Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zapytałem czy czytają fora internetowe - to odpowiedź była zyskująca -

mam inne zajęcia niż czytanie for internetowych
lub
nie mam czasu na czytanie for internetowych
.

Więc sami widzicie - a na swojej stronie jakby zrobili forum to pewnie by była wiecznie przerwa techniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się, że na czacie rozmawiacie ... ja dwa razy próbowałem, zadałem pytanie (np o dostępność usługi na jakimś osiedlu) i po 20-30 minutach ciszy (było, że dyspozytor dołączył) informacja, że dyspozytor opuścił kanał ... mógł chociaż napisać, że jest niekompetentny ;)

Infolinia nie lepsza, od melodyjki robi się niedobrze... a jedyny sposób by coś załatwić to wziąć urlop, albo zaraz po pracy w poniedziałek gnać 3km do oddziału i stać w kolejce do 17 kiedy to zamykają na klucz i załatwiają interesantów, którzy jeszcze zdążyli wejść (w Koninie tylko poniedziałek do 17, inne dni do 16, a w weekend nieczynne) ;)

Nie mniej jednak o ile w przypadku kanałów TV działają wolno (w zasadzie aż tak mnie to nie "tyka" bo i tak mam podstawowy cyfrowy), to internet jest OK, nie mam powodu do narzekań i działa mi to lepiej niż neostrada, którą miałem wcześniej. Do tego mam za darmo modem CISCO z aktywnym WiFi "n" ;)

Może to tylko w Koninie, ale tu kanały są całkiem ok, aczkolwiek Polsat na cyfrowym potrafi się czasami krzaczyć, dekoder gubił programy ... ale nic uciążliwego i częstego. Mama w pokoju obok na analog też nie narzeka ;)

Zatem ciesz się z operatora swego, bo możesz mieć gorszego ;) A jak myślisz, że nie może być gorzej, obejrzyj mecz Polska - Norwegia nie otwierając ani jednego piwka i zobacz co wyczyniają ... na trzeźwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

 

Mnie się już nie chce czekać aż coś uprzejmie w Inei naprawią ( Polsat HD nie działa od połowy listopada, podobnie jak kilka innych kanałów ) , skończy mi się umowa testowa to MOOOŻE wezmę od nich neta, za tv dziękuję - postoję :D Wzięliśmy z mężem N i jestesmy póki co zadowoleni. 49 PLN miesiąc, umowa 13 mcy, 2 miesiące paczka HBO oraz Picture Box gratis ( coś jak VOD ale płatne z góry ). Dekoder z tego co widzę to ADB, łatwa obsługa. Na marginesie opcja HBO z HD jest tańsza w N niż Inei i C+.

 

Tak jak wiele lat byłam zadowolna z usług Inei ( :P serio ) tak w tej chwili odradzam nawet sąsiadom z ulicy , którzy też umowę testową mają i sie zastanawiają czy nie przejść do Inei. Dziwna fima i dziwne podejście do klienta, no ale cóż, wygląda na to że mogą sobie ( jeszcze ) na to pozwolić :crazy: .

 

Co do samego internetu muszę się poważnie zastanowić , fakt że śmiga pięknie ( GPON ) ale jak coś siądzie znów mam wieki czekać aż naprawią usterkę?! Mam TePsę od 2 lat i awaria była raz, usunięta bardzo szybko po telefonie ( jednym :read: )

 

Telefonów do Inei już nie zliczam.

 

Niech się bujają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jaką masz umowę bo moja ciotka też testuje GPON.

Ale z całym szacunkiem chyba jej nie czytałaś, ponieważ w zapisach jasno jest zapisane że są to testy technologii GPON i mogą występować przerwy w usługach bez ograniczeń czasowych.

Nie wiem jak Ty ale moja rodzina ma umowę testową na Strzeszynie i płaci chyba 1,50 albo 1,00zł za miesiąc za int 120Mbps + Tel + TV Wygodny HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, czytałam umowę. Mam zastrzeżenia do obsługi klienta . Nie wiem czy mam ochotę ryzykować w przyszłości dzwonienie w próżnię. Szczególnie, że na internecie opiera się moja praca ;) Wydaje mi się , że chyba obsługa klienta ( nawet testowego ) nie kończy się na podpięciu kabla, wręczeniu pilota i cześć. Może mam zbyt wysokie wymagania ale forma traktowania klienta w Inei jest dla mnie raczej nie do przyjęcia , a ceny mało konkurencyjne. Oferta na internet jest w miarę sensowna.

Ogólnie nie mam ochoty się z nimi użerać w przyszłości i odradzam innym, którzy mają sensowną alternatywę.

 

P.S.

