Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

inea walczy z tym vod i raczej nic nieda do kwietnia nowego liczy ze na te badziewne filmy sie ludzie połaszczą Za Filmy stare jak swiat wołają tyle kasy w świeta miałem same problemy sporadycznie obraz sie zawieszał i deekodery trzeba było resetować jak dadzą nawet ze 2 kanały to ceny podniosą o 100% :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech się uporają z jakością nadawanych w sieci kanałów :read: , ale tak w ogóle to mogli by coś jednak włączyć chyba że zrobią niespodziankę - bo mam nadzieję że jeżeli coś jednak dołącza to z abonamentem już nie będą świrować :lol: , w końcu Tesat dołączył kilka kanałów.( tvp seriale,nFilm HD, nFilm HD2, MGM HD), a w ofercie mają także inne stacje których INEA nie posiada lub nie chce posiadać( Superstacja, Eska TV, TVN Warszawa, My Zen HD, BBC HD, Universal Channel, 13 Street, Sportklub, Sportklub +, VH-1 Europe,Cinemax HD, Discovery Historia, History, History HD, Sky News, Movies 24, AXN HD, Sci -Fi Channel, tcm 24h, ESPN America, Orange Sport Info, Playhouse Disney, Cartoon Network 24 h, VH1 Classic, C Music TV,Trace TV, Blue Hustler, Private Spice, Daring TV) więc Inea ma w czym wybierać.

 

Poniżej link z wykazem Tesatu

 

http://www.tesat.pl/telewizja/pomoc/202 ... owych.html

 

Więc czekamy na NOWY ROK 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> Eska TV i Trace- nawet fajna muzyczka, Superstacja - kiepścizna, TVN Warszawa - to ja już wolę WTK :idea: , MGM HD -nie widziałam, nie mam pojęcia czy coś ciekawego leci, BBC - ciekawe programy, Universal Channel - kanał serialowy coś jak Fox Life ale jeśli mam być szczera to kiepskie produkcje, 13 Street - tragiczna jakość obrazu ( dawniej Movies 24 ) i filmy klasy B albo gorzej, kanał History - myśle że można znaleźć coś ciekawego, TCM - dla fanów starszych filmów i klasyków - rewelacja. Większość z tych kanałów które wymieniłeś jest na C+, akurat mam porównanie bo w domku i Inea i C+ i musze stwierdzić , że jakośc obrazu na C+ od jakiegoś czasu się pogorszyła, a na kanałach które już wczesniej szału nie robiły z jakością jest wręcz beznadziejnie. Nic nie wiem na temat kanałów sportowych, ponieważ ich nie oglądam oraz "przyrodniczych", ale znaczna większość które wymieniłeś to syfiaste zapychacze i pretekst do podnoszenia abonamentu :lol: . Wyłączam jeszcze discovery - bo tam można znaleźć coś ciekawego. Więc ja tam szczególnie nie czekam bo nie mam ochoty za to dopłacać :mrgreen: . Jakoś tak bardziej odpowiada mi oferta programowa Inei.

 

P.S.

C+ tak podniosła ceny w " promocjach" i takie długie umowy wymyslili że zwijam się od nich w te pędy.

