Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

No i widać, że ta informacja daje nam kolejną ważną wiadomość ze myślą tylko o nowych lokalizacjach a o starych (czytaj klientach) maja w głębokim poważaniu.

Ja to tak odbieram.

 

Witam

 

Nie tylko - tam gdzie robione są modernizacje budynków ze strony dysponentów i wyrazi on zgodę na zmianę technologii to jest możliwa taka inwestycja.

Problemem jest to, że trzeba do każdego lokalu wprowadzić nowy kabel siwatłowodowy i po mieszkaniu zaciagnać go aż do punktu TV.

Niestety trzeba od razu wprowadzić go do wszystkich mieszkań gdyż późniejsze przedłużanie nie jest możliwe.

Udało się jak na razie na 14 modernizowanych budynków wybudowac FTTH tylko w 2.

 

Problemem w istniejących budynkach jest też to że są abonenci pakietu oszczędnego i minii a w technologii światłowodowej tych pakietów nie ma ze względów technicznych (brak możliwości filtracji, sieć pasywna itp.).

 

Podsumowując, technologia FTTH jest dedykowana dla wszystkich inwestycji gdzie istnieje techniczna możliwość przy jednoczesnej akceptacji zmian ze strony właścicieli.

 

PS. Niestety, ale zalogowałem się na tym forum prywatnie tylko i wyłącznie w celu wypowiadania się na tematy inwestycyjne. Nie będę się zatem wypowiadał w kwestiach sprzedażowych i ofertowych bo po prostu się na tym nie znam a każdy mój tekst odebralibyście jako informacja pewna. Wierzcie mi że dopóki nie ma oficjalnej informacji od marketingu INEA (strona internetowa, artykuły na portalach branżowych czy w prasie) to nic nie jest pewne. Tylko dlatego nie zamierzam się na te tematy wypowiadać (nawet gdybym jakąś wiedzę posiadał). Nie chcę sie wypowiadać jak poniżej:

1. Jakieś nowe kanały będą, jakie - nie wiem; kiedy - nie wiem.

3. Czy VOD na PVR od marca - nie wiem; wiem że na targach jest dekoder PVR i działa na nim VOD

4. Czy nowe dekodery - nic nie słyszałem, pracuje w innej lokalizacji niż Dział DTV

5. Czy forum na stronie - nie mam pojęcia

6. Multiroom HD - pewnie tak, kiedy - nie wiem

Takie odpowiedzi i tak nie będą satysfakcjonujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie odpowiedzi udzielila mi osoba w BOA ktora obslugiwala mnie akurat

jak pisalem to ja ją wypytywalem bo ot tak samemu konsultant pewnie nic by nie gadal jak zawsze ,

wrazenie po rozmowie bylo dziwne zreszta wyczujecie kiedy ktos sie mota we wlasnych zeznaniach hah

pierwsze co powiedzial to o podwyzkach wiec mina mi zrzedła , ale nie po to bylem w biurze zeby korzystac tylko zeby sie pozegnac na chwile obecna z ta firma jako dawce TV

 

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bo jak jesteśmy oko w oko z konsultantami to nie bardzo umieją mówić - chyba ich tego nie uczą.A przez komputer to mają pewnie wypisane odpowiedzi i dodają je automatycznie.

 

:lol2::lol2: już widzę to forum na stronie inei :lol2::lol2: strzał w stopę :lol2:

 

 

A do forum to by cenzora musieli zatrudnić, albo dobrego informatyka - bo nie wieżę że serwery od "zadowolonych" :lol2: abonentów by nie wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam dekoder Hd abd 5809C połączony do amplitunera Harman AVR 255 kablem hdmi. Telewizor Panasonic hd ready. Od czasu gdy sygnał puściłem przez amplituner mam następujący problem: za każdym razem gdy włączam sprzęt mam problem z obrazem tzn obraz znika i pojawia się i tak w kółko kilka razy za nim włączy się na stałe. Czy to normalne, idzie coś z tym zrobić?

 

Jeszcze jedno pytanie, działają wam normalnie napisy na canal plus, u mnie niestety nie?

 

Był u mnie technik z kablówki i stwierdził ze nic się nie da zrobić, chociaż odniosłem wrażenie, że nie wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wykupiony pakiet C+ i telewizja nadaje w danej pozycji programowej to powinny być - chyba że kablówka coś pogrzebała.

