Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie w sobotę miały miejsce problemy z siecią, które mogły powodować przerwy w dostępie do internetu. Od niedzieli wszystko powinno być w porządku, ale jeśli u kogoś jeszcze występują to prosimy o restart prądowy modemu. Jeśli to nie pomoże zalecamy kontakt z infolinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego jest dodatkowe wejście cable out skoro antena przychodzi do cable in a do telewizora wchodzi tylko hdmi i już mamy obraz?
To jest tzw. "przelotka". Możesz udostępnić sygnał antenowy do kolejnego dekodera, z tym że podczas oglądania oba dekodery nie mogą być jednocześnie włączone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w sobotę miały miejsce problemy z siecią, które mogły powodować przerwy w dostępie do internetu. Od niedzieli wszystko powinno być w porządku, ale jeśli u kogoś jeszcze występują to prosimy o restart prądowy modemu. Jeśli to nie pomoże zalecamy kontakt z infolinią.

 

 

Niestety, nie pomaga. Ciągle, w godzinach południowych (tak do 13-14) następują nagłe odłączenia od sieci. Co ciekawe na infolinii dowiedziałem się, że wina może leżeć po stronie mojego PC-ta. Ale co to za błąd systemu Windows, który działa tylko do obiadu ? ;)

 

Jest możliwość wymiany modemu na inny, bo może w tym tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Goczku

 

Nie, modem nie ma simlocka.

 

Również pozdrawiamy :)

 

@franas

Jest możliwość wymiany modemu na inny, bo może w tym tkwi problem ?

 

Za pomocą infolinii jesteśmy w stanie sprawdzić komunikację z modemem i żadnego uszkodzenia nie wykazano, a tylko wtedy modem możemy wymienić.

Trudno wskazać, co może być przyczyną po stronie 'komputera'. Łączysz się kablem czy wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy po zmianie softu w dekoderach nadal na Grunwaldzie macie pikseloze na kanalach hd w moim przypadku nawet glos plywa czyli samoczynnie scisza sie i wraca do poprzedniego stanu.Mam pakiet ekskluzywny i jak za tak ciezkie pieniadze jest to wkur..... a internet to osobna zenada po wifi przy pakiecie 100mb wyciaga ok 20 mb ale najprosciej jest zwalic wine na sprzet naiwnego abonameta plac i siedz cicho ,czy to stary czy nowy laptop predkosc ta sama wiec gdzie tu wina po mojej stronie skoro modem jest Inei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a internet to osobna zenada po wifi przy pakiecie 100mb wyciaga ok 20 mb ale najprosciej jest zwalic wine na sprzet naiwnego abonameta plac i siedz cicho ,czy to stary czy nowy laptop predkosc ta sama wiec gdzie tu wina po mojej stronie skoro modem jest Inei

 

Podłącz laptopa kablem do modemu i sprawdź jakie wtedy osiągasz prędkości. Jeśli karty WiFi w laptopie masz w standardzie 802.11g - to praktyczna osiągalna prędkość w tej technologii wynosi właśnie ok. 20mbitów. Nawet w standardzie 802.11n nie osiągniesz pełnych 100mbitów bezprzewodowo. Nie jest to wina INEI tylko ograniczenie wynikające z obecnych możliwości technologii WiFi.

 

Też mam 100mbitów w INEI, i przy karcie WiFi w standardzie g maksymalny transfer oscyluje w granicach 20-25mbitów max, przy korzystaniu z karty w standardzie n maksymalna osiągana prędkość oscyluje w granicach 80-85 mbitów. Przy połączeniu kablem Ethernetowym z kartą LAN typu Gigabit Ethernet mam prawie teoretyczny max. tj. ok 95 mbitów. Przy korzystaniu z karty LAN 100mbitów, osiągniesz ok. 50-60 mbitów max.

