Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro masz do dyspozycji "G" to teoretycznie jesteś w stanie wyciągnąć do 54 Mb/s, oczywiście jest to kwestia ustawienia routera sztywno na standard G a nie np. mix , przy mix , sygnał " pływa" od B do G, polecam spróbować , coś niecoś powinno pomóc , podejrzewam, że wyciągnie więcej niż 2 Mb/s

 

Z zasady działania technologii wifi wynika, że w praktyce do dyspozycji użytkownika jest niecała połowa z aktualnie dostępnej prędkości połączenia bezprzewodowego. Czyli w przypadku standardu G z 54 mbit/s zostaje jakieś 20 mbit czyli 2,5 MB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja natomiast mam do Was pytanie co do jakości połączenia, szczególnie w godzinach wieczornych - od godziny 22 - mniej więcej.

 

Mam u siebie małe problemy wieczorami, połączenie staje się bardzo nieregularne, czasem zginie gdzieś pakiet, ale bardziej niepokoi mnie bardzo niestabilny ping :

 

w momencie pingowania czas reakcji wygląda m/w tak:

18

19

18

270

276

260

19

19

19

278

269

279

250

pakiet loss

19

18

19

19

270

(..)

 

speedtesty co chwilę pokazują inne dane

np: ping 20 download 46mb/s (internet mam 50)

a po chwili ping 270 i download 6mb/s

 

dokładniejsze testy wykazały problemy z ciągłością połączenia (z kilku testów wyszło od 22-30% utraty ciągłości połączenia)

 

Sprawa jest dość drażniąca ponieważ używanie komunikatorów głosowych takich jak teamspeak, czy skype jest bardzo nieprzyjemne ze względu na urywanie się dzięków.

 

Również macie takie problemy?

 

@EDIT - zapomniałem dodać - lokalizacja : Wilda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - miałem zamiar zakupić sobie na allegro jakiś używany procesor i płytę główną - chciałem się przenieść na starego phenoma 4- rdzeniowego, a m2n-e sli obsluguje tylko athlony x2)

Będzie się to wiązało ze zmianą MAC karty sieciowej, bo używam zintegrowanej, w eBOA w aktualnych terminalach pokazuje, że nie ma wpisanego żadnego i można dodać jedynie nowy terminal z ceną zgodną z cennikiem, w FAQ natomiast jest napisane, że można zmienić MAC w eboa i jest to bezpłatne. W takim razie jak to zrobić, skoro jest tam tylko opcja dodania nowego terminala, a nie ma wpisanego żadnego innego? Gdzie w takim razie zapisany jest mój dotychczasowy mac, na którym działa internet?

PS. czy Pan z INEA mógłby spojrzeć na mój post kawałek wyżej dot. problemów z połączeniem w godzinach wieczornych? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając na moment od tematu usług (choć nie do końca) - w październiku zamierzamy rozruszać trochę Poznań :) Czym? Szczegóły nieco później, póki co mała zapowiedź:

 

 

32065751.jpg

 

PS. Nie zapomnijcie też zaglądać na FB - będzie tam parę atrakcji z tym związanych ;)

 

 

lepiej wezcie sie za odswiezenie oferty TV bo traci troche trupem , przydalaby sie spora renowacja usuwanie i dodanie cos nowego z kanalow tv

ale co tam przeciez jestescie the best :)

konkurencja nie spi choc jesien za pasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta netowa odświeżana była dopiero co w sierpniu - jesienią skupimy się jeszcze na necie, owszem, ale tym bezprzewodowym. Właściwie już w przyszłym tygodniu powinniśmy mieć fajną informację odnośnie naszych HotSpotów :) Wyższe prędkości z tego co wiem w najbliższych tygodniach jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w ofercie kanałów nie premium najbardziej wg. mnie brakuje: FOX/FOX HD.

W dalszej kolejności nie obraziłbym się gdyby kiedyś pojawiły się kanały SciFi, Sundance Channel, BBC HD

 

W miarę możliwości i upływu czasu dobrze by było, gdyby INEA stopniowo dodawała wersje kanałów, które obecnie są wyłącznie w standardowej rozdzielczości w INEI a na rynku jest dostępna ich wersja HD. Np. AXN - ten kanał w HD da się oglądać, w wersji SD to jakaś porażka w jakości VHS :woot: (ta jakość całkowicie zniechęca do oglądania czegokolwiek na tym kanale).