 

Sprawdź czy po wyborze ścieżki językowej(wciśnij klawisz) ma kilka wersji oraz czy jest możliwy wybór napisów TXT czy DVB jeżeli znikło to dzwoń na infolinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że mam wykupiony abonament na canal plus... w opcjach jest możliwość wybrania napisów polskich, ale nie ma rozróżnienia jaki rodzaj napisów to ma być. Tak miałem, ale w dekoderze SD. Napisy pojawią się czasami ale to na ułamek sekundy i to z opóźnieniem.

 

Wszyscy tak macie bo nie wiem co robić? technik z inea powiedział, że u jego kolegi też tak jest... ale to jak dla mnie śmieszna odpowiedź.

 

 

Może wymiana dekodera na nowszy pomoże, bardziej niż brak napisów martwi mnie kiepska współpraca z amplitunerem hermana avr-255

 

 

W ogóle jest możliwość wymiany dekodera np na technisata, podobno są lepsze, chociaż nie wiem dlaczego tylko tak słyszałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jest możliwość wymiany dekodera np na technisata, podobno są lepsze, chociaż nie wiem dlaczego tylko tak słyszałem?

 

Jest mają kilka modeli, ale czy są lepsze tego już Ci nie powiem zobacz tu http://www.inea.pl/dom/telewizja/dekodery/

 

poszukaj na forach jak się spisują. Ale nie spodziewał bym się sukcesów. Zawsze jakiś problem pewnie będzie znając INEĘ :!:

 

A tak mam pytanie mam ponownie problem z pikselami na niektórych programach (TVP INFO,KINO POLSKA, TVN, BOOMERANG) na innych nie chciało mi się już sprawdzać - ale poziom sygnału +- 64 jakość 100 :(

 

Już myślałem że się sprawa poprawiła, a tu niespodzianka "puzzle" na ekranie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie musisz zadzwonić do BOA - ale pewnie będą kazali Ci podejść do BOA.

 

Mam do Was pytanie czy macie problemy w Inei z odbiorem tv cyfrowej? Możecie pisać na PW.

Zbieram informacje bo od pewnego czasu nasza kablówka zaczyna sobie nie radzić z usługami tv i internet - im większy zasięg tym brak kontroli na siecią!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

od dwóch dni nie moge sie połączyc z siecią gadu gadu w inei... koleżanki z pokoju obok to samo. Moja dziewczyna ma ubuntu i wszystko ok. Reset rutera nic nie daje. W BOA oczywiście mówią że to nie ich wina... ale poczytałem w necie i to nie tylko u mnie jest takie problem.... jakies pomysły? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko gg na problem, a cały net jest w porządku, to raczej wina programu, jeżeli net też nie działa zamów technika niech się pofatyguje - kasę za dostęp biorą to niech coś zaradzą.

W czwartek byłem w BOA i przede mną byli klienci którzy też mieli problem z netem, sąsiedzi mieli, a Oni raz mieli, a więcej nie mieli. Podobała mi się próba, a właściwie odepchnięcie winy ze strony operatora" ŻENADA". :crazy:

 

Ja już wiem że to jest firma która ma już dosyć dużo klientów - mało tego chyba trochę ich przerosła sytuacja i już sobie na radzą. :lol2::/

 

Ja mam w końcu nadzieję że w Poznaniu powstanie przynajmniej jedna firma konkurencyjna działająca pod tymi samymi adresami co INEA i wtedy będzie wybór.

 

A na razie po zostaje tylko dzwonić telefonicznie i ich męczyć(CZAT I E- MAIL odpuście sobie tam raczej nikt nic ciekawego nie powiedzą, na maile odpowiadają po kilku - kilkunastu dniach, ale za to kilka maili od różnych konsultantów), szkoda że nie mają bezpłatnej infolinii bo rozmowy z nimi to około 15 - 30 minut. (bezpłatne tylko dla abonentów sieci telefonicznej INEI) :read:

 

A na razie dzwońcie :!: Jedyna metoda, lub jeszcze próba w BOA ale tam już trzeba dojechać i liczyć na oczekiwanie około 1 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG10 łączy się tylko przez SSL, dlatego inne programy niekorzystające z tego protokołu się łączą. Serwery gg odpowiadają na porcie 443 (skanowanie z innej sieci), więc nie wiadomo o co kaman. Tylko inea ma taki problem w Polsce czyli coś jest poblokowane (wygąda na filtrowanie serwerów gg na porcie 443). Jeśli tak jest to mały skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...