Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu - "Rozmowy z BOA" :)

 

Dyspozytor1: Witaj adam. Jak mogę Ci pomóc?

adam: witam chcialem sie dowiedziec kidy konczy sie umowa moja na canal +

adam: adres ..............................

Dyspozytor1: witam

Dyspozytor1: na jakie imie i nazwisko podpisana jest umowa

Dyspozytor1: ?

adam: .......................................

adam: .......................................

Dyspozytor1: sprawdzam

adam: ok

Dyspozytor1: za 6 m-cy

adam: co?

adam: w listopadzie albo paxdzierniku

adam: :)

adam: prosze dobrze sprawdzic

Dyspozytor1: podpisywal Pan na 12 mcy

adam: tak

adam: w zelszym roku

Dyspozytor1: nie spojrzalem

Dyspozytor1: w grudniu tego roku

Dyspozytor1: sie konczy

adam: poprosze o dokladna date

adam: 30 listopada?

adam: ostatni dzien?>

Dyspozytor1: jaki listopad

Dyspozytor1: ?

Dyspozytor1: grudzień

Dyspozytor1: 31.12.2010

adam: szanowny Panie

adam: nie podpisywałem umowy w listopadzie

adam: a ni grudniu

adam: prosze sprawdzic dokladnie

adam: albo mam do konca paxdzxiernika, albo listopada

Dyspozytor1: aktywacje mam na grudzie

Dyspozytor1: ń

Dyspozytor1: zlecenie z listopada

Dyspozytor1: szanowny Panie

adam: no to skoro zlecenie jest z listopada

adam: a umowa 12 miesieczna weszla w zyciu 1 grudnia

adam: tzn

adam: 30 listopada mija 12 miesiecy tak?

adam: grudzien, stycz, lut, marze, kwiec, maj, czerw, lipe, sierpo, wrzes, paxdzie, listop

Dyspozytor1: umiem liczyc szanowny Panie natomiast zmyliła mnie data aktywacji

adam: to odpowie mi Pan w końcu do kiedy mam umowę?

Dyspozytor1: do listopada wedle systemu

adam: dziękuuę

adam: czyli do konca paxdzxiernika musze zlozyc wypowiredzenie?

Dyspozytor1: tak

adam: zeby od 1 grudnia nie miec juz canal +?

adam: ok

Dyspozytor1: tak

adam: mam pytanie jakie promocje wchodza od dziiaj na canal +

adam: ?

adam: na stronie jest do 31 sierpnia

adam: osttania

Dyspozytor1: nie mamy jeszcze info

Dyspozytor1: jakie promocje

adam:

adam: wie Pan, chyba wrzucę tą rozmowę na nasze forum INEI

adam: pozdrawiam

Dyspozytor1: moze Pan wrzucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po to za kilka milionów złotych modernizuje się sieć przez ponad cztery lata m.in. w celu przejścia na DOCSIS3 żeby zatrzymywać się na 10Mbps... to na pewno

 

Też mam taką nadzieję. Tylko jeszcze niech dadzą sensowną cenę, co by nie dochodziło do absurdów, gdzie w Erze można mieć 20Mbps za niecałe 40zł (jak się ma telefon i stacje) albo w Orange/netia 79/69zł a w Inei ... epoka kamienia łupanego ... jak Inea doda tylko nowe prędkości i wartości cennikowe (dopisze do istniejących) to będzie kicha ... Mam nadzieję, że zmniejszenie liczby planów to nie jest robienie miejsca na nowe na zasadzie 20Mbps za 109zł*, 50Mbps za 169zł* i 120Mbps za 219zł*.