Chciałam zapytać o dekoder ADB z dyskiem - kto ma? Czy jest wiele usterek ? Jak się sprawuje ? Chciałbym go zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> Eska TV i Trace- nawet fajna muzyczka, Superstacja - kiepścizna, TVN Warszawa - to ja już wolę WTK :idea: , MGM HD -nie widziałam, nie mam pojęcia czy coś ciekawego leci, BBC - ciekawe programy, Universal Channel - kanał serialowy coś jak Fox Life ale jeśli mam być szczera to kiepskie produkcje, 13 Street - tragiczna jakość obrazu ( dawniej Movies 24 ) i filmy klasy B albo gorzej, kanał History - myśle że można znaleźć coś ciekawego, TCM - dla fanów starszych filmów i klasyków - rewelacja. Większość z tych kanałów które wymieniłeś jest na C+, akurat mam porównanie bo w domku i Inea i C+ i musze stwierdzić , że jakośc obrazu na C+ od jakiegoś czasu się pogorszyła, a na kanałach które już wczesniej szału nie robiły z jakością jest wręcz beznadziejnie. Nic nie wiem na temat kanałów sportowych, ponieważ ich nie oglądam oraz "przyrodniczych", ale znaczna większość które wymieniłeś to syfiaste zapychacze i pretekst do podnoszenia abonamentu :lol: . Wyłączam jeszcze discovery - bo tam można znaleźć coś ciekawego. Więc ja tam szczególnie nie czekam bo nie mam ochoty za to dopłacać :mrgreen: . Jakoś tak bardziej odpowiada mi oferta programowa Inei.

 

P.S.

C+ tak podniosła ceny w " promocjach" i takie długie umowy wymyslili że zwijam się od nich w te pędy.

Chciałam zapytać o dekoder ADB z dyskiem - kto ma? Czy jest wiele usterek ? Jak się sprawuje ? Chciałbym go zamówić.

 

Wiesz nie chodzi mi o włączenie wszystkich tych kanałów, ale ofertę mogli by jednak poszerzyć. Co do cen to nie bardzo się spisali "chyba" że do pakietu MAX dodając kanały erotyczne pozwolili sobie wyśrubować cenę abonamentu(pakiet z kanałami erotycznymi miał małe wzięcie jak się domyślam) - ja jednak walał bym zamiast SPICE,PLAYBOY, HUSTRLERA kanały sportowe, czy filmowe.(TVN WARSZAWA chodziło mi o porównanie jak mógłby wyglądać WTK - mogli by trochę podejrzeć lub nawet wejść w spółpracę z TVN)

Co do jakości SD to się nie wypowiadam - brak słów.

 

Chyba przesiądę się na N teraz umowa na 13 miesięcy nie dopłaty za kanały HD - jeszcze czekam na załatwienie reklamacji w INEI, a potem zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Również zmieniłem pakiet z 6mbit na 25mbit. Dostałem Cisco EPC3925. Wcześniej miałem motorole i ona była wpięta w router D-Link 635. Pod router był wpięty komp kablem sieciowym, konsola kablem sieciowym i laptop poprzez WIFI. Wszystko śmigało. Teraz po zmianie już nie :(

Tzn. podłączyłem cisco dostarczonym kablem sieciowym do routera d-link, do d-linka są podpięte kablami sieciowymi komp, lapek i konsola. Tylko na kompie mam net-a, na reszcie nie ma (mac id karty sieciowej lapka mam zarejestrowane w systemie Inea, a na routerze mam opcję Clone mac id i tam wpisuję właśnie to mac, które jest zarejestrowane - nie wiem może powinienem zarejestrować mac routera d-linka???)

Zalogowałem się do panelu administracyjnego cisco, włączyłem DMZ (wpisałem 192.168.0.10 lub 192.168.0.2 - tak ustawiłem na routerze) jednak bez skutku (przekierowanie portów też dałem na enable dla zakresu 1 - 65535 dla Both (tcp+udp) dla 192.168.0.10 - jakieś pomysły czemu to nie działa, chciałem mieć net na wszystkich urządzeniach tak jak miałem wcześniej (dodam jeszcze że wyłączyłem w cisco WIFI).

W konfiguracji D-Linka, na zakładce status mam dla opcji WAN

Connection Type : DHCP Client

Cable Status : Disconnected

Network Status : Disconnected

Connection Up Time : N/A

 

MAC Address : tutaj_mac_zarejestrowany_w_inea

Authentication & Security : N/A

IP Address : 0.0.0.0

Subnet Mask : 0.0.0.0

Default Gateway : 0.0.0.0

Primary DNS Server : 0.0.0.0

Secondary DNS Server : 0.0.0.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka?

