Skocz do zawartości

Telewizja w Azerbejdżanie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszego ranka z Turksata jeszcze był. Na szczęście wyłączenie Ictimai TV z HB było tylko chwilowe - kanał w sumie zaliczył ponad 30 godzin nieobecności na tym satelicie, emisję przywrócono wczoraj przed 15.

 

Teraz chciałbym nawiązać do ATV International, który wkrótce powinien pojawić się na HB. Więcej>>>

Na Turksacie kanał już sobie testuje i ma się całkiem dobrze - szkoda, że do stabilnego odbioru potrzebna jest antena przynajmniej 100 cm, ja na swojej "85" stację mogę oglądać tylko z rana, później jest tylko gorzej. Najbardziej ciekawi mnie ich ramówka - zapowiada się filmowo. Stacja puszcza mnóstwo amerykańskich filmów, czasami zdarzają się jakieś produkcje z Rosji i Azerbejdżanu. Ciekawe czy tak właśnie będzie się prezentować ramówka wersji "International", zwykły ATV już taki fajny nie jest (właśnie ten bardziej przypomina wersję międzynarodową). Być może są to tylko testy, po ich zakończeniu ATV Int. będzie kanałem bardziej "misyjnym". No cóż, pozostaje czekać i obserwować... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ciekawostki odnośnie ATV International ;)

 

Kanał emituje sporo nowości. Kanał filmowy premium, który wkrótce ma się pojawić na 13E? Wczorajszego wieczoru został wyemitowany film z Adamem Sandlerem w roli głównej, pt. Opowieści na dobranoc. Nie wiem, czy w Polsce odbyła się premiera tej komedii w telewizji premium, ale chyba jeszcze za wcześnie? ;)

 

Na obecną (testową) ramówkę ATV Int. składają się wyłącznie filmy produkcji amerykańskiej, a także rosyjskie i rodzime (azerskie). Filmy amerykańskie nie posiadają lektora, ani napisów, są puszczane w oryginalnej wersji językowej. Nie ma żadnych reklam, stacja nie emituje też żadnych zapowiedzi programowych, w przerwie między kolejnymi filmami są puszczane materiały video ukazujące różne zakątki Azerbejdżanu.

Poniżej zamieszczam kilka zapów zrobionych telefonem komórkowym.

 

ATV International: (wersja międzynarodowa)

moto0202m.th.jpg moto0203.th.jpg moto0200.th.jpg

 

 

Azad Azerbaijan (ATV) (wersja krajowa)

moto0204m.th.jpg moto0205.th.jpg moto0206.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna korzyść z AZ Tv to gdy gra repa tego kraju ( piłka rzadko siatkówka) reszty osobiście nie trawię co do meczów Ligi Europejskiej trudno uwierzyć aby dali fta pewnie tak jak piszecie bedzie naziemnie.

Nawet kadrę nie zawsze pokażą przez satkę.

 

Wiadomo coś nowego o ATV? Ciekawie to wygląda, może to będzie taki "pirat" jak Adjara TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma żadnych nowości o ATV Int. Jak coś nowego się pojawi, na pewno o tym napiszę. Wczoraj wieczorem leciał film z Leslie Nielsen w roli głównej, jakiś stary już film, tytułu nie kojarzę. W każdym bądź razie non stop filmy na ATV International :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też miałem o tym pisać. Na Echosiu zobaczyłem czarny ekran, więc mam pytanie: czy po prostu dali czarną planszę, czy też załączyli jakieś cudo typu RAS, którego Echostar nie rozpoznaje jako kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu teleturniej "Intellekt" jest realizowany w 16:9. Tak to wygląda:

aztv_x.jpg

Widać, że azerska TV idzie do przodu. W tym albo zeszłym roku mieli coś w rodzaju dnia otwartego. Z tej okazji pokazywali swoją pracę "od kuchni". Na jednym z ujęć zauważyłem wtedy wóz transmisyjny HD. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie to wygląda. Kto by pomyślał, że azerska telewizja aż tak bardzo technicznie zaawansowana :wink:

