Skocz do zawartości

Kanały odbierane u Was naziemnie


Gość Zlotus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kanały odbieracie ze zwykłej anteny?

 

Mieszkam na Górnym Śląsku. Mam dostęp do 4 polskich stacji: TVP1, TVP2, TVP3, Polsatu. Poza tym łapie tyle samo kanałów czeskich: CT1, CT2, Prima, Nova.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kanały odbieracie ze zwykłej anteny?

 

Mieszkam na Górnym Śląsku. Mam dostęp do 4 polskich stacji: TVP1, TVP2, TVP3, Polsatu. Poza tym łapie tyle samo kanałów czeskich: CT1, CT2, Prima, Nova.

 

to samo co kolega @Zlotus, z następującymi zmianami: Dolny śląsk, i bez TVP3 :P (chociaż nie, na kierunkowej antenie z dobrym wzmocnieniem nawet będzie, tylko że z "duchami").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Warszawie:

 

Z PKiN:TVP1,TVP2,TVP3,POLSAT,TVN,PUlS,TV4

PRZYSUCHA: TVP1,TVP2,TVP3, POLSAT

Białystok:TVP1,TVP2

Płock: TVP1

Lublin: TVP1?

 

Olsztyn TVP??

Grodno (Białoruś, okresowo, głównie grudzień-marzec) : BT1 (kolor, secam), ONT (kolor, stereo, secam).

Rosja?:Rossija?

 

?:TVP1, TVP3, POLSAT, coś w okolicach kanaly 65,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Żaganiu odbierane są: :)

TVP1- odbiór bardzo dobry, :)

TVP2- odbiór bardzo dobry, :)

TVP3 Lubuska- odbiór średni, :)

POLSAT- odbiór bardzo dobry, :)

TV 4 - odbiór słaby, :(

TVN - brak :(

TVP 3 Wrosław - odbiór dobry :)

ARD- odbiór bardzo dobry,

MDR - odbiór bardzo dobry,

ĆT 1- odbiór bardzo dobry,

ĆT2 - odbiór bardzo dobry,

NOVA- odbiór dobry,

PRIMA TV- odbiór bardzo dobry,

RBB- odbiór słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie dobrze. Ja mieszkam w Rykach. Niestety znajduje się tutaj maszt nadawczy.

Z tego powodu odbieram tylko:

-TVP 1,

-TVP 2,

-TVP 3,

-Polsat

i to raczej w średniej jakości. Kiedyś można było złapać TVN z nadajnika w Lublinie ale teraz nie ma mowy. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie dobrze. Ja mieszkam w Rykach. Niestety znajduje się tutaj maszt nadawczy.

Z tego powodu odbieram tylko:

-TVP 1,

-TVP 2,

-TVP 3,

-Polsat

i to raczej w średniej jakości. Kiedyś można było złapać TVN z nadajnika w Lublinie ale teraz nie ma mowy. :x

Hmm...W Rykch powinienaś mieć okresowo stacje telewizyjne z Brześcia...Myślę tu o BT1, które nadaje z tamtąt z chyba sporą mocą, nie pamiętam kanału, mają tam ładną wieżę, sygnał jest "wycięty" na zachód, ale z pełną mocą idzie na wschód, chyba na południe też, więc na yagi, albo na logarytmicznej, może coś się pojawić....Powinieneś mieć coś czasem z ukrainy, a w radiu conieco ze wschodu na dolnym ukf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Jaśle ( jako ciekawostke podam ze to ok 25 km od nadajnika Sucha Góra uzywanego do DVB-T :-) ) i kiedyś jak jeszcze używałem szerokopasmowej anteny łapałem:

 

TVP1

TVP2 Rzeszów

TVP2 Kraków ( jakośc baaardzo słaba )

Polsat

TV Dami ( kanał z jasielskiej kabłowki nadający naziemnie tylko na terenie miasta, wiadomości lokalne itp )

STV1 ( słowacka tv publiczna )

STV2 ( słowacka tv publiczna )

Markiza TV ( słowacka tv prywatna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Ja mieszkam w okolicy będzina (śląskie), tu gdzie mieszkam mam bardzo słaby odbiór, łapie tylko:

-TVP1

-TVP2

-TVP3

-Polsat

Żadnego z tych kanałów nie odbieram w idealnej jakości. Używam zwykłem anteny szerokopasmowej (siatkowej), nie pamiętam jaką mam w niej płytkę (wzmacniacz). Kiedyś próbowałem coś złapać na antenie dipolowej ale nie zdała rezultatu.

 

Może ktoś z was poleci jakąś dobrą antenę albo jakiś wzmacniacz, będę wdzięczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was poleci jakąś dobrą antenę albo jakiś wzmacniacz, będę wdzięczny :wink:

Najlepsza będzie jakaś logarytmiczna.

Można ją nabyć w sklepie http://www.dipol.com.pl :wink:

Wiele osób ją sobie ceni w odbiorze dalekich stacji.Ja mam , ale jeszcze nie zamontowaną.

To jest link do jej strony http://www.dipol.com.pl/sklep/a4015.php?sid=ff13c214bff39c4

J

TV Dami ( kanał z jasielskiej kabłowki nadający naziemnie tylko na terenie miasta, wiadomości lokalne itp )

Ciekawe, na wykazie nie ma o tym wzmianki!

http://radiopolska.pl/wykaz/polskatv.php

A ten wykaz jest bardzo szczegółowy i często aktualizowany.No, może nie aż tak często, ale często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolej na Jaworzno:

 

TVP1, TVP2, TVP3 Katowice, Polsat, TVN, Tv Puls, CT1, CT2, Nova, Prima, STV1, STV2, TV JOJ.

Wszystko odbiera bardzo dobrze na zwykłej antenie siatkowej bez wzmacniacza. Podczas tropo w dobrej jakośći odbiera TVP3 Wrocław ze Ślęży a czsem stacje czeskie z bardzo odległych nadajników, kilka razy nawet zdarzyła się Austria :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilardino napisał: kiedyś była jeszcze dostepna jakas włoska stacja To byl ES, odbicie od warstwy jonosferycznej.

 

To nie był ES. W Krakowie do 1994 nadawało RAI UNO włoska jedynka, nadawała na tym samym kanale co obecnie TVP3 Kraków. Był to "prezent"

w związku z Papieżem Polakiem. W Jaworznie RAI Uno odbierał bardzo dobrze dopóki nie podniesiono mocy CT2 na Pradziadzie. Teraz odbiera się albo czysty TVP3 Kraków albo CT2 i w tle trójkę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...