 

Dla mieszkańców Winograd. Info z czata od dyspozytora:

 

to kiedy zostanie uruchomiona usługa zależy od wielu czynników i zawsze podawaliśmy orientacyjny czas aktywacji który nie jest wiążący. Na tym adresie dochodzi też problem, że nie jest to rejon naszej instalacji, a wykonane połączenie na podstawie współpracy ze spółdzielnią i Winogradzką TV. Tym samym nie jestem Panu na tą chwilę odpowiedzieć kiedy to ruszy. Proszę co jakiś czas pytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest oczywiste...

kiedyś tam mieszkałem na studiach i też INEA jak był jakiś problem zgłaszała to do SM Winogrady.

Z tego co wiem to WTvK nie zgodzi się na świadczenie wyższych przepustowości po sowich kablach gdyż mogłaby stracić klientów.

Podobnie zauważcie jest na TESAT - tam też inea nie ma szybszego neta (max 10Mbps).

 

Każdy operator walczy o swoje i na swoim obszarze ma monopol - dopiero jak spółdzielnie zaczną wpuszczac innych operatorów to zacznie sie konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest możliwości mieć internet 25mb/s z inei a telewizje "n" z full pakietami, czy byłyby jakieś przy tym problemy czy nie?

 

jak masz możliwości techniczne to żaden problem, sama miałam neta od Inei a TV z cyfry jakiś czas.

Pytanie tylko czy tam gdzie mieszkasz Inea ma zasięg, no i czy możesz mieć 25 Mb/s.

Mnie podłączyli światłowód i chodzi jak przeciąg, ale koledze w innej lokalizacji mogli zaproponować chyba tylko 6 Mb/s :shock: - no ale to bylo jakiś czas temu - może już nie ma problemów.

 

P.S.

:> :> :> :> :> po bliko miesiącu od zgłoszenia usterek i telefonach , w dniu dzisiejszym zjawił się miły Pan z Inei sprawdzić właściwie co się dzieje i dlaczego nie działa :> :> :> :> :> :> :> czas reakcji :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TVP1 to przed świętami zaczęła nadawać w 16/9 takie seriale jak np. Klan , plebania. Ja mam dwa telewizory . Kiedyś było tak, że w Panasonicu jak był np. Klan to miałem "spłaszczony" obraz a potem się ustawiał na cały ekran . Teraz jest od razu . Gorzej mam w swoim małym samsungu . Jeśli emisja jest w 16/9 to TVP1 jest ok. tj. od razu mam na pełnym ekranie , ale już TVP 2 , polsat i np TVN "spłaszczone" i muszę kilka razy nacisnąć przycisk P.SIZE. Mogliby coś z tym zrobić . A jeszcze jedno . W tym małym samsungu to mam po analogu tylko więc nie wiem jak to właściwie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Z tego co wiem to WTvK nie zgodzi się na świadczenie wyższych przepustowości po sowich kablach gdyż mogłaby stracić klientów.

Podobnie zauważcie jest na TESAT - tam też inea nie ma szybszego neta (max 10Mbps).

 

Każdy operator walczy o swoje i na swoim obszarze ma monopol - dopiero jak spółdzielnie zaczną wpuszczac innych operatorów to zacznie sie konkurencja.

 

Prawie dobrze, niestety niedokładnie. W tych rejonach jest już konkurencja na winogradach wspomniana WTvK i INEA, w innym rejonie TESAT i INEA (to raczej INEA ma tendencje do niewpuszczania innych np. na Ratajach nie ma żadnej konkurencji, żadnego wyboru, a Maverick ciągle nie może się przebić). Problem z szybkim internetem jest taki, że INEA stosuje technologię DOCSIS 3.0 w sieci kablowej, która ma swoje ograniczenia. Zwiększenie prędkości wynika po prostu ze zwiększenia wykorzystywanych kanałów. W zależności od tego jak sieć jest zbudowana, jaka jest oferta programowa, jakie usługi są świadczone wynika ile jest wolnych kanałów i czy można to uruchomić. Jeżeli kablówka już ma lub planuje uruchamiać szereg nowych usług to liczba dostępnych kanałów gwałtownie się kurczy...