 

*ceny "z palca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po to za kilka milionów złotych modernizuje się sieć przez ponad cztery lata m.in. w celu przejścia na DOCSIS3 żeby zatrzymywać się na 10Mbps... to na pewno

 

Też mam taką nadzieję. Tylko jeszcze niech dadzą sensowną cenę, co by nie dochodziło do absurdów, gdzie w Erze można mieć 20Mbps za niecałe 40zł (jak się ma telefon i stacje) albo w Orange/netia 79/69zł a w Inei ... epoka kamienia łupanego ... jak Inea doda tylko nowe prędkości i wartości cennikowe (dopisze do istniejących) to będzie kicha ... Mam nadzieję, że zmniejszenie liczby planów to nie jest robienie miejsca na nowe na zasadzie 20Mbps za 109zł*, 50Mbps za 169zł* i 120Mbps za 219zł*.

 

*ceny "z palca"

 

Proponuję aby ktoś spróbował wytłumaczyć wszystkim - dlaczego np. 59,90zł brutto za 8Mbps to cena wyssana z palca. Skąd Pan wziął taką informację tego nie wiem:)

Analogicznie bowiem jeżeli sugeruje Pan uzupełnianie luk to skoro 20Mbps za 109zł jest wyssane z palca to i obecna cena 8Mbps jest wyssana z palca.

Oczywiście - gdzieś jest też marża która pozwala mówiąc wprost zarobić operatorowi - no ale to normalne bo nikt za darmo nic nie sprzedaje.

Wziąłem pod lupę 8Mbps bo to najchętniej kupowana przepustowość.

Podam też przykłady (wzorowałem się na info z www):

Tesat: 59zł brutto - 3Mbps

Echostar: 53zł brutto - 6Mbps

East&West: 59zł brutto - 4Mbps

Winogradzka TVK: 61zł brutto - 8Mbps

Promax: 59zł brutto - 4Mbps

System-Sat: 55zł brutto - 2Mbps

Uważam, że na tle operatorów poznańskich i okolicznych INEA źle nie wygląda.

Oczywiście należy pamiętać że wymienieni operatorzy korzystają z takiej samej infrastruktury co INEA.

I tych można spokojnie ze sobą porównywać.

Analogicznie można ze sobą porównywać: A) MAVERICK, INOTEL, KOMSTER oraz B) NETIA, TPSA, ERA, ORANGE.

Zresztą i tak cena to nie wszystko... z jakichś powodów mały odsetek mieszkańców mających dostęp do INEA i do TPSA wybiera TPSA.

O dziwo ta sama tendencja jest w przypadku budynków gdzie jest INEA/ECHOSTAR (różne lokalizacje), INEA/TESAT (Luboń, Wilda), INEA/NETIA (różne lokalizacje), INEA/MAVERICK (różne lokalizacje), INEA/INOTEL (różne lokalizacje), INEA/KOMSTER (Murowana Goślina, Dębina).

 

Jedno dzisiaj mogę Panu powiedzieć - uzupełnianie luk nowymi prędkościami i podane ceny nie były trafione:) Przynajmniej wg informacji jakie posiadałem jeszcze tydzień temu.

 

O planach inwestycyjnych można się będzie czegoś dowiedzieć na targach mieszkaniowych w przyszły weekend więc zainteresowanych zapraszam, bo

na pewno przez jakiś czas będą tam pracownicy działu inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Zazwyczaj do dyskusji motywuje mnie wściekłość lub skrajne rozbawienie, rzadko kiedy zdarza się by towarzyszyły mi oba uczucia.

 

Generalnie po przeczytaniu powyższej wiadomości, uznałem, że samo roześmianie się głośno w monitor to za mało.

 

Tak, ja również uważam, że hipotetyczna cena 109 zł za 20 Mbit/s jest po prostu niekonkurencyjna w porównaniu do cen innych operatorów. Weźmy taką Netię (oczywiście porównanie niemiarodajne zdaniem Pana - ale o tym później), za 20 Mbits życzą sobie 69 zł miesięcznie (po miedzianym kablu). To mniej niż łącze 10 Mbit/s w Inei...

