Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.01.2021 o 10:17, mrSpectro napisał:

jedynie dekodery muszą korzystać z DNSów INEA i korzystać z netu Inea.

Właśnie nie korzystam z serwerów Inea i dalej chciałem tego unikać ?

 

W dniu 4.01.2021 o 12:13, mrSpectro napisał:

U mnie nigdy nie miałem problemów z przycinaniem i obniżaniem rozdzielczości. HiWaya mam podłączonego przewodem do Nokii od Inea w trybie bridge. Do tego własny router.

Napisz czy dobrze rozumiem. ONT jest w trybie bridge i do niego masz podłączony swój ruter, oraz osobnym kablem HiWay. Czyli rozumiem, że na ruterze masz nornalnie nadane zewnętrzne IP? Właśnie na tym zewnętrznym IP mi najbardziej zależy, dlatego potrzebuję trybu bridge i własnego rutera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PawelZzz napisał:

Właśnie nie korzystam z serwerów Inea i dalej chciałem tego unikać ?

 

Możesz manualnie w HiWay ustawić DNSy inne.

 

16 godzin temu, PawelZzz napisał:

Napisz czy dobrze rozumiem. ONT jest w trybie bridge i do niego masz podłączony swój ruter, oraz osobnym kablem HiWay. Czyli rozumiem, że na ruterze masz nornalnie nadane zewnętrzne IP? Właśnie na tym zewnętrznym IP mi najbardziej zależy, dlatego potrzebuję trybu bridge i własnego rutera.

 

Dokładnie tak, mój router dostaje zewnętrzne IP (płatne 5pln/m w Inea tak w ogole)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Sytuacja wygląda u mnie następująco:
Posiadam Hiway TV z Inea wraz internetem. W domu mam 3 multiroomy ADB: 1 podłączony do modemu światłowodowego przez skrętkę i 2 łączące się przez wifi. Oprócz tego w innym pokoju posiadam własny router, podłączony skrętką do modemu INEI. Niestety multiroom, który stoi w pokoju, w którym mam router, często traci sygnał i pojawia się czarny ekran w trakcie oglądania TV.
Czy da się skonfigurować połączenie tak, żeby sygnał do tego jednego multirooma szedł po kablu albo wifi, ale z mojego routera, który w zasadzie stoi obok multirooma i jest połączony skrętką z modemem INEI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dekodery to HIWAY tak ?? jeśli tak to do każdego możesz poprowadzić kabel LAN i dekoder będzie łączył sie po kablu , inna opcja wziąć od nich wzmacniacz sygnału WIFI i od tego wzmacniacza podpiąć się kablem lan do dekodera - ta druga opcja będzie o tyle lepsza że nie będziesz musiał ciągnąc kabla LAN po całym mieszkaniu 

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, patryszq napisał:

Wszystkie dekodery to HIWAY tak ?? jeśli tak to do każdego możesz poprowadzić kabel LAN i dekoder będzie łączył sie po kablu , inna opcja wziąć od nich wzmacniacz sygnału WIFI i od tego wzmacniacza podpiąć się kablem lan do dekodera - ta druga opcja będzie o tyle lepsza że nie będziesz musiał ciągnąc kabla LAN po całym mieszkaniu 

tak, wszystkie dekodery to HIWAY. Wiem, że mógłbym podpiąć do każdego kabel LAN, ale wtedy tak jak piszesz musiałbym ciągnąć po całym mieszkaniu skrętkę. W tym momencie mam podpięty jeden dekoder przez kabel LAN, a pozostałe dwa łączą się przez WIFI (tak jak napisałem w pierwszej wiadomości). W drugim pokoju mam pociągnięty kabel LAN podpięty do modemu ONT NOKI z INEI, który dochodzi do mojego routera TP-Link. Jeśli jest taka możliwość chciałbym do tego routera podpiąć drugi dekoder albo przez kabel sieciowy albo po wifi, bo router i dekoder stoją w jednym pokoju obok siebie. Ale gdy próbowałem w ten sposób to łączyć, na dekoderze nie było sieci. Stąd moje pytanie czy da się tak zrobić

Edytowane przez czester23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro pierwszy tak podłączyłeś to reszta musi iść w analogiczny sposób , MODEM od inea od niego kabel LAN do twojego prywatnego routera i od prywatnego routera kolejne kable lub wifi do dekoderów , musi iść nie da sie tu czegoś popsuć lub źle podłączyć , jaki masz model routera od INEA ??

