Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Mam problem.. przedłużyłem dzisiaj umowę z INEA, zamieniłem net z 6 na 25mb i dostałem nowy modem CISCO EPC3925. I pozornie jest ok, bo internet na jednym komputerze działa, ale nie mogę dostać się za żadne skarby świata do konfiguracji tego routera.. wymaga jakiegoś PIN'u, którego nie mam, albo nie widzę. Instrukcji też nie dostałem. Nigdy nie miałem styczności z routerami i czuję, że coś jest nie tak.. Pomocy, sam tego nie ogarnę., a nie chcę do nich dzwonić jeszcze, bo może ja coś knocę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, problem zgłosiłem w połowie listopada zaraz po odebraniu cisco. Do dziś nic nie naprawili ani nie pomogli, nawet już się technicy nie odzywają. Na infolini babka powiedziała mi, że te modemy tak mają i technicy z tym walczą. Jak widać tylko ja tak mam... i nie pisałbym tu o tym gdyby inea coś mi poradziła. Mam d-linka dir 300, który pod motką działał ok. I zrozumiałbym gdyby tu nie wyciągał tych 25 Mb, a trochę mniej, ale prędkości rzędu 2 w porywach do 4 Mb, częste gubienie paczek i słaby ping to już raczej coś nie tak, te same efekty były przy routerze belkin wiec raczej to nie wina routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś wcześniej w wątku ludzie pisali o dostępie do routera cisco epc 3925. jeśli ktoś nie ma do niego hasła a standardowe puste nie działają to polecam zadzwonić do nich i o tym powiedzieć, wtedy operator grzecznie poda hasła i cała konfiguracja stoi otworem. btw żadne usługi nie są poblokowane przez nich i można sobie poustawiać wszystko. w tym momencie mnie zaskoczyli, bo nawet wifi mogę skonfigurować, a babka w biurze chciała za to 10zł na miech, ale na innym sprzęcie (tak mówiła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rataje szybki net - info od konsultanta: "proszę pytać w połowie grudnia".

Wczoraj około północy padł net, a wstał tuż po 3 w nocy - pewnie cosik ryją... ;):

 

Jak co tydzień pytam konsultanta poprzez chat o szybki internet na ratajach w Poznaniu. Już nie wspomnę że na początku listopada powiedział żeby pytać się w połowie listopada. Dzisiaj rozpocząłem chat , jednak po 3 minutach konsultant opuścił chat po zadaniu pytania. To się nazywa profesjonalna obsługa klienta ;) ,a na dodatek 4 biura obsługi klienta na cały Poznań. Aby załatwić jakieś formalności trzeba poświęcić minimum godzinę w pięknych biurach :)

 

Przedwczoraj też mi padł internet po meczu Barca-Real ;) jak u moich kilku znajomych z osiedla i do 5-6 rano nie miałem dostępu.

Teraz widzę że przydzielili mi nowe IP. Komuś również ?

 

Zauważyłem jak mnie pamięć nie myli w połowie listopada na eboa.inea.pl w zakładce internet możemy zmienić pakiet.

Wyświetlają mi się pakiety:

1 VIP 8192 kbps 640 kbps

2 Progress 10240 kbps 640 kbps

3 Ultra Net 25 Mbps 1,5 Mbps

4 Ultra Flexi 50 Mbps 4 Mbps

5 Ultra Power 100 Mbps 4 Mbps

 

a powyżej napisane:

 

Zmiana prędkości pakietu internetowego zostanie wykonana w pierwszym dniu przyszłego miesiąca. Każde zlecenie zmiany prędkości można anulować najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca do godziny 22.15

 

UWAGA!! Zmiana pakietu nastąpi w zasadach obowiązujących Abonenta warunków promocyjnych. W celu skorzystania z aktualnej oferty promocyjnej konieczne jest zawarcie pisemnego aneksu. Jeśli Twój cennik promocyjny nie obejmuje wybranego pakietu to cena za wybrany pakiet będzie zgodna ze standardowym Cennikiem Dostawcy Usług dla Abonentów Sieci INEA.

