Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Sky usuwa nagrania.Kolejna rzecz...ileż tych nagrań na własność chcemy mieć..na własność się kupuje.To jedyny sposób by coś mieć na własność.

Co do oglądania w Unii to zostało miesiąc,potem koniec.Wychodzą z UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kurgan napisał:

Czekam na kogoś kto wreszcie napisze skrypt bądź kartę która deszyfruje te treści.

To wtedy całkiem upadnie jakość TV. Mamy zmore piractwa i bez porządnego szyfrowania zaraz każda treść wyląduje na torrentach itp. Tak,to jest chociaż okres oczekiwania,bo byle Janusz tego nie zrobi.

 

2 godziny temu, Kurgan napisał:

Potrzebować sobie mogą, my nie musimy za to płacić.

To wprowadzą Ci limity na łącząch stacjonarnych. Jak w LTE. Dzisiaj ilość danych chociaż by właśnie dzięki streamingowi treści rośnie strasznie szybko. A to wymaga ciągłych inwestycji w łącza magistralne i miedzyoperatorskie. Nie mówiąc o lepszych zarobkach dla pracowników. Biznes to nie instytucja charytatywna.

2 godziny temu, Kurgan napisał:

w Polsce wziąć jedynie internet i nie światłowód. Do oglądania fullhd 60fps wystarczy ci zwykła miedź 100Mbit.

Pozdro jeśli zwykła miedź telefoniczna w praktyce wyciągnie Ci 100 Mbps. G.fast to ostateczność tam gdzie nie ma szans nan podłączenie światłowodu w lokalu. 

Np zabytki. A HFC to tylko blokowiska. Światłowody są potrzebne, bardzo. Nie ma lepszej technologii do podłączenia domków itp. Do tego technologii która ma ogromną przyszłość.

 

2 godziny temu, Kurgan napisał:

rzecz nie w chmurze tylko w tym by ci nikt nagrań nie kasował po ustalonym czasie, poza tym fajnie jeśli taki dekoder robi za domową chmurę dla tabletów i innych dekoderów. 
A jeżeli już musi kasować to minimum powinno być dostępne 9 miesięcy i nie 200h a nieskonczoność

U siebie mam chmure 120 dni i 5000h i w zupełności wystarczy. 9 miesięcy to zbyt długo zdecydowanie. Miejsce na serwerach też kosztuje.

Godzinę temu, umek napisał:

na własność się kupuje.To jedyny sposób by coś mieć na własność.

Dokładnie.

Nadawcy wyświetlają treść i pozwalają Ci ją nagrać na dysk operatorskiego STB, ale jeśli chcesz mieć coś na własność to sorry, ale kup to. Nagrania działają na zasadzie wynajmu. I 99% osób i tak tylko tyle potrzebuje. Jeśli chciałem mieć pewien koncert na własność to kupiłem go , bez względu na to czy to plik HD czy DVD czy BluRay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 18:46, MaTyy napisał:

No ja właśnie słyszałem, że tym bardziej dają. Często od przedstawicieli którzy chodzą po domach :D

 

No to ja mam dokładnie odwrotne informacje - poza miejscami, gdzie jest duża konkurencja początkowo nie dają słonecznej. A na POPC będzie jeden cennik (bez słonecznej itp.), nawet nieco droższy niż standardowy. Zresztą to normalne działanie - w Orange jak chcesz światłowód do domku jednorodzinnego to płacisz 15 zł więcej na miesiąc.

 

Co więcej ma być limit na bezpłatne prace ziemne i jak masz dom za daleko od ulicy to będziesz musiał dopłacić za instalację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mrSpectro napisał:

Cześć. Ja po kilku rozmowach z DUK Inea też dochodzę do wniosku, że warto tylko internet od nich zostawić a usług TV poszukać gdzieś indziej. Nie udało mi się nic wynegocjować - uparcie tkwią przy cenach ze strony, mimo, że wypowiedziałem im już umowę a płacę ponad 200pln za poprzedni pakiet exclusive. W hiway upierają się przy 260 PLN.

