Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

INEA PL dlaczego na tej badziewnej stronie http://www.inea.pl niema w wykazie programów loga TELE 5 HD czy TVP Rozrywka brak aktualnego wykazu programów TV to poraszka .... te programy TV dla wybrańców jestes stary masz to jesteś nowy masz mniej od początku roku udajecie ze coś chceliście dodać ale wam sie n z cyfrą połaczyła i klapa 30 programów znikło a dodane ma być lub jest 5 nowych Krew zalewa człowieka Brak NG HD, NG Wild HD, FOX HD, FoX Life Hd, TVN 24 HD , MGM HD ale oczywiście TOYA ma INOTEL ma UPC

:evil: dzielenie ludzi na starych i nowych jest chore ..... :evil:

łaskawcy BBC HD dodali po ilu miesiacach jak go obiecywali 1 kwartał 1 kanał hd czekam jeszcze na EDUSAT HD ........ który jest potrzebny ale komu niewiem mamy prawie maj a tu 1 kanał w maju

wywalcie z oferty ten The Player Channel ten kanał to takie badziewie jak weding tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam kolego w tej sieci. Oferta ma być zróżnicowana. Ktoś inny nie chce wspierać ITI, jeszcze inny, innej grupy i co ma z tego wynikać? Chodzi o to żeby było z czego wybierać, ludzie mają różne poglądy polityczne i zainteresowania.

 

@jacroza: Kablówka ma prawo włączyć kanał jaki chce, a ja mam prawo decydować czy chce, by moje pieniądze mają wspierać środowisko, które z dziennikarstwem nie ma nic wspólnego. W każdej chwili mogę swoje 200 zł miesięcznie przenieść na innego operatora. Operator może decydować o zmianach w ofercie, a ja o tym czy dalej korzystać w oferty. Jak każdy :D

 

Jeszcze raz powtarzam. Nie przeszkadza mi, że w moim dekoderze jest TV Trwam, bo mam świadomość, że ani grosz z mojego abonamentu nie idzie na Rydzyka, bo stacja jest udostępniana kablówkom za darmo. W przypadku TV Republika (czytaj TV Gazeta Polska) już tak nie będzie, bo kanał jest płatny. Więc jeśli TV Republika - TV Gazeta Prawna będzie w systemie kodowanym (np. za 5 zł) to niech sobie będzie. Ale jeśli będzie płatna (z abonamentu) i obowiązkowa (w pakiecie podstawowym) to ja zdecyduje o zmienia operatora. Dla zasady. I nie myl TVN24 czy Polsat News ze środowiskiem TV Republika. Mi wystarczyło obejrzenie TV Republika 10 kwietnia, by się przekonać, że w w TV Republika więcej ideologii niż informacji :D

 

jeśli Tv Republika ma być w podstawowym pakiecie to wymagają 30gr od gniazdka a jak w a-la-carte to 5zł...

 

Właśnie. I na tym polega różnica między TV Trwam, a TV Republika. Stacje ideologicznie podobne. Tylko TV Trwam mi nie przeszkadza, bo wiem, że mój abonament nie wspiera Rydzyka (kanał jest FTA). W przypadku TV Republika, która - nie ukrywajmy, że ideologicznie jest PiS-owska - będzie płatna. Pół biedy jeśli zakodowana i płatna tylko dla zainteresowanych. Ale jeśli będzie płatna "dla wszystkich" to ja mówię nie. To jaką operator podejmie decyzje zależy od operatora, ja później podejmę swoją decyzję przy przedłużaniu umowy. I tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA PAKIET DUCKTV ZASTAPI KANAŁ KIDS CO A DUCKTV HD DOLACZY DO SUPER HD WIELKA NOWOSC KANAL MILIARD RAZY LEPSZY OD NAT GEO HD!

 

Kanał KidsCo jest kanałem dziecięcym i kończy nadawanie. W jego miejsce pojawi się również kanał dziecięcy, czyli DuckTV. Kanał Nat Geo HD nie jest kanałem dziecięcym, a więc trudno je ze sobą porównywać i ocenić czy jest aż o miliard razy lepszy.

 

Czy w pakiecie ekskluzywnym będę miał wszystkie programy Inea (te niedostępne w pakiecie Super HD, np. Nat Geo HD), czy jest to pakiet Super HD+premium?

 

Ta druga opcja. Część kanałów nie zmieściła się w obecnej ofercie i nie są dostępne w żadnym oferowanym w tej chwili pakiecie. Dostęp do nich mają tylko abonenci, którzy podpisywali umowy na wcześniejszych warunkach.

 

Witam,

Mam pytanie do INEApl...

Na Krzesinach przebiega ukladanie kabla Inea, kiedy się to zakończu i na kiedy jest planowane podlącznie pierwszych abonentów ?