 

Co do telewizji, to także mi się co jakiś czas zacina obraz na różnych kanałach (także Grunwald), szczególnie mam problemy z pixelizacją przy oglądaniu VOD (nawet trailerów). Ale INEA nie jest moim podstawowym dostawcą tv więc, aż tak mnie to nie irytuje. Mam telewizję tylko dlatego, że była w pakiecie. Żeby wybrać pakiet ekskluzywny i zrezygnować z SAT na rzecz INEI, musieli by wpierw:

- poprawić jakość retransmisji/rekompresji kanałów SD (na niektórych kanałach SD jest taka makropikseloza, że obraz wygląda fatalnie nawet na bardzo małym LCD)

- dodać wszystkie dostępne na rynku kanały w wersji HD zamiast tylko SD (np. Kuchnia+, Domo+, Planete+, AleKino+, FoxLife, AXN)

- dodać kanały FOX HD, BBC HD

- dodać pakiet nPremium (chciałbym mieć pełną ofertę filmową typu premium, która zawiera produkcje wszystkich wytwórni filmowych, bez konieczności posiadania jednocześnie n i Cyfry+)

- HBO OD/GO powinien być dostępny bez dopłaty w pakiecie ekskluzywnym

 

Fajnie jakby rozważyli w INEI wprowadzenie rozwiązania, które umożliwiało by dostęp do nagrań z PVR/VOD na innych dekoderach w ramach Multiroom (coś a la Multiroom Premium w n), albo umożliwili zamiast 4 dekoderów HD w ramach multiroom wybranie tylko dwóch ale za to obu typu PVR.

 

Jak te postulaty spełnią (a na to raczej znając INEE nie ma co liczyć) to zrezygnuję całkowicie z SAT;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jesli tylko pojda po rozum do glowy i w ramach multiroom udostepnia drugi dekoder PVR a 3 i 4 dekoder bedzie nadal HD to wracam do INEA i rezygnuje z CYFRY + ,

 

szkoda tez ze nie pomysleli o klientach ktorzy maja pakiet EKSKLUZYWNY i chcieliby miec do tego internet , taki 2pak max i full np z internet 50Mb i 100Mb w odpowiedniej promocji ...

to wtedy bylaby niezla opcja dla wymagajacego ale i chcacego miec 2 konkretne uslugi w umowie z operatorem ...

 

no coz zaobaczymy za kilka dni co sie sprawdzi a co rozczaruje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym internetem po wifi to jest do przelkniecia bo wystarczy podpiac kabelkiem i jest znaczny przyrost predkosci ale ten skaczacy obraz i glos to kpiny ze strony inea. O ile rozum mnie nie myli standard hd to super jakosc i konfort ogladania nadawanego obrazu!!! Za taka jakosc nadawania powinni oni doplacac chyba nie pozostaje nic innego jak podczas zmian programowych skorzystac z prawa rozwiazania umowy i wybrac ktoras z platform cyfrowych.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Losan

Uwagi cenne, ale też wymagania masz bardzo wysokie :) i przy wprowadzeniu wszystkich Twoich postulatów konieczne byłyby spore podwyżki cen - kanały HD zamiast SD, pakiet nPremium itd to dodatkowe i wcale nie niskie opłaty dla nadawców.

 

@456play

zmiany 16.04 nie obejmą 2-paków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@456play

zmiany 16.04 nie obejmą 2-paków

 

Inea to super, jak zawsze spławiacie tych, co płacą najmniej, jeśli nie będzie dobrej promocja na dekoder PVR to się pożegnamy. Mam 2-pak i płacę 119 zł i aby mieć dekoder PVR muszę wydać 149 zł. Ale ja wcale tyle wydać nie chcę! I nie potrzebuję internetu 100 Mb/s. Czy tak trudno było wprowadzić pośrednią ofertę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diabels , 456play

 

Nowa oferta była wprowadzana ledwie 3 miesiące temu, teraz kilka jej elementów trafia do promocji. Wtedy pojawiły się 2-paki, o których nie tylko tutaj wielokrotnie wiele osób wspominało. Nie możemy co kilka tygodni robić rewolucji w ofercie. Nawet po 2 Waszych wpisach widać jak ciężko jest zadowolić wszystkich:

- jeden chce PVR i nie potrzebuje 100mb/s

- drugi potrzebuje full tv i chce interneti 100mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diabels , 456play

 