 

Naprawdę, aż tyle? ?
 Być może cena miałaby jakikolwiek sens,  gdyby  do pakietu trafiały  wszystkie kanały, jakie  operator doda w przyszłości,  a  takiej gwarancji  nie ma. Rozmawiałem niedawno na ten temat  z konsultantką . Powiedziała, że nie wie, jak  będzie wyglądała  pakietyzacja  w przyszłości.

Edytowane przez aadacho250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pincet napisał:

 

No to ja mam dokładnie odwrotne informacje - poza miejscami, gdzie jest duża konkurencja początkowo nie dają słonecznej. A na POPC będzie jeden cennik (bez słonecznej itp.), nawet nieco droższy niż standardowy. Zresztą to normalne działanie - w Orange jak chcesz światłowód do domku jednorodzinnego to płacisz 15 zł więcej na miesiąc.

 

Co więcej ma być limit na bezpłatne prace ziemne i jak masz dom za daleko od ulicy to będziesz musiał dopłacić za instalację :)

O jaki cennik chodzi? Bo aktualnie chyba jest tylko jeden (net za 70 zł za 1 Gb/s + TV ta nowa Hiway)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie regulamin INEA: https://www.inea.pl/download//files/oferta_2019/Premium_Swiatlowod_v_1.0_regulamin_promocji_2019-02-11.pdf i nie wierzę własnym oczom.

 

Cytat

2.8 Podwyższenie standardowej miesięcznej opłaty abonamentowej za daną Usługę na zasadach określonych w Regulaminie Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych, powoduje podwyższenie promocyjnej opłaty abonamentowej, o kwotę podwyżki opłaty standardowej.

 

Czyli klient ma się zgodzić na płacenie przez 24 miesiące kwoty, którą INEA może sobie bez problemów podnosić? To raczej nie jest fair.

Edytowane przez mrSpectro
oznaczenie cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, umek napisał:

A w jaki sposób inaczej to widzisz?Przecież jeśli wykupisz inne usługi to mają Cię za to nie obciążyć?

 

Ten punkt jest na tyle nieprecyzyjny, iż może się odnosić do pakietu TV który bierzesz po cenie promocyjnej na 24m (nie tylk do pozostałych usług), a w takcie umowy zmieniają jego standardową cenę na wyższą i w tym momencie cena z Twojej promocyjnej umowy też się zmienia, a zobowiązanie na 24m zostaje. Gdyby nie było tego punktu mógłbyś bez problemu rozwiązać umowę bez kar, a skoro jest, to się zgadzasz na takie zmiany już przy jej podpisaniu. Ja tak to rozumiem. 

Edytowane przez mrSpectro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, umek napisał:

Wszelkie opłaty są ujęte w umowie i nikt bez powodu ich nie zmieni.I nie nie mógłbyś rozwiązać bez względu czy jest taki zapis czy nie.

 

Ten punkt właśnie sprawia, że nie wszystkie warunki cenowe są jasne przez okres 24m dla klienta. Inea już jest znana ze swojej niesłowności wiec wybacz, ale jestem nieufny do wszelkich tego typu zapisów. Dla przypomnienia,  w przeszłości prawo stanęło po stronie klienta:

https://gloswielkopolski.pl/inea-oddaje-pieniadze-klientom-sprawdz-jak-uzyskac-zwrot-infolinia-formularz/ar/10781042#!

 

Update:

Prawo telekomunikacyjne pozwala im na podwyższenie ceny w sytuacjach gdy zmusza ich do tego zmiana prawa. Wtedy nie masz powodu do zerwania umowy, jednak gdy zmienią Ci cenę usługi telekomunikacyjnej bez takiego powodu, to masz prawo do wypowiedzenia umowy bez kary. Nie wiem tylko jak to się ma do cen pakietów TV i usług łączonych (siec plus tv). 

W sumie dochodzę do wniosku, że w tym przypadku ten punkt nie ma żadnego prawnego znaczenia, bo nie może podważyć prawa telekomunikacyjnego. 

