Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Uporałem się już z połączeniem nagrywarki i dekodera HD - mam źródłowy sygnał z dekodera HD na jednym z kanałów nagrywarki ale pojawił się nowy problem:/ Zanik dźwięku.. włączam nagrywarkę na kanał z dekoderem - nie ma dźwięku - dopiero wyłączenie i ponowne włączenie dekodera HD pomaga i jest dźwięk!!! Najgorsze że muszę to robić przy włączonym TV, ponieważ gdy wyłączę cały sprzęt - TV, nagrywarkę i dekoder HD jest bez zmian... Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze nadaje w analogu M6 - ostatnie pewno chwile z tym programem trzeba wykorzystać na oglądanie.

 

A na TEST 2 znowu coś testują włączyli 2 wersje językowe Polska i audio ?!

 

Swoją drogą to mogli by testy odkodować - można by podejrzeć co robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nigdy dość, przesytu nie czuję :)

Ale prawda, że długi czas Inea w żaden sposób nie próbowała nas usatysfakcjonować a nawet dyskryminowała starych abonentów (wciąż nie mogę im zapomnieć ostatniej promocji na internet). Najgorsze chyba jest to, że brak jest dialogu między abonentami a firmą. Kiedyś, kiedy nie było jeszcze marki Inea pracownicy TKP i ICP udzielali się na grupach. Trwały niekiedy burzliwe i bolesne rozmowy ;) ale była to forma kontaktu. Dziś już z tego nic nie pozostało. Jest sucha, często nieaktualna strona www i od czasu do czasu konferencja prasowa, na której zarząd przedstawia, jaką to Inea jest cudowną, przyjazną abonentowi firmą. A dziennikarze usatysfakcjonowani obiadkiem i kawką w dziwny sposób unikają zadawania niewygodnych pytań. Ale żeby nie było... :) ostatnie działania Inei związane z wprowadzeniem HD i dołączeniem kilku programów to duży plus dla firmy.

 

W Nowym Roku życzę Wam i sobie zaistnienia prawdziwej konkurencji na rynku TV kablowej, żeby znalazły się wreszcie sposoby na dopuszczenie konkurencyjnych firm do infrastruktury TVK :)

 

(...)

 

Przed chwilą znalazłem: http://media2.pl/telekomunikacja/45416- ... morki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po kilku dniach oglądania stwierdzam, że kanały SD są gorszej jakości niż na poprzednim Technisacie. Mam więc pytanie: jaką macie siłę i jakość sygnału w dekoderze ADB ?

Można to sprawdzić w menu dekodera: Menu - Instalacja - Diagnostyka - Siła sygnału. U mnie jest:

Siła: 33-37%

Jakość: 100%

Z góry dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po kilku dniach oglądania stwierdzam, że kanały SD są gorszej jakości niż na poprzednim Technisacie. Mam więc pytanie: jaką macie siłę i jakość sygnału w dekoderze ADB ?

Można to sprawdzić w menu dekodera: Menu - Instalacja - Diagnostyka - Siła sygnału. U mnie jest:

Siła: 33-37%

Jakość: 100%

Z góry dzięki !!

 

a na jakim TV oglądzasz kablówkę ?

Podłączałeś z ciekawości nowy tuner przez euro ?

Nie jest lepiej ?

pozdr

proggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

Wiem, że można zmieniać rozdzielczości klawiszem Res, ale jednak nie ma go na pilocie i jest to trochę uciążliwe.

Kable łączące sprzęt mam zamaskowane i dokładania Euro wolałbym uniknąć, dlatego zostawię HDMI i będę czekał aż Inea coś zrobi, lub ewentualnie używał Res.

Oglądam na plaźmie Panasonica 42 cale HD Ready.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he to prawda. Ale poważnie to wkrótce pojawi się HBO HD (w grudniowym wydaniu gazetki, na stronie 5 pojawiła się wzmianka z logo HBO HD i informacja już wkrótce) a widzę, że od nowego roku kanał ten pojawia się w innych sieciach (min.EAST & WEST, Asta-Net) co prawda nie będzie to program bezpłatny, koszt w innych sieciach to ok.8 zł :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od niedawna posiadam również dekoder HD Inei mam pytanie o funkcję jaka bardzo cieszyła mnie w starym dekoderze, mianowicie:

Był na pilocie przycisk EXT (przełączanie na zewnętrzne źródło sygnału) wtedy gdy do EUROZŁĄCZA VCR był podłączony np odtwarzacz DVD to po przełączeniu miałem obraz z tego odtwarzacza, była także jeszcze jedna możliwość oglądania sygnału z zewnętrznego odtwarzacza DVD - po prostu po wyłączeniu dekodera INEI pojawiał się obraz z odtwarzacza DVD :)

 

W nowym dekoderze po podłączeniu do złącza EURO OZNACZONEGO jako VCR (to drugie złącze) obrazu nie ma :(

Może to złącze jest już tylko wyjściem ? - czy nadal jest to wejście EURO ?

 

Ktoś może przeprowadził już testy - jeśli nie to proszę o mały test i pomoc, dziękuje!!!

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

W nowym dekoderze po podłączeniu do złącza EURO OZNACZONEGO jako VCR (to drugie złącze) obrazu nie ma :(

Może to złącze jest już tylko wyjściem ? - czy nadal jest to wejście EURO ?

(...)

 

Oczywiście, że jest to wyjście, jaką funkcję miałoby spełniać wejście euro w dekoderze? VCR to wyjście do nagrywania. O ile się nie mylę, nie działa przy podłączonym kablu hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W nowym dekoderze po podłączeniu do złącza EURO OZNACZONEGO jako VCR (to drugie złącze) obrazu nie ma :(

Może to złącze jest już tylko wyjściem ? - czy nadal jest to wejście EURO ?

Piotr

 

Ja tak szczerze mowiac troszke inaczej mam to podlaczone. Konkretnie takie wejscie ext mam w nagrywarce i... podlaczam dekoder pod wejscie ext w nagrywarce i stamtad pod telewizor. W ten sposob robie przelotowke i... mam sygnal nawet po wylaczeniu dekodera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...