Nowa oferta była wprowadzana ledwie 3 miesiące temu, teraz kilka jej elementów trafia do promocji. Wtedy pojawiły się 2-paki, o których nie tylko tutaj wielokrotnie wiele osób wspominało. Nie możemy co kilka tygodni robić rewolucji w ofercie. Nawet po 2 Waszych wpisach widać jak ciężko jest zadowolić wszystkich:

- jeden chce PVR i nie potrzebuje 100mb/s

- drugi potrzebuje full tv i chce interneti 100mb/s

 

Droga INEO trzeba było wprowadzić taką ofertę z samego początku a nie wymuszać wybierania droższego wariantu. Taka oferta wskazuje, że chcecie od klienta zedrzeć dodatkową kwotę pieniędzy. Oczywiście napiszecie, że jest wybór itd. Wiem, że ciężko się przyznać do stosowania takich praktyk!

 

Rewolucja w ofercie? Jaka rewolucja? Poukładanie pakietów tak, aby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy? Każdy ma swoje zdanie, tylko, że my jesteśmy klientami i wymagamy.

 

Ostatnia sprawa, to taka, iż nie jestem jeden ani drugi! Tak w każdym razie się nie nazywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Losan

Uwagi cenne, ale też wymagania masz bardzo wysokie :) i przy wprowadzeniu wszystkich Twoich postulatów konieczne byłyby spore podwyżki cen - kanały HD zamiast SD, pakiet nPremium itd to dodatkowe i wcale nie niskie opłaty dla nadawców.

 

Gdyby moje postulaty zostały spełnione, to byłbym gotów płacić więcej niż obecna cena 3-paka/5-paka z pakietem ekskluzywnym (powiedzmy w okolicach 299PLN, zamiast obecnej 249 PLN).

 

Wiem, że pod względem oferty tv jestem wymagającym klientem i myślę, że INEA powinna też zadbać o ten segment klientów, bo w porównaniu z ofertą operatorów SAT niestety obecnie słabo wyglądacie na tym polu. Waszym głównym mankamentem jest to, iż strasznie długo czeka się u Was na nowe kanały, które w platformach SAT pojawiają się w chwili startu kanału lub niewiele później. Dominują w ofercie kanały w wersji SD, których jakość techniczna przy retransmisji jest niestety gorsza niż oryginalny sygnał SD dostępny na satelicie (np. tvn24, kuchnia+, domo+, AXN - momentami są takie makrobloki w obrazie i nieostry obraz, które dosłownie oczy wykręcają-oglądając ten sam sygnał z dekodera SAT w wersji SD obraz jest o wiele lepszy).

 

Obecnie mam pełną ofertę n-ki i Canal+HBO Superpremium Cyfry za 99 PLN, czyli mój budżet na samą tv wynosi ok. 199 PLN - w zamian za to mam dostępne praktycznie wszystkie kanały w HD jakie są na rynku, usługi subskrypcyjne VOD. Co mógłbym dostać w zamian w najwyższym pakiecie tv INEI? Niestety obecnie nie za wiele.. a przynajmniej o wiele mniej niż u operatorów SAT za tę samą kwotę.

 

Na koniec, na osłodę dodam, iż Wasze usługi internetowe są naprawdę na bardzo dobrym poziomie :D Parę lat temu zrezygnowałem z Waszych usług ze względu na kiepską jakość, problemy z obsługą klienta, gigantyczne kolejki do BOK i zmuszanie do posiadania pakietu tv w celu posiadania dostępu internetu... Wróciłem do Was w grudniu 2011r. skuszony prędkością 100mbitów (której w technologi VDSL2 nawet nie można osiągnąć, nie mówiąc już o zasięgu tej usługi) i powiem, iż bardzo bałem się tego powrotu mimo 6-miesięcznej umowy- ale zostałem mile zaskoczony - zrobiliście olbrzymi postęp na +. Co prawda zdarzyły się problemy techniczne tuż po starcie świadczenia usług, ale obsługa zawsze była miła, po wyartykułowaniu moich problemów, zawsze ktoś oddzwonił i technik był zawsze następnego dnia roboczego i dodatkowo można było bez problemu umówić się na godzinę wizyty. Technik zawsze zjawiał się punktualnie, był kulturalny i widać było, że zależy mu na tym by problem rozwiązać.

