Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam to wszelkie jesienne promocje pojawiały się raczej w okolicach września.

 

Obecnie dział utrzymania klienta daje raczej to o czym było pisane wcześniej. Ja w ramach reklamacji z kolei dostałem taką samą propozycję jak kolega kilka postów wcześniej:

- internet 500 Mb/s

- Pakiet Ekstra HD

- telefon no limit

 

w sumie za 80 zł.

 

Do tego multiroom gratis, a dodatkowe dobrałem Canal+ na 12 mcy za 50 zł (akurat skończy im się Liga Mistrzów). Oczywiście w sierpniu dołożyli mi 5 zł za zewnętrzne IP - warto to reklamować? Przy przedłużaniu umowy nie było o tym mowy, a miałem je już wtedy aktywowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie nie jest bezzasadne, bo skoro ma przez euro to niemożliwe jest, aby nie miał obrazu, bez względu na to, czy to kanał HD, czy nie. Problem jest gdzie indziej.

 

Odnośnie kabla to tak, jak pisał Barti, jest to kabel SCART, dekoder to TechniSat, taki jak tutaj: https://www.inea.pl/zainspirowani/wpis/inea-vlog-odcinek-21-dekoder-technisat-podlaczenie-krok-po-kroku

 

Co do kanałów HD to np. te Eleven, czy TVP1 HD, które mam w pakiecie, po włączeniu ich jest czarny ekran, ale dźwięk słychać. W sumie nie znam się na tym. Czy to wina dekodera, czy nie, ale uznałem, że to pewnie z powodu telewizora kineskopowego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dekoder, który posiadasz, obsługuje jedynie kompresję MPEG-2, a kanały HD są nadawane w kompresji MPEG-4 (dla lepszej wydajności) i stąd zapewne czarny ekran u ciebie na kanałach HD. :roll: Bo tak normalnie to powinny one u ciebie również "świecić", nawet po podłączeniu dekodera kablem typu SCART do telewizora kineskopowego. Wówczas rozdzielczość obrazu zostaje przeskalowana do rozdzielczości typu SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. O ile pamiętam to chyba dekoder dostałem w 2013 roku. Czyli na takim kineskopowym telewizorze z odpowiednim dekoderem działałyby kanały, których nie ma w SD, a są tylko w HD?

To w takim razie jak pójdę do Inei wymienić dekoder po tylu latach to mi wymienią za darmo na coś nowszego? Czy za to się płaci albo jest zależne od pakietu, jaki się posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie pobiorą od Ciebie dodatkowej opłaty, ale zapewne zaproponują Ci do nowego dekodera nową umowę.
Pisząc, ze dekoder od nich otrzymałeś w 2013 roku domniemywam, ze obecnie jesteś na umowie na czas nieokreślony, stąd też okazja do wynegocjowania nowych, korzystniejszych warunków umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. :) Ja i tak jestem na pakiecie Senior, więc pewnie już za bardzo nie ma z czego negocjować. W przyszłym tygodniu będę mógł sprawdzić, czy na nowszym telewizorze też nie będzie obrazu na kanałach HD, bo jak się okaże, że tam będzie to jednak nie będzie wina dekodera, a telewizora. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nie ma nic do rzeczy. Możesz mieć Lazuryta (pierwszy telewizor moich rodziców). ;)

 

6890216200_1446062316.jpg

 

Jeśli odbierasz ofertę za pomocą dekodera, nawet na takim zabytku odbierzesz (tutaj byłby potrzebny dekoder z modulatorem lub zewnętrzny modulator... ale to dotyczyłoby wszystkich kanałów).

Jak odbierasz jakikolwiek kanał to i Eleveny powinieneś odbierać.

Masz dekoder SD. Wymiana dekodera załatwi sprawę. Wymiana TV nic nie da, nawet jak przeskoczysz epokę, czyli z SD od razu na 4K (z pominięciem HD Ready i Full HD) to z dekoderem SD odbierzesz to samo (tyle, że w lepszej jakości).