Edytowane przez mrSpectro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mrSpectro napisał:

 

Ten punkt właśnie sprawia, że nie wszystkie warunki cenowe są jasne przez okres 24m dla klienta.

Na czas okresu promocyjnego, abonent będzie ponosił opłaty zgodne z cennikiem promocji.

Edytowane przez Xmas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, UnrealT napisał:

Tam gdzie większość kasy na inwestycje  z UE.

 

Powiem szczerze czegoś nie rozumiem. Na sieci powstałej z dotacjami UE ceny wyższe niż na samodzielnie sfinansowanej????

Na A2 z Konina do Wawy UE nakazała wdrożenie obniżonych stawek, bo współfinansowała budowę. I dzięki temu zamiast 40gr/km u Kulczyka na "unijnej" płacimy 10gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Powiem szczerze czegoś nie rozumiem. Na sieci powstałej z dotacjami UE ceny wyższe niż na samodzielnie sfinansowanej????
Na A2 z Konina do Wawy UE nakazała wdrożenie obniżonych stawek, bo współfinansowała budowę. I dzięki temu zamiast 40gr/km u Kulczyka na "unijnej" płacimy 10gr.
Konin - Wawa jest bezpłatna ;) coś ci się pomyliło chyba :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, korni007 napisał:

Konin - Wawa jest bezpłatna ;) coś ci się pomyliło chyba :D

 

https://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-osobowe/platnosci-i-stawki/stawki-oplat

 

Na pewno?? Z Konina do Strykowa się płaci...

(co prawda ze Strykowa do Wawy opłata nie jest pobierana...)

Edytowane przez tomek.cis
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Czytam sobie regulamin INEA: https://www.inea.pl/download//files/oferta_2019/Premium_Swiatlowod_v_1.0_regulamin_promocji_2019-02-11.pdf i nie wierzę własnym oczom.   

 

2.8 Podwyższenie standardowej miesięcznej opłaty abonamentowej za daną Usługę na zasadach określonych w Regulaminie Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych, powoduje podwyższenie promocyjnej opłaty abonamentowej, o kwotę podwyżki opłaty standardowej.

  Czyli klient ma się zgodzić na płacenie przez 24 miesiące kwoty, którą INEA może sobie bez problemów podnosić? To raczej nie jest fair.
 

 

Nie pamiętam w którym punkcie ale w Regulaminie Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych jest zapis że każda zmiana ceny musi zostać wcześniej podana i jeżeli się nie zgadzasz możesz zerwać umowę i nie płacić kary, oczywiście są też wyjątki kiedy cena może zostać zmieniona i nie będzie przysługiwało prawo do odstąpienia od umowy.

 

Znalazłem ten zapis.

Rozdział VI §19

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, korni007 napisał:

Konin - Wawa jest bezpłatna ;) coś ci się pomyliło chyba :D

Prawo telekomunikacyjne, nakazuje aby firmy wchodzące na projekty innych operatorów nie miały niższej opłaty niż właściciel sieci. Ma się nie opłacać. 

Pisałem w sprawie nowej ofert HiWay i dekodera wifi obecnie miałem pona drozszego. Napisałem maila na kontakt@inea.com.pl ze odchodzę bo maja drogo. Dostałem nową ofertę taniej i nie wg cenników które daliście. Czekam na montera i nowe warunki. 20 zł taniej niż ta.oficjalna kwota. 

Piszcie maile zatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Amando31 napisał:

Prawo telekomunikacyjne, nakazuje aby firmy wchodzące na projekty innych operatorów nie miały niższej opłaty niż właściciel sieci. Ma się nie opłacać. 

Pisałem w sprawie nowej ofert HiWay i dekodera wifi obecnie miałem pona drozszego. Napisałem maila na kontakt@inea.com.pl ze odchodzę bo maja drogo. Dostałem nową ofertę taniej i nie wg cenników które daliście. Czekam na montera i nowe warunki. 20 zł taniej niż ta.oficjalna kwota. 

Piszcie maile zatem :)

Możesz taki specjalny cennik pokazać?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...