 

Jeśli zadbacie tak samo o Wasze usługi tv w segmencie klientów bardziej wymagających, myślę że chętnie bym zaryzykował i skorzystał z Waszych usług - ale nie ma sentymentów, muszę mieć świadomość, że wybierając usługi danego dostawcy dostaję przynajmniej to samo (jeśli nie więcej) za tą samą cenę co u innego/innych dostawców i to w równie dobrej jakości.

 

Jeśli będziecie w stanie sprostać tym oczekiwaniom myślę, że wtedy możecie stać się moim głównym dostawcom usług tv. A do tego czasu korzystam z Waszej usługi tv na małym telewizorze w sypialni i tylko dlatego, iż była ona w pakiecie z internetem (miło jest mieć dostęp do lokalnych wiadomości na WTK i TVP Poznań :D )

 

I jeszcze jedno pytanie do INEApl - czy jest szansa, na powrót pakietu INEA Muzyka?

Obecnie niestety kanały te należą do pakietu INEA Rozrywka, ale ten z kolei pakiet zawiera mnóstwo kanałów, których nie potrzebuje (mam je w ofercie SAT) a ponadto INEA Rozrywka za dużo kosztuje by kupić go tylko dla paru kanałów muzycznych. W dotychczasowej cenie 4 PLN chętnie dokupił bym dostęp do kanałów muzycznych do których nie ma dostępu w ofertach naszych operatorów SAT. Rozumiem tendencję operatora do tworzenia pakietów molochów zawierających po trochę kanałów każdego typu w wyższej cenie niż dotychczasowe pojedyncze małe pakiety - ale w ten sposób możecie też przedobrzyć - np. kupił bym pakiet INEA Muzyka, ale nie zależy mi na nim aż tak, żeby mnie dodatkowo zmusić do jednoczesnego zakupu dawnego pakietu INEA Cafe+INEA Bajka pod postacią nowego pakietu INEA Rozrywka. Pomijam już fakt, iż dla mnie wrzucenie do jednego worka tematycznego kanałów muzycznych, bajkowych oraz typu lifestyle jest dość dziwne i nie widzę w tym niczego innego aniżeli chęci zysku operatora i wyjścia z założenia, że a nóż jeśli komuś bardzo zależy na któryś elementach nowego pakietu, to dodatkowo zmuszony dokupi kanały, których inaczej w ogóle by zakupu nawet nie rozważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diabels , 456play

- jeden chce PVR i nie potrzebuje 100mb/s

- drugi potrzebuje full tv i chce interneti 100mb/s

Przypomnę więc, że na początku pakietów typu "cyfrowy dom" było ponad 20 wariantów oferujących najróżniejsze kombinacje przepustowości internetu, taryfy telefonicznej i telewizji. Można więc było mieć najszybszy internet i najtańszy abonament tel oraz dowolny pakiet tv.

Ale powstał pomysł uszczęśliwiania na siłę i wciskania do szybkiego internetu taryfy tel z wielką ilością minut, jakby to miało jakiekolwiek uzasadnienie poza wzrostem waszego zysku. Ja nie wykorzystuje nawet 20% darmowych minut, ale niższego abo wybrać nie mogę (nie przepłacając).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pod względem oferty tv jestem wymagającym klientem i myślę, że INEA powinna też zadbać o ten segment klientów, bo w porównaniu z ofertą operatorów SAT niestety obecnie słabo wyglądacie na tym polu. Waszym głównym mankamentem jest to, iż strasznie długo czeka się u Was na nowe kanały, które w platformach SAT pojawiają się w chwili startu kanału lub niewiele później. Dominują w ofercie kanały w wersji SD, których jakość techniczna przy retransmisji jest niestety gorsza niż oryginalny sygnał SD dostępny na satelicie (np. tvn24, kuchnia+, domo+, AXN - momentami są takie makrobloki w obrazie i nieostry obraz, które dosłownie oczy wykręcają-oglądając ten sam sygnał z dekodera SAT w wersji SD obraz jest o wiele lepszy).