Też dostaliście piękny liścik z Inei w grudniu wraz z paczką popcornu, że już w styczniu będziecie mogli oglądać flimy na VOD ? :D Nie wiem po co wyskakują z takimi rzeczami skoro potem i tak nie trzymają się planu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj do mojego mieszkania zapukał przedstawiciel (niestety nie było mnie w domu, a drzwi otworzyła żona i nie pamięta za kogo sie przedstawił) zaproponował odbiór kanałów telewizyjnych w tej samej ilości co INEA ale za połowę ceny :roll: Zastanawiam się, czy wreszcie na Ratajach pojawiła się konkurencja w postaci Inotela? Mavericka? czy może Tesatu? czy był to pracownik jednej z platform cyfrowych??? Ma do mnie przyjść jeszcze raz jutro to poznam szczegóły, czy może też mieliście tego typu wizytę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś TVP INFO w 16:9, a w przekazie cyfrowym INEI leci sobie nadal badziewiasty letter-box. Pewnie tłumaczenie, że "nadajemy sygnał rozłączny z TVP Poznań i to dlatego". Tak jak ma to miejsce w przypadku TVP2, której jakość w przekazie cyfrowym jest tak samo fatalna. Ech...

Dobra, ponarzekałem na TV, ale najważniejsze, że chociaż net działa pięknie od początku trwania umowy :) tj. już prawie 3 miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andi: fakt, mea culpa. Rzeczywiście potwierdza się, że TVP INFO nadaje "z centrali" w letterboxie. Zasugerowałem się po prostu dotychczasowym przekazem TVP2 i myślałem, że tutaj sytuacja będzie podobna (więcej w komentarzach do tego artykułu: https://satkurier.pl/news/63082/tvp-info-od-14-lutego-w-169.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta ... kazdy ma wybor ... kazdy ma ograniczona ilosc nerwow

 

 

youandi no właśnie z tym wolnym wyborem to tak pięknie nie jest.

Brak konkurencji w kablu i tak jak u mnie brak możliwości założenia talerza, bo spółdzielnia nie chce mi się na to zgodzić i mam tak blok ustawiony, że na balkonie odpada.

Gdybym miał możliwość to już by mnie z telewizją u nich dawno nie było.

Już dawno bym siedział choćby w n-ce za 48 zł full pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie co Cie interesuje ?

 

Jeżeli chodzi o ceny to nie wiem czy w przyszłości będą inne od prezentowanego ogólnie cennika na stronie Inei. ( to jest światłowód )

Mam pakiet na TV ( wygodny HD ), Telefon i Net i chyba całośc kosztuje mnie ok 5 PLN na miesiąc, jakoś tak.

Jest to umowa testowa, wiem że na mojej ulicy mają ją wszyscy ( Strzeszyn Os. Literackie ) .

 

1. Internet :

 

Szybkość łącza bardzo dobra, jak na moje wymagania nawet za duża, obecnie przy dobrym wietrze sciągnie potrafi się rozbujac do 2100 kB/s, upload - nie sprawdzałam zbyt czesto, ale 300 kB/s jest na 100% , ale sądze że dużo więcej. Zdarzają się krótkie przerwy lub rozłączenia w ciągu dnia, ale nie jest co coś męczącego, zważyszy że jak sama nazwa wskazuje jest to umowa testowa. Chyba przed 2 dni w calym jak do tej pory okresie testowania ( jakoś chyba od września albo sierpnia ) nie dało się skorzystać z internetu bo ciągle zrywało połączenie. Stałe IP . Ogólnie wrażenia pozytywne. Cena wg cennika do oferowanej prędkości - może być .

 

2. Telefon :

 

Jakość połączeń bardzo dobra, nie mam zastrzeżeń . No i nikt nie dzwoni z reklamami póki co, jak to się w TPSA zdarza ( nie wiem jak Wam ale u mnie to norma i to dość irytująca ). Cena wg cennika - ujdzie w tłoku.

 

3. Telewizja :

 

No i tu jest problem ;)

 

Jezeli chodzi o ofertę programową to uważam , że jest OK, być może mogliby dorzucić kilka programów HD, ale nie wiem - może ktoś ma gdzieś cos na wyłaczność. Generalnie wszystkie ciekawsze programy są ,które nadają coś sensownego i jest z czego wybierać. Jeżeli chodzi o kanały obcojęzyczne - oferta skromna, ale domniemam że nie ma zapotrzebowania na rynku :] .

