Skocz do zawartości

Antena pokojowa do DVB-T


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, AntenaHDFan napisał:

Wzmacniacz mam, jest fabrycznie przyczepiony do anteny. Na TV odbierało ok, ale po podłączeniu do tunera nie łapie wszystkich MUXów.

 Też mam podłączony Tuner Ferguson Ariva T760i. Z tego co mi wiadomo na temat tego tunera , jest to najbardziej przystosowany  obecnie tuner do odbioru nowego systemu DVB-T2 HEVC. U mnie było tak. Mam dwie anteny na dachu w bloku 30 km od nadajnika. Jedna koszowa stara, druga kierunkowa. Okazało się że na kierunkowej nie zawsze odbierał mi MUX 5+3test(Polonia, Dokument, Rozrywka Kobieta) Natomiast bez problemu łapie na koszowej.  U Ciebie nie ma jeszcze MUX 1(Fokus, Stopklatka, Eska TTV Polo ATM Rozrywka Trwam i ABC) jak również MUX TVN(TVN HD, TVN7 HD, TTV HD i Metro TV HD).  Podejrzewam za ten stan słaby system antenowy. Musisz popróbować inne silniejsze anteny. Można jeszcze dokładnie sprawdzić podłączenie czy przypadkiem jakiś drucik nie robi zwarcia w miejscach podłączania?  Zresztą nie wiem TV odbierał, a dekoder nie, dziwne? Dodam jeszcze że miałem taką antenę kiedyś. Niestety w domku prywatnym na parterze nie odbierała. Trzeba ja było wynieść na piętro. Ale to było jeszcze za nadawania w systemie analogowym.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio zakupiłem antenę pokojową ze wzmacniaczem marki "[beep]", https://m.euro.com.pl/anteny/[beep]-antena-pokojowa-dvb-t2-55-fl-3-x1121704.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI-amkxe-U9AIVwRwGAB34MQtREAAYASAAEgJpspam_BwE&gclsrc=aw.ds. Antena rzekomo zapewnia odbiór tv nawet do 50km od nadajnika, jednakże telewizor w kuchni nie łapie sygnału z Mux 3 (TVP), (wschodnia wielkopolska, nadajnik bodajże z Konina -kanal 27, oraz prawdopodobnie z Włocławka - kanał 36), także stąd moje pytanie, czy nastąpiła jakaś awaria nadajnika, czy najlepiej kupić jakieś przedłużenie kabla od anteny?

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Solderowy123 napisał:

Antena rzekomo zapewnia odbiór tv nawet do 50km od nadajnika

W parametrach "prawdziwej" anteny, nie ma czegoś takiego jak odbiór sygnału z "x" kilometrów. Każda antena odbierze tyle, na ile pozwolą jej możliwości i lokalne warunki odbiorcze. A antena pokojowa ma je dodatkowo szczególnie utrudnione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sklepu w opisie jest tak: "Najlepsza wydajność działania: do 50 km". A to jednak nie to samo, że "zapewnia odbiór nawet do 50 km od nadajnika".

Antena ma trochę krótki kabel i jeśli słabo działa, to faktycznie można pomyśleć o przedłużaczu. Anteny pokojowe najlepiej stawiać przy oknie i to takim od strony nadajnika. Poza tym zawsze trzeba próbować różnych ich ustawień (przodem, tyłem, bokiem, "do góry nogami" itp.), bo często odbierają one sygnał w nie tak prosty sposób jak np. anteny kierunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mprw napisał:

bo często odbierają one sygnał w nie tak prosty sposób jak np. anteny kierunkowe.

Każda antena odbiera tak samo sygnał, to raczej jest kwestia czy ma czym odebrać. Anteny pokojowe to namiastka anteny. Tylko bardzo silny sygnał są w stanie w miarę dobrze odebrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Wodnik Szuwarek
W dniu 15.06.2021 o 15:32, henryk1944 napisał:

Kupilem antenę pokojową Davbol W1E ,odbieram  w odleglości 50km od nadajnika w Katowicach wszystkie MUX-y,nawet TVP 4K.Polecam i pozdrawiam!

