Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

witam, moi teściowie i szwagierka nie interesują się sportem,płacą ok. 54 zł do INEA, mają kanał sportowy Extreme Sport, ja do niedawna płaciłem ponad 130 zł, jestem fanem sportu i .........jestem pozbawiony tego kanału. Reasumując to kpina, brak poszanowania i arogancja tej firmy...................

Edytowane przez krzysztofk-1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pakiecie ten kanał nigdy nie był dostępny:)

napisałem,że ok.54 zł, wiem co piszę, też kiedyś go miałem w obecnym pakiecie standard, potem zmieniłem na inny i zostałem bez tego kanału. To dlaczego moja rodzina ma ten kanał, jak zawsze miałem wyższe pakiety...pozdrawiam serdecznie....

Edytowane przez krzysztofk-1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie natury technicznej - będę miał po długich bojach światłowód z Inei (po bojach, bowiem mimo okablowania światłowodem całej dzielnicy miasta, 'pan' projektant opuścił sobie 5 domów.....7 miesięcy trwało załatwianie podłączania...)

Wracając do pytania - jaki sprzęt jest dawany do telewizji (wziąłem opcje z nagrywarką). Czy prawdą jest, że Intek PVR nie pozwala na zatrzymywanie, cofanie programu oglądanego na żywo (timeshifting)?? (powiem szczerze, że ta funkcję obecną w NC+ od kilku lat wykorzystuję najczęściej).

Pytanie drugie - jaki modem do światłowodu daje Inea? (wziąłem bez Wifi, chcę mieć swój router, tak więc sprzęt Inei w trybie mostu).

Ostatnie pytanie - jak podłączany jest odbiornik HDTV do modemu? (koncentryk? skrętka?)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi,

Grzegorz

Edytowane przez gregorusp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie drugie - jaki modem do światłowodu daje Inea? (wziąłem bez Wifi, chcę mieć swój router, tak więc sprzęt Inei w trybie mostu).

Ostatnie pytanie - jak podłączany jest odbiornik HDTV do modemu? (koncentryk? skrętka?)

 

W zależności od rejonu (sieci), do której zostaniesz podłączony dostaniesz albo Huawei HG8245H, HG8247H lub Genexis Titanium-48. Huawei HG8245H obsługuje tylko IPTV (skrętka), pozostałe obsługują oba typy.
Dekoder do modemu może być podłączony skrętką lub koncentrykiem, typ instalacji zostanie ustalony podczas montażu. 

Co do TimeShiftu to znalazłem tylko info dla tego odbiornika z Toyi i tam ma tą funkcję.
https://satkurier.pl/news/54330/nowy-rewolucyjny-odbiornik-telewizji-cyfrowej-toya.html
 

Ja niestety mam koncentryk i zeby miec MR musze rozdzielac sygnał rozgaleznikiem , wygodniej byloby LANem ale u mnie akurat kładli swiatlowod na koncentryk ... 

Jeśli bardzo tego potrzebujesz to zrób własną instalację skrętką i zadzwoń na infolinię z prośbą o zmianę typu instalacji (zaznacz, że chodzi tylko o zmianę systemową bo kable już masz), nie powinni robić problemu.

Edytowane przez poznaniak89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale caly budynek ma koncentryk i takowo łacza dekodery , od GPON do dekodera , koncentryk wychodzi z gpon i tam rozglaeziam sie do MR . wiec nie wiem czy ot tak zmienia i czy nie bedzie to platne . A druga kwestia jesli nawet by zmienili to jak wtedy podlaczany jest multiroom jesli bym chcial miec 4 dekodery ... GPON bedzie miał mozliwosc podlaczenie 4 LANów do siebie i kazdy bedzie " ssał " tv wlasnie w ten sposob i nie trzeba bedzie rozdzialac sygnału bo troche tego nie ogarniam technicznie . Bo generalnie mozna miec 4 dekdodery do MR i kazdy musialby byc podlaczony LANem do GPONa a z tego co widze  HG8245H/HG8247H to one maja 4 LANy ale pierwszy zawsze jest do internetu laptop itp a 2-3-4 do dekoderow ... wiec jak to technicznie wyglada wtedy nie moge wziac 4 dekoderow do domu bo podlacze tylko 3 ,, zagmatwane to i jak na taka technologie ograniczone 

 

 

Jak mam zrobic " wlasna instalacje " skrętką - mowisz o LAN ??

Edytowane przez papryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz, ciekawe czy jest w Polsce operator, który spełni wszystkie Twoje zachcianki :D

Z tego co kojarzę mieszkasz w Poznaniu, tutaj IPTV jest dostępne wszędzie gdzie jest światłowód, więc jak poprosisz o zmianę na IPTV to ją dostaniesz, pytanie czy tego na pewno chcesz? IPTV generalnie jest bardziej problemowa. Na IPTV podłączysz sobie maksymalnie trzy telewizory, wszystkie przez dekoder, na koncentryku możesz mieć 4 telewizory z dekoderem a jeżeli sygnał będzie wystarczający to dasz radę nawet więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W zależności od rejonu (sieci), do której zostaniesz podłączony dostaniesz albo Huawei HG8245H, HG8247H lub Genexis Titanium-48. Huawei HG8245H obsługuje tylko IPTV (skrętka), pozostałe obsługują oba typy.

Dekoder do modemu może być podłączony skrętką lub koncentrykiem, typ instalacji zostanie ustalony podczas montażu. 

 

Co do TimeShiftu to znalazłem tylko info dla tego odbiornika z Toyi i tam ma tą funkcję.

https://satkurier.pl/news/54330/nowy-rewolucyjny-odbiornik-telewizji-cyfrowej-toya.html

 

 

 

Dzięki za odpowiedź. Czy można wybrać model modemu, czy się jest skazany na ślepy los? Jak będę miał własny router (pewnie TPLink N600 lub N750) - czy Inea musi coś wyłączyć na swoim sprzęcie? (wyłączyć router, tryb bramy??) (powiem szczerze zawsze działałem tylko na swoich urządzeniach....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy można wybrać model modemu, czy się jest skazany na ślepy los? Jak będę miał własny router (pewnie TPLink N600 lub N750) - czy Inea musi coś wyłączyć na swoim sprzęcie? (wyłączyć router, tryb bramy??) (powiem szczerze zawsze działałem tylko na swoich urządzeniach....)

Pomiędzy Huaweiem a Genexisem nie możesz wybierać, pomiędzy Huaweiami to pewnie zależy jak zagadasz z monterem i co będzie miał ze sobą. Jeśli chcesz korzystać z własnego wifi i jesteś tego pewien to nie zamawiaj opcji wifi i wtedy dostarczony sprzęt będzie działał jako modem, a nie router. Jeśli chcesz mieć możliwość podłączenia jakiegoś serwera/monitoringu czy czegoś w tym rodzaju to musisz jeszcze zgłosić po montażu chęć posiadania publicznego IP, ponieważ domyślnie otrzymujesz adres prywatny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będzie dostępnych kanałów tv naziemnej. Co więcej, mam drugi telewizor do którego nie mam dekodera INEI tylko wbudowany dekoder DVB-C w TV - i nie mam dostępu do kanałów które są w naziemnej np. Fokus TV, TTV czy Polo TV. Taka to jest dziwna polityka INEI kanały które są dostępne dla wszystkich naziemnie nie są dostępne w kablówce dla tych co płacą abonament INEI. Można mieć ale wtedy trzeba dokupić multiroom w cenie tylko 15zł co miesiąc co daje 180zł na rok za coś co się za darmo w DVB-T. Niech żyje INEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Taka to jest dziwna polityka INEI kanały które są dostępne dla wszystkich naziemnie nie są dostępne w kablówce dla tych co płacą abonament INEI. Można mieć ale wtedy trzeba dokupić multiroom w cenie tylko 15zł co miesiąc co daje 180zł na rok za coś co się za darmo w DVB-T. Niech żyje INEA

Coś z tym fantem wreszcie muszą zrobić. Od przyszłego roku ten multiroom będzie w cenie równej abonamentowi Państwowych mediów i jakby nie patrzeć będzie zalatywać podwójną (i n-tą) opłatą.

