Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wiedzieć, że dla Janusza nie liczy się jak największy zysk. :)

Janusz ma coraz mniej do powiedzenia na Wysogotowie. Kiedyś chodziły plotki, że chce sprzedać firmę UPC ale to raczej nie wypali- UPC jest częścią konkurencyjnego dla Warburga funduszu Liberty. Pościągali dyrektorów z UPC i bawią się w prawdziwe korpo. Teraz ta decyzja UOKiK- wykonanie jej przesuwają w czasie żeby stratę wliczyć w nowy rok rozliczeniowy. Będą musieli sobie na czymś odbić tak więc uważnie czytajcie umowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest już informacja:

 

"INEA S.A. informuje, że osoby będące Abonentami INEA zostaną powiadomione przez INEA S.A. o sposobie realizacji ich uprawnień wynikających z decyzji Prezesa UOKiK zgodnie z postanowieniami tej decyzji, tj. w formie pisemnej lub – jeśli Abonent wyraził na to zgodę – za pomocą środków porozumiewania się na odległość, w terminie do 30 listopada 2016 roku."

 

A osoby nie będące abonentami mogą się już zgłaszać do 15 stycznia 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wyrywkowy ten UOKiK jest.

Skoro aż od 01.04.2014r (TV) brali pod lupę podwyżki to czemu pominęli podobną do tej ze stycznia 2015 za internet, ale mającą miejsce we wrześniu 2014r.

Od lutego 2015 podwyższali pakiety od 25 Mbps mnożąc przez 2, a we wrześniu 2014 pakiety do 10 Mbps zrównali do 15 Mbps. Ciekawe czego we wrześniowym przyspieszeniu UOKiK nie dopatrzył się, może zaważyło, że wtedy można było propozycji nie przyjąć, a w 2015 już tylko wypowiedzieć umowę. Czyżby obawy przed pospolitym ruszeniem emerytowanego 1 Mbps skłoniły do porozumienia stron (UOKiK & Inea) o wykluczeniu kampanii wrześniowej AD 2014?

 

Zapis o zwrot kasy na konto bankowe na rzecz tego abonenta co świadczyli usługę też jest ciekawy, będzie niekiedy zabawa na wnuczka ... oby banki były wyrozumiałe dla wnuczków pomagającym seniorom, bo gorzej gdy wnuczkiem okaże się Inea. Mogli rozważyć zgodę na rozliczenie w ramach nowej (innej) umowy pod danym adresem zawartej przez innego domownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - tak technicznie .. mam kartę Cam i zauważyłem że na kanale ESKA TV HD mam godzinę przesuniętą do tyłu - np zamiast 18.00 pokazuje 17.00
Na wszystkich innych kanałach mam poprawną godzinę - zgłosiłem to na infolinie i pierwsze co to że mam z tv coś nie tak , lecz kolejny konsultant potwierdził że ma tak samo i że gdzieś to zgłoszą ..... Jak jest u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początku chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post:)

 

Planuję przejść do sieci Inea z platformy NC+. Głównie dlatego, że mam dość zrywającego sygnału w okresie jesienno-zimowym oraz przy okazji każdego ulewnego deszczu, oraz na coraz gorsze warunki jakie mi platforma NC+ oferuje.

Pytanie mam o różnicę w jakości obrazu - głównie podczas meczy na żywo np. na programach Canal+. Na talerzu jakość jest znakomita (jeśli nie zrywa sygnału), jak to wygląda w sieci Inea? Nie pytam tych, którzy tych różnic nie dostrzegają jako laicy, tylko fachowców którzy mieli do czynienia zarówno z platformą NC+ jak i siecią Inea. Zawsze uważałem , że sygnału z talerza nie zastąpi żadna kablówka (wiem, odpowiedziałem sobie na pytanie:)). Ale może jednak się mylę, i w dobie cyfrowych kablówek ta różnica nie występuje lub jest niewidoczna dla oka? Mam na myśli nasycenie barw, ostrość obrazu, zwłaszcza przy transmisjach na żywo. Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.

No i jeszcze kwestia dekodera - który z obecnie oferowanych jest najlepszy i gwarantuje najlepszą jakość? Może możecie polecić jakiś niedrogi ale naprawdę dobry zakupując we własnym zakresie? Oczywiście PVR.

Bardzo proszę o pomoc, umowę z NC+ mam do końca października, na okresie wypowiedzenia, więc jestem panem sytuacji, oferty płyną coraz ciekawsze, no ale to zrywanie sygnału.. 

 

Pozdrawiam,

jack78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolosalna różnica na korzyść Inei, czy NC+? Jeśli na korzyść Inei to nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. :) Czy inni potwierdzą "kolosalną różnicę"?

Nie mogę mieć dekodera od Inei, a użytkować własnego? 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest OK, no może poza konwerterem, który jest już dość wysłużony, nawet bardzo. Problem z tym, że sygnał "ślizga" mi się po betonie, mam taką lokalizację. że inaczej talerza nie zamontuję. Coś słyszałem o konwerterach. które w takich sytuacjach lepiej "zbierają" sygnał. Ktoś może potwierdzić i coś polecić? Ale to już pewnie w innym dziale muszę szukać. 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz, to zrób wszystko aby zmodernizować, unowocześnić, sprawdzić, skorygować, wymienić elementy układanki (no cokolwiek) z instalacją satelitarną i pozostań w nc+...

