Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może odbieracie TVP Kultura z tego tp. na Astrze , gdzie nie dodali WSS ? Na HotBirdzie już kilka razy widziałem TVP Kultura w pełnym 16:9 . Ale niestety na razie mam jeszcze telewizor 4:3 , więc podmieniłem TVP Kultura z Hot Birda , na ten z Astry (w MPEG 2 , bo w MPEG 4 jest tak samo jak na HB) , gdzie nie ma WSS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast "Pytanie na śniadanie" już w 16/9 (letterbox zdaje się).

 

no właśnie o tym mówię :). chyba że coś się ostatnio zmieniło, ale jeszcze nie dawno to było 4:3 z nałożoną kaszetą coś jak EuroNews. Jak masz telewizor panoramiczny to ustaw na dekoderze pillarbox i na telewizorze wide to będziesz widział że po bokach jest mała przerwa w kaszecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o tym mówię :). chyba że coś się ostatnio zmieniło, ale jeszcze nie dawno to było 4:3 z nałożoną kaszetą coś jak EuroNews

 

Bo tak było, masz rację. :) Ale warto zaznaczyć, że program śniadaniowy Dwójki po przeprowadzce do nowego studia (jakieś dwa tygodnie temu) nadawany jest w 16/9 tzn. letterbox. Zmianę widać, choćby po spłaszczonej czołówce pogody ''Panoramy''. ;)

 

Przepraszam za OT. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić, a nawet wyszukać zaznaczając odpowiednią opcję tutaj:

 

http://www.cyfraplus.pl/program/abo/

 

 

Ewentualnie przekopać się przez pliki tekstowe tutaj:

http://www.tvp.pl/prasa/

 

(tutaj można sprawdzić również, które programy nadawane są w Dolby - wyjątkowa rzadkość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to samo, tyle że bez WSS. Myślę, że to zwykłe przeoczenie ze strony TVP.

 

Wczoraj widziałem, że na Hotbirdzie TVP Kultura nadawała w formacie 16:9 z WSS (telewizor automatycznie się przełączył w ten format, co dało się poznać po rozmiarze menu tunera), a z Astry bez WSS (obraz "rozciągnął" się w pionie - trzeba było przełączyć TV ręcznie do 16:9). Czyżby był jakiś sens nadawania obrazu 16:9 bez WSS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak nie ma WSS to nie ma tragedii - każdy nowszy telewizor, zarówno panoramiczny jak i zwykły 4/3 posiada funkcję przełączania do formatu 16/9. Właśnie na wypadek kanałów, które nie nadają WSS. Niestety ludzie są zbyt wygodni i wolą jak się TV sam przełączy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ustawieniem 16:9 w odtwarzaczu nie jest tak wesoło. Nagrałem coś z TVP Kultura w 16:9 bez WSS (na tunerze PVR) i przełączanie formatu ekranu nic nie daje. Tymczasem jeśli sygnał WSS jest, efekt przełączania formatu ekranu z poziomu tunera jest widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może się chłopaki z TVP chcą pobawić :lol: . W końcu w pracy nie ma czasu ani miejsca na jakąś większą rozrywkę , to wykorzystują nawet kanały tv . :D Tak w sumie nie ma się czym emocjonować , bo i tak pozycje w 16:9 są na razie rzadkością , raz , może kilka razy dziennie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...