Skocz do zawartości

Antena pokojowa do DVB-T


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I cud się wydarzył. Kupiłem tą antenkę i powiem że sprawuje się rewelacyjnie!!! Najpierw dałem ją przy oknie jak najwyżej, oczywiście wewnątrz, wówczas jakość sygnału z 3 Muxów dochodzi do 100%. Ale żeby było śmiesznie, jak postawiłem antenę na parapecie, a właściwie położyłem na parapecie ekranem w dół to jakość sygnału ze wszystkich Muxów wynosi między 88 a 98%, i nie ma żadnych zakłóceń odbioru. Fajnie bo antena leży sobie na parapecie na płask i jest prawie niewidoczna w pokoju. O Mux 8 nie wspominam, bo nie zakładałem w ogóle możliwości odbioru na antenie wewnętrznej. Złapałem max. jakość 22% co nie daje możliwości odbioru. Szczerze wszystkim polecam tą antenę. Ja mam odległość od nadajnika 37 km i nie jest on na wprost, mieszkam na pierwszym piętrze podobno w trudnej lokalizacji dla odbioru TV naziemnej - gęsta zabudowa śródmiejska. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite... Napisz do Ryniaka - będziesz "żywą reklamą" jego produktu i jeszcze zarobisz :)

To jeszcze dla uwiarygodnienia podaj szczegóły: antena ze wzmacniaczem? jaka miejscowość i z którego nadajnika odbierasz?

To radość z efektu a nie kryptoreklama. Antena ze wzmacniaczem, nadajnik Jemiołów lubuskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Chciałbym się was poradzić w kwestii odbioru kanałów DVB-T za pomocą anteny wewnętrznej. Mieszkanie na poddaszu. Od nadajnika do pomieszczenia jest ok. 16 km w linii prostej. Znajoma nie chce anteny zewnętrznej, bo nie za bardzo może umieścić taką antenę na budynku. Pytanie moje to, czy taka antena ma prawo się sprawdzić? No i jeszcze jest też kwestia co do płatności za tą rzecz. Max to 100zł. 

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 60km od nadajnika, antena za 30zl odbiera bez problemu.

 Masz korzystne warunki odbiorcze. To że odbiera akurat u Ciebie, nie znaczy że zda egzamin zawsze i wszędzie.

 

 

Jaki to model, producent?

Wpisz sobie w w wyszukiwarkę "antena APOK".

 

Nie sprawdziła się jednak. Ciężko było cokolwiek ustawić. Jakby miało to miejsce z anteną panelową w środku? 

Panelowa to mniej więcej to samo co pokojowa - najczęściej kawałek drutu i mocny wzmacniacz.

3317105500_1412452544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj z anteną siatkową. No i idź do sklepu stacjonarnego i dogadaj się ze sprzedawcą, że jak się nie sprawdzi to zwrócisz. Niemniej 16 km to niedużo. Z drugiej strony wiele w takim przypadku zależy od szczęścia. Sam u siebie próbowałem kiedyś takiego rozwiązania z ciekawości, łapałem bez problemu sygnał z Niemiec, około 50 km, MUX 2 odbierałem z odległości blisko 90 km a z kolei nie łapałem nic z nadajników oddalonych o ok. 30 km nadających pełną parą. 

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-16km od Gdańsk/Chwaszczyno 

To nic nie mówi. Istotna jest dokładniejsza lokalizacja. Na różnych forach są opisywane kłopoty z odbiorem Chwaszczyna z bliższych odległości. Trójmiasto i okolice to teren pagórkowaty i miejscami mocno zalesiony. Ponadto na tym terenie są 2 doświetlenia mux-3 - Oksywie i Jaśkowa Kopa i sporo BTS-ów LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie czy macie pomysł na antenę pokojową - dodam że może być droższa, byle odbierała wszystkie MUXy ze Śremu.

Mieszkam w odległości od nadajnika 19 km, Rejon Puszczykowa.

MUX 8 - przestał odbierany być w ogóle.

Pozostałe MUXy k.23, k.27, k.28, k.39 odbieram różnie. Często muszę obracać anteną, ale obraz jest w miarę oki.

 

Macie jakiś pomysł na antenę ? Na razie musi być pokojowa.Podeślijcie jakieś modele może być na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie biquada z drutu wygiąć. Najtańszy sposób.

Na biqauadzie odbieram MUX1,2,3 z odległości 30km.(1piętro)

Ostatnio znajomemu montowałem antenę na MUX8 na k.6.

Ale się zdziwiłem jak MUX 1,2,3 też odbiera.

Zdemontowaliśmy starą yagi 19 i wisi tylko antena VHF i wszystkie MUXy działają bez zacinania.

Ja tam jestem zwolennikiem tanich i dobrych rozwiązań.

Jak widzę te super hiper anteny za duże pieniądze a w środku tylko kawałek drutu i wzmacniacz typu LNA177.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam taką antenę pokojową. Zawsze ustawiam zasilanie na max.

a764e6eb497380bc19d528760bae

KypgCPA.png

Szukam anteny pokojowej która odebrała by wszystkie MUXy z najbliższych nadajników bez żadnych zacięć. Na tej na tunerze Ferguson Ariva T760i wyłapuje mi Najbliższy MUX 3, 8, 4 i 2. Z jakiegoś powodu odbiór na MUX 4 i 2 jest niezbyt dobry, mimo, że na TV (po otworzeniu okna i wystawieniu anteny) łapało wszystkie MUXy z najbliższych nadajników. Jaką antenę pokojową mógłbym kupić dla dobrego odbioru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej skromnej wiedzy wynika żen  odbiór UKF czy UHF odbywa się na zasadzie widoczności anten.  W innym wypadku odbiór może być zakłócony. Antena pokojowa nie wszędzie się sprawdzi.  Wszystko zależy od odległości od nadajnika, od mocy poszczególnych MUX. Być może w mieście gdzie nadajnik jest w pobliżu antena pokojowa odbierze sygnał samą mocą nadajnika  W normalnym przypadku na wyposażeniu anteny powinien być dołożony wzmacniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Janio napisał:

Z mojej skromnej wiedzy wynika żen  odbiór UKF czy UHF odbywa się na zasadzie widoczności anten.  W innym wypadku odbiór może być zakłócony. Antena pokojowa nie wszędzie się sprawdzi.  Wszystko zależy od odległości od nadajnika, od mocy poszczególnych MUX. Być może w mieście gdzie nadajnik jest w pobliżu antena pokojowa odbierze sygnał samą mocą nadajnika  W normalnym przypadku na wyposażeniu anteny powinien być dołożony wzmacniacz. 

Wzmacniacz mam, jest fabrycznie przyczepiony do anteny. Na TV odbierało ok, ale po podłączeniu do tunera nie łapie wszystkich MUXów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...