Skocz do zawartości

Kanały odbierane u Was naziemnie


Gość Zlotus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w Bialymstoku i odbieram takie stacje:

-TVP1, TVP2, TVP3 Bialystok, TV4, TVN, Polsat (wszystkich doskonaly odbior)

I oprocz tego jeszcze kilka kanalow bialoruskich ale tutaj mocniej zasnierzone (ONT, LAD, BelarusTV, CTB Ren TV). Odbior tychkanalow jest zawsze lepszy po obfitym deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mieszkam 5 km od Tarnowa po stronie wschodniej i odbieram idealnie TVP1,TVP2,TVP3,POLSAT i chociaż mam dosłownie 3 km do nadajnika na G.Św.Marcina to nie odbieram TVN bo jest nadawany kierunkowo na Tarnów , ciekawe czy to jedyny taki nadajnik TVN w Polsce? Wszystki pozostałe kanały są nadawane dookulnie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w Nowej Soli z naziemnej odbieram

- tvp1

- tvp2

- tvp3

- polsat

- tv 4

brakuje niestety stacji tvn ale niestety o zachodzie Polski chyba zapomnieli :roll:

pozdrawiam

 

Slusznie, przykra sprawa, ze tylko wieksze miasta maja tvn naziemnie. Moze to sie zmieni po cofnieciu koncesji dla tv4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolej na Jaworzno:

 

TVP1, TVP2, TVP3 Katowice, Polsat, TVN, Tv Puls, CT1, CT2, Nova, Prima, STV1, STV2, TV JOJ.

Wszystko odbiera bardzo dobrze na zwykłej antenie siatkowej bez wzmacniacza. Podczas tropo w dobrej jakośći odbiera TVP3 Wrocław ze Ślęży a czsem stacje czeskie z bardzo odległych nadajników, kilka razy nawet zdarzyła się Austria :) .

 

To chyba mieszkasz na jakiejść potężnej górce, bo na wymienionym przez Ciebie sprzęcie, bardzo dobrej jakości tych wszystkich kanałów nie da się osiągnąć w Katowicach, więc w Jaworznie też nie. Rozumiem gdybyś tylko stwierdził, że mozesz odbierać te kanały, ale chciałbym zobaczyć jakieś screeny tej bardzo dobrej jakości, bo z moich doświadczeń wynika, że coś nie pasuje w Twoim opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mieszkasz na jakiejść potężnej górce, bo na wymienionym przez Ciebie sprzęcie, bardzo dobrej jakości tych wszystkich kanałów nie da się osiągnąć w Katowicach, więc w Jaworznie też nie. Rozumiem gdybyś tylko stwierdził, że mozesz odbierać te kanały, ale chciałbym zobaczyć jakieś screeny tej bardzo dobrej jakości, bo z moich doświadczeń wynika, że coś nie pasuje w Twoim opisie.

 

Mieszkam na IV w bloku i mam odsłonięty cały kierunek na południe czyli Beskidy i Czechy. Podczas dobrej widocznośći nawet widać góry a cąły czas widze idealnie maszt RTCN Kosztowy. Czeską CT1 odbieram 4 razy i do w dobrej jakości niezależnie od tego jak ustawiona jest antena. Z radiem jest podobnie, więcej stacji południowych sąsiadów niż naszych. Screenów w tej chwili nie posiadam ale pomyśle nad tym :wink: .

 

A jak w Katowicach odbierają TVN i Puls z Bielska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam anteny kierunkowe i żadna nie jest ustawiona w kierunku Bielska. Muszę popróbować bo skoro mówisz to powinienem wyciagnąć coś więcej z instalacji antenowej. Ja mam TVP1,2,3, Polsat i TVN [ten z Katowic]. Mam wszystkie stacje czeskie. Nie mam wymienionych przez Ciebie słowackich i TV Plus. Mieszkam na wzgórzu na południu Katowic i z dachu mam widok na góry. W stronę Krakowa mam mniejsze szanse bo tam jest jeszcze większe wzgórze, które mnie zasłania. Skoro Ty potrafisz tyle odebrać to ja też muszę potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z południa stacje odbieram naprawde bardzo dobrze. CT1 na C36 odbieram idealnie z TXT nawet na zwykłej antenie teleskopowej. Z Krakowa odbieram słabo TVP2 na C33 i tylko tyle. Ogólnie w Jaworznie Chorągwica wypada bardzo dobrze ale u mnie to wręcz odwrotnie za to czechów i słowaków mam aż w nadmiarze :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest marnie: góry i doliny. Praktycznie odbiera tylko tvp2 i tvp1 ale z jakością od której można się pochorować. I to wszystko mimo że jak wyjdę przed chałupę (hehehe) to widzę nadajnik na Suchej Górze.

Natomiast dvb-t to: tvp1,2,3 i tvppolonia, chyba tylko tyle, nie pamiętam bo nie mam odbiornika.

Ale kupię jak Cyfra+ powie że im tvpsport jest niepotrzebna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój zestaw:

 

TVP1

TVP2

TVP3 Katowice

Polsat

TVN

 

i to byłoby na tyle, jeśli chodzi o kanały nadawane z nadajników przeznaczonych na mój "teren" (mieszkam w Dąbrowie Górniczej k. Katowic)

 

a poza ty obieram:

 

TVP3 Kraków

Puls

CT1

CT2

Nova

Prima TV

STV1

STV2

TV4 - tu mocne przebicia z STV2

jakaś TVA

 

chyba tropo:

ATV1 -Austra

RAI Uno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TV naziemna stanowi alternatywe na "stop klatki" w CYFRZE

podczas złej pogody,i fakty lokalne (Cyfra nadaje tylko Warszawskie)

odbieram standardowo raczej w dobrym przekazie 6 Polskich,3 Czeskie,

Jako ciekawostke powiem że w warunkach odosobnienia ,najlepiej się

sprawdza antena typu "dynamitowego" a prawdopodobnie przez mury

najgorszy odbiór ma TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Koledzy z okolic Katowic mogą się pochwalić w jaki sposób - jakie anteny, wzmacniacze, zwrotnice - udało/udaje im się odbierać prawie wszystkie stacje czeskie i słowackie i dodatkowo austriackie.

Też mam zamiar poćwiczyć a nie chcę ponownie odkrywać Ameryki. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...