Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

A ja wreszcie po niezliczonej ilości postów, kilkunastu godzinach narzekania na modemy itp. STAŁEM SIĘ W KOŃCU KLIENTEM INEI :)

 

Montaż zajął dosłownie kilka minut. Kiedy zapytałem jaki to modem Pan ze sobą przyniósł usłyszałem "No, ten dobry, z Wi-Fi". Trudno się mówi. Nagle otwiera pudełko a w środku upragniony EPC 3212 :) "Ups, złe pudełko".

 

Na razie śmiga z oszałamiającą prędkością 256 kb/s ;) Jutro mam zrobić restart i ma być już si :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem starą motorolkę na Cisco 3212 (BOK na Oświecenia) - mają sprzętu w brud, wczoraj była nowa dostawa, więc komu zależy na tym modemie, to niech śmiga :)

Logowanie trwało jakieś 3 minuty! a prędkość całkiem całkiem:

 

1064892125.png

U mnie co do joty wynik testu jest taki sam i u mojego znajomego też. Do 25mbit to jednak daleko jest. Szkoda, że abonamentu tak nie zaniżają jak prędkości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż zajął dosłownie kilka minut. Kiedy zapytałem jaki to modem Pan ze sobą przyniósł usłyszałem "No, ten dobry, z Wi-Fi". Trudno się mówi. Nagle otwiera pudełko a w środku upragniony EPC 3212 :)

Obecnie nie ma co się spinać na modem nie-wifi ;) homeu:homep @ 192.168.0.1, włączasz DMZ dla wybranego IP i jak Ci bardzo uwiera to wyłączasz WiFi ... całość zajmuje zdecydowanie mniej niż minutę ;)

Któregoś dnia przetestuję jak się sprawuje sam router od INEA jesli chodzi o WiFi/Lan - a nuż będzie lepszy niż WR741ND.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miała być już pełna przepustowość łącza, tymczasem modem w ogóle przestał działać.

 

Na infolinii dowiedziałem się, że coś z aktywacją "nie zaskoczyło". Niestety pion techniczny pracuje od poniedziałku do piątku, więc mam się kontaktować z nimi w poniedziałek wieczorem.

 

Nie ma to jak dobry początek... :brawo:

 

(Tak wiem, że aktywacja trochę zajmuje, tak się tylko trochę śmieję, że już są problemy ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konin, 5 Osiedle. W grudniu skończyła mi się umowa, więc w środę wybrałem się podpisać nową, na 50 mega. Ale odbiłem się od drzwi kablówki, bo brakło modemów. Na szczęście w czwartek już były (oczywiście Cisco EPC3212). Pani powiedziała, że 50 mega będę miał dopiero następnego dnia. Wróciłem do domu, podłączyłem wszystko i sprawdziłem, czy chociaż jest jakiś net. Okazuje się, że już mam 50 mega. Fakt, że dwa razy resetowali mi łącze, ale teraz chodzi i śmiga, że aż miło. A testy z speedtest.net są mało wiarygodne (kiedyś na 8 megowym łączu pokazało mi 14 mega:). Gdy ściągam plik z serwera, to ciągnie ładnie 6,2 MB/s. Czyli jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie róbcie testów na jakiś stronach tylko najlepiej przez pobieranie pliku z serwera inei, wtedy macie realna prędkość, pingi też najlepiej się sprawdza realnie w grach, wszelki programy czy testy można o kant [beep] rozbić bo dają przekłamane wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konin, 5 Osiedle. W grudniu skończyła mi się umowa, więc w środę wybrałem się podpisać nową, na 50 mega. Ale odbiłem się od drzwi kablówki, bo brakło modemów. Na szczęście w czwartek już były (oczywiście Cisco EPC3212). Pani powiedziała, że 50 mega będę miał dopiero następnego dnia. Wróciłem do domu, podłączyłem wszystko i sprawdziłem, czy chociaż jest jakiś net. Okazuje się, że już mam 50 mega. Fakt, że dwa razy resetowali mi łącze, ale teraz chodzi i śmiga, że aż miło. A testy z speedtest.net są mało wiarygodne (kiedyś na 8 megowym łączu pokazało mi 14 mega:). Gdy ściągam plik z serwera, to ciągnie ładnie 6,2 MB/s. Czyli jest ok.

 

A mógłbyś zmierzyć prędkość uploadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Poznaniu , więc nie wiem co jest u Ciebie w Śremie . Jeśli jednak chodzi o modem to nie mozesz mieć starego tzn. Motoroli , którą pewnie posiadasz. Szybki net działa tylko na nowych modemach np. Cisco EPC3212.

Tak samo jakbyś chciał mieć ten "wolny" net znowu będziesz musiał mieć tą motorolę. Tak mi kiedyś powiedział konsultant Inei .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek, 13 grudnia, jeszcze przed startem nowej usługi wideo na żądanie INEA uruchomiła promocyjny kanał poświęcony VOD. Jest on dostępny dla Abonentów usługi telewizji cyfrowej pod nazwą „VOD Info”. Widzowie programu obejrzą w nim zwiastuny premier w danym miesiącu, zapowiedzi wybranych filmów, a także informacje praktyczne o tym, jak korzystać z serwisu VOD i zamawiać filmy. Zawartość programu będzie aktualizowana raz na miesiąc.

 

Więcej o ofercie INEA wideo na żądanie już wkrótce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy w Śremie jest dostępne już przyśpieszenie 25 mb/s?? i czy jeżeli mam modem sprzed 6 lat to czy pójdzie na nim, czy muszą mi wymienić??

 

W Śremie jest dostępna usługa szybkiego netu ,a przynajmniej u mnie na Konstytucji.Trzeba wymienić modem na nowy bo stary nie obsługuję nowego standardu przesyłu danych.Byłem na początku grudnia w BOA w celu zmiany pakietu z 8Mb/s na 50Mb/s ,ale nie posiadali modemów bez WiFi(za Wifi musisz bulić 10zł na miesiąc po pierwszych 3 mies.)Z tego co mi powiedzieli modemy będą mogli zamawiać dopiero od 15.12 wiec myślę że 20.12 powinny już być dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie strony speedtest.net, za każdym razem gdy wybieram serwer poznański, z testu wynika, że moje łącze ledwo dycha, pokazuje zaledwie 2 Mb/s a mam 25 Mb/s (w INEA -mieszkam w Poznaniu). Gdy wybieram serwer bydgoski np. to wszystko jest OK. Czy u kogoś również występują takie anomalia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy serwer jest gdzie indziej do każdego inna trasa, Poznań to maverick i leci przez PIX-a, Wrocław to dialog i trasa jest przez PLIX-a, natomiast Opole to politechnika i leci przez MAN-a.

I tak jak już ktoś pisał, jedyny sens pomiaru to ściąganie pliku ze strony dostawcy internetu bo wiemy że mamy do nich to za co zapłaciliśmy a, że dalej nie ma obiecanych 50Mb/s może wynikać z tego, że serwer docelowy jest wpięty w 10 lub 20 Mb/s albo serwer docelowy jest przeciążony, albo jest limit na jedno połączenie nałożony, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...