Najlepiej podaj model dekodera.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzicie, że nie pobiorą opłaty? Bo tego wymagałaby przyzwoitość czy bo Inea tak działa? Moim zdaniem jak najbardziej pobiorą, bo mają tak w cenniku. Zresztą, w pakiecie Senior chyba nie ma oficjalnie kanałów HD, więc bez zmiany umowy mu nie zmienią, chyba że zapłaci stówę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby zdarzyć się taka sytuacja, że nie będą mieli możliwości wymienić na taki sam (przy założeniu, że nastąpiłaby awaria sprzętu), wtedy wydaliby technologicznie nowszy, skoro w umowie zawarta jest informacja o dzierżawie sprzętu - są zobowiązani.
Tutaj dekoder działa, w związku z czym ja sądzę, że to jest "dobra wola" Inei i wymieniając na nowszy nie pobiorą dodatkowej opłaty.
Jak pisałem wcześniej, mają okazję zaproponować klientowi nową lojalkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, Ty piszesz jak Ci się wydaje, że powinno być, a ja piszę, jak jest faktycznie w Inei. :) Jest całe mnóstwo fajnych promocji sprzed paru lat, które bardziej opłaca się trzymać na umowie na czas nieokreślony, niż zawierać nową umowę. Jak kolega ma pakiet TV za 25 złotych albo Internet + TV za 40 zł to co mu mogą zaproponować, żeby podpisać lojalkę? ;) Tak naprawdę dużo zależy od osoby, która będzie go obsługiwała, ale za bezpłatną wymianę sprzętu, z tego co wiem, zazwyczaj o[beep]ają sprzedawcę, więc jest bardzo możliwe, że mu za darmo nie wymienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw tej wymiany ... trzymam kciuki za pozytywnym załatwieniem, a to oznaczałoby, że Inea albo rozważa już i zacznie likwidację dubli SD albo postawi na nowoczesnego HDeowego seniora.

Na dobrą sprawę w pakiecie seniora (i nie tylko) wypadałoby, aby duble SD dwóch programów zniknęły i tak jak w DVB-T były w HD ... TVP1 i TVP2. O TVP Info wypada przemilczeć.

Jak jest z dostępem do 4 programów z MUX-8 na tych dekoderach? W DVB-T są w SD, a Inea postawiła na HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie usunięcia kanałów SD z oferty i list dekoderów w INEA bylem naiwny przez długi okres.

Wg mnie na stan dzisiejszy/obecny firma w tym obszarze jest nie reformowalna, co nie spełnia moich oczekiwań.

Do konca czasu lojalki pozostaje mi się przyglądać jakie zmianyvw tym czasie zostaną dokonane.

Rozwiązanie dla siebie znalazłem poprzez zmianę sygnału na satelitarny, po udanych testach telewizji na kartę, przychodzi czas na jesień na abonament w nc+ (tutaj postęp w tym obszarze jest o wiele wyzszy i zapewne sygnał UHD rowniez się pojawi, może nawet do konca jeszcze tego roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za porady odnośnie przedłużenia umowy.

W punkcie na osiedlu Oświecenia stwierdzili, że moja obecna umowa jest tak wyjątkowa, że jedynie mogą mi zaproponować wyższy upload i darmowe rozmowy ze stacjonarnego na komórki za 20zł/mies. więcej :-|.

Złożyłem wypowiedzenie i czekam pewnie naiwnie na lepsze propozycje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed podpisaniem umowy testowałem 1 Gb/s i doszedłem do wniosku, że nie warto jeszcze w niego iść. Korzystam z różnego rodzaju serwisów z plikami i rzadko kiedy udało mi się osiągnąć cokolwiek więcej niż 500-650 Mb/s - praktycznie tylko w testach dobijałem do około 900 Mb/s. Z tego też powodu ostatecznie mam 500 Mb/s. Myślę, że te 250-500 Mb/s to na tą chwilę takie rozsądne optimum. Dodam, że dotyczyło to mojego sposobu korzystania z internetu - Ty możesz mieć oczywiście inne zdanie :)

 

Przy okazji pytanie - czy któremuś ze starych użytkowników zewnętrznego IP udało się skutecznie zareklamować tą opłatę 5 zł/mc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie doczekalem , nic nie mieli na samego neta wiec wzialem aneksowalem umowe na 1Gb/100 za 99.90 :)

 

6562924878.png

 

Jedna rzecz jest nadal żenująca, a mianowicie upload.

Pamiętam jak miałem od INEI internet po zwykłym kabelku i pytałem na infolinii: "dlaczego macie tak mały upload?".

W odpowiedzi było, że póki co na zwykłym kablu są ograniczeni ze zwiększeniem uploadu.

No ale obecnie mam światłowód i co i nadal nic, bo wciąż mam przycięty upload w wysokości 50Mbps.

Ty papryk masz obecnie jak widzę 100 Mbps uploadu, ale i Ciebie i Mnie ograniczają mimo, że obecnie mamy światłowód!

Dlaczego? Odpowiedzią jest idiotyczna postawa INEI i ich dziwnych widzimisie.

A tak dla przykładu Winogradzka Telewizja Kablowa posiada łącze nie dość, że o wiele tańsze to mają łącza symetryczne 500/500 Mbit, można? Oczywiście, ze można tylko trzeba szanować klienta a INEI do tego daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...