Na ile możesz, to odpuść sobie Ineę i ich "dedykowane" dekodery. Miałem, cierpiałem, i się wyleczyłem - do dziś jestem z nc+ (z własnym dekoderem) i nie mam zamiaru wracać do Inei z ofertą TV.

Wydaje mi się, że wystarczy poprosić fachowca, który sprawdzi talerz i instalację, być może tylko skoryguje ustawienie czaszy i nadal będziesz cieszyć się dobrym sygnałem! Ceny konwerterów, nawet jeśli chcesz wymienić na nowy, to tak naprawdę małe miki. Zaprawdę odradzam Ci przejście z ofertą TV z nc+ do Inea i ich lipnymi dekoderami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o taką odpowiedź mi chodziło! Mam spory zapas w tej instalacji, wspomniany konwerter no i średnica talerza (mam jeszcze 60-tkę z Wizja TV ;)). Ale dekoder z NC+ który mam to porażka, ten czarny mały PVR. Co Kolego możesz polecić? Bo ten ich biały "wypas" to trzeba dzierżawić.. To już wolę kupić coś swojego.  

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o taką odpowiedź mi chodziło! Mam spory zapas w tej instalacji, wspomniany konwerter no i średnica talerza (mam jeszcze 60-tkę z Wizja TV;)) Ale dekoder z NC+ który mam to porażka, ten czarny mały PVR. Co Kolego możesz polecić? Bo ten ich biały "wypas" to trzeba dzierżawić.. To już wolę kupić coś swojego.  

 

No to już masz odpowiedź... 60-ka po Wizji to za mało na dzisiejsze standardy! - powinieneś zainwestować w nowy talerz (minimum 80/90cm) + ewentualnie nowy konwerter. Tylko porządna burza jest w stanie wówczas zakłócić odbiór z satelity.

Co do dekoderów - temat rzeka... zajrzyj na fora tvsat poświęcone nc+ (i nie tylko), bo można troszkę pokombinować i wcale nie brać od nich dedykowanych dekoderów... ;) No ale to już wykracza poza tematykę tego wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas wie ze w INEA obraz jest dużo dużo gorszy:-)

 

OK, czyli wynegocjować co się da z NC+ i zmodernizować instalację :) Dobrze że do Was zajrzałem, nie wierzyłem w "brzytwę" w Inea, a jeszcze jak poczytałem o tej sieci to już ogóle.. No ale to była jedyna alternatywa, więc musiałem zbadać temat.. Wracam do tematu dekodera pod NC+, czy ktoś może coś polecić za rozsądne pieniądze? 

No to już masz odpowiedź... 60-ka po Wizji to za mało na dzisiejsze standardy! - powinieneś zainwestować w nowy talerz (minimum 80/90cm) + ewentualnie nowy konwerter. Tylko porządna burza jest w stanie wówczas zakłócić odbiór z satelity.

Co do dekoderów - temat rzeka... zajrzyj na fora tvsat poświęcone nc+ (i nie tylko), bo można troszkę pokombinować i wcale nie brać od nich dedykowanych dekoderów... ;) No ale to już wykracza poza tematykę tego wątku...

 

Dzięki za odpowiedź, za dekoderami rozejrzę się w takim razie gdzieś indziej. To ostatni offtopic do Ciebie, zacząć od czaszy czy od konwertera? Bo wszystko na raz nie wchodzi w grę.. Co będzie miało większy wpływ, jeśli sygnał leci po murze bloku? Słyszałem, że jednak konwerter (też po Wizji chyba jeszcze..). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sygnał masz po murze i tak musi zostać to ciężko ocenić co ważniejsze.

Przede wszystkim czasza, jeśli więcej jej powierzchni "dojrzy" satelitę to będzie ciut więcej sygnału - czasza skupia w ognisku sygnał z satelity, to nie tak jak z yagi.

Konwerter nowszy i dobrej jakości coś zawsze też wniesie. Zależy w jakim stanie masz obecnie instalację, bo i kabel też ma znaczenie i czy instalacja już wtedy nie była bliżej minimum. Tak jak Gaspar pisał 60 ciut mało, HD wymaga dobrego sygnału, a u ciebie są jeszcze straty "po murze". Może dłuższy wysięgnik wniósłby najwięcej do sygnału, ale nie rozwiąże całkowicie problemu dla tej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przenoś się Kolego do INEA z Cyfry, jakościowo będzie na minus pod względem obrazu, większość dekoderów odnawiana i mocno wyeksploatowana, obecnie nie chcą nawet dawać nowych sprzętów do nowych umów tylko są to refurby po kimś i tak odnawiane, że czasem możesz wymieniać 4-5 razy. Do tego każda wymiana płatna, chyba że czekasz na technika i to, jaką staroć łaskawie Ci przywiezie.

