Skocz do zawartości

Jakie stacje radiowe można u was odbierać (nawet najsłabsze)?


svenson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale ta mapa pokazuje bardzo zaniżone zasięgi (koncesyjne) danych stacji, a przy ich rysowaniu stosowane są bardzo wysokie progi sygnałowe. Według KRRiT, niektóre stacje miejskie nie pokrywają zasięgiem nawet całych miejscowości nadawania, gdzie w praktyce tak nie jest (chociażby Antyradio w Krakowie).

Myślę, że o wiele bliżej rzeczywistości są mapy FM Scan: https://fmscan.org/net3.php?r=f&m=m&itu=POL oraz mapy Radiopolski: https://mapy.radiopolska.pl/test/. Warto jednak pamiętać, że to wszystko to są symulacje, mniej bądź bardziej odzwierciedlające rzeczywistość, lecz nigdy nie będą tego robić w 100%. Niemniej jest to jakiś wyznacznik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja ostatnio odbierałem następujące stacje czeskie:
Radio Impuls 89,0 
Frekvence 1 91,0 i 104,3
Radio Cas (gorszy sygnał) 92,8
Radio Blanik 93,7
Dodatkowo też dzięki tropo ukraińską jedynkę na 104,3 i jakieś niezidentyfikowane stacje zza wschodniej granicy na paru częstotliwościach. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 09:13, Poland napisał:

Na 105,3 MHz jest Radio Zet. Bardzo ciekawi mnie jak u ciebie z:

- RDN Nowy Sącz 101,2 oraz 105,1 MHz

- Trendy Radiem 101,9 MHz

- PR2 90,4 MHz

- Radio Slovensko 93,5(5) MHz

- Radiem CCM 93,4 i 94,9 MHz

A także z lokalnymi stacjami lokalnymi z Katowic jak chociażby Radiem Silesia na 96,2 MHz, Radiem Fest na 100,2 MHz, Radiem 90 na 90 MHz czy Radiem Piekary na 88,7 MHz

RDN 101,2 na telefonie na 105,1 brak z uwagi na Radio Alex

Trendy Radio tylko raz pewnie jakieś odbicie.

PR 2 90,4 dość dobrze, mocne "przy[beep]y" od Radia Maryja ze 90,6 ok. 4 km do nadajnika

Radio Slovensko i CCM brak, pozostałe również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Radio Fest ci niedługo pewnie Radio Profeto na 100,3 MHz przykryje. Dziwi mnie że Radio SuperNova (dawniej Radio Wawa) nie zasłania tobie Radia Piekary.

U mnie na samym telefonie na dworze pod kątem odpowiedniego położenia i ustawienia się odbierają u mnie stacje z Krakowa poza Meloradiem, Antyradiem, Muzo FM i Tok FM. Najbardziej prym wiodą kolejno VOX FM, Radiofonia, Radio SuperNova (o dziwo bo jest dalej od reszty), RMF Classic, Radio Pogoda, Radio Wnet i Chillizet choć te ostatnie jest na skali "atakowane" przez Radio Blanik i Radio Złote Przeboje z 93,8 MHz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj będąc w Czechowicach koło Gliwic odbierałem następujące stacje:

Radio Katowice z Raciborza na 97 MHz - w Chorzowie było to niemożliwe. 

Radio Vanessa z Raciborza na 100,3 MHz z RDSem!!! - pierwszy raz w życiu. 

PR Dwójka oraz Radio_FM na 94,5 MHz - oczywiście oba z RDSem!!! 

Hitradio Orion z Pradziad na 88,1 MHz z RDSem - obok lokalnego RMFMAXXX!!! 

Radio Blanik z Ostwavy na 93,7 MHz z RDSem

Radio Proglas z Pradziada na 93,3 MHz z RDSem - mimo obecności Radia CCM z Gliwic!!! 

Radiozurnal z Pradziada na 91,3 MHz z RDSem - obok słabych złotych przebojów z Katowic!!! 

Radio Regina z Żyliny na 100,1 MHz z RDSem - pierwszy raz w życiu!!! 

Frekvence 1 z Radhosta na 94,1 MHz z RDSem - mało gdzie się pojawił RMF Classic z Katowic!!! 

Radio Katowice z Wręczycy na 98,4 MHz z RDSem!!! 

Funradio z Żyliny na 99,2 MHz z RDSem!!! - w większości wytlumilo Evrope 2 z Pradziada. 

Country Radio z Trzyńca na 97,4 MHz - obok lokalnego TOK FM!!! 

Rock Radio z Opola na 106,6 MHz z RDSem!!! 

Radio Doxa z Góry Świętej Anny na 89,6 MHz z RDSem!!! 

Radio Kiss z Frydtka Mistka na 101,1 MHz - obok Radia Katowice na 101,2 MHz!!! 

Radio Opole z Góry Świętej Anny na 105,1 MHz - niestety bez RDSu i obok Antyradio z Szyndzielni(Bielsko-Biała). 

Radio Doxa z Opola na 107,9 MHz

 

Wybrałem te najciekawsze ponieważ cała reszta odbierała normalnie (z RDSem lub bez). Mój sprzęt do odbioru to była Nokia 515.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 11.05.2021 o 11:28, Poland napisał:

Radio Fest ci niedługo pewnie Radio Profeto na 100,3 MHz przykryje. Dziwi mnie że Radio SuperNova (dawniej Radio Wawa) nie zasłania tobie Radia Piekary.

U mnie na samym telefonie na dworze pod kątem odpowiedniego położenia i ustawienia się odbierają u mnie stacje z Krakowa poza Meloradiem, Antyradiem, Muzo FM i Tok FM. Najbardziej prym wiodą kolejno VOX FM, Radiofonia, Radio SuperNova (o dziwo bo jest dalej od reszty), RMF Classic, Radio Pogoda, Radio Wnet i Chillizet choć te ostatnie jest na skali "atakowane" przez Radio Blanik i Radio Złote Przeboje z 93,8 MHz. 

Pozwolę sobie dopisać do tego grona jeszcze Rock Radio z Krakowa a z poza tego miasta chociażby Radio eM z Kielc (na 91,8 MHz) i Radio Kielce na 101,4 MHz gdzie zresztą właśnie w przedziale 101 MHz mam najbardziej zapchaną skale przez kilka rozgłośni radiowych. Ostatnio polepszył mi się też odbiór Radia Eska z Bochni (na 106,8 MHz) i Radia Plus z Rabki na 102,7 MHz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...