Jump to content
Sign in to follow this  
qenton

Problem brak wizji, dzwiek jest

Recommended Posts

Kupilem nowy telewizor sony bravia kdl-40d3500. Antene mam ustawioną na nadajnik Śrem, mieszkam 20 km od ostrowa wlkp., z tego co jest na tej mapce http://forum.skysunsat.pl/imgshack/_f/f_0002522.jpg, powinieniem chyba wszystko co jest dostepne odbierac. Mam tylko cyfrowy TVN, POLSAT, TV4 i brakuje TVP Sport, TVP1, TVP2, TVP HD jest na nich dzwiek ale brak wizji :( Wie ktos jak ten problem rozwiazac? Pozdrawiam

Nie znalazłem jeszcze specyfikacji, ale z opisu wygląda mi na to, że DVB-T w Twoim TV nie obsługuje MPEG-4, co w efekcie daje ciemność na ekranie. Co więcej problem jest prawdopodobnie nierozwiązywalny, bo owszem są moduły CI transkodujące MPEG-4 do MPEG-2, ale z TV marki Sony mogą nie pracować. Musisz sprawdzić, czy masz możliwość ewentualnej aktualizacji oprogramowania w TV i skontaktować się z serwisem Sony z zapytaniem o możliwość przeprowadzenia takiej operacji no i czy coś wiedzą o działaniu modułów Neotion NP4 (bo o nich mowa), ale jak znam życie - nie będą mieli informacji na ten temat.

Witam, jestem nowym użtkownikiem serwisu - przywiozłem sobie z Francji mały telewizorek Philips PVD1075 http://www.p4c.philips.com/files/p/pvd1075_12/pvd1075_12_pss_pol.pdf z wbudowanym tunerem DVB-T. Obsługuje on MPEG-4. Mieszkam w centrum Krakowa jakieś 3 km od nadajnika i próbuję odbierać sygnał z Krzemionek, ale też jak kolega powyżej mam tylko dźwięk bez obrazu. Jak można temu zaradzić? Odbieram przez antenę na dachu.

W zamieszczonym pliku *.pdf napisane jest tylko: "Odtwarza filmy w formacie DivX® oraz MPEG4" co oznacza, że on tylko odtwarza, a nie odbiera sygnału MPEG-4. To jest częsta zmyłka w opisach produktów. Gdyby było napisane MPEG-4/AVC, albo h.264 to już bliżej.

chyba jest tu coś na rzeczy - kiedy byłem przez kilka miesięcy we Francji bez problemu odbierał wszystkie darmowe kanały TNT (naziemna telewizja cyfrowa) ale one faktycznie nadawane są chyba w MPEG2. Z drugiej strony kupno abonamentu umożliwia tam odbiór kanałów płatnych nadawanych w MPEG4. Nie wiem tylko jak to się odbywa. Pewnie jest potrzebny jakiś dodatkowy dekoder....