 

Już wkrótce skończy mi się umowa z dotychczasowym operatorem i wtedy będę miał możliwość porównania ofert. Nie ukrywam, że dla mnie kluczowa jest przepustowość, nie cena i dlatego kto wie, czy ostatecznie nie wybiorę oferty naszego kochanego operatora kablowego. Mimo wszystko nie wiem ilu będzie takich jeleni jak ja. Ja naprawdę mogę zapłacić za łącze 120-130 zł miesięcznie, ale niech to będzie do licha 30-40 Mbit/s z porządnym uploadem, a nie 20, które można mieć za ok. 70-80 zł gdzie indziej! No, koniec dygresji.

 

Zmierzam do tego - porównując Ineę do ogólnokrajowych operatorów (już nawet nie do takiego UPC, chociaż w sumie to czemu nie?) można dojść do wniosku, że operator wygląda... słabo. Co jest po prostu żałosne biorąc pod uwagę, iż w dużym mieście koszty jednostkowe świadczenia usług teleinformatycznych powinny być z grubsza mniejsze niż w przysłowiowej Koziej Wólce. Tymczasem z jakiegoś powodu nie są. Z jakiegoś powodu Netia jest w stanie zagwarantować w pewnych małych miejscowościach ofertę lepszą cenowo i jakościowo niż Inea w Poznaniu.

 

Rozumiem, że jest to kwestia kosztów i infrastruktury. Tylko, że właśnie to jest Wasza słaba strona. Nie potraficie dostarczyć usługi po konkurencyjnej cenie. To jest problem firmy, a nie obiektywne uwarunkowania zewnętrzne. Trzeba to jakoś rozwiązać, a nie wzruszać ramionami i twierdzić, że wszystko jest ok. Bo nie jest. Jedyną mocną stroną Inei jest w tej chwili jej monopol. Bo nikt mi nie wciśnie, że obsługa klienta, o której już krążą legendy.

 

No, ale zawsze można pocieszać się, że mała ilość osób będących w zasięgu Inei korzysta z usług innych operatorów... Ja powiedziałbym, że z przyzwyczajenia, ale można też to zinterpretować jako efekt siły marki ( ;) ). Z resztą wszystko do czasu....

 

Pojawi się prawdziwa, silna konkurencja, to będą zmiany. I tego Inei życzę.

 

Z resztą... Zobaczymy jakie będą cenniki. A może jednak będzie pozytywne zaskoczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze wine za taki stan = wysokie ceny to brak konkurencji wsrod operatorow kablowych. Niezgodze sie jednak ze koszty swiadczenia sa zalezne tylko od lokalizacji. Wszystko zalezy od masy krytycznej, konkurencji na rynku hurtowym i kosztow pracy. Te ostatnie w Poznaniu sa dosc wysokie. Masa krytyczna Inea kontra UPC ma sie nijak bo UPC ma zdecydowanie nizsze koszty swiadczenia uslugi per abonent niz Inea wiec tutaj porownywac nie mozna. Wojna rozegra sie tak faktycznie obok bo patrzac chociazby na oferte operatorow ethernetowych ktorzy juz teraz siegaja po rozwiazania GPON / GePON maja rowny dostep do nowych technologii co INEA i dzieki temu bedac mniejszymi zaoferuja ta technolgie szybciej. Pomijam ceny, nawet Inotel w porownaniu pakietowym jest tanszy niz Inea, o sieci Maverick i innych nie wspominajac. Patrzac na Tesat, East&West - te firmy nie śpią i już teraz nalezy mniemac sa gotowe odeprzec atak INEA oraz innej konkurencji. Pamietajmy - maly moze wiecej bo moze szybciej i przy pewnej masie ma nizsze koszty dzialalnosci niz taka INEA .....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLAG:

Chyba źle odebrali Pan intencję mojej wypowiedzi. Pokazałem tylko że obecna oferta na tle konkurencji na rynku poznańskim wcale nie wygląda najgorzej. W swoim poście celowo odnosiłem się do przepustowości 8Mbps a nie do 20Mbps gdyż ta przepustowość nie istnieje dzisiaj a i cena 109zł - jakieś niepotrzebne domysły, niepotwierdzone informacje i sianie zamętu. Proponuję zaczekać jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt dni i dopiero wtedy oceniać ofertę. Dzisiaj jeszcze oceniajmy to co jest...

