Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Inea porwała się z przysłowiową motyką na słońce, wystarczyło dodać kilka programów, aby wzbogacić ofertę po koncentryku, ewentualnie dogadać się z którymś z dostawców telewizji typu avios, telewizja światłowodowa itp, a byłoby lepiej i pewnie taniej, a tak trochę przekombinowali, z obecnymi cenami świetlanej przyszłości im nie wróże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, jak to jest w przypadku Inei, też trzeba wypowiedzieć umowę i kontaktować się z działem utrzymania klienta, aby dostać lepszą ofertę? Póki co na nowych warunkach wychodzi mi drożej niż mam obecnie...

 

Obecnie mam:

69,90 zł - Internet 300/300

05,00 zł - publiczne IP

10,00 zł - telefon stacjonarny

84,90 zł

 

wg. strony internetowej

74,90 zł - 300/300

05,00 zł - publiczne IP

14,90 zł - telefon stacjonarny

94,80 zł

 

Dodatkowo wg. ulotki promocyjnej, którą roznosili po domach jest to samo co wyżej, lecz dodatkowo 6mc za 0 zł, więc oszczędność 568 zł, ale nie wiadomo czy to jeszcze aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inei to nie działa. Możesz położyć wypowiedzenie a i tak nic lepszego nie dostaniesz. Chyba,że w Twojej lokalizacji działa jakaś konkretna konkurencja.

Ps.
Zastanawia mnie dlaczego inea nie dołącza TVP kobieta? Moja teściowa nie daje mi żyć, bo jest tam jakiś serial, który oglądają jej wszystkie koleżanki a w inea oczywiście kanału brak, mimo, że jest dostępny cyfrowo w dvb-t


Wysłane z iPhone 12 Pro Max za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andi

Dowiedziałem się, że jeśli nic nie zrobię to umowa przedłuży się automatycznie na czas nieokreślony na dotychczasowych zasadach. Inaczej obowiązują ceny jak na stronie internetowej... a to oznacza 10 zł/mc więcej, większa prędkość nie jest mi potrzebna więc nic nie zmieniam.

Spoiler

PdgATo4.jpg

 

@szopek

Tak, wystarczy zgłosić taką chęć na infolinii. Na adres mailowy prześlą potwierdzenie dodania usługi, koszt 5 zł/mc. 

 

@KarolKx

Od dostawcy otrzymałem router Huawei EG8245Q i po zgłoszeniu chęci na otrzymanie publicznego adresu IP nie musiałem dokładać dodatkowego swojego sprzętu.

Edytowane przez bieniek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając router od Inei ustawiony w trybie mostka to w tej sytuacji to tak, wtedy wszystko trzeba ustawić na swoim urządzeniu. Natomiast w moim przypadku mając router EG8245Q mogę bez problemów skonfigurować sobie WIFI, serwer DHCP, przekierowanie portów itp., m.in. dlatego też póki co wstrzymałem się z zakupem swojego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2021 o 13:51, KarolKx napisał:

Jeżeli się nic nie zmieniło, to tak. Koszt to bodajże 5zł/m-c, router jest wtedy przełączony w tryb bridge (brak wifi na routerze Inei, trzeba mieć do tego celu swój własny sprzęt).

Wykupienie pub ip i tryb bridge to dwie osobne rzeczy. Nigdy mi nie ustawiali bridge jeżeli tego załatwiałem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, to dwie różne rzeczy ;-), z mojego punktu widzenia, Huawei który dostałem, nie spełniał by moich oczekiwań bez bridg-a, dlatego skorzystałem z obu opcji, jakkolwiek kolega ma rację, nie ma obowiązku łączenia jednego z drugim, a mój wpis mógł wprowadzić kolegów w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.09.2021 o 17:24, leckow napisał:

jak rozumiem monterzy nie byli z inei?, bo jeśli byli to w czym problem monterzy z inei a zamówienie w inei?

możesz przybliżyć tą wątpliwość.

Dawno mnie nie było. W stosunku do Inei ma niższą prędkość w tej samej cenie (nie zgodził się na marketing), brak zewnętrznego IP, które miało być. Jako wisienka, to dłuższa reakcja na awarię, wszystko musi zgłaszać do TM, TM zgłasza do Inea, Inea się z nim kontaktuje w sprawie rozwiązania problemu.

 

Mam pytanko o kwestie techniczne do bardziej obeznanych. Inea ostatnio coraz bardziej "zachęca" mnie do wzięcia światłowodu, awarie coraz częściej, a sprzęt przynoszony w zastępstwie jest chyba z wielokrotnego zwrotu (dekodery). Powoli zastanawiam się nad przejściem.

 

Moja obecna oferta.

TV Inea Comfort HD 39,90

Internet 180/18 39,90

Publiczne IP 5,00

Razem 84,80 zł

 

Dostałem następującą propozycję (podobno w takim zestawieniu pakietów, będą te same programy, co w starej ofercie).

TV Start+Regio 9,90

TV Classic 24,90

Internet 300/300 49,90

Publiczne IP 5,00

Razem 89,70 zł.

 

Można wyciągnąć coś lepszego, czy nie ma szans? W sumie identyczna oferta jest na stronie.

 

Teraz jeśli chodzi o kwestie techniczne, bo to mnie najbardziej martwi. Obecnie mam modem w trybie bridge, ruter z ustawionymi swoimi DNSami i przekierowaniami portów na domowy serwer.

Czy mając ofertę na światłowodzie mogę mieć ich sprzęt w trybie bridge i podłączyć swój ruter?

Czy na swoim ruterze mogę wpisać własne DNSy?

Wiem, że Hiway musi działać z DNSami Inea, czy mogę skonfigurować go ręcznie i wpisać mu w ustawienia DNSy Inei?

Czy do Hiway trzeba robić jakieś przekierowania portów, żeby działał?

Jak działa Hiway po WiFi?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PawelZzz napisał:

Czy mając ofertę na światłowodzie mogę mieć ich sprzęt w trybie bridge i podłączyć swój ruter?

Tak. Nie ma problemu.

 

21 godzin temu, PawelZzz napisał:

Czy na swoim ruterze mogę wpisać własne DNSy?

Tak, w końcu to twój router. U mnie działa to bezproblemowo.

 

21 godzin temu, PawelZzz napisał:

Wiem, że Hiway musi działać z DNSami Inea, czy mogę skonfigurować go ręcznie i wpisać mu w ustawienia DNSy Inei?

Tak, jeśli tego nie usunęli to powinno być to możliwe, kiedyś tak właśnie ustawiałem. Inna opcja - sprawdz czy Twój router w ustawieniach DHCP nie pozwala na podanie konkretnemu IP/MAC innych DNSow niż standardowe.

 

21 godzin temu, PawelZzz napisał:

Czy do Hiway trzeba robić jakieś przekierowania portów, żeby działał?

Nie. Musi być tylko w sieci Inea i mieć ich DNSy.

 

21 godzin temu, PawelZzz napisał:

Jak działa Hiway po WiFi?

Tu dużo zależy od tego jakie masz warunki, przeszkody, odległość od routera, rodzaj sieci 2.4Ghz czy 5Ghz, inne sieci w okolicy itp. Ja mialem w bloku na 5Ghz i działało OK.

Pozdrawiam!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 19:27, mrSpectro napisał:

Inna opcja - sprawdz czy Twój router w ustawieniach DHCP nie pozwala na podanie konkretnemu IP/MAC innych DNSow niż standardowe.

Mój ruter takiej opcji nie ma, są tylko DNSy dla wszystkich. Swoją drogą, to jeszcze się nie spotkałem z możliwością przypisania DNSów do IP w tych sprzętach, z którymi miałem styczność, albo nie zwracałem na to uwagi.

W dniu 17.11.2021 o 19:27, mrSpectro napisał:

Tu dużo zależy od tego jakie masz warunki, przeszkody, odległość od routera, rodzaj sieci 2.4Ghz czy 5Ghz, inne sieci w okolicy itp.

Ja korzystam tylko z 5GHz, 2,4GHz jest u mnie zaśmiecone. Mam nadzieję, że jakoś to będzie działać.

Dzięki na szczegółowe odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na światełku nie mogę się doczepić do samego działania.

Działa stabilnie jako sprzęt.

 

Po za tym brakuje aplikacji TVP stream, TVP VOD, Netflix.

 

I tylko oferta TV dalej słabo rozwijana, nie wspominając o kanałach 4k

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku będę robił remont generalny w mieszkaniu i przy tej okazji uporządkować sprawę okablowania.


Chciałem podłączyć światłowód z Inei razem z telewizja Highway (obecnie mam po kablu antentowym).

 

Czy tak będzie działało:
Router od Inei w trybie bridge - Router Mój + ewentualnie Switch - dalej z mojego routera :
 - kabel Ethernet do dekodera Inei ADB -  HDMI - do telewizora
- kabel Ethernet do drugiego dekodera Inei (multiroom) - HDMI - do telewizora
- 3-4 gniazdka Ethernet pod konsole, telewizor itp

 

Czy jest w Inei możliwość zostawienia sobie TV na kablu antenowym a tylko dociągnięcia światłowodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam współ-Ineowców, dwa pytanka:

- czy też tak macie w Online TV, że maksymalna jakość dla większości kanałów HD to 720p (z kilkoma wyjątkami jak TVP1, WTK czy Eleveny które mają 1080p)?

- czy udało się może komuś uruchomić apkę mobilną na jakiejś przystawce albo telewizorze z Android TV? Oficjalnej wersji nie ma (wiadomo czy mają w planach w ogóle?) ale często apki na zwykłego Androida uruchamiają się też na ATV, z tą nie miałem jednak takiego szczęścia

Edytowane przez mopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołajki a w Inei nic.

 

Co ciekawe wiele sieci dodało do paczki C+ trzy kanały

Canal+ Sport 3,4 oraz Now.

 

A u nas cisza. Żadnych konkretnych działań, tv dalej leży

Z 4k też nic specjalnego się nie dzieje.

Aplikacji do Hiway też brakuje (Netflix, TVP VOD, Viaplay, Player, czy radiowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...