Skocz do zawartości

Dział Bazar ?


wini_007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@wini_007 - coś mi się zdaje, że Twoja propozycja ma związek z tym , co można przeczytać w Twoim poście - w wątku pt. Instalacja anten na 2m od ziemi. Mianowicie: "... mam kilka talerzy w piwnicy. Chcę do nich konwertery dokupić i wystawić ". Chyba na ...sprzedaż ?

To przypuszczenie nasuwa mi się dlatego, że - jak dotąd - nie ustosunkowałeś się do mojej odpowiedzi, którą zamieściłem w tamtym wątku. Pozdrowienia. m.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marian mazur:

 

 

Myślisz że nasuwam pomysł z działem bazaru po to aby sprzedać anteny, które mam w piwnicy ? Anten nie sprzedaję i tak. A nawet jak bym sprzedał to nic by się nie stało. Pomyślałem że są osoby na tym forum, które chcą pozbyć się starego sprzętu. Są zapewne osoby, które nie mają dość funduszu na dobry nowy sprzęt. Więc kupują używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wini_007 - tak myślę bo w ogóle lubię myśleć. A mój post nie jest zaprzeczeniem tego, co np. napisał przede mną kol. młody technik. Nie jest zaprzeczeniem ale też nie jest poparciem Twojej propozycji. Osobiście - raczej byłbym skłonny zasugerować, by takie tematy nie pojawiały się na tutejszym Forum. Ale jeśli by się rozkręcił - co mi do tego. To tyle ode mnie i już znikam z tego tematu. m.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Pomysł na dział jest dobry. Tylko czy przy okazji powstania takiej inicjatywy na forum nie pojawią się naciągacze i oszuści? Poza tym do kogo wtedy mieć pretensje jeśli otrzymamy wadliwy sprzęt, lub nie otrzymamy go wcale... To jest trudna sprawa, by stworzyć przejrzyste zasady i regulamin. Na innych forach już kilka razy pojawiali się pseudo-uczciwi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie planuję uruchomienia tego działu, ale skonsultuję temat z "zarządem". Jeśli już coś takiego by powstało - tylko ogłoszenia prywatne, żadnego hurtu, żadnych linków do Allegro, tylko sprzęt używany, każdy korzysta na własną odpowiedzialność - rozjemcami w sporach nie będziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko zarejestrowani użytkownicy i powiedzmy o dobrej opinii

Zarejestrowani użytkownicy to oczywiste, ale jak się uprzeć, to opinie można sobie w kilka miesięcy wyrobić, po czym oszukać na kilka tysięcy. No ale niech to nie będzie argument przeciw, przed takimi rzadkimi i skrajnymi sytuacjami nigdzie się nie ucieknie, cwaniacy są wszędzie, a sam pomysł bazaru dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Może jakieś "połączenie" z Hollexem? Tam jest dział Używane.

 

Nie sądzę, aby Hollex brał sobie na barki jakieś nieznane i do tego używane sprzęty. Skąd mieliby wiedzieć, że towar jest na 100% sprawny. Myślę, że to całkowicie odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sytuacja jest, jak ktoś przynosi nam tuner, czy przysyła go do siedziby do Krakowa - wtedy możemy go sprawdzić. Tu z forum nie byłoby tego jak zrobić, dlatego połączenie z hollex.pl nie byłoby możliwe. Zresztą póki co nie jest powiedziane, czy dział powstanie - ten temat musimy przedyskutować w redakcji, bo nie chcemy później dodatkowych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj wspomniał że mogą handlować tylko zarejestrowani użytkownicy. Moim zdaniem jest to dobre. Tylko żeby było jedno ale. