Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Siwariusz napisał:

Zarówno w Inei jak i w Orange masz prędkość taką jak w umowie, nie licząc 1Gb/s, gdzie jest trochę ponad 900 Mb/s. Oczywiście po kablu.

Sprawdź na 2 urządzeniach po kablu. Jeden port LAN w wersji Gigabit nie da ci pełnego Gigabita. Dolicz jeszcze dane kontrolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie, o co ci chodzi. Przecież napisałem, że nie będzie. Chyba, że chcesz udowodnić, że jest. Ale puszczanie dwóch speedtestów na 2 kompach dla samej idei jest bez sensu. Zresztą Orange gwarantuje 90% prędkości, a Inea 70%. Więc wszystko się zgadza.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam mnie "poprawiałeś" i napisałeś, że da się uzyskać. A teraz masz pretensje do operatorów, że tyle oferują. FTTH to pikuś. Na miedzi masz w Orange do 80 mb/s, a tak naprawdę możesz mieć 21 mb/s.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, djadijos napisał:

Marketing czysty. Nie bez powodu mniejsi operatorzy dają często max 900, 950. Bo 1000 to marketing.

 

Wszystkie taryfy kilka-set mbps są dla ~95 % klientów zabiegiem marketingowym, który pozwala wyciągnąć więcej PLN z ich kieszeni za coś, czego realnie nie potrzebują i nie do końca rozumieją.

Mimo wszystko technicznie 1G via WAN jest możliwe do osiągnięcia - chociażby na większej ilości urządzeń jednocześnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Siwariusz napisał:

Przecież sam mnie "poprawiałeś" i napisałeś, że da się uzyskać. A teraz masz pretensje do operatorów, że tyle oferują. FTTH to pikuś. Na miedzi masz w Orange do 80 mb/s, a tak naprawdę możesz mieć 21 mb/s.

Da się, ale na co najmniej 2 urządzeniach po kablu. Co jest oszustwem wobec zwykłego Kowalskiego.

11 minut temu, Siwariusz napisał:

Na miedzi masz w Orange do 80 mb/s, a tak naprawdę możesz mieć 21 mb/s.

Wyobrażasz sobie tworzenie n-ty taryf bo DSL to loteria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem takiego poglądu. Przecież operator nie zarzeka się, że pełny gigabit jest możliwy do osiągnięcia na jednym urządzeniu.

Wręcz przeciwnie - takie taryfy są reklamowane jako te, które mają obsługiwać więcej urządzeń jednocześnie. 

Sam posiadając łącze 1/1G nie mam żadnych pretensji do ISP, że ograniczenia technologiczne miedzianego standardu GE nie pozwalają mi na osiągnięcie pełnego gigabitu na jednym porcie. Tym bardziej nie widzę powodu, aby "przeciętny" Kowalski miał z tym jakikolwiek problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się tylko podzielić spostrzeżeniami na temat Orange które zainstalowałem prawie dwa tygodnie temu więc można coś już powiedzieć.

A więc internet:

Tak na wi-fi jak i przez kabel przekracza wartości zapisane w umowie. Taka ciekawostka w INEA internet był wiadomo bez zastrzeżeń, jedyny mankament to jedna gra mianowicie GTA5 on-line wiecznie wyrzucało po niezidentyfikowanym błędzie sieci... Walczyłem z tym długo otwarty NAT kombinacje z IPV ...nic nie pomagało, teraz problemu nie ma grane 4 godziny zero zerwania połączenia wcześniej czasem po 5 minutach max 20 minut...

Telewizja o Ps premium nie trzeba wspominać 6 kanałów Canal Plus również większy o Canal Plus sport 4 kanały. Eleven 4K.... Petarda ostatni mecz Bayern- Hertha, no oczy poprostu się cieszą. Bez dwóch zdań. Co do samej jakości.

Powiem tak u syna w pokoju jest dekoder UHD 88 telewizor 4K Samsung 50'' matryca 60 Hz no i tutaj przyznam jakość obrazu mocno porównywalna z TV od INEA. Natomiast w salonie dekoder icu 100. TV Sony 55" K4 matryca 120 hz. Tu jest odlot, różnica wręcz kolosalna. Dodam że dekoder sam w sobie nie posiada twardego dysku można dokupić, jednak ja osobiście wydzierżawilem od Orange opłata jednorazowa 49 zl. Dysk pojemność 500gb. To tyle.

Pozdrawiam

 

Ps należy jeszcze dodać coś co jest dla mnie bardzo istotne, mianowicie dostęp do nc+go. Chyba nie trzeba wyjasniać działania tej aplikacji.?

Edytowane przez apollo
  • Dzięki 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyprowadziłem sie jakiś czas temu pod Poznań (domki jednorodzinne), jest światło z POPC budowane przez INEA ale przedstawiciel Orange tez chodził. Moje pytanie brzmi jak dziala ten HiWay? Mam duży telewizor 65 cali 4K i nie chcę mieć wtopy z obrazem i działaniem usługi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wezyriusz:   jestem użytkownikiem usługi HIWAY w pakiecie z TV i internetem  od  prawie ośmiu miesięcy. Co do internetu, nie mam zastrzeżeń, wszystko działa  jak należy.Natomiast  jeśli chodzi o TV - odradzam. Dekodery gubią sygnał. Bardzo często trzebawciskać  żółty guzik, aby przeładować aplikację. Dużo kanałów jest w wersji SD, zamiast w HD . Przechodząc  ma światłowód , popisałem  umowę  na najwyższy pakiet w Inea.  Był on nim  do momentu, gdy operator dodał  paczkę Viasatów   +Docubox. Po ,, oknie otwartym'' -wspomniane kanały zostały spakietyzowane   jako oddzielna paczka tematyczna za 9.90. Tak jest od kilku lat - wszystko, co nowe - jest pakietyzowane  jako oddzielny pakiet . Potem   operator robi'' nową ofertę'', w której  przez jakiś czas pakiet Exclusive  posiada  wszystkie kanały, do czasu, aż  dodadzą coś nowego.  Osoba, z którą ostatnio na ten temat rozmawiałem, powiedziała, że oni w ten sposób ,, badają zainteresowanie dodanymi kanałami''.  W momencie, gdy abonent zdecyduje się dokupić paczkę tematyczną - okres zobowiązania wydłuża się o rok.

Ponadto dekodery  nie mają żadnych aplikacji, poza  aplikacją Youtube. 

Oferta  TV nieadekwatna do ceny, w porównaniu do tego, co oferuje konkurencja. 

Jeżeli ma Pan  możliwość zakupienia usług od Orange, ja bym się  nie zastanawiał
Wystarczy przeczytać wpisy od @apollo 

 

Edytowane przez aadacho250
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę, czy naszą INEA coś mocno pogrzało? Oferta Exclusive i przy cenie taka gwiazdka *

 

* Przy świadczeniu usługi w budynku mieszkalnym jednorodzinnym naliczamy miesięczną opłatę 15 zł za utrzymanie łącza

 

Nie dosyć że zarabiają na łączu to jeszcze walą opłatę za jego utrzymanie. Nonsens.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...