Skocz do zawartości

Multi Band Converter 9640 S - kilka pytań


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samo urządzenie pracuje całkiem nieźle, nawet przy nieco większych długościach kabla, ale należy użyć przewodu dobrej jakości, bo oczywiście Stacker i Destacker wprowadzają pewne tłumienie do instalacji (wszystko w opisie produktu: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=48&id=855). Do zestawu zalecam konwertery Twin od Maximuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

mam pytanie czy do Multi Band Convertera 9640 S można podać 2 kable z sygnałi pochodzącymi z Monoblocka Twin - czy będzie prawidłowo działać DiseqC na obu wejściach/wyjściach? Chciałbym podać do Multi Band Convertera 2x sygnał Astra+Hotbird.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Przepraszam że muszę odkopać temat po 6 latach, Mam bardzo ważne zapytanie jak to działa na jednym kablu satelitarnym z pojedynczym konwerterem ?

Na drugim mieszkaniu, nie mam jak przeciągnąć dodatkowego kabla, ani wymienić konwerter na TWIN - wynajmuję, chciałbym korzystać z dwóch dekoderów Polsatu i NC+ ?

Czy będzie to dobrze działało, czy będą to wydane pieniądze w błoto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niezależnego działania dekoderów musi być Twin.

Jeden kabel można także wykorzystać używając technologii Unicable. Konieczny  jest jednak zakup specjalnego konwertera i obydwa dekodery muszą wspierać tą technologię. Taką możliwość ma tylko polsatowski EvoBox i niektóre dekodery nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi Band Converter jest w stanie zsumować dwa sygnały SAT i później je rozdzielić na osobne urządzenia i powinno to zadziałać @Piotrek52090, ale z moich testów wynika, że generalnie drugi sygnał jest mocniej tłumiony. Dlatego musisz mieć zapas na antenie - jeśli już nie bardzo masz zapas sygnału, to sytuacja pogorszy się po przepuszczeniu przez to urządzenie. Jeśli zapas masz, to zadziała jak trzeba i pieniądze nie będą wyrzucone w błoto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mr. Orbita masz rację przy stosowaniu urządzenia Multi Band Converter należy mieć zapas sygnału i najlepiej żeby był to zapas rzędu ok 80db z konwertera. Już kilkanaście razy zamontowałem takie urządzenie moim klientom i zarówno Ja jak i moi Klienci jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy jak i z samego urządzenia. Polecam stosować tam gdzie mamy dekoder PVR a nie możemy doprowadzić 2 przewodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...