Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań:

 

1. Posiadam w jednym z pokoi w domu dekoder ADB 3831CX i zawsze kiedy nagrywam coś na dysk to zawsze się nagrywa wcześniej bądź później program.

Myślałem, ze to wina nadawcy i konkretnego kanału z którego chcę nagrywać ale zauważyłem to samo na TVN-ie, TV PULS, TV PULS 2, Disney Channel HD itd.

W zasadzie wszędzie tak do niczego to działa, czy też macie taki problem? (ogólnie dekoder dramat, bardzo wolny i zawieszający się)

2. Na jakiej zasadzie działa opcja nagrywania w Hi-Way? To zapisuje sobie gdzieś w chmurze? Jest jakiś limit zapisywania tak jak dekodery z dyskiem mają swoją pojemność?

Jak długo są przechowywane nagrania.

3. Czy nagrywając na Hi-Way też macie takie problemy z nagraniem wcześniejszym/późniejszym jak ja na ADB 3831CX?

4. Obecnie jestem na umowie bezterminowej zastanawiam się nad tym by zadzwonić  na infolinię i spytać  o lepszą ofertę, czy gdybym się zdecydował podpisać nową umowę to czy INEA obecnie daje umowy na czas określony i jak długie są?

5. Czy muszę mając światłowód wymieniać sprzęt przy podpisaniu nowej umowy? Jeśli tak to czy trzeba wymieniać cały sprzęt to jest ruter, ONT (mam obecnie alcatel lutent) i wszystkie dekodery?

6. Podpisując nową umowę dostanę powiedzmy Hi-Way dekoder itu mam pytanie takie: jakie są inne do wyboru jako multiroom i czy mogą to byc też Hi-Way albo inne dekodery z opcja nagrywania?

7. Czy Hi-Way do połączenia może być użyty kabel ethernet z rutera, czy konieczne musi być Wifi?

8. Najważniejsze pytanie jak oceniacie jakość telewizji mając światłowód i Hi-Way względem starych dekoderów takich jak ja mam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk. Infolinia? To na naszym forum więcej wiemy niż infolinia.
Co do odpowiedzi na bodajże 4 pytanie. Ja też jestem na umowie bezterminowej i płacę 219,90 zł za: pakiet ekskluzywny, internet 250/25, telefon stacjonarny no limits, dekoder ADB5810 CDX (nagrywarka) + 1 multiroom z ADB3831 CDX (nagrywarka) + 2 multiroomy (moduły CAM) oraz dodatkowo karta SIM (10 GB) z mobilnym internetem. Całość na koncentryku.
Dzwoniłem na początku roku do INEI z pytaniem czy jest szansa na lepsze warunki? Otrzymałem dwie odpowiedzi, po pierwsze nie mam możliwości podpisania umowy na np 2 lata pozostając na starej technologii (a więc HFC) a po drugie za taki zestaw jak mam teraz za 219,90 zl/m-c zapłaciłbym na nowych warunkach.....UWAGA!!!! 360 zł. Tak więc dopóki będę mógł zostaję na tym co mam bo ten operator będzie raczej drożał niż taniał.


Wysłane z iPhone XS Max za pomocą Tapatalk

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andi to jakaś kpina, za to co masz teraz przy podpisaniu umowy terminowej płaciłbyś więcej.

Masakra szkoda, ze Bareja nie żyje bo z tego byłby niezły film. Inna sprawa ty masz pakiet ekskluzywny a ja nie, mam jakiś stary i obecnie z tych nowych kanałów, które dodają to niewiele mi zostaje oprócz okna otwartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

2. Tak, w Hiway zapisuje się w chmurze, nagranie jest dostępne przez określony czas i możesz mieć określoną liczbę godzin nagrań - wszystko zależy od opcji jaką wykupisz.

3. Nieraz jest nierówny start/stop, ale ogólnie nagranie zaczyna się i kończy zgodnie z EPG, jeśli więc coś w EPG jest nie tak, to niestety z nagraniem też będzie nie tak.

4. Ceny są wysokie. Zgadzam się z andi. 

5. Raczej tak, mi wymieniali wszystko.

6. Tylko HiWay wchodzi w grę jako multiroom (ja mam 2 sztuki). Nagranie zaplanowane na jednym jest dostępne na obu. Pula/limity nagrań też są wspólne.

7. Może być ethernet. 

8. Moim zdaniem HiWay jest dużo mniej problemowy niż starsze dekodery. Ja miałem wcześniej Inteka - to był dramat. Niestety jak na moje oko, znajdziesz tu w historii sporo dyskusji, jakość obrazu w HiWay (bitrate, kodeki) mogłaby być lepsza.

