Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.11.2021 o 17:30, Dr.STech napisał:

Naciśnij na pilocie PILOT i jednocześnie 1. Na części pilotów można tak szybko wejść do nagrań.

 

W ultraboxie też działa! Dzięki! 

Zdecydowanie łagodzi to problem z punktu 3 moich problemów z ultraboxem.

Może są jeszcze jakieś inne skróty?

 

1. Nie potrafię poradzić sobie z włączeniem odtwarzania w zwolnionym tempie. Chodzi o możliwość analizowania lotu piłki w meczach tenisa, aby móc samemu weryfikować decyzje sędziów. W turbodekoderze bardzo intuicyjnie dało się włączać odtwarzanie z prędkościami 1/16, 1/8, 1/4 normalnej prędkości. W ultraboxie włącza mi się tylko 1/2.

 

2. Cyfrowe wyjście audio (SPDIF) ultraboxa jest znacznie cichsze (ok. 15 dB) niż sygnał z wyjść SPDIF z innych urządzeń. I to przy głośności z pilota dekodera ustawionej na max.
Sprawia to spory problem przy przełączaniu amplitunera 5.1 (przez który odtwarzam dźwięk z dekodera) na inne wejścia (TV, RADIO, Blu-ray). Przy takim przełączeniu można dostać zawału serca.

 

3. Funkcjonalność pilota ultraboxa+ jest znacznie słabsza niż turbodekodera - znacznie mniej przycisków i w związku z tym konieczność przechodzenia przez menu, aby docierać do funkcji, które na turbodekoderze były pod dedykowanymi klawiszami. Nie wpadł ktoś na pomysł, aby tak przerobić piloty od turbodekoderów by działały z ultraboxem?  

Edit: PILOT 1 - nagrania własne, PILOT 3 - MEDIA PLAYER, PILOT 4 - radia internetowe

 

4. Funkcja ZNAJDŹ PODOBNE jak też inne funkcje pod klawiszem INFO nie działają tak sensownie jak w turbodekoderze. W turbodekoderze na klawiszu tym był dostęp do programu na wiele dni naprzód (tak jak w EPG), a w ultraboxie sprawdza maksymalnie najbliższe 24 godziny. Bardzo to utrudnia zaprogramowanie nagrań kolejnych odcinków lub powtórzeń programu. Lub choćby sprawdzenie, że film będzie powtarzany za kilka dni, co jest istotne jeśli przełączyliśmy się na niego już po jego rozpoczęciu.


Edit: zamiast używać klawisza INFO w ultraboxie trzeba użyć klawisza EPG, a potem OK i z rozwijanego menu ZNAJDŹ PODOBNE.

Edit: Niestety gdy zapełnienie dysku przekroczyło u mnie 90%,  przez EPG nie da się znaleźć podobnych, bo dekoder tak zwolnił, że zanim zejdę kursorem do ZNAJDŹ PODOBNE, to to rozwijane menu już znika. 

 

Edit: aby dekoder znowu przyspieszył trzeba go było wyłączyć na chwilę z prądu.

 

5. Bardzo denerwujące są takie oszczędności, jak eliminacja wyświetlacza na panelu frontowym. I nawet nie chodzi o to, by widzieć jaki kanał się ogląda, ale o to by mieć podgląd czy oglądasz nagranie z dysku czy kanał telewizyjny, a jeśli kanał telewizyjny, to czy oglądasz live, czy z przesunięciem czasowym, a jeśli z przesunięciem czasowym, to by widzieć ile wynosi aktualne przesunięcie czasowe.


6. W ultraboxie gdy wybrana jest obcojęzyczna oryginalna ścieżka dźwiękowa nie potrafię wyłączyć wyświetlania się polskich napisów. W turboboxie dało się je włączać i wyłączać w opcji OPT.

Może ktoś podpowie jak rozwiązać powyższe problemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kombinacja pilota nie działa.

 

1. Żeby odtwarzać w zwolnionym tempie naciskasz pauzę i klawiszami lewo/prawo zmieniasz prędkość odtwarzania.

2. Raczej nic z tym nie zrobisz. Po prostu TTTM.

3. Dekoder pamięta ostatni wybór, więc jeśli wcześniej wchodziłeś w nagrania to wystarczy nacisnąć Menu i OK i jesteś na liście nagrań.

4. Z tego co kojarzę szukał 7 dni do przodu bez różnicy czy wchodziłem przez Info czy EPG.  Może jakaś aktualizacja coś zmieniła. Mowa o modelu Technicolor.

5. Co do braku wyświetlacza podzielam opinię ale już się do tego przyzwyczaiłem po kilku latach użytkowania ultraboxa. Choć powiem szczerze, że w turbodekoderze diody na panelu przednim świeciły się tak niemrawo, że i tak ciężko było bez wpatrywania się dostrzec czy się świeci np.REC

6. Nie wyłączysz napisów. To pomysł rodem jeszcze z czasów Cyfry+. Ówczesne Mediasaty włączały automatycznie napisy ekranowe przy wyborze oryginalnej ścieżki. Jeszcze Mediabox zdaje się miał opcję wyłączenia jak w turbo ale już Premiumbox odziedziczył tę nieszczęsną funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pawel napisał:

U mnie kombinacja pilota nie działa.

