Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.12.2021 o 07:27, michalx1974 napisał:

Mam prośbę o częstotliwości DVB-c dla tych kanałów.

Teennick HD

TVP Kobieta HD
TVP Dokument HD

 

W Hiway zauważyłem że usunęli dwa radio Eska i VOX FM

Może tylko chwilowe.

W DVB-C jest nadawany VOX FM i ESKA

Od jakiegoś czasu wyłączone zostały emisje FOX, Comedy Central, Al-Jazeera, English Club TV, TEST, R4, R6 zostały tylko po nich znaczniki LCN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, 

w tej chwili korzystam z dekodera ADB-5810CDX w którym oczywiście jest karta, oraz modułu CAM z drugą kartą (multiroom) i teraz tak, jak wyciągnę kartę z dekodera i wsadzę do modułu w drugim TV to mam wszystkie kanały rozkodowane, natomiast odwrotnie jak wyciągnę kartę z modułu CAM i wsadzę do dekodera to nie działa. Czy mam rozumieć, że dekoder z kartą jest parowany a moduł CAM z kartą nie jest parowany? 

I teraz najważniejsze pytanie, chciałbym sobie kupić na allegro sam moduł CAM aby „uwolnić się od dekodera” i zastanawiam się czy kupując sam moduł będzie on działał z kartą INEI? Inaczej czy INEA udostępniając kiedyś swoim abonentom moduły CAM nie przypisywał gdzieś do swojego systemu? I jak kupię sam moduł na wolnym rynku to i tak nie będzie działał w sieci INEA? 

Może ktoś z Was ma „zewnętrzny” moduł CAM i działa z kartą INEI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu było mówione że karty są parowane.

Ale jak miałem dekoder to też kartę przełożyłem do innego dekodera sat + DVB-c i też działała , nie była sparowana.

 

Jak wygłąda sprawa z modułami to nie wiem.

 

Może moduł jako Multiroom ma przypisaną kartę( a właściwie karta do modułu), ale jak włożyłeś kartę i nie działała w dekoderze,  to widocznie karta sparowana. Mimo tego moduł odbiera dane z karty głównej.

Może się mylę.

 

Myślę że możesz kupić moduł, ale poszukaj miejsce gdzie możesz zwrócić ewentualnie, gdyby były problemy z działaniem.

 

 

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że INEA jak zakupiła np. 10.000 modułów CAM do obsługi swoich kart w sieci przypisała numerację w swoim systemie i każdy moduł jest jakby przyporządkowany i jak włożę obcy moduł to on nie odczyta uprawnień z sieci i nie zamelduje się a co za tym idzie nie rozpozna uprawnień włożonej karty INEI. Nie wiem (nie znam się) na jakiej zasadzie działają moduły? Czy one tylko czytają i rozkodowują karty czy może w jakiś sposób czytają jeszcze uprawnienia całego sygnału z sieci?

Edytowane przez andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tłumaczę sobie przez analogię do dawnego simlock w telefonach komórkowych:
jeśli umieścisz kartę sim innego operatora w telefonie z simlockiem, to karta nie będzie działać,
a jeśli w telefonie bez simlocka to zadziała.

 

Zatem w odniesieniu do parowania INEI:
jeśli kupisz używany moduł CI CAM Conax, który nie był sparowany z ofertą innego
dostawcy tv, to wtedy karta INEI w nim zadziała i odkoduje kanały z twojego pakietu tv.

 

W skrócie:
to dekoder/moduł może być parowany i wtedy obsługuje tylko dedykowana kartę,
natomiast karty nie są parowane i zadziałają w innych nie parowanych modułach/dekoderach
(ale zadziałają w sparowanym dekoderze/module, jeśli z tą konkretną kartą jest sparowany).

 

Nie wiem ile w tym wywodzie jest racji, ale empirycznie w moim przypadku jest zgodny

z rzeczywistością zatem podejrzewam, że u innych będzie podobnie.