 

Co do jakości, to zgadzam się z tobą w stu procentach! Obraz na kilkunastu kanałach jest wręcz tragiczny!

Dziwi mnie, że tak MAŁO użytkowników tego forum to zauważa i opisuje. Kino PL, Kino Polska Muzyka, TCM, AXN i wiele innych

kanałów z jakością obrazu gorszą od filmików z YT, które puszczam na tym samym TV. Niedawno postanowiłem

obejrzeć jakiś klasyk kina na TCM i moje oglądanie skończyło się po 20-30 minutach filmu. Scen nocnych i

ciemniejszych w ogóle nie szło obejrzeć. Pikseloza, nieostrość obrazu i tzw makrobloki i zaraz dostałem nerwów

na takie oglądanie i dałem sobie spokój z filmem.

I TAKA JEST TELEWIZJA CYFROWA W WYKONANIU INEI. Nie dość, że brakuje kilkunastu ciekawych kanałów

w ich ofercie, to jeszcze kilkanaście w ogóle nie daje się oglądać. Z kanałami HD jest podobnie:

Polsat Sport HD z bitratem video na poziomie 4-7 MBit/s gdzie przy tego typu programach powinna wynosić

ze trzy, cztery razy tyle to KxxxA jest skandal!! I nie chodzi tu o moje wulgaryzmy ale o moją niemoc w tej kwestii

wobec naszego TANDETNEGO operatora. Zgłaszałem ten problem kilkukrotnie, ale skończyło się na wizytach

techników, pomiarze sygnału i ich stwierdzeniu, że wszystko jest OK. Zaproponowano mi wymianę dekodera ADB

na Technisata, następnie na ADB z HDD za dodatkową, sporą opłatą miesięczną i tym razem nie skorzystałem z

ich propozycji. Często jeżdżę do Warszawy, tam mają UPC, wrzucę Kino PL, TCM 24H i aż się wierzyć nie chce,

że tam potrafią z dobrą jakością nadawać a Inea nie!

Abonamenty jedne z najwyższych w kraju a jakość techniczna nadawania jedna z najgorszych.

Jakiś czas temu proponowałem na tym forum jakąś zbiorową petycję w tej sprawie ale admin skasował mi posta

i dostałem na jakiś czas bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie związane z usługami INEA.

Chciałem wypróbować kanał KARAOKE przez VOD, jednak dostaję informację o braku tej usługi.

Pani w BOKU twierdzi, że wszystko ze strony operatora jest w porządku.

Kabel sieciowy podłączony, dekoder dostaje niby IP, aktualizacja ustawień VOD przebiega pomyślnie.

Jak wyglądają Wasze ekrany z ustawieniami sieci w dekoderze? U mnie widać tylko MAC, adres IP i bramę domyślną. DNSy są "wyzerowane".

Myślałem, że wystarczy podpiąć kabelek sieciowy i będzie działać.

Macie może jakieś porady przy podłączaniu tej usługi?

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate kanałów takich jak Polsat Sport HD to faktycznie kpina, u mnie nie widać prawie różnicy z SD na dwóch telewizorach sprawdzałem...

Jeszcze gorzej jest z TVP Sport czy Orange Sport - tragedia, transmisje z neta puszczoną z cyfry da się ładniej obejrzeć niż w/w kanały na kablówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami co do bitrate kanałów HD - przykład: Polsat HD lub Polsat Sport HD np dla wyścigów F1! Jest zdecydowanie ZA MAŁO dla rozdzielczości 1080 !! Wspomniana wcześniej przeze mnie para znajomych (Waldek i Jadzia :D) dostaje ponad 10 Mbit/s dla stream'u video z kosmosu w talerzyk za oknem (operator: CP)... Ścinając jeszcze o prawie połowę bitrate'u nawet z tych 10, to taki materiał trudno nazwać HD...

Powróżę sobie możliwe odpowiedzi Inei - 1) to wina dostawcy, po naszej stronie wszystko ok; 2) Im więcej dodajemy kanałów HD, tym więcej musimy poprzycinać innym kanałom pasma; 3) Przekażemy sprawę do działu technicznego ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...