 

Zapomniałem napisać, że mój ultrabox jest produkcji ADB

 

Jak idzie o kombinację klawiszy, to klawisz PILOT/INFO trzeba wcisnąć ułamek sekundy wcześniej i nie puszczając go trzeba wcisnąć cyfrę. Wówczas powinna na ekranie pojawić się wywoływana funkcja. 

 

Ad. 1 U mnie to nie działa. Mając program na pauzie, wciśnięcie strzałki w prawo powoduje odtwarzanie z szybkością 1/2.
Naciskanie potem strzałki w lewo zatrzymuje odtwarzanie. Ani strzałkami ani klawiszami przewijania nie da się u mnie zmniejszyć już prędkości odtwarzania.

Ad. 4 U mnie pod klawiszem INFO w ultraboxie zawsze jest dostęp tylko do najbliższych 24 godzin. Nic więcej.
W turbodekoderze był dostęp do tej samej ilości pozycji, co w EPG.

 

Ad. 5 W turbodekoderze w czasie odtwarzania z timeshiftingiem na wyświetlaczy paliła się zawsze informacja  o ilości minut i sekund opóźnienia w stosunku do live. Teraz zdarza mi się, że oglądając coś,  co mnie interesuje, skoczę na inny kanał, by sprawdzić co tam leci i jak wracam na kanał, który oglądałem, okazuje się, że straciłem dalszą część audycji, bo oglądałem ją z time shiftingu. Bardzo denerwujące.

 

Ad. 6 Niepoważne to jest. 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mają różne piloty i wówczas update'y oprogramowania dekodera mogą nie być w stanie nic zmienić.

 

Pobawiłem się chwilę pilotem do JADA. Klawisz PILOT/INFO jest specyficzny. Ten klawisz nie wysyła do dekodera żadnego kodu gdy się go naciska. Kod jest wysyłany dopiero gdy się go puszcza lub gdy trzymając go naciśnie się dowolny klawisz spośród klawiszy cyfrowych 1 - 9 (poza klawiszem 0). Może pilot od ICTA działa inaczej?

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał:

Na to wygląda, że dodatkowo różnią się pilotami. 

 

Nie chce mi się wierzyć aby te piloty były różne, a jeśli tak, to może kupienie nowego pilota załatwia sprawę.


To czy pilot ma firmware wysyłający kod kombinacji klawiszy łatwo sprawdzić: oglądając jakąś audycję naciśnij klawisz INFO i nie puszczaj go; czy na ekranie pojawia się plansza z informacją o programie, czy dopiero gdy puścisz klawisz INFO?

22 godziny temu, Pawel napisał:

1. Żeby odtwarzać w zwolnionym tempie naciskasz pauzę i klawiszami lewo/prawo zmieniasz prędkość odtwarzania.

 

I jakie prędkości slow motion są osiągalne na dekoderze Technicoloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu Pilot pojawia się belka informacyjna. Jak dodatkowo nacisnę 1 to przełącza kanał. Na bank są różne piloty.

 

Znajdź podobne bez względu na to gdzie uruchomimy (pasek info czy EPG) wyszukuje 7 dni do przodu. Natomiast Po naciśnięciu Pilot/Info mozna przewijać do 24 godzin ale o ile pamietam w turbo było tak samo.

 

Prędkości slow motion 1/2,1/4,1/8,1/16.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie te piloty mimo iż identycznie wyglądają mają inny firmware. Ciekawe czy wziąwszy pilota od JADA, dekoder ICTA będzie reagował na jego skróty klawiszowe?

 

Ten brak wyboru różnych prędkości spowalniania poza 1/2 w dekoderach JADA wygląda na problem do rozwiązania update'm oprogramowania. Chociaż z drugiej strony oprogramowanie do obu modeli robi pewnie ADB, więc czemu nie zrobili tego w JADA? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do mojego ojca dzwonił konsultant z C+ w sprawie wymiany dekoderów z serii BOX+ (w tym przypadku chodziło o 5800SX i 2851S, oba kupione na własność), czy warto wymienić?

 

PS: Na dekoderze 5800SX jest podpisana umowa, natomiast 2851S jest w ofercie na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2021 o 07:09, kfm877 napisał:

Sprawdź szczelność połączenia. Kabel, wtyki.
10719 - 9750 = 969 MHz.
Ponad 900MHz jest dużo GSM i LTE. Może tu masz problem?

kfm877 

Czy jest szansa coś z tym zrobić? Jutro mają przyjść goście od neta i co im powiedzieć? Twierdzą, że to napewno nie ich wina ( u sąsiada też podobny objaw, ale dziś gdy sprawdzaliśmy na wyłączonej antenie przez 10-15 min było Ok). Przesunięcie tej anteny o np. 1 m? Proszę o pomoc! Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...