Na tą chwilę w październiku firma nie ma na stanie ŻADNYCH skrzynek, których stan oceniany jest jako nowy, miały być na jesień, ale technicy też nie wiedzą czy i i kiedy będą, bo są kolejne opóźnienia i wciskają stare, używane sprzęty po kimś - zarówno zgłaszającym usterki techniczne, jak i nowym klientom. Na infolinii jak i w mediach społecznościowych, nic już się nie dowiesz, bo bardziej to przypomina kontakt z agencją marketingową, niż załatwianie spraw z lokalnym operatorem.

Appka mobilna - większość stacji ograniczony odbiór i działają tylko, gdy jesteś podłączony do WIFI z puli adresowej operatora, przeciętny obraz - na pewno gorszy niż C+ Sport online ma u siebie, bardzo często klatkuje, zamula tablet, komputer, smartfon.

 

NIE POLECAM.

Edytowane przez ForzaMilan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przenoś się Kolego do INEA z Cyfry, jakościowo będzie na minus pod względem obrazu, większość dekoderów odnawiana i mocno wyeksploatowana, obecnie nie chcą nawet dawać nowych sprzętów do nowych umów tylko są to refurby po kimś i tak odnawiane, że czasem możesz wymieniać 4-5 razy. Do tego każda wymiana płatna, chyba że czekasz na technika i to, jaką staroć łaskawie Ci przywiezie.

Na tą chwilę w październiku firma nie ma na stanie ŻADNYCH skrzynek, których stan oceniany jest jako nowy, miały być na jesień, ale technicy też nie wiedzą czy i i kiedy będą, bo są kolejne opóźnienia i wciskają stare, używane sprzęty po kimś - zarówno zgłaszającym usterki techniczne, jak i nowym klientom. Na infolinii jak i w mediach społecznościowych, nic już się nie dowiesz, bo bardziej to przypomina kontakt z agencją marketingową, niż załatwianie spraw z lokalnym operatorem.

Appka mobilna - większość stacji ograniczony odbiór i działają tylko, gdy jesteś podłączony do WIFI z puli adresowej operatora, przeciętny obraz - na pewno gorszy niż C+ Sport online ma u siebie, bardzo często klatkuje, zamula tablet, komputer, smartfon.

 

NIE POLECAM.

 

Dziękuję za opinię, utwierdza mnie w przekonaniu, że należy porzucić ten pomysł :) Decyzja podjęta, zostaję przy NC+, negocjuję warunki i modernizuję instalację, nie są to aż tak kosmiczne koszty w końcu. Niesamowite, jak szybko mnie wyleczyliście z tego pomysłu:) Dziękuję i pozdrawiam:)  

Jak sygnał masz po murze i tak musi zostać to ciężko ocenić co ważniejsze.

Przede wszystkim czasza, jeśli więcej jej powierzchni "dojrzy" satelitę to będzie ciut więcej sygnału - czasza skupia w ognisku sygnał z satelity, to nie tak jak z yagi.

Konwerter nowszy i dobrej jakości coś zawsze też wniesie. Zależy w jakim stanie masz obecnie instalację, bo i kabel też ma znaczenie i czy instalacja już wtedy nie była bliżej minimum. Tak jak Gaspar pisał 60 ciut mało, HD wymaga dobrego sygnału, a u ciebie są jeszcze straty "po murze". Może dłuższy wysięgnik wniósłby najwięcej do sygnału, ale nie rozwiąże całkowicie problemu dla tej anteny.

 

Z tym murem jest tak, że mieszkam na ostatnim piętrze bloku, więc ten "poślizg" jest naprawdę niewielki, niewiele brakuje żeby czasza złapała pełną przestrzeń... odległość talerza do feralnego muru to ok 15-20m, blok jest łączony w kwadrat, więc wysokość jest ta sama, ale talerz patrzy lekko w narożnik tego bloku od wewnątrz.. .  Poziom sygnału to ok 75%, więc wydawało mi się, że to wystarcza, jednak zrywa naprawdę często. Kabel był kładziony nowy ok 3 lata, od kiedy tu mieszkam. No zaryzykuję wymianę czaszy i konwertera, również wysięgnika, mam nadzieję że to pomoże, strasznie mnie irytuje kiedy po pracy chcę sobie wieczorem coś obejrzeć, a tu za oknem mżawka i bęc.. nie ma sygnału.. Albo nagrywam mecz, wracam, chcę odtworzyć a tu nie ma nic, bo padało.. Nie o to chodzi.. Zainwestuję i dam znać, jeśli ktoś może polecić konwerter pod mój problem to byłbym wdzięczny.. Sorry za terminologię, ja z innej branży trochę :) Pozdrawiam i dziękuję za szybką reakcję :)

Edytowane przez jack78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom sygnału to ok 75%, więc wydawało mi się, że to wystarcza, jednak zrywa naprawdę często

 

Poziom sygnału masz bardzo dobry ale ważniejszy jest parametr jakość sygnału. Z wymianą konwertera bym się na razie wstrzymał. Wymienisz sam talerz i zobaczysz jakie będą efekty a powinny być bardzo dobre.

Edytowane przez sebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...