Sprawdzałem sporo anten pokojowych i zawsze coś było nie tak. Ta antena to szok i niedowierzanie. Działa jak zewnętrzna :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Sprawdzałem sporo anten pokojowych i zawsze coś było nie tak. Ta antena to szok i niedowierzanie. Działa jak zewnętrzna :shock:

Być może jest bardzo dobra. Zapewnia o tym sprzedawca i producent tych anten. Posiada silny zasilacz i ma odbierać wszystkie MUX. Ciekawe czy u mnie gdzie las zasłania nadajnik też by się sprawdziła? Pisałem wyżej że posiadałem podobną. Może wyglądała tak samo, ale różniła się jednak elektroniką.(silniejszy wzmacniacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam takie pytanie, u 3 osób mam 3 anteny W1E Dvabol choć kupowane na allegro z czarnym zasilaczem w jednym miejscu, aczkolwiek nie ja kupowałem. pewnie u producenta bym je kupował ale mniejsza z tym.  Anteny działają ale, mam taką dziwną sytuacje, anteny były zamawiane w odstępie miesiąca od listopada do stycznia i dziwna sytuacja polega na tym, że dwie pierwsze anteny działają na 2 TV (  TLC p615, Samsung H6400) i dekoderze Wiwa Mini zaś 3 działa tylko na TLC, a na 2 następnych na Mux 3 jest siła 100 % jakość 0%. Na tyle mnie to zaciekawiło, że ustawiłem antenę w jednym miejscu i  zmieniałem tylko urządzenia i jest tak samo. To jest kwestia, że to są inne anteny czy te urządzenia są jakoś bardziej czułe na siłę sygnału czy coś ? Koło 13 km do nadajnik PKiN i 15 km do Raszyna. Aneny łapią sygnał z PKiN. Pozamieniałem anteny u osób i wszystko działa każdemu no ale sprawa mnie nurtuje o co w tym chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 Wielu [beep]ów daje się naciągnąć na tzw. “anteny do odbioru DVB-T”. Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak ANTENA DVB. Sygnał DVB-T jest nadawany na tym samym paśmie co tzw. sygnał TV analogowej i do jego odbioru nadaje się każda antena typu yagi lub siatkowa

Anteny DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakąś pokojowa antenę.

Dodam że na tę chwilę nie ma możliwości podłączenia zewnętrznej anteny, a i pokojowa będzie odbierać z tzw. odbicia. Teraz mam w tym pokoju antenę technisata i po podłączeniu esperanza EV107 są kanały które szatkują, i trzeba obracać.

Wyszukał wszystkie kanały włącznie z WYDARZENIA 24, jak i TVP HEVC.

Odległość od nadajnika około 30 km.

Dla seniora.

Jaką polecilibyście antenę? piszcie same nazwy oraz model.

 

 

Lub konkretne oferty na Priv.

Edytowane przez michalx1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinno złapać bez problemu, ma dobry, dokładny zasięg, u mnie bez problemu łapie nadajnik z Katowic, gdzie do nadajnika w Katowicach mam około 80 - 90 km, więc myślę, że bez problemu, zasięg ma bardzo dobry, na jednej stronie podobno zasięg do 60 km, ale złapało mi nadajnik dalej, więc... myślę, że powinno na spokojnie złapać Trzeciewiec. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
39 minut temu, djclassic napisał:

A jaki ma zasięg? Tzn. Ściągnie mi Trzeciewiec (około 70 km)? Bo widzę, że cena rozsądna w granicach 80 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, djclassic napisał:

A jaki ma zasięg?

 

4 minuty temu, Gierek napisał:

ma dobry, dokładny zasięg (...) myślę, że powinno na spokojnie złapać Trzeciewiec

Nie ma czegoś takiego jak "zasięg" anteny. Antenę dobiera się do lokalnych warunków odbiorczych. Ta sama antena może w jednym miejscu odebrać sygnał z 70 km, a w innym mieć problem z odbiorem z 5 km. Nie można zagwarantować, że w/w antena odbierze w miejscu gdzie mieszka @djclassic. Może tak, może  nie. :?:

Davbol W1E jest anteną pokojową i takie jest jej przeznaczenie. Jak widać wyżej, parametry odbieranego przez @Gierek sygnału są kiepskie. Na odpowiednio dobranej antenie zewnętrznej byłyby zapewne dużo lepsze. Osobiście używam podobnej do tej - od lokalnego producenta (za ok. 40 zł). Gdzie ma odbierać - odbiera bardzo dobrze. Ale nigdy nie stosuję jej do odbioru z odległości większej niż 10 km. Zaletą w/w Davbol jest chyba tylko dosyć dobrej jakości zasilacz (i prawdopodobnie stąd dosyć wysoka cena).

Przy zakupie nie kierujcie się hasłami "najmocniejsza antena". Skuteczność anteny nie zależy od mocy wzmacniacza. :!:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
42 minuty temu, michalx1974 napisał:

U mnie niestety nie poprawiło odbioru

 

Wcześniejsza jest mocniejsza.

To nie tak. Po prostu inna antena lepiej nadaje się do twoich warunków odbiorczych.

Nie ma anten uniwersalnych, które zawsze i wszędzie zdadzą egzamin. Gdyby tak było, produkowany byłby tylko jeden model anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...