 

Prawdopodobnie dlatego WTvK wchodzi do domu z oddzielną instalacją (skrętka + gniazdko rj45), a jak wiemy 1gbit/s up i down na skrętce to żaden problem (a nic nie stoi na przeszkodzie żeby dać 10gbit), tymczasem DOCSIS 3.0 to max jakieś 320mbit/s down i 120mbit/s up. Co do utraty klientów przez WTvK to mają umowy na czas nieokreślony, nie mają żadnych pakietów no i ceny korzystniejsze, więc jakoś mnie nie przekonałeś. Oj gdybym ja miał taki wybór na ratajach... :roll:

 

Zakładam, że Tesat przyjmuje podobną strategię. Nie warto robić dobrze INEI. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim obecnym oraz tym przyszlym abonentom naszej ukochanej INEI, chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego w 2011 może w tym nadchodzacym roku nasz operator bardziej posłucha tych wszystkich życzeń swoich klientów i doczekamy się dobrej oferty... Tymczasem :arrow: na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos TU pisal ze modemy na USB dzialaja

 

xxxx prawda w 3 biurach INEA powiedziano mi to samo NOWE PREDKOSCI dzialaja TYLKO po LAN , USB mimo ze jest odblokowane NIE bedzie dzialac

sterowniki sie zainstaluja albo i nie , system nie wykryje sprzetu albo go po prostu po chwili wywali

TESTOWALEM a raczej probowalem uruchomic net po USB na 6 laptopach

 

wynik

 

NIE da sie , wezwalem technika jako ze mam do tego prawo i jak tylko wszedl usmiechnal sie ze hoho

 

wiec albo ktos tu klamie

albo nie wiem o co kaman

 

Piszę po raz ostatni:

Mam 2 komputery podpięte do modemu, pierwszy przez Ethernet, drugi przez USB.

Jeśli ktoś nie wierzy, zapraszam do domu :)

Oczywiście mam modem Cisco, na obu testy pokazują poprawną prędkość (25 Mb)

Pozdrawiam

Miałem podobny problem. Mianowicie po zmianie modemu CISCO internet działał tylko na komputerze który był podłączony kablem ethernet, a USB niestety nie.

Być może, że na forum pojawiło się rozwiązanie tego problemu, ale jakoś nie mam ochoty przeglądać 200+ stron wiec napisze jak mi się udało naprawić ten problem:

Zalogowałem się na eBOA.inea.pl i po lewej w zakładce terminale abonenckie ( czy jakoś tak ) miałem podane 2 MAC. Jeden należał do komputera podłączonego przez ethernet, natomiast drugiego nie potrafiłem zidentyfikować. Prawdopodobnie należał do starego modemu motoroli. Zmieniłem go na 'USB MAC' który znalazłem na naklejce na nowym modemie. Po 5 minutach zrestartowałem modem i śmiga zarówno pod usb jak i ethernet.

Pozdrawiam :D

 

PS. Mam tylko nadzieję że za zmianę MAC nie dowalą mi jakiejś kolosalnej opłaty, bo tego nie sprawdziłem w cenniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zajęci są poprawianiem beta.inea.pl, która nadal jest nieoptymalna, zawiera jeszcze sporo błędów, a formularza zgłaszania bugów się doszukać nie można (po co więc beta?) - skrypt obsługujący przeglądanie pakietów (http://www.beta.inea.pl/dom/telewizja/) to "miszczostwo" świata - nigdy nie wiesz co się odznaczy/zaznaczy (zaznaczcie np Wygodny HD, max HD, potem Canal+, a następnie odznaczcie Max HD) ... a ładowanie ze 150 miniaturek zamiast użycie 1 Sprite'a - genialna strategia;)

 

Ich algorytm działania jest dla mnie niepojęty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...