 

Zwykle sprzedaż rozpoczyna się 1-2 miesiące po zakończeniu pracy, a więc tutaj nie będzie to szybciej niż latem. Postaram się jeszcze uzyskać dokładniejsze informacje co do planów względem tej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem stać się klientem INEA i teraz się zastanawiam, bo:

 

- sprzeczne informacje od różnych pracowników o tej samej usłudze - np. pytam się na infolinii jak działa ten net, o co chodzi z tym jednym adresem mac, itp. No to się dowiedziałem, że legalnie nie mogę podłączyć swojego routera 5Ghz, bo muszę za niego dodatkowo zapłacić - pierwszy mac adres musi być kompa. I potem jeszcze jedna perełka, że jak do swojego routera podłączę kolejne urządzenie po kablu, to mnie skasują 500 zeta kary umownej, za brak zgłoszenia takiego urządzenia. Drugi na mailu mi pisze, że mogę podać od razu mac adres swojego routera i ich nie obchodzi co sobie podłączam do niego, byle poza lokal nie wyprowadzać netu.

- napisałem maila w sprawie przeprowadzenia instalacji, która ma być za miesiąc (szeregowiec), bo niedługo mam remont i chciałem się dowiedzieć dokąd wyprowadzić kable, czy wystarczy na strych i czy ich instalatorzy dociągną tam kabel przy rynnie. To odpisał mi jeden geniusz, że on nie wie, bo instalatorzy różnie robią. Jak się zapytałem, czy mam sobie zgadywać dokąd wyprowadzić kable i czy mógłby jednak dowiedzieć się u instalatorów jak to będzie, to przestał się odzywać - milczy od ponad tygodnia.

- i pozostaje sprawa przekierowania portów - sprawa ważna przy graniu i zakładaniu serwerów (otwarty NAT, itp) - bez tego trochę lipa, a rożne informacje znalazłem, na infolinię już nie dzwonię, bo znowu trafię na kolejnego poinformowanego, wiedza praktyków ważniejsza

- jak zajrzałem do cennika kar umownych, to jestem lekko przerażony :D poza tym, kary umowny nie powinny być chyba jednostronne, no ale to akurat najmniejsze zmartwienie

- i na koniec, zmuszanie do umowy na 24 miesiące, tylko dlatego, że wciskają do 4-paka (jedynej opłacalnej opcji przy dużych pakietach) internet mobilny. Nie chcę tej słabizny, mam już net mobilny, ale zrezygnować nie mogę, albo biorę albo nici z umowy. Nie jest ważne, że nie będę z tego korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dowiedziałem, że legalnie nie mogę podłączyć swojego routera 5Ghz, bo muszę za niego dodatkowo zapłacić - pierwszy mac adres musi być kompa.

A w praktyce podajesz adres MAC routera i wszystko chodzi idealnie. Jak kiedyś zaczną robić ludziom problemy to połowa klientów im odpłynie. Z resztą adres MAC możesz zmienić w każdej chwili na infolinii.

 

i pozostaje sprawa przekierowania portów - sprawa ważna przy graniu i zakładaniu serwerów (otwarty NAT, itp) - bez tego trochę lipa, a rożne informacje znalazłem, na infolinię już nie dzwonię, bo znowu trafię na kolejnego poinformowanego, wiedza praktyków ważniejsza

 

Mam zwykły modem Cisco i nie ma z tym żadnych problemów. Porty możesz sobie przekierować w swoim routerze.

 

i na koniec, zmuszanie do umowy na 24 miesiące, tylko dlatego, że wciskają do 4-paka (jedynej opłacalnej opcji przy dużych pakietach) internet mobilny. Nie chcę tej słabizny, mam już net mobilny, ale zrezygnować nie mogę, albo biorę albo nici z umowy. Nie jest ważne, że nie będę z tego korzystał.

 

4-pak wcale nie jest jedyną opłacalną opcją. Kosztuje co prawda niewiele więcej, ale dodają do niego badziewne usługi (telefon z minutami na stacjonarne, net mobilny). Jak nie zależy Ci na dekoderze PVR, to 2-pak jest naprawdę dobrą opcją, a umowa jest na 12 miesięcy. Jak tak sobie rozpatrzysz łączną kwotę zobowiązania finansowego 2-pak (dajmy na to z C+) vs 4-pak, to różnica jest całkiem spora. Raz, że 2pak jest tańszy o kilkanaście złotych (ponad 150 zł rocznie), a dwa, że po roku jesteś wolnym człowiekiem. Jakby nie patrzeć biorąc 4-pak jesteś prawie 5 tysięcy złotych do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i na koniec, zmuszanie do umowy na 24 miesiące, tylko dlatego, że wciskają do 4-paka (jedynej opłacalnej opcji przy dużych pakietach) internet mobilny. Nie chcę tej słabizny, mam już net mobilny, ale zrezygnować nie mogę, albo biorę albo nici z umowy. Nie jest ważne, że nie będę z tego korzystał.