 

Edytowane przez nairda
korekta tekstu, literówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do takiej sprawy,

przy włączaniu tv z modułem CAM, z pilota, często pojawia się komunikat "wybrany program jest niedostępny", gdy wyłączę tv i włączę go przyciskiem zasilania na tv program pojawia się bez komunikatu.

czy ktoś spotkał się czymś takim i może znalazł przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam poważny problem z którym może już się ktoś spotkał. Otóż jestem nowym użytkownikiem usługi hiway i dekoder ADB bardzo nie polubił się z moim TV TCL 55C815. Po podłączeniu dekoder wymusza sygnał HDR10 na wszystkich kanałach co powoduje dramatyczne rozjechanie się kontrastu i obraz wygląda fatalnie. Wymieniałem już kable HDMI, używałem połączeń przez splitter czy switch ale nic to nie dało. Oczywiście zgłosiłem problem do obsługi technicznej i tu uwaga poradzili mi wymienić TV.

tylko jeden kanał działa prawidłowo na pozycji 126 jest program w 4K który nadaje w HLG i tu jest obraz żyleta.

Czy jest na to jakiś sposób? Czy pozostaje czekać na aktualizacje dekodera lub TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

od dłuższego czasu mam problem z obrazem w TV na niektórych kanałach, których przez ostatnie 2-3 tygodnie po prostu nie da się ich oglądać. Mam moduł CAM. Problem występuje chociażby na Polsat HD, TVN HD. Jak przełączam na zwykły Polsat/TVN obraz jest normalny, tylko wiadomo w niższej rozdzielczości. Nie dzieje się to na wszystkich kanałach HD, TVP odbiera bez problemu, eurosport HD również. Poniżej galeria jak to wygląda

https://postimg.cc/gallery/PJ948jY

 

Zanim napiszę do inei chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał taki problem i jak został rozwiązany, bo odpowiedzi jaką dostanę na zgłoszenie się domyślam - "zmień na Hi way"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marl0U mnie z kolei tak krzaczyło przy umierającym kablu antenowym, ze trzy razy wymieniałem z tego powodu. Za każdym razem takie objawy jak u Ciebie, początkowo też tylko na niektórych kanałach.

 

@leckowOd zarania dziejów mam podobny problem, tylko z komunikatem o zakodowanym kanale. Nie zdarza się to jednak aż tak często więc odpuściłem walkę swojego czasu. W moim przypadku podejrzewam coś z kieszenią na moduł CAM w telewizorze, bo dosyć "luźno" w niej siedzi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 09:41, Marl0 napisał:

Witam

od dłuższego czasu mam problem z obrazem w TV na niektórych kanałach, których przez ostatnie 2-3 tygodnie po prostu nie da się ich oglądać. Mam moduł CAM. Problem występuje chociażby na Polsat HD, TVN HD. Jak przełączam na zwykły Polsat/TVN obraz jest normalny, tylko wiadomo w niższej rozdzielczości. Nie dzieje się to na wszystkich kanałach HD, TVP odbiera bez problemu, eurosport HD również. Poniżej galeria jak to wygląda

https://postimg.cc/gallery/PJ948jY

 

Zanim napiszę do inei chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał taki problem i jak został rozwiązany, bo odpowiedzi jaką dostanę na zgłoszenie się domyślam - "zmień na Hi way"

 

Jaki moduł CAM używasz? Sprawdzałeś z innym? Jakie masz ustawienia w module?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna obecne oferty utrzymaniowe? Jestem na starym pakiecie Ekstra jeśli chodzi o tv, telefonie bez limitu i neciku 60/10 w cenie ok. 90,00 zł, zastanawiam się nad zmianami ale wychodzi drożej, czy są jakieś inne oferty niż to co jest na stronie? Oferty utrzymaniowe dla stałych albo super oferty po złożeniu rezygnacji? Mam jeszcze opcje z orange i pakietem od nich i tutaj pytanie gdzie lepsza tv? Bo net to wiadomo, że inea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna obecne oferty utrzymaniowe w Inei? Jestem jeszcze na koncentryku i zwykłym necie, zastanawiam się nad zmianą na światłowód i telewizja hiway, mam pakiet ekstra jeśli chodzi o tv, czy traci się jakieś kanały biorąc hiway? Nigdzie nie ma takiej informacji czy kanały są te same, jest mniej czy więcej.

 

Czy robiąc wypowiedzenie ugram coś więcej od nich? Mam jeszcze opcję z internetem i tv w orange ale nie wiem jak  działa tv w orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...