Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie od wtorku mam zamontowany internet 50mb z inei na wifi. Modem który otrzymałem to Cisco EPC3925. I wczoraj podczas oglądania telewizji na stronie w**b.tv w jakości hd,zrywało internet tzn. było tak, że połączenie jest bez ograniczeń lecz nie można było wczytać stron. Dzisiaj rano też mi się to zdarzyło i to przy zwykłym przegladaniu stron. Czy może ktoś pomóc co jest tego przyczyną?? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem mam dosłownie w odległości 1m od komputera, a jeśli chodzi o kabel to nie wiem dlaczego ale zamiast tych ok.50mb to mam coś ok. 2-3mb sprawdzone na speedtest, gdzie przez wifi mam ponad 40mb. Także nie wiem co jest tego przyczyną, ale ważniejsze jest dla mnie to żeby internet był stabilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek505

Skontaktuj się w miarę możliwości z infolinią. Jeśli chodzi o wifi to chwilowe zrywy bywają niestety częstym zjawiskiem, taki urok wifi - w grę tu wchodzą różne zakłócenia sygnału (w tej kwestii też na infolinii Ci doradzą). Natomiast dziwniejsze, że po kablu nie ma max prędkości i to należałoby wyjaśnić i znaleźć przyczynę.

 

INEO i co można? Może tak jakiś gadżet dla kolegi michalx1974? Zrobił kawał dobrej roboty za Was. Tak za Was, bo taki spis programów analogowych i cyfrowych z częstotliwościami powinien od dawna być na stronie http://www.inea.pl

 

Bardzo doceniamy wpisy Michała i tu i na FB i parę tygodni temu to docenianie zmaterializowaliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt z infolinią jest zbędny bo ci "specjaliści" co tam siedzą nie zrobią nic ponad to co ja sam mogę przestawić w modemie. Także szkoda czasu i pieniedzy na kontakt z infolinią. Trzeba będzie wybrać się do siedziby inei i tam rozwiązać ten problem. A odnośnie zrywania wifi to ten modem cisco jest tyle warty. Jakoś jak miałem normalnie modem motoroli plus do tego modem wifi d-link nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, żeby zrywało neta. Także to wina modemu cisco, bo według mnie są takie badziewne. A mam jeszcze pytanie czy jest mozliwość wymiany tego modemu cisco wifi na normalny modem bez wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA chyba nas ściemniała z tymi targami w zeszłym tygodniu? Co INEO przyznaj się? Z tego co można przeczytać to targi będą (SAT-DIGI-TV 2012) od 19-21 września i pewnie dopiero na tych targach będzie okazja podpisać jakąś nową umowę z nowym nadawcą.

 

----

wysłano z Iphone'a 4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu szukam na tym forum wątku o działalności firmy INOTEL z Poznania i jakoś nie mogę trafić i dlatego na wątku dot.INEI chcę zapytać użytkowników internetu od INOTELA jak oceniają działalność tej firmy w tym temacie.Interesuje mnie to,bo chcę zmienić dotychczasowego dostawcę,a nie chciałbym robić tego w ciemno i wpaść z deszczu pod rynnę!Dlatego proszę o uczciwą opinię tych,co korzystają z internetu od INOTELA z Poznania.Serdeczne dzięki za przyszłe opinie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu szukam na tym forum wątku o działalności firmy INOTEL z Poznania i jakoś nie mogę trafić i dlatego na wątku dot.INEI chcę zapytać użytkowników internetu od INOTELA jak oceniają działalność tej firmy w tym temacie.Interesuje mnie to,bo chcę zmienić dotychczasowego dostawcę,a nie chciałbym robić tego w ciemno i wpaść z deszczu pod rynnę!Dlatego proszę o uczciwą opinię tych,co korzystają z internetu od INOTELA z Poznania.Serdeczne dzięki za przyszłe opinie!!

Witam, przez 10 lat byłem w INEI. Z racji tego, że musiałem się przeprowadzić miałem do wyboru ponownie kablówkę INEA, Inotel oraz Echostar. Porównałem sobie pakiety, sprawdziłem ceny i wybór padł na Inotel (średnio 50 zł taniej niż w Inei z założeniem prawie tych samych programów i wykupionych pakietów).

