Jump to content
Sign in to follow this  
qenton

Problem brak wizji, dzwiek jest

Recommended Posts

Kupilem nowy telewizor sony bravia kdl-40d3500. Antene mam ustawioną na nadajnik Śrem, mieszkam 20 km od ostrowa wlkp., z tego co jest na tej mapce http://forum.skysunsat.pl/imgshack/_f/f_0002522.jpg, powinieniem chyba wszystko co jest dostepne odbierac. Mam tylko cyfrowy TVN, POLSAT, TV4 i brakuje TVP Sport, TVP1, TVP2, TVP HD jest na nich dzwiek ale brak wizji :( Wie ktos jak ten problem rozwiazac? Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem jeszcze specyfikacji, ale z opisu wygląda mi na to, że DVB-T w Twoim TV nie obsługuje MPEG-4, co w efekcie daje ciemność na ekranie. Co więcej problem jest prawdopodobnie nierozwiązywalny, bo owszem są moduły CI transkodujące MPEG-4 do MPEG-2, ale z TV marki Sony mogą nie pracować. Musisz sprawdzić, czy masz możliwość ewentualnej aktualizacji oprogramowania w TV i skontaktować się z serwisem Sony z zapytaniem o możliwość przeprowadzenia takiej operacji no i czy coś wiedzą o działaniu modułów Neotion NP4 (bo o nich mowa), ale jak znam życie - nie będą mieli informacji na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, jestem nowym użtkownikiem serwisu - przywiozłem sobie z Francji mały telewizorek Philips PVD1075 http://www.p4c.philips.com/files/p/pvd1075_12/pvd1075_12_pss_pol.pdf z wbudowanym tunerem DVB-T. Obsługuje on MPEG-4. Mieszkam w centrum Krakowa jakieś 3 km od nadajnika i próbuję odbierać sygnał z Krzemionek, ale też jak kolega powyżej mam tylko dźwięk bez obrazu. Jak można temu zaradzić? Odbieram przez antenę na dachu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zamieszczonym pliku *.pdf napisane jest tylko: "Odtwarza filmy w formacie DivX® oraz MPEG4" co oznacza, że on tylko odtwarza, a nie odbiera sygnału MPEG-4. To jest częsta zmyłka w opisach produktów. Gdyby było napisane MPEG-4/AVC, albo h.264 to już bliżej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba jest tu coś na rzeczy - kiedy byłem przez kilka miesięcy we Francji bez problemu odbierał wszystkie darmowe kanały TNT (naziemna telewizja cyfrowa) ale one faktycznie nadawane są chyba w MPEG2. Z drugiej strony kupno abonamentu umożliwia tam odbiór kanałów płatnych nadawanych w MPEG4. Nie wiem tylko jak to się odbywa. Pewnie jest potrzebny jakiś dodatkowy dekoder....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...