Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powodzenia, ale to będzie cud, jeśli na tym uda ci się odbierać wewnątrz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I cud się wydarzył. Kupiłem tą antenkę i powiem że sprawuje się rewelacyjnie!!! Najpierw dałem ją przy oknie jak najwyżej, oczywiście wewnątrz, wówczas jakość sygnału z 3 Muxów dochodzi do 100%. Ale żeby było śmiesznie, jak postawiłem antenę na parapecie, a właściwie położyłem na parapecie ekranem w dół to jakość sygnału ze wszystkich Muxów wynosi między 88 a 98%, i nie ma żadnych zakłóceń odbioru. Fajnie bo antena leży sobie na parapecie na płask i jest prawie niewidoczna w pokoju. O Mux 8 nie wspominam, bo nie zakładałem w ogóle możliwości odbioru na antenie wewnętrznej. Złapałem max. jakość 22% co nie daje możliwości odbioru. Szczerze wszystkim polecam tą antenę. Ja mam odległość od nadajnika 37 km i nie jest on na wprost, mieszkam na pierwszym piętrze podobno w trudnej lokalizacji dla odbioru TV naziemnej - gęsta zabudowa śródmiejska. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niesamowite... Napisz do Ryniaka - będziesz "żywą reklamą" jego produktu i jeszcze zarobisz :)

To jeszcze dla uwiarygodnienia podaj szczegóły: antena ze wzmacniaczem? jaka miejscowość i z którego nadajnika odbierasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niesamowite... Napisz do Ryniaka - będziesz "żywą reklamą" jego produktu i jeszcze zarobisz :)

To jeszcze dla uwiarygodnienia podaj szczegóły: antena ze wzmacniaczem? jaka miejscowość i z którego nadajnika odbierasz?

To radość z efektu a nie kryptoreklama. Antena ze wzmacniaczem, nadajnik Jemiołów lubuskie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadajniki po 80-100 kW...I z jakiej miejscowości to odbierasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja w Olsztynie dość blisko nadajnika użyłem corab room hd i nie żałuję 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do nadajnika Konin Żółwieniec 36 km. Jaką antenę pokojową polecacie? Brak możliwości powieszenia anteny kierunkowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chciałbym się was poradzić w kwestii odbioru kanałów DVB-T za pomocą anteny wewnętrznej. Mieszkanie na poddaszu. Od nadajnika do pomieszczenia jest ok. 16 km w linii prostej. Znajoma nie chce anteny zewnętrznej, bo nie za bardzo może umieścić taką antenę na budynku. Pytanie moje to, czy taka antena ma prawo się sprawdzić? No i jeszcze jest też kwestia co do płatności za tą rzecz. Max to 100zł. 

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego działu forum i wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma prawo, ale nikt ci nie zagwarantuje. Wszystko zależy od mocy nadajników, lokalnych warunków ukształtowania terenu oraz rodzaju dachu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawie 60km od nadajnika, antena za 30zl odbiera bez problemu. e10caf489140f5d149360209990b95e5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie sprawdziła się jednak. Ciężko było cokolwiek ustawić. Jakby miało to miejsce z anteną panelową w środku?  Taka antena się sprawdzi?? 15-16km od Gdańsk/Chwaszczyno 

Edytowane przez rpolak99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawie 60km od nadajnika, antena za 30zl odbiera bez problemu.

Masz korzystne warunki odbiorcze. To że odbiera akurat u Ciebie, nie znaczy że zda egzamin zawsze i wszędzie.

Jaki to model, producent?

Wpisz sobie w w wyszukiwarkę "antena APOK".

Nie sprawdziła się jednak. Ciężko było cokolwiek ustawić. Jakby miało to miejsce z anteną panelową w środku? 

Panelowa to mniej więcej to samo co pokojowa - najczęściej kawałek drutu i mocny wzmacniacz.

3317105500_1412452544.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypuszczam, że lwią robotę robi ściana w kanciapie. Postawiona normalnie nie odbiera sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Może spróbuj z anteną siatkową. No i idź do sklepu stacjonarnego i dogadaj się ze sprzedawcą, że jak się nie sprawdzi to zwrócisz. Niemniej 16 km to niedużo. Z drugiej strony wiele w takim przypadku zależy od szczęścia. Sam u siebie próbowałem kiedyś takiego rozwiązania z ciekawości, łapałem bez problemu sygnał z Niemiec, około 50 km, MUX 2 odbierałem z odległości blisko 90 km a z kolei nie łapałem nic z nadajników oddalonych o ok. 30 km nadających pełną parą. 

Edytowane przez mrozio11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

15-16km od Gdańsk/Chwaszczyno 

To nic nie mówi. Istotna jest dokładniejsza lokalizacja. Na różnych forach są opisywane kłopoty z odbiorem Chwaszczyna z bliższych odległości. Trójmiasto i okolice to teren pagórkowaty i miejscami mocno zalesiony. Ponadto na tym terenie są 2 doświetlenia mux-3 - Oksywie i Jaśkowa Kopa i sporo BTS-ów LTE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi