Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda ze Inea ma problemy ?

Słyszeliście coś o tym ?

 

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... upcje.html

 

Możemy stracić 400 mln zł unijnej dotacji na szybki internet w Wielkopolsce. Marszałek Marek Woźniak wstrzymał przetargi na budowę sieci. Podejrzewa korupcję. A za faworyta przetargu na operatora sieci uchodzi firma kierowana przez żonę udziałowca spółki Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa

Do końca 2015 r. samorządowa spółka Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa (WSS) ma wybudować w regionie wielką sieć telekomunikacyjną o długości 4500 km. Dzięki niej wszyscy Wielkopolanie - nawet w najmniejszych miejscowościach - mieliby dostęp do szybkiego internetu. Wartość projektu razem z podatkiem to ok. 400 mln zł, z czego ponad dwie trzecie daje Unia Europejska. Z inwestycją są jednak ogromne problemy.

 

- Prace są daleko w polu, bo nawet przysłowiowe kopanie rowów idzie w żółwim tempie. Przetargi wygrywają firmy, które mogą mieć powiązania biznesowe z samym prezesem spółki - mówi jeden z pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Informacje o zagrożeniu dla sieci szerokopasmowej dotarły także do radnych sejmiku. - Każdy miesiąc zwłoki stawia pod znakiem zapytania powodzenie tego projektu - przyznaje radny lewicy Waldemar Witkowski, szef sejmikowej komisji gospodarki.

 

Listy z zarzutami

 

Wśród pracowników urzędu krążą listy z konkretnymi zarzutami. Padają m.in. nazwy firm, nazwiska wspólników, które łączy się z prezesem spółki Wojciechem Cerbą. Na początku grudnia zarząd województwa wstrzymał wszystkie przetargi związane z budową sieci szerokopasmowej, a marszałek Marek Woźniak osobiście wszczął kontrolę w spółce. - To nieszczęśliwy moment, żeby odpowiadać na pytania. Po zakończeniu kontroli marszałek podejmie rozmowę na ten temat - przekazuje krótko Anna Parzyńska-Paschke, rzeczniczka marszałka. A strona internetowa urzędu poświęcona dotacjom unijnym informuje o "trudnościach przy realizacji inwestycji".

 

Urzędnicy marszałka wzięli pod lupę sześć przetargów budowlanych. Aż pięć z nich wygrała firma PBT Zachód. To z nią wiązano prezesa samorządowej spółki. Wśród jej wspólników przewija się bowiem to samo nazwisko Ł., co w innej spółce Reno Invest - a w niej udziały o wartości 15 tys. zł ma właśnie prezes Cerba.

 

- Nigdy nie byłem udziałowcem spółki PBT Zachód. Stosowne zapewnienie złożyłem na ręce marszałka województwa - mówi Cerba. A o powiązaniach wspólników PBT Zachód i Reno Invest mówi krótko: - Zbieżność nazwiska Ł. jest zupełnie przypadkowa. Te osoby nie są ani spokrewnione, ani spowinowacone.

 

Ale to niejedyna sprawa, która wymaga wyjaśnienia. Na przełomie stycznia i lutego ma zostać rozstrzygnięty przetarg na operatora infrastruktury szerokopasmowej. Na placu boju pozostało trzech chętnych. Wśród nich jest poznańskie konsorcjum HFC Operator i Telekomunikacja Wielkopolska. Członkiem zarządu tej pierwszej spółki jest Anna Kosińska, żona Janusza Kosińskiego - prezesa Inei i członka rady nadzorczej samorządowej spółki WSS. Poza tym Inea jest jednym z akcjonariuszy i inwestorów spółki (drugim udziałowcem jest firma Asta-Net, a trzecim Urząd Marszałkowski). - To ewidentny konflikt interesów. Szkoda, że tu nikt nie widzi problemu - mówi nasz rozmówca z Urzędu Marszałkowskiego.

 

Miny z kłopotami

 

Prezes Cerba przyznaje, że wie o tym, iż HFC Operator jest powiązany z udziałowcem spółki - firmą Inea. - Ale na tej podstawie komisja przetargowa nie ma prawa wykluczyć firmy z postępowania przetargowego - podkreśla Cerba. Prezes Kosiński z Inei odpowiada zdecydowanie: - Moja żona pracuje w branży od kilkunastu lat. Nie biorę udziału w procedurze wyboru operatora. W związku z tym nie widzę żadnego konfliktu.

 

Kosiński dodaje, że jest mocno zaniepokojony wstrzymaniem przetargów. Nic dziwnego: wspierany przez Unię projekt musi być rozliczony do końca przyszłego roku. - Nie zazdroszczę marszałkowi. Jeśli stwierdzi nieprawidłowości, to wstrzymanie projektu oznacza, że pozbawiamy się internetowej rewolucji i 400 mln zł - komentuje radny Witkowski. Błażej Spychalski, szef sejmikowej komisji rewizyjnej: - Odnoszę wrażenie, że samorządowe spółki to prawdziwe miny z kłopotami.

 

Prezes spółki Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. - Dokumentację mamy gotową w 60 proc., a wykup infrastruktury w 50 proc. Cała sieć będzie gotowa do końca 2014 r. - mówi Cerba.

 

Ale od decyzji zarządu z 6 grudnia o wstrzymaniu przetargów w sprawie budowy sieci szerokopasmowej nic się nie dzieje.

 

Cały tekst: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... z2qnVG7tug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utkwilo mi w glowie jakas wypowiedz usera ktory miał podobna sytuacje i taka wiadomosc przekazał tu na forum - jutro zadzwnie do bok z reklamacja

 

Tak masz rację, kilkadziesiąt stron temu był przypadek i tak właśnie pracownik INEI odpowiedział, że sieć rozwija emisję cyfrową i że za jakość analogu nie odpowiada, czy nie gwarantuje poprawnego odbioru, tak jakoś było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za chwile dostane na głowe...

 

rozmowa z bok - skoro to jest naalog to nie biora odpowiedzialnosci... mam sobie podłaczyc dekoder i wtedy bedzie wszystko ok

rozmowa dzis z godziny 13:37 z p. Dariusz Batorski

 

Reklamacje przyjmuja na moja wyrażna prosble bo rozwiazaniem problemu to wg inea podłaczenie kolejnego dekodera.

Tresc reklamacji zmieniana 3 raz by konsultant wpisywal sobie wg wlasnego uznania dopiero na moja wyrazna prśbe uwglednił moje uwagi tj brak foni w dniach 17-21 stycznia na NG

 

nr reklamacji 95456

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...