 50% ale na długo to pewnie nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wskórasz, lub nieprędko coś z tym zrobią
Bardzo możliwe. Pani z urzędu stwierdziła, że mój powód "jest nie na miejscu". I według niej nie ma potrzeby przycinania, mimo że na oczy nie widziała drzewa. Jej przełożony już był bardziej stonowany ale czarno to widzę. Zanim coś ruszy to przyjdzie jesień - zima i będzie po problemie.
Pytam jak wyglądał harmonogram przycinania drzew to ponoć cyklicznie przycinają ale ostatnio plany krzyżują wichury. Antena wisi od czasu Wizji TV i nigdy nie było problemu - dopóki nie zaprzestali cyklicznych prac pielęgnacyjnych. Ja nie chcę wycięcia drzewa ale żeby o nie odpowiednio i regularnie dbali przycinając gałęzie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, cezar1125 napisał:

.....Ja nie chcę wycięcia drzewa ale żeby o nie odpowiednio i regularnie dbali przycinając gałęzie ;-)

Albo zacznij drzewo podlewać odpowiednim środkiem, albo dogadaj się z sąsiadem wyżej ( jak jest), co ma antenę sat i podlacz się do jego talerza.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ircios napisał:

albo dogadaj się z sąsiadem wyżej ( jak jest), co ma antenę sat i podlacz się do jego talerza

Ja też jestem za tą opcją, żeby @cezar1125dogadał się z sąsiadem (jeżeli ma) w sprawie podłączenia się do jego anteny.

 

Cytat

Antena wisi od czasu Wizji TV

@cezar1125 Dla świętego spokoju wymień antenę po Wizji TV na większą (minimum 80 cm), najtańsza wygląda tak:

https://hollex.pl/antena-tele-system-tef80r-grafit-p-4400.html

Edytowane przez Darek z Ozimka
Dodanie cytatu i kolejnej porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...