Odnośnie konkurencji - ok. dotyczy to zabudowy z lat 80/90. Obecnie w większości inwestycji deweloperskich jest dwóch operatorów i to niezależnie od lokalizacji.

Choć na starej zabudowie prawie zawsze jest dostęp do TPSA bądź NETII skoro już porównujemy oferty wszystkich bez względu na rodzaj technologii.

 

QUBAQ:

Operator "Ethernetowy" aby przejść na GPON/GePON powinien wymienić instalację abonencką na kat. 6, aby móc w pełni wykorzystać możliwości sieci.

Należy też oczywiście pamiętać że GPON i pochodne wymagają także zmian po stronie stacji oraz urządzeń abonenckich (znikają tradycyjne modemy) - nie wystarczy doprowadzić światłowodu do punktu zbiorczego budynku. Ewentualnie przejściową opcją może być RFoG - gdzie u abonenta stawia się zwykły modem DOCSIS - jednak wówczas mamy wciąż protokół ETHERNET a nie GPON, jest to opcja raczej właśnie dla mniejszych operatorów.

Takie zmiany są również potrzebne u nas - w budynkach gdzie budujemy FTTH musimy wykonać sieć światłowodową, zakończyć ją gniazdkiem światłowodowym w mieszkaniu w dedykowanej szafce i dalej rozprowadzić po lokalu instalacje telefoniczne, ethernetowe kat.6 oraz koncentryczne. To między innymi dlatego problematyczne na dzień dzisiejszy jest wchodzenie z FTTH to istniejących budynków. Na razie udało nam się to w dwóch budynkach - Grudzieniec 80 i Grudzieniec 78, gdzie Wspólnota Mieszkaniowa wykonała bruzdowania oraz gdzie udało się do każdego mieszkania wprowadzić nowe instalacje. Przyznają Państwo że jak ktoś ma wykończone mieszkanie to nie jest wcale łatwo wprowadzić tam nowe natynkowe instalacje...

Z pozostałymi Pana spostrzeżeniami nie mogę się nie zgodzić bo zapewne ma Pan rację. W dużych firmach i proces decyzyjny ale i inwestycyjny trwa dłużej.

 

Pozostaje mi mimo wszystko mieć nadzieję, że będą Państwo zadowoleni z szykowanych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inwestycje:

Odnośnie mojej poprzedniej wypowiedzi i cen "wyssanych z palca" - właśnie takie miały być - abstrakcyjne. Były pobożnym życzeniem, by taka sytuacja nie zaistniała.

Żeby było jasne - ja z usług Inea jestem bardzo zadowolony (na Chorzniu w Koninie działa OK, na Dębinie w Poznaniu także), tylko właśnie boli mnie brak łącza z normalnym uploadem. Jak mam zrobić backup kilku serwisów internetowych i pchać je na inny serwer via FTP, albo wysłać spory plik zdjęć/plików PSD to czasami człowieka krew zalewa. Niestety na niektórych hostingach nie mam dostępu do SSH, co by sobie przez wget zassać ;)

Dla tego czekam na DOCSIS 3.0, wyższe prędkości, i mam nadzieję, że ceny będą znośne i w ramach posiadanego 8Mbit będę mógł "bezboleśnie" na wyższą opcję przeskoczyć ;)

Dla mnie dużo atrakcyjniejsze było by na przykład łącze 20/5 niż 50/1 - ale jak zostaną zestawione prędkości D/U w Inea to przyjdzie nam jeszcze poczekać. Fajnie jak by Inea jako pierwsza firma zaczęła poważniej traktować Upload ;)

 

Moja obawa wynikała z faktu, że obecne ceny - poniżej 80zł nawet dla 10Mbit - świadczyły dla mnie, że po prostu zostaną "dodane" nowe pozycje do cennika. Cieszę się, że prawdopodobnie nie będzie to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na targach i co się dowiedziałem miło mnie zaskoczyło:D

Nowa oferta ma być już od 20 września a maksymalnie od początku października.