 

4-pak wcale nie jest jedyną opłacalną opcją. Kosztuje co prawda niewiele więcej, ale dodają do niego badziewne usługi (telefon z minutami na stacjonarne, net mobilny). Jak nie zależy Ci na dekoderze PVR, to 2-pak jest naprawdę dobrą opcją, a umowa jest na 12 miesięcy. Jak tak sobie rozpatrzysz łączną kwotę zobowiązania finansowego 2-pak (dajmy na to z C+) vs 4-pak, to różnica jest całkiem spora. Raz, że 2pak jest tańszy o kilkanaście złotych (ponad 150 zł rocznie), a dwa, że po roku jesteś wolnym człowiekiem. Jakby nie patrzeć biorąc 4-pak jesteś prawie 5 tysięcy złotych do tyłu.

 

Dzięki za odpowiedzi, nie zgodzę się jedynie z tym na końcu. Biorę multiroom na 3 dodatkowe tv, w 2-paku to koszt w sumie 60 złotych, dopiero od 3 usług spada do 30 złotych. Czyli w dalszym ciągu - jak chce się mieć maxa na TV i Internet to trzeba brać nikomu niepotrzebny mobilny net i umowa na 24m. Dla mnie to bez sensu, by uzależniać ceny pakietów związanych z TV od tego czy mam mobilny internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea w kolejnym "100 pytań do..." w końcu rozwiała wątpliwości związane z opłatą za terminal abonencki. Dyrektor Departamentu Usług Internetowych i Głosowych Robert Marczak wypowiedział się w tej kwestii. Oto fragmenty wypowiedzi związane z tematem:

 

"Możesz jako terminal abonencki podpiąć router prywatny i od niego podłączać kolejne urządzenia. (...) Urządzenia podłączone bezpośrednio, otrzymują niezależne IP i wtedy obowiązuje ta opłata zgodna z cennikiem. (...) Nie weryfikujemy ile urządzeń ma klient za routerem (czyli za NATem) i jeśli klient zgłosi router jako terminal pierwszy, to nie pobieramy dodatkowej opłaty."

 

Można więc używać własnego routera oferującego często dużo większe możliwości niż ten dostarczany przez operatora bez ponoszenia dodatkowych kosztów i bez obawy przed występującą kiedyś w cenniku karą umowną za niezgłoszone terminale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można tak zrobić, choć kosztowo wypada to mało atrakcyjnie. Nie można natomiast po zmianie pakietu wykupić paczki tematycznej.

 

W takim razie zróbcie oficjalnie pakiety z cenami i będzie wszystko wiadomo. Bo na końcu infolinia swoje, BOA swoje i tutaj jeszcze inne informacje.

Jakie są w takim razie ceny???

 

Pakiet ROZRYWKA = ...... zł.

Pakiet FILM = ......zł.

Pakiet MAX = ....... zł.

Pakiet SPORT = .......zł.

Pakiet SPORT HD = ......zł.

Pakiet NAUKA I NATURA HD = .......zł.

Pakiet MAX HD = ........zł.

 

Albo zrobić dodatkowy (kilka razy już poruszaliśmy ten temat) pakiet ze wszystkimi kanałami dostępnymi z nowej i starej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę podać dwie ceny (oczywiście nie wiem, czy wszyscy mają takie same) :)

INEA Film 14.90

Max HD 34.90

Szkoda, że nie wiedziałem o takiej możliwości gdy niedawno kończył mi się półroczny okres umowy. Nie liczyłem jeszcze czy opłaciłoby mi się Super HD + Inea Film, ale przynajmniej miałbym możliwość wyboru (czy chcę za dodatkową opłatą zachować niektóre z usuniętych kanałów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał

Jeszcze raz - nie będzie takich cen i pakietów, bo tych paczek tematycznych nie możesz zamówić, możesz je tylko zachować jeśli już je posiadasz i zmieniasz umowę na nową. O tym, że pakietu ze wszystkimi kanałami 'starymi' i 'nowymi' nie ma w planach pisaliśmy już wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inea.pl

 

Tylko że takie informacje dopiero dzisiaj się pojawiły na tutejszym forum. Cały czas było wałkowane że NIE MOŻNA !!!!! Szkoda że w dalszym ciągu jest brak synchronizacji z informacjami. Pełen profesjonalizm :brawo:

 

 

Ciekawe kiedy będziemy mieć przynajmniej podobną ofertę jaką mieliśmy rok temu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to wszystko to jest też po trochu żerowanie na naiwnego klienta kiedy przechodziłem na nowy pakiet Pani w punkcie sprzedaży nie poinformowała mnie o tym że usługi dodatkowe (pakiet film) zostają w nowej promocji. Czyli przechodząc z ze starej oferty na nowa muszę wypowiedzieć opcje dodatkowe których i tak nie ma w nowej ofercie, gdybym nie spojrzał na fakturę że nadal mam aktywny pakiet film to bym o tym nie wiedział. Trochę naciągana sprawa !! Powinna gdzieś być informacja dla osób przechodzących na nowe pakiety !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...