 

 

Edytowane przez mrSpectro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest u mnie w rodzinie , SUPER HD PVR  + 1 MR FREE + HBO/HBO GO / net 600/600 światło na koncentryku umowa sprzed 5 lat  = cena 169.90

 

Propozycja INEI by upodobnić zawartość pakietu  to co jest do tego co ma być :

 

HI WAY PREMIUM MOVIE , NET 1Gb/1Gb = 174.90zł  , MR 15zł , PVR 100h nolimit 30zł = cena 219,90

 

Rożnica 50zł - korzyść - szybszy net , dodatkowe ok 10 kanałów które teraz nie są dostępne w starej pakietyzacji , rzekomo " coś nowszego " tj HIWAY , opinie tu są różne i skrajne od klakierów którzy klepią reklamę tejże beta usługi jaka ona jest ach i ech ,  po takich którzy bez ceregieli mówią jak jest , jaka  jest tego  jakość i awaryjność . Ilu użytkowników tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, pewne pytania  trzeba sobie odpuścić, inaczej  temat zostanie sprowadzony  do  czegoś zupełnie innego , albo   odpowiedź będzie okraszona sarkazmem, ironią. Oczywiście,  będą się tłumaczyć, że  ,, to tylko żart''

 

Cieszę się, że za  miesiąc, będę miał już nieco mniej niż 12ms-cy do końca umowy. Zostawiam tylko internet :)  zobaczę  jeszcze,  co Vectra będzie miała do zaoferowania w kwestii paczki internetu i TV. W październiku   będę wiedział coś więcej odnośnie Orange i ich usługami po światełku. Czy mogę  mieć  ich usługi po kablach Inei, czy nie.

Zdania na ten temat, podczas  rozmowy  na czacie z doradcą, czy  też infolinii były podzielone.

Najprawdopodobniej  zmienię sieć komórkową  na Orange, o usługi po światłowodzie zapytam przy okazji. 

 

Tak czy  inaczej- zarówno Vectra jak i Orange- mają znacznie bardziej adekwatną ofertę, w przeciwieństwie do Inei, która poszerzy zasięg  o miasto Bydgoszcz.

Nowe kanały  pewnie też spakietyzują jako oddzielna paczka.

 

 

Edytowane przez aadacho250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ofertę Orange która też jest w moich rodzinnych kablach/światło , powiem tyle że oferta jest uzupełnieniem tego czego nie ma w ofercie tv INEA a Orange posiada od dawna i ma więcej niz INEA , z założenia wychodzę ze i tu max i tam max i cenowo Orange jest znacznie droższe od uwstecznionej oferty tv

note10+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, andi napisał:

za taki zestaw jak mam teraz za 219,90 zl/m-c zapłaciłbym na nowych warunkach.....UWAGA!!!! 360 zł.


 

Tylko za co w sumie 360 zł  skoro pakiet ekskluzywny z internetem 1gb/s kosztuje widzę 249,90zł + 2 razy multiroom czyli 30zł tak?

No to to daje 280zl a nie 360 chyba, ze czegoś nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doczytałeś, że ja mam jeszcze trzeci multiroom, telefon stacjonarny, kartę SIM z 10Gb internetu mobilnego oraz za dodatkową chmurę do nagrań w nowej ofercie też trzeba płacić.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie po co " się bierze " sim od INEA skoro jest to nabijanie kasy na wyrost i się siłą rzeczy tylko PRZEPŁACA !!! jest tyle ofert SIM only że głowa mała a brać sim od INEA to jakby nie być świadomym rynku GSM , liczymy  HIWAY exclusiv 249,90+3x mr 15zł/45zł 3x PVR MR 15zł/45   =339,90 to za sim placisz 20,10zł  

 

Dodatkowa chmura do nagrań ?? w exclusive jest 100h nagrań ktpre trzymane w chmurze sa no limit - jest cos wiecej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIM z internetem mobilnym dostałem podczas poprzedniej umowy (gratis) korzystam z niego w samochodzie do nawigacji i Spotify. Tak więc jest to dla mnie korzyść i chcąc mieć to dalej musiałbym kupić coś nowego.
W moim obecnym zestawie mam jeszcze stacjonarny telefon (no Limits) a że mam sporą rodzinę w Anglii to często żona dzwoni.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tą jakością na Hi-Way, jaki jest ten bitrate na kanałach HD i zwykłych?

Podajcie proszę przy tym jaki macie bitrate jak jesteście połączeni czy przez wifi czy kablem ethernet?

Bo tak sobie myślę mając Netflixa tez nie raz jak po wifi jestem to mi dłużej wczytuje i dopiero po chwili lepsza jakość czytaj najwyższa wskakuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netfix i jego jakość to startrek a dekoder hiwey  i jego jakoś na HD szczególnie meczy jest tragiczna wcześniej miałem koncentryk i załuje ze go nie zostawiłem, na eleven 4k przy transmisjach np F1 na żywo ,było tak że rozdzielczość skakała z 4k na HD sama i było to deneruwjace i nic nie pomagało żółty przycisk ani nic przy transmisjach nie na żywo rozdzielczość tak się nie zachowywała 

mecze na żywo na Polsacie na hiway wyglądają jak w sd na TVP mecze wyglądały lepiej canal + w hiway wygląda dobrze ale nie idealnie . Hiway po kablu czy po WiFi działa tak samo nie ma różnicy jak działa to działa jak się zawiesza to zawiesza wszędzie jednakowo wiec ciągnięcie kabli internetowych po domu jest zbędne bo nic nie pomoże.  Po ponad roku korzystania z tego cuda stwierdzam że inea poprawiła stabilność i juz coraz mniej się zawiesza a teraz bomba zauważyłem że jesienią i zimą jak przychdził wieczór godzina 20 hiway przy transisjach na żywo czy premierach w TV obraz się cioł

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...