 

A jeżeli chodzi o kolejne wieści o ATV International. Najnowszy news o tym: https://satkurier.pl/news/49843

Kanał już normalnie nadaje. Od mojego poprzedniego posta z 24 września zaistniałą nowością jest tylko to, że teraz emisja odbywa się bez znaczka "TEST" w dole ekranu. Poza tym nic się nie zmieniło, nadal obowiązuje ramówka typowo filmowa. Poniżej dołączam kilka fotek. Dzisiejszego wieczoru kolejne filmy z Sandlerem ;) (chyba bardzo popularne w Azerbejdżanie - ale co to ma wspólnego z kanałem międzynarodowym, to nie wiem...).

 

moto0227.th.jpg moto0229.th.jpg moto0224.th.jpg

Film nadawany był oczywiście w oryginalnej wersji językowej bez żadnego tłumaczenia na język azerski. W tym samym czasie, kanał krajowy ATV emitował także amerykański film, ale już z tłumaczeniem na rodzimy język.

moto0231.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Nadawca kanału AzTV uruchomi swój nowy kanał tematyczny o nazwie Az TV İdman, czyli z azerskiego Az TV Sport. Start zaplanowano na 1 stycznia 2009r. Początkowo kanał będzie dostępny w niektórych miastach tego kraju, niewykluczone, że pojawi się też na satelicie. Az TV İdman będzie nadawał w godzinach 12:00 - 3:00, docelowo program będzie dostępny całą dobę.

źródło: http://www.qol.az/site/?name=xeber&news_id=265

No i stało się ;)Az TV İdman będzie udostępniony na satelicie. Na razie nie wiadomo, czy przekaz będzie kodowany. Oficjalnie nikt o tym nie mówi. Emisja z satelity Turksat 42E. Jako ciekawostkę dodam, że z rosyjskich for internetowych wywnioskowałem, iż stacja ta jest bardziej atrakcyjniejsza niż turecki sportowy NTV Spor. Więcej szczegółów>>>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że będzie FTA tak jak jest. Możliwości kodowania AzTV póki co nie ma (jak ma lecieć np. liga włoska na AzTV to puszczają jakiś szajs, czasami w porę nie zrobią tego i kawałek jakiejś transmisji można obejrzeć). Wymiana oryginalnego meczu na jakieś powtórki w dużej ilości nie wchodzi w grę. I tak nadawać będą w wiązce wschodniej, więc zabezpieczenie jakieś przed Europą jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 lutego wystartuje w Internecie nowy azerski kanał Gian Azerbaijan. Emisja będzie też prowadzona z satelity Turksat 42E, w zasadzie z tych samych parametrów co kanał AzTV Idman. Gian Azerbaijan ma ukazywać piękno Azerbejdżanu, jego bogactwo kulturowe, styl życia ludzi w nim żyjących i obecną sytuację kraju.

 

Reasumując, docelowo na tp. 10,968 GHz, pol. H, SR: 11200, FEC: 5/6 będą nadawane już trzy azerskie kanały: AzTV, który przenosi się z innych parametrów (satelita 42E), AzTV Idman i Gian Azerbaijan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że ruszyła docelowa ramówka ATV Int. Dzisiaj rano jak włączyłem kanał, emitowane były wiadomości w języku angielskim, ale po nich ...na szczęście maraton dobrych filmów :mrgreen: Jakość tego kanału na HB jest katastrofalna, wierzcie mi - na 42E ATV Int. prezentuje się przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość kanału ATV International na hot Birdzie jest fatalna, straszna pikseloza

Bzdura. Obraz jest bardzo ładny. Żadnej pikselozy. Może tylko raz coś podcięło.

Pojawiające się makrobloki są uzależnione od nadawanego aktualnie filmu. Jeden jest w dobrej, a nawet bardzo dobrej jakości, drugi w fatalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...