 

Jeżeli chodzi o drobne minusy dekodery chodzą ciut wolniej niż w Inei, awarie? Od czasu do czasu obraz się przytnie, a tak wszystko ok. Rocznie oszczędzam 600 zł, więc coś za coś. Brakuje nSport oraz Polsat Sport News. W standardzie mam za to 11 kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym, że nie jesteś w stanie wyciągnąć max łącza po WiFi, zawsze jest utrata na prędkości łącza , ja mam 25MB/s na kablu , po WiFi wyciągam max 20MB, bo mam 10 sieci bezprzewodowych w zasięgu i zakłócają mi stabilność sygnału, ale ogólnie nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pomoze ruter nadaje sie jedynie do wymiany standard b/g

bylem w BOK w poniedzialek ale wlasnie sie skonczyly rutery... mialy byc dzis i byly... ale nie wprowadzone na stan wiec jutro czeka mnie 3 wycieczka do boku zeby wymienic urzadzenie.

ogolnie ostatnio jakos inea mnie przerasta. od 10 sierpnia walczylem z bledem dekodera E8 - brak sygnalu lub oczekiwanie na aktualizacje karty. wymieniano mi slownie cztery razy dekoder a wiecie ile czasu trzeba zeby ustawic kanaly juz nie mowiac ze nagranych programow nie odzyskam... wciaz cos z nimy bylo a to mialem tylko 3 programy a to VOD gaslo po 7 sekundach no ale wreszcie wczoraj wymieniono mi na ostatni mam nadzieje dekoder i wszystko dziala... ale od 1 wrzesnie jest problem dla odmiany z netem... o godzinie 20 zaczynaja sie jazdy z gubieniem pakietów itp itd... choc wczoraj usterke podobno usunieto. w miedzy czasie udlao mi sie zlozyc slownie 8 reklamacji zarowno na net jak i na tv. Inea fakt faktem obnizyla mi platnosc o 66PLN ale nie o to chodzi. Dziwne ze przez poprzednie 5 lat nie bylo ani pol problemu az tu nagle jak plaga. Jestem zadowolony z dzialan Ineii jedyne co doprowadzalo mnie do szewskiej pasji to opryskliwosc [beep]two i arogancja osob z call center. mam nadzieje ze juz wszystko bedzie smigac dobrze i uda mi sie wymienic modem na ruter jutro

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam pytanie powracające: Czy są plany włączenia kanałów z "paczki" npremium? Coraz szersza jest oferta tego kanału, liga mistrzów, liga europy ... Jeśli są takie plany to kiedy można się ewentualnie spodziewać konkretniejszych informacji (to pytanie już do samej firmy INEA - a wiem, że ktoś czyta to forum:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie pomoze ruter nadaje sie jedynie do wymiany standard b/g

bylem w BOK w poniedzialek ale wlasnie sie skonczyly rutery... mialy byc dzis i byly... ale nie wprowadzone na stan wiec jutro czeka mnie 3 wycieczka do boku zeby wymienic urzadzenie.

ogolnie ostatnio jakos inea mnie przerasta. od 10 sierpnia walczylem z bledem dekodera E8 - brak sygnalu lub oczekiwanie na aktualizacje karty. wymieniano mi slownie cztery razy dekoder a wiecie ile czasu trzeba zeby ustawic kanaly juz nie mowiac ze nagranych programow nie odzyskam... wciaz cos z nimy bylo a to mialem tylko 3 programy a to VOD gaslo po 7 sekundach no ale wreszcie wczoraj wymieniono mi na ostatni mam nadzieje dekoder i wszystko dziala... ale od 1 wrzesnie jest problem dla odmiany z netem... o godzinie 20 zaczynaja sie jazdy z gubieniem pakietów itp itd... choc wczoraj usterke podobno usunieto. w miedzy czasie udlao mi sie zlozyc slownie 8 reklamacji zarowno na net jak i na tv. Inea fakt faktem obnizyla mi platnosc o 66PLN ale nie o to chodzi. Dziwne ze przez poprzednie 5 lat nie bylo ani pol problemu az tu nagle jak plaga. Jestem zadowolony z dzialan Ineii jedyne co doprowadzalo mnie do szewskiej pasji to opryskliwosc [beep] i arogancja osob z call center. mam nadzieje ze juz wszystko bedzie smigac dobrze i uda mi sie wymienic modem na ruter jutro

 

pozdrawiam

 

 

Skoro masz do dyspozycji "G" to teoretycznie jesteś w stanie wyciągnąć do 54 Mb/s, oczywiście jest to kwestia ustawienia routera sztywno na standard G a nie np. mix , przy mix , sygnał " pływa" od B do G, polecam spróbować , coś niecoś powinno pomóc , podejrzewam, że wyciągnie więcej niż 2 Mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...