 

Jakość odbioru ( piszę o kanałach które mam , na których nie ma awarii :curious: ) :

 

Akurat dekoder jest podpięty do telwwizora 37cali - jakośc obrazu jest bardzo dobra, w każdym razie o niebo lepsza niż na C+ , to samo dotyczy dźwięku. Problem z TVN HD - częsta pikseloza , srednio raz na 5 minut przez ok 7 sek, tak jakby nie odswieżało w połowie ekranu obrazu . Polsat HD - nie działa, widać na tym kanale kwadraciki a na nich... tvn HD ;) , dzwięk przerywa, brak kanałów : fox life, baby tv, nat geo wild i paru innych występujących po sąsiedzku. Wyparowały ;) Geeneralnie usterka od października/listopada i nic kompletnie z tym nie zrobili do dnia dzisiejszego pomimo zgłoszeń i zapewnień że za najdalej 3 dni będzie wszystko sprawnie dzialać ( to jakby osobny temat i bardzo irytujący ) . Cena wg cennika - zdecydowanie wygórowana, pakiety drogie i moim zdaniem jest to jedno wielkie naciąganie. Stanowczo za drogo.

 

4. Dekoder - ADB ten bez dysku ( nie wiem jaki to model ale jest na stronce ). Obsługa łatwa, nie jest awaryjny, pilot OK. Interfejs czytelny i za to wielki plus. Bywają problemy z EPG ale z tego co tu czytam to inni też mają.

 

5. Modem/ czy jak to tam się nazywa ;) Biały Alcatel, symbolu teraz nie podam, wszystko jest do niego podpięte - działa bez usterek, nie zawiesza się , szybko uruchamia. Router mam własny, więc :P

 

Podsumowując :

 

Z pewnością warto wziąć internet, naprawdę super działa. Telewizja - katastrofa , telefon - no jak komuś potrzebny... Sprzęt który dają przy usłudze GPON - uważam, że nie ma się do czego doczepić.

 

Być może usterki dotyczące telewizji w " normalnym abonamencie " naprawialiby szybciej, nie mniej jednak dla mnie absolutnie nie do przyjęcia jest forma załatwiania spraw BOK --> dział techniczny. O tekstach, które padają do klienta w jednym i drugim dziale nie chcę mówić, wskazują one albo na chaos albo na niekompetencję pracowników, dla mnie porażające.

 

Przy decydowaniu się na usługi Inei warto mieć na uwadze sposób załawiania problemowych spraw, takich jak usterki . Powiem szczerze, że mnie się odechciało mimo wczesniejszej sympatii dla tej firmy i zadowolenia z ich usług w latach poprzednich.

P.S.

 

Zapomniałabym, VOD na GPON także nie działa , tak więc kolejny kamyczek do koszyczka Inei - nie trzymają sie terminów, na infolinii opowiadają bzdury. AA no i do dziś dnia nie wiem czy awaria telewizyjna u mnie to przysłowiowo " tak ma zostać " bo umowa testowa i " można zlać temat " czy oni już tam zaginęli w akcji . Mnie się nie chce tam już dzwonić i słuchac, że za parę dni albo ktoś ze serwisu się skontaktuje albo że będzie działało na 100 % . Kupiłam sobie N i przez najbliższe 13 m-cy mam spokój .

 

A i jeszcze jedno : przy GPON można też wziąć multiroom, usługa na czas nieokreślony, ale jak jak pisali poprzednicy dają jakiś stary dekoder, który nie obsługuje HD i trzeba go podpinać przez EURO . Porażka , nawet jeśli byłoby to za darmo ;)

 

 

WOJTEKN :mrgreen:

 

Wg dyrektywy unijnej spółdzielnia nie ma prawa zabronić Tobie montażu anteny jeśli chcesz oglądać kanał, który nie jest dostępny inną drogą. :D Więc zgodnie z prawem możesz sobie zamontować antenę na balkonie lub koło okna .

Następna kwestia to taka, że jesli nie chce Ci się walczyć ze spółdzielnią ( a w sumie wygrałbyś ) to możesz sobie zamontować antenę panelową - te nowszej generacji podobno obsługują wszystkie platformy łącznie z kanałami HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alice3 wiesz wszystko pięknie w teorii z tym, co piszesz.

Ja mam blok ustawiony tak, że balkon i ściana odpada pozostaje mi tylko dach a klucze maja tylko oni i nie chcą mi ich wydąć. Tłumacza się zawsze, że zniszczę komin montując talerz a zresztą mam kablówkę wiec nie ma, o czym gadać. Oni w tym maja interes, aby tak robić, bo maja udziały w inei i maja z każdego klienta po prostu kasę. Praktyka monopolistyczna się kłania i nie tylko.