Zarządcy nieruchomości powinni nacisnąć na Inea, w końcu to oni wpuścili kablówkę często w zamian własnego azart'u, bo faktycznie nie zapewniają dostępu do sygnału RTV naziemnego, a w gestii zarządcy leży instalacja elektryczna od której dzięki licznikom będziemy bulić "Składkę audiowizualną". Będzie niezły bigos, dziś można niemieć RTV i legalnie nie płacić abonamentu RTV, a za rok bulić kasę i nie mieć TVP 1 HD ...

Inea powinna udostępnić te kanały na zasadzie "mini multiroom" bez względu na ilość TV posiadanych przez abonenta który ma wykupiony jakiś pakiet TV w Inea.

Inna rzecz to jak zarządcy nieruchomości zapewnią dostęp do TV naziemnej za którą już wszyscy będziemy bulić mając czy nie mając sprzęt RTV.

Dziś widać tylko, że Inea wykorzystuje okazję jak zgarnąć kasę, a oferować mniej niż mamy płacąc abonament RTV. Gdyby zmienili zasadę multiroomu z "płać i płacz", na "Państwowa TV w ramach podstawowego abonamentu" to zapewne wyszłoby im z czasem na korzyść. Brak kanałów z pakietu przekonałby niektórych do płatnego multiroomu, a tak nie mając sygnału TVP 1 HD, Fokus TV itd. nie mają kolejnego TV, a gdy mają i podłączą do DVB-T to kto myśli o zmianie kabla z friko na płatne.

Edytowane przez @_v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do dobrze zorientowanych w temacie i w miare mozliwosci prosze o jasna odp tak do zupelnego laik

Obecnie posiadam uslugi inea w starym bloku po zwyklym kablu antenowym. bede sie przeprowadzal budynek w stanie budowy. Rozmawiam z jakas firma hfc ktora robi podlaczenia dla inea. Czekam za analiza jak bedzie im sie oplacac to zrobia przylacze . Wszystkie domki w okolicy maja ich uslugi. Otrzyamel odpowiedz ze takie przylacze robia w technologi gpon. Czytalem troche o tym ale rozumiem tylko tyle ze to swiatlowod. Czy ktos jest w stanie mi powiedziec jak wyglada:

1. Podlaczenie w domu jakim kablem

2. Jak wyglada sprawa kilku gniazdek aby w paru pokojach miec je

3. Czy to sie podlacza jakos inaczej bo chcialbym miec multiroom

4. Robie sobie instalacje pod satelite ale w razie co chcialbym byc przygotowany na ich uslugi.

Edytowane przez puuceek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to? (info z Satkuriera)

 

Jarosław Pijanowski, członek zarządu sieci kablowej Inea, powiedział dla „Presserwisu”, że sieć nigdy nie płaciła nadawcom za kanały, które nie są kodowane. Nie rozumie sytuacji, w której jego klienci mieliby płacić za coś, co można oglądać za darmo. Pijanowski grozi rezygnacją z dystrybucji TVP Sport, jeśli TVP będzie chciała nadal pobierać za niego opłaty. Uważa, że podobnie zareagują inni operatorzy. Abonenci mogą jednak być bardzo niezadowoleni, jeśli operatorzy zdecydowaliby się na wycofanie kanału TVP Sport.
copy.gif

Czyli, skoro INEA nie płaci nadawcom za niekodowane stacje, a tym bardziej te rozpowszechniane naziemnie w DVB-T to pytam się grzecznie dlaczego nie rozpowszechnia ich w kablu bez opłat (no rozumiem, chce po prostu zarabiać na multiroomach) Mam nadzieję, że nowa ustawa medialna uporządkuje prawnie ten precedens, dlaczego mam płacić za coś co tak naprawdę jest za darmo w eterze? A drugi temat, oczywiście, INEA nie patrzy na klienta tylko na swój, interes? grożąc i strasząc wycofaniem TVP Sport z ofertycopy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... punkt płacenia zależy od punktu siedzenia.

