Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

@djadijos bo sygnał TV z DVB-C można sobie samemu podzielić na kilka TV / dekoderów w domu.

Można podłączyć swój dekoder - wziąć moduł CI+ albo nie parowaną kartę.

 

Z IPTV już tak nie ma - jest się zmuszonym do używania sprzętu od operatora.

Edytowane przez tweed77
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tweed77 napisał:

sygnał TV z DVB-C można sobie samemu podzielić na kilka TV / dekoderów w domu.

Szyfrowanego legalnie nie podzielisz. Chyba że masz na myśli podział fizyczny ale w dobie fttb to nie jest żadna zaleta.

 

11 minut temu, tweed77 napisał:

Można podłączyć swój dekoder - wziąć moduł CI+ albo nie parowaną kartę.

Będą parować karty bo właściciele treści będą wymagać lepszych zabezpieczeń. Tutaj możesz mieć jeszcze łatwiej bo aplikację. Zero kart, sprzętu tylko pobierasz aplikację i działa. Wkrótce też powinni w końcu standard DVB-IPTV upowszechnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym bardziej zabezpieczony i droższy "kątent" tym bardziej ludzie będą szukać alternatywnego rozwiązania.

I tu jest problem - właściciele treści mają tu nie wiele do gadania. Sprzedają prawa hurtowo.

Pośrednik - dostawca zabezpieczeń agresywnie wmawia że to dzięki ich technice będzie lepiej.

 

Jakby zwykły "Kowalski" poszedł do punktu operatora wziął samą kartę - włożył do swojego dekodera to by nie szukał alternatywy.

 

Wiele osób chce mieć wybór a nie być do czegoś zmuszanym.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tweed77 napisał:

Czym bardziej zabezpieczony i droższy "kątent" tym bardziej ludzie będą szukać alternatywnego rozwiązania.

I tu jest problem - właściciele treści mają tu nie wiele do gadania. Sprzedają prawa hurtowo.

Pośrednik - dostawca zabezpieczeń agresywnie wmawia że to dzięki ich technice będzie lepiej.

 

Jakby zwykły "Kowalski" poszedł do punktu operatora wziął samą kartę - włożył do swojego dekodera to by nie szukał alternatywy.

 

Wiele osób chce mieć wybór a nie być do czegoś zmuszanym.

 

Zwykły Kowalski to przede wszystkim zawsze będzie kombinował. By nie płacić za Multiroom, by mieć więcej kanałów itp. Jaki jest szum bo splittery dostały fedc i nie ma już Multiroom za darmo. Tak samo chcieliby nagrywać nieszyfrowane. A później wiadomo gdzie to trafia...

 

I nie, dobre zabezpieczenia nie wpływają na komfort użytkowania. Raczej trudność kombinowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda w kwestii HI WAY exclusive pack + net 1Gb za 239 zł  :

w cenie jest jeden dekoder HW + 1 do multiroom ??? czy za dekoder do multiroom trzeba dopłacić ? jeśli tak to ile kosztuje każdy kolejny dekoder ?? kwestia nagrywania ?? czy za to też trzeba dodatkowo zapłacić by każdy dekoder multiroom mogł nagrywać ?? czy opłata jest jedna za nagrywanie tj :

 

 

exclusive + net 1Gb      - 239

multiroom                      - 19,90 ( domyślna cena przykładowa , nie wiem ile to kosztuje )

nagrywanie w chmurze  -  19,90 dla wszystkich dekoderów ( domyślna cena przykładowa , nie wiem ile to kosztuje )

 

Jeśli chodzi o chmurę to jest wspólna dla wszystkich nagrań , i każdy widzi co nagrywa drugi i odwrotnie ?? Ile godzin nagrań można mieć ??

 

Musze to ogarnąć pewnej osobie i chce mieć pewność na bank co i jak a INEA odsyła mnie wciąż do cenników z których nic nie wynika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leckow napisał:

czy wymiana dotyczy dekodera na moduł, czy nie czasami dekodera na dekoder?

i czy w sieci światłowodowej, a nie na koncentryku?

 

Bazuję na mojej wiedzy-światłowód, modem Huawei i kabel koncentryczny do dekodera. Ostatecznie nie zdecydowałem się bo taka zamiana nie jest warta 200 zł!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 22:40, patryszq napisał:

Jak to wygląda w kwestii HI WAY exclusive pack + net 1Gb za 239 zł  :

w cenie jest jeden dekoder HW + 1 do multiroom ??? czy za dekoder do multiroom trzeba dopłacić ? jeśli tak to ile kosztuje każdy kolejny dekoder ?? kwestia nagrywania ?? czy za to też trzeba dodatkowo zapłacić by każdy dekoder multiroom mogł nagrywać ?? czy opłata jest jedna za nagrywanie tj :

 

 

exclusive + net 1Gb      - 239

multiroom                      - 19,90 ( domyślna cena przykładowa , nie wiem ile to kosztuje )

nagrywanie w chmurze  -  19,90 dla wszystkich dekoderów ( domyślna cena przykładowa , nie wiem ile to kosztuje )

 

Jeśli chodzi o chmurę to jest wspólna dla wszystkich nagrań , i każdy widzi co nagrywa drugi i odwrotnie ?? Ile godzin nagrań można mieć ??

 

Musze to ogarnąć pewnej osobie i chce mieć pewność na bank co i jak a INEA odsyła mnie wciąż do cenników z których nic nie wynika 

W cenie ekskluzywnego jest wliczone narywanie w opcji do 100 godzin. Każdy z dekoderów multiroom, automatycznie ma opcję nagrywania taką samą tj. do 20 lub 100 godzin. To co nagrasz na jednym jest dostępne na drugim (współdzielone 20 lub 100 godzin). Jednocześnie możesz utworzyć swój profil.
Nagranie do 20 godzin jest w każdej opcji. Rozszerzone nagrywanie do godzin 100 kosztuje + 15 zł, podobnie jak wcześniej opcja z PVR. Można nagrywać wiele rzeczy na raz.

Edytowane przez Xmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 22:20, patryszq napisał:

Nie ma juz opcji z modulami CAM , tak zapewne ukrycie skrycie jest ale w cenniku nawet nie ma , TERAZ  promuja beta HI WAY dl  klientów o mocnych nerwach i ślepych którzy nie dostrzegają jaka jakość jest oferowana za " HD " ?

Moduły Cam wydawane są na technologi HFC niestety z światłowodem są niekomaptybilne i nie działaja, różnica technologii. Beta testy Hiway Zakonczyły się w styczniu 2018 więc nie mów czegoś czego nie jesteś pewien. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem u kumpla obraz z "hajłeja" powiem Wam, szok. Nie chciałem go "dobijac" bo dał się skusić przez pracownika INEI. Poprzednio miał stary, dobry ADB z nagrywarką i moduł CAM na multiroomie.

Ten obraz dzisiaj przypominał mi film krwawy sport oglądany z kasety VHS pod koniec lat osiemdziesiątych poprzedniego stulecia. Poprosiłem go, a przełącz na inny kanał? To samo.
Na koniec pyta, czy tak to będzie wyglądało stale? A ja mu na to, nie wiem, póki co reklamuj i pisz skargi do UOKiK jeśli twoje reklamacje nie dadzą rezultatu.

Wysłane z mojego Huawei P30 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...