 

Tylko i tak pewnie jakbym wczoraj zmienił pakiet na np Ultra flexi 50 Mbps to i tak musiałbym wymienić modem z motoroli na cisco, a czy szybki internet już jest dostępny na Ratajach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest już szybki internet na Ratajach przynajmniej na Rzeczypospolitej. Podobno fizycznie od wczoraj a formalnie od dzisiaj.

 

Czyli już dostałeś nowy modem i korzystasz z nowej prędkości ?

Jutro tzn. 2 grudnia pójdę do biura i się zapytam ;)

 

Jestem ciekaw oferty vod inei. Pewnie oferta lub ceny filmów nie będzie zdumiewająca w porównaniu do "n", ale poczekamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano rozmawiałem na chacie i jeszcze na Ratajach nie ma szybkiego neta. Natomiast ma być od przyszłego tygodnia :P

Pojawią się też w ofercie nasze upragnione modemy 3212. Jeśli jednak nie będą dostępne w dniu podpisywania umowy, to jak się pojawią będzie można wymienić router na modem w BOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moze troche nie na temat ale VOD w grudniu w INEA https://satkurier.pl/news/61281/inea-wideo-na-zyczenie-jeszcze-w-grudniu.html

 

Czemu nie na temat - ja już pisałem wcześniej o VOD

 

viewtopic.php?p=417709#p417709

 

A to że teraz wszyscy piszą o internecie - właściwie problemach to już norma.

 

Dlatego miałem pomysł w dziale sieci kablowe - rozdzielenie usług na TELEWIZJA i osobno INTERNET byłby może większy porządek. Ale nikogo nie zmuszam.

 

A że wszyscy np z inei piszą tutaj bo jakby na stronie inei było forum to pewnie musieli zatrudnić na etat "cenzora".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano rozmawiałem na chacie i jeszcze na Ratajach nie ma szybkiego neta. Natomiast ma być od przyszłego tygodnia :P

Pojawią się też w ofercie nasze upragnione modemy 3212. Jeśli jednak nie będą dostępne w dniu podpisywania umowy, to jak się pojawią będzie można wymienić router na modem w BOK.

 

Też dzisiaj rano rozmawiałem na chacie i Rataje - Tysiąclecia już mają szybki internet. Ciekawe, która wersja jest prawdziwa. Odpowiedź otrzymałem dopiero po 3 razie, bo wcześniej konsultant zamykał rozmowę po 15 minutach czekania na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki internet na ratajach już jest ( przynajmniej na oświecenia, stare żegrze). Jak narazie to nie mają zwykłych modemów (epc 3212) mają one pojawić się pod koniec grudnia czy na początku stycznia, i teraz dają model epc 3925 z wifi jednak przez to że nie posiadają na chwile obecną modelu epc3212 za modem z wifi nie placisz dodatkowych 10zł. przez 3 miesiące. Jak przyjadą epc3212 to będzie je można wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@student68, a możesz rozwinąć dlaczego "się nie opłaca"?...

Poza tym informacje o internecie i dostępności nowej usługi w poszczególnych dzielnicach miasta to cenne informacje dla czytelników tego wątku, więc nie bardzo rozumiem dlaczego się zdenerwowałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już z nimi głupieje. Podpisałem nową umowę na wifi, które od teraz kosztuje 1zł/mies a nie 10 ale nadal mam neta na ethernecie bo nie umiem tego ustawić a instrukcja jest " w trackie przygotowania, być może na infolinii niebawem się pan coś dowie". Pięknie.

 

 

1056544325.png

 

Odnośnie jakości usługi to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a z czym masz problem?

Ja przyniosłem mojego Thomsona do domu, podłączyłem najpierw po kabelku... bo nie wiedziałem skąd wziąć hasło WPA2.

Na pudełku nie było wiec myślałem że jest jakieś standardowe a później dopiero ustawię swoje.

Jednak w pewnym momencie zauważyłem hasło na spodzie Thomsona, wpisałem i hula bardzo dobrze.

W ustawieniach z kolei można sobie ustawić np. filtrację po MAC bądź maksymalną możliwość podłączonych urządzen w danym momencie (poprzez ustawienie zakresu lokalnego IP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...