Najlepiej sprzedają się produkty nieobciążające budżet pośrednika, co z tego, że klient/abonent już za to zapłacił (abonament RTV).

A multiroom to najdoskonalszy wynalazek w dziedzinie DVB-C i stąd dla Inea analogia multiroomu w DVB-T do starej analogowej telewizji jest przeżytkiem, który powinien zostać wyeliminowany z obszaru w którym Inea uszczęśliwia abonentów ... odpłatnym odkodowaniem darmowych dla Inea nie kodowanych programów.

Laur przedsiębiorczości i wyróżnienie dla filantropi Inea w dziedzinie "Przyjazna firma aBOnęcą AD 2016".

Presserwis mógłby sprawdzić stan faktyczny i zadać uzupełniające pytanie o braki kanałów darmowych z DVB-T przed opublikowaniem wypowiedzi niezorientowanego pracownika, a tak można to uznać jako "materiał sponsorowany" w trybie reklamowym.

 

 

... jak wyglada:
1. Podlaczenie w domu jakim kablem
2. Jak wyglada sprawa kilku gniazdek aby w paru pokojach miec je
3. Czy to sie podlacza jakos inaczej bo chcialbym miec multiroom
4. Robie sobie instalacje pod satelite ale w razie co chcialbym byc przygotowany na ich uslugi.

 

Do domu światłowód, wewnątrz już kabel jak w LAN gdy tv po IPTV, a gdy dostaniesz modem z wyjściem na koncentryk (zależy od pakietu) to tak jak masz w bloku.

Co do pkt. 2 to najlepiej przemyśl lokalizację umieszczenia modemu światłowodowego, to jest dosłownie centrum z którego pociągniesz już dalej kable. Oczywiście można zaraz za progiem, ale najwygodniej w miejscu z którego najprościej pociągnąć kable do pokoi, w układzie gwiazdy. Światłowodu tak swobodnie samemu już nie da się przedłużyć i przenieś w inne miejsce jak koncentryk i skrętkę. Jeżeli zakończą światłowód gniazdkiem, to warto go pod tynk, aby zabezpieczyć przed ewentualnym uszkodzeniem. Od gniazdka do modemu patchcord światłowodowy. Modem, router i gdy TV po koncentryku to dla kilku odbiorników rozdzielacz (a w razie potrzeby też wzmacniacz) miałbyś w jednym miejscu, a w pokojach już gniazda TV i LAN.

Jeżeli instalację pod satelitę rozprowadzasz też do pokoi z jednej anteny, czyli zakładasz multiswitch satelitarny i zapewne podpinasz do tego DVB-T to warto w tej lokalizacji zrobić całe centrum "dostawy sygnału". Mając modem z wyjściem koncentrycznym podłączyłbyś w miejsce wejścia sygnału DVB-T i sygnał DVB-C leci do gniazdek. TV miałbyś w opcji z modułem CAM, raczej nie warto brać ich dekoder, no jeśli z PVR to zależy od wymagań. Kable LAN pociągnąłbyś równolegle z koncentrykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki za odpowiedz. Cos mi sie rozjasnilo ale mam jeszcze pare pytan moze dasz rade udzielic mi odp.

1. Napisales ze sa modemy po koncetryku tv i nie. Rozumiem ze iptv idzie po Lan?

2. Jaki ma wplyw na wybor modemu? Lepiej probowac po koncetryku?

3. Napisales aby koncentryk szedl razem z lanem tak mnie zastanawia po co ten lan do pozostalych pokoi. Jest to niezbedne?

4. Mam antene z konwerterem na 4 wyjscia i nie sadzilem ze potrzeba do tego multiswitch. Jezeli trze to w niego zainwestuje tylko mozesz mi powiedziec korzysci z tego?

Pewnie niektore pytania beda wydawac sie smieszne ale chce teraz na etapie budowy wszystko przygotowac

Edytowane przez puuceek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...