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, patryszq napisał:

No skoro pierwszy tak podłączyłeś to reszta musi iść w analogiczny sposób , MODEM od inea od niego kabel LAN do twojego prywatnego routera i od prywatnego routera kolejne kable lub wifi do dekoderów , musi iść nie da sie tu czegoś popsuć lub źle podłączyć , jaki masz model routera od INEA ??

Modem INEA mam ONT NOKIA G-240W-C
Moje pytanie bardziej brzmi czy da się podpiąć jeden dekoder kablem LAN do modemu ONT INEA, a drugi dekoder kablem LAN do mojego routera, a router zaś kablem LAN do modemu INEA. Czy wszystkie dekodery musza być wpięte albo do modemu INEA, albo do routera?

Edytowane przez czester23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, patryszq napisał:

Nie musza , skoro NOKIA podaje sygnał neta na Twój router i przez router idzie net i działa to na dekoderach tez zadziała , musi zadziałać , twój prywatny router działa tj internet po wifi i kablu działa , sprawdzałeś ?? 

Internet przez mój prywatny router działa. Zarówno po kablu jak i wifi. Problem pojawia się po podpięciu dekodera do routera. I przez kabel i przez wifi na dekoderze jest komunikat o braku połączenia sieciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, czester23 napisał:

Modem INEA mam ONT NOKIA XS-250WX-A
Moje pytanie bardziej brzmi czy da się podpiąć jeden dekoder kablem LAN do modemu ONT INEA, a drugi dekoder kablem LAN do mojego routera, a router zaś kablem LAN do modemu INEA. Czy wszystkie dekodery musza być wpięte albo do modemu INEA, albo do routera?

 

Z ciekawości - dostałeś ten modem do taryfy 1G czy 10G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam od ponad trzech lat internet 120 Mbit. Z zewnętrznymip płacę 44.90. W zupełności mi to wystarcza do Netflix'a, Playera + i Youtube na czterech telewizorach. Całkiem niedawno znajomy zakładał też internet światłowodowy w sieci Inea i miał wybór prędkości 300 i 600 Mb plus opłatę miesięczną za podłączenie do domku jednorodzinnego. Zastanawiam się, czy gdybym chciał podnieść prędkość to zamiast płacić 69.90 za 1 Gb będę też miał tylko do wyboru inne prędkości w większych cenach plus opłata za domek jednorodzinny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, czester23 napisał:

Internet przez mój prywatny router działa. Zarówno po kablu jak i wifi. Problem pojawia się po podpięciu dekodera do routera. I przez kabel i przez wifi na dekoderze jest komunikat o braku połączenia sieciowego.

 

Może masz na swoim routerze ustawione DNSy inne niż Inea?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrSpectro napisał:

 

Może masz na swoim routerze ustawione DNSy inne niż Inea?

 

Rzeczywiście mialem ustawione DNSy z google (8.8.8.8, 8.8.4.4) na własnym routerze. Po przestawieniu tego wszystko ruszyło na tym dekoderze co chciałem.
Dzięki za wskazówki. Gdzie mam wysłać piwo? :)

Edytowane przez czester23
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, szczerze mówiąc, nie wiedziałem  o tym, że  Plus ma świadczyć usługi na łączach Inei. Wiedziałem tylko o Netii :) dziękuję za  za info :) 

 

 

2 godziny temu, Przemorawicz napisał:

Może tak być. Mieszka w małej wiosce. A jak z tą opłatą za internet w domku za utrzymanie łącza?

Niestety, nie posiadam takiej wiedzy. Może ktoś  z forumówiczów wie? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kunkore napisał:

Czy warto zamienić INEA na Orange Love po światłowodzie?

Warto, dekodery ICU 100 i IWU200 lepsze od wynalazków INEi, FunBox 3.0 też daje radę. Do tego apka Orange tv Go też na plus. Jak dla mnie bogatsza oferta kanałów TV ale to sprawa indywidualna. Korzystałem z usług jednych i drugich i Orange w moim przekonaniu wygrywa. Cenowo natomiast jest różnie, w zależności jaka lokalizacja. U mnie w lokalizacji cena identyczna (POPC)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...