Na stoisku Inea była ulotka w stylu już jesienią 100Mbps w Inea no więc zagadałem i co się dowiedziałem to dla mnie rewelacja:D

Wchodzą prędkości:

100/4 Mbps (99zł z groszami w paczce)

50/4 Mbps (albo 3 bo już nie pamiętam) (59zł z groszami w paczce)

25Mbps (uploadu nie zapamiętałem) - 49zł z groszami w paczce

Czemu mało pamiętam - bo dzisiaj mam 8Mbps a od zmian 50Mbps będzie podobno za 59,90zł brutto w paczce więc więcej mnie nie interesowało:D

Trzeba będzie iść do biura i wymienić modem bo zmiana technologii wymusza wymianę modemu więc pewnie będą dłuuugie kolejki w biurach.

Podobno jednak będzie biuro / punkt obsługi w King Cross to może tam będą mniejsze kolejki:)

Po światłowodach z kolei będzie jeszcze następna prędkość 250Mbps/(chyba na 5) no ale na razie mieszkanka nie zmieniam.......

Co tam jeszcze - ponoć od 20 wchodzi oferta ale nie od razu na całą sieć - potrzebne są jakieś przepięcia i nie można tego zrobić od razu ale ponoć do listopada ma już hulać wszystko.

Goście nie wiedzieli tylko od jakich osiedli zaczną te przepięcia - poczekajmy jeszcze te parę dni:) W sumie nie zapytałem jak w innych miastach:/ jakby co to jeszcze targi jutro:)

 

To już coś więcej wiemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam informacje powyżej jak chodzi o ceny - uploadu nie bo nie pamiętam jaka jest ostateczna wersja.

nie wiem czy zauważyliście że już od września okres przywiązania na cyfrowy dom to tylko 6m-cy a nie jak do tej pory 12 i 18.

 

mam nadzieję że oferta spełni Państwa oczekiwania:)

 

W obecnym cyfrowym domu sprzedają za 69zł - 8Mbps i mam uwierzyć, że będzie 50/4Mbps za 59zł ? Hmmm... jakoś w to wątpię.

w obecnym cenniku cyfrowy dom cena za 8Mbps jest 59,90zł a nie 69zł tak dla ścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaaa ... jak tak będzie to rewelacja, ale nie dla mnie :( ... obecnie mam 8Mbit i według umowy nie będzie mi wolno przejść na niższy abonament (cenowo z 69.90 na 59 z groszami) ... co za tym idzie albo będzie 8Mbit albo 100Mbit za 99zł ... to oczywiście rewelacyjna cena, ale mimo wszystko ...

Ciekawe też kiedy pojawi się to w Koninie na Chorzniu, ale przez najbliższy czas i tak jestem "uwiązany" do 8Mbit... no chyba, że włączą mi 50Mbit za 69.90 ;)

 

No chyba, że 50Mbit za "59zł z groszami w paczce" oznacza Cyfrowy dom, a cena poza "paczką" będzie 69.90 i obecni posiadacze 8Mbit będą mogli migrować na 50Mbit ;) Wtedy będzie EXTRA! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola. Powolutku. Będzie w cenniku, będą warunki, będziemy rozmawiać. Jak żyję i jak długo jestem w INEI (z przerwami od samego początki tej sieci na Orła Białego), to nie było jeszcze tak, żeby ta firma zaskoczyła mnie pozytywnie swoją ofertą. No może poza pierwszymi 2 latami. Potem już było tylko gorzej.