 

Z kanałów typu premium brakuje nPremium - rozumiem, dlaczego INEA wstrzymuje się z dodaniem tego pakietu - nie wiadomo, czy za kilka miesięcy w ogóle ten pakiet będzie dalej istniał po połączeniu się CYFRY+ i telewizji n. Nie mniej dopóki nie będzie wszystkich możliwych kanałów premium z ofertą filmową w ofercie tak nigdy nie zdecyduje się zamienić oferty SAT na rzecz kablówki. Obecnie mam pakiet tv w INEA tylko dlatego, że był w pakiecie z internetem i wtedy gdy podpisywałem umowę sam internet 100Mbitów kosztował tyle, że w zasadzie reszta usług wychodziła prawie "gratis" przy wyborze w pakiecie.

 

Podejrzewam, że może jestem niszowym klientem - posiadam obecnie CYFRE+ i n po to by posiadać dostęp do wszystkich dostępnych na rynku kanałów filmowych premium. Gdybym tylko mógł mieć do samo od jednego operatora - zdecydowałbym się na tą opcję bez wahania (oczywiście sumaryczny koszt usług nie mógł by być wyższy niż w ofercie SAT).

 

INEA ma też przewagę nad operatorami SAT dzięki możliwości świadczenia pakietów subskrypcyjnych VOD jak np. Canal+ na Życzenie i HBO OD. W technologii SAT te usługi są bardzo ograniczone ze względu na bardzo ograniczone pasmo satelitarne i pojemność dysków twardych dekoderów. Już teraz w ofercie INEA te usługi zawierają więcej materiałów oraz materiały dostępne są także w jakośći HD (w SAT w CYFRZE+ materiały są wyłącznie w SD, a pakiet HBO OD w telewizji n to porażka - dane są przesyłane poprzez internet i to w jakości wczesnego YouTube'a).

 

Jeśli INEA chce zabiegać także o wymagającego klienta w zakresie usług TV oto moje sugestie co można by zmienić w ofercie:

- Dać możliwość posiadania w usłudze Multiroom drugiego dekodera z twardym dyskiem LUB zapewnić usługę multiroom działającą na zasadzie usługi Multiroom Premium istniejącej w telewizji n tzn. aby na drugim dekoderze bez dysku twardego móc także oglądać nagrania z dysku i serwisów VOD z dekodera podstawowego (z HDD).

- Stopniowo dodawać wersje HD kanałów, które w INEA są dostępne wyłącznie w SD (AXN HD, Ale Kino+ HD, Planete+ HD itd.)

- Dalej rozwijać usługi subskrypcyjnego VOD (np. usługi typu "catch-up TV" pozwalającą oglądać wybrane wyemitowane już pozycje z wybranych kanałów w wybranym przez użytkownika czasie np. takie coś świadczy m.in. Orange/TP pod nazwą "TV na życzenie").

 

Uważam, że INEA ma potencjał i rozwiązania technologiczne, które przy dobrym uwzględnieniu wszystkich potrzeb klientów (tych oczekujących zarówno atrakcyjnej cenowo oferty podstawowej, ale także tych wymagających i oczekujących oferty premium) może stworzyć ofertę bardziej konkurencyjną od operatorów SAT, musicie tylko więcej słuchać sugestii i potrzeb Waszych klientów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... widze ze kolega Losan sie rozmarzył po calosci

 

poczytaj kilkanascie watkow wstecz jakie żebrania nas abonentow tu sie wyprawiaja zeby w ofercie byly kanaly ktore u konkurencji sa ,zeby niesklamac od ponad roku jak nie dluzej ,,,

legendarne rozmowy INEI w sprawie dolaczania kiedys kanalu canal+sport 2 trwaly ponad 2 lata SZOK CUD ??

wiec nie oczekuj iz INEA bedzie dobrym negocjatorem w sprawie nowych kanalow by dolaczyly do oferty

 

powtorze sie raz jeszcze oferta TV smierdzi juz starym trupem , jest nie korzystna nudna i bardzo wiele w niej brakuje

Gdyby nasza siec kablowa zdobyla sie naprawde na mocna szeroka oferte TV i potrafila skupic oferte kanalow z ( jeszcze) 3 platform cyfrowych by w jednym dekoderze byl dostep do full oferty to chyba bym nie wahał sie nad takim OPERATOREM jakim bylaby INEA , i bylbym sklonny zaplacic wiecej niz teraz karze placic sobie INEA

a tak bede zadowolonym odbiorcom NOWEJ platformy C+/N po fuzji ktora juz za pasem , mam juz teraz w niej kanaly ktorych brakuje w INEI , nie musze miec mega pakietu jak to jest terazw INEI by mec dostep do czegos co nas interesuje w bierzacej oferty ...

 

tak jestem wymagajacym klientem i nic teg niestety nie zmieni

 

a postepowanie inei w takim tempie nie nałapie NOWYCH zadowolonych klientow ( ktorzy notabene czasem nie maja wyboru i MUSZA wziac oferte INEA )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...