 

:/:/:/

 

INEA: HBO GO do końca kwietnia w prezencie

 

https://satkurier.pl/news/63488/inea-hbo ... encie.html

 

8)8)8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie kaplica :/:(

 

Tak na marginesie, w dniu dzisiejszym włączyłam telewizorek podpięty do Inei i.... NAPRAWILI USTERKĘ !!!! Oczom nie wierzę ;) Ale czas naprawy liczony w miesiącach to i tak obciach.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

 

Coś się dzieje z VOD, wcześniej info że usługa nieskonfigurowana i " PAPA", teraz coś tam się pojawia ale mam informację że brak dostępu do usługi VOD i prośba o sprawdzenie ustawień sieci. Jak u Was??? działa ??? Wole nie dzwonić na infolinię bo wiecie... :censored::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zainteresowane osoby zapraszam na targi mieszkaniowe do hali nr 3 na MTP.

na targach stoisko będzie wystawiać dział inwestycji INEA.

Poza weryfikacją czy na nowej inwestycji będą dostępne usługi INEA można będzie także zapoznać się z topologią budowy sieci GPON (o co co jakiś czas pytacie).

 

Stoisko zostanie wyposażone w elementy infrastruktury telekomunikacyjnej stosowane na co dzień przy budowie sieci GPON w systemie FTTH.

Ponadto będzie można wypróbować wszystkie usługi stacjonarne INEA - int: 100Mbps, tel. stacjonarny i telewizję PVR, VOD via GPON.

 

Stoisko obsługiwane będzie przez pracowników dz. inwestycji (na co dzień zajmujących się uzgodnieniami z właścicielami budynków w zakresie budowy infrastruktury) oraz przez przedstawiciela handlowego.

 

Targi odbędą się w dniach 19-20 lutego (szczegóły: http://targi.nowyadres.pl/targi-poznan.php?idNode=314)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widać, że ta informacja daje nam kolejną ważną wiadomość ze myślą tylko o nowych lokalizacjach a o starych (czytaj klientach) maja w głębokim poważaniu.

Ja to tak odbieram.

 

:/:/:/

 

Kolego inwestycje jak już jesteś u źródła to może byś czasem napisał troszkę konkretów, o które tutaj ludzie pytają i się wkurzają, że coś nie działa lub czegoś nie ma a nie tylko rekalma stoisk targowych.

 

8)8)8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz w listopadzie mialam miec dostep do tego szybkiego internetu i z miesiaca na miesiac jestem zwodzona przez pracownikow, ze usluga bedzie niedlugo dostepna.Co smieszne przy ostatniej rozmowie zostalam poinformowana, ze tak w sumie to oni juz nie wiedza sami kiedy bedzie u mnie ten szybki internet i tyle maja mi do powiedzenia :/ A jednym z wazniejszych czynnikow dla ktorego podpisalam umowe, bylo to, ze "na dniach" bede mogla przejsc na ten szybki internet ehhh :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się wybiera na targi? i odwiedzi stoisko INEI? Ja niestety nie mogę iść i mam prośbę o zadanie pytań,

1. Kiedy nowy dekoder PVR, czy wogóle taki się pojawi? Np.technisat HD 500GB?

2. Multiroom HD?

3. nowe kanały TV? (HBO2 HD, HBO Comedy HD, Cinemax HD, Cinemax 2 HD, TVP Seriale, C+Gol, nFilm HD, nFilm2 HD, Sportklub, Sportklub+) Co z "analogiem"? będzie sukcesywnie zmniejszany celem robienia miejsca dla cyfry?

4. czy "stare" lokalizacje będą miały wymienianą sieć na FTTH? jeśli tak to ew.kiedy?

5. czy ten 1 marca dla VOD dla PVR to pewna i ostateczna data?

6. Czy na stronie inea.plbojawi się forum?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2::lol2: już widzę to forum na stronie inei :lol2::lol2: strzał w stopę :lol2:

 

Jakoś mi się zdaje , że ten 1.03 to też nie wypali :curious: ... może znów popcorn do ludzi wyślą zachęcając do ogladania :wink::lol:

 

Jak dodadzą kanaly HD o których piszesz to z pewnością podniosa cenę :]

 

P.S.

W N od 1.03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inea byla jest i bedzie droga tego mnie zapewniano w BOA

 

Kolejna podwyzka nieunikniona ,

oferta programowa zmieniac sie ma od polowy marca w kolejnych tygodniach , ubiegly rok 1 kwiecien byl data zmian ,kanaly pojawialy sie az do wakacji w ofercie ten rok ma wygladac podobnie , dekoder ma byc nowy bardziej multimedialny

 

 

tyle wyciagnalem od calkiem milego konsultanta w BOA

 

generalnie sie nasmialem bo o wszystko SAM musialem pytac ciagnac kolesia za jezor

 

Wiec te newsy traktuje jako mydlenie OCZU mi i kazdemu z was , ZNOW :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...