Z drugiej strony się nie dziwię. Nie ma konkurencji, to po co się wychylać z jakimiś super ofertami. Prywatna firma, to i zarobić chce jak najwięcej.

A powyższe ceny i oferta brzmią jak bajka: za siedmioma górami, za siedmioma lasami... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzą prędkości:

100/4 Mbps (99zł z groszami w paczce)

50/4 Mbps (albo 3 bo już nie pamiętam) (59zł z groszami w paczce)

25Mbps (uploadu nie zapamiętałem) - 49zł z groszami w paczce

Czemu mało pamiętam - bo dzisiaj mam 8Mbps a od zmian 50Mbps będzie podobno za 59,90zł brutto w paczce więc więcej mnie nie interesowało:D

Trzeba będzie iść do biura i wymienić modem bo zmiana technologii wymusza wymianę modemu więc pewnie będą dłuuugie kolejki w biurach.

Podobno jednak będzie biuro / punkt obsługi w King Cross to może tam będą mniejsze kolejki:)

Po światłowodach z kolei będzie jeszcze następna prędkość 250Mbps/(chyba na 5) no ale na razie mieszkanka nie zmieniam.......

 

Wielka rewelacja mi, oczywiście już lepiej, ale upload jak napisałem już kiedyś nadal żałosny 100/4 Mbps, a dlaczego nie 100/10 Mbps, bądź pobić konkurencje i dać choćby te 5 więcej i byłoby 100/15 Mbps.

 

Dziwi mnie podejście INEI do sprawy skoro już mają możliwości na większy internet to dlaczego tylko do domu takie kolosalne różnice :crazy: , no chyba, że znając ich zostawiają sobie troche możliwości by za jakiś czas, np na Boze Narodzenie dać znowu "MEGA PROMOCJE" typu, np. "W INEI zwiększamy upload przy opcji 100/4 Mbps na 100/10 badz 15 jak tam im dusza zagra Mbps" oczywiście wtedy albo będzie to za darmo, bądź za niewielką opłatą znając taktyki naszego operatora.

 

 

O operatorze Maverick aż ciężko wspominać i o tym, że mają 100/100 za grosze

Cieszy mnie, że INEA wprowadza jakieś zmainy i może jestem wybredny, ale lubię takie powiedzenie " jak już coś robić to raz a dobrze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale w Maverick maksymalne łącze to 100/10 a nie 100/100 - a cena takiego łącze 100/10 to 249zł brutto - nie wiem czy wiele osób chciałoby płacić 150zł brutto więcej po to by mieć o 6Mbps większy upload - zapewniam Pana że większość klientów jest innego zdania.

Oferta musi być wypośrodkowana i dostosowana właśnie do większości użytkowników.

A jeżeli ktoś potrzebuje łącza niestandardowe w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą to wystarczy że zgłosi się na infolinię biznesową i wynegocjuje indywidualną ofertę z PH. Łącza symetryczne też są dostępne od kilku lat ale dedykowane dla klientów biznesowych. I to nie tylko 100/100Mbps.

 

Czemu upload nie jest zwiększany na rynku indywidualnym - bo zwiększenie upstreamu dla 65000 abonentów spowodowałby zapchanie sieci - ot taki minus kanału zwrotnego. Może kiedyś jak odejdą w niepamięć kanały analogowe zajmujące pasmo stan rzeczy się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już o tym, że większy upload przyciąga "specyficzny" rodzaj klientów. Potem mamy 5% ludzi generujących 95% ruchu w sieci. Najlepszy klient to taki, który weźmie łącze 100 Mb/s żeby mu się poczta szybciej ściągała ;)

 

Nie oszukujmy się, większość ludzi nawet nie zwraca uwagi na upload. Ja osobiście wolałbym np. łącze 50/8 niż 100/4, ale większość ludzi będzie preferowało większy download (mimo, iż nie jest im tak naprawdę potrzebny). Dlatego też w treściach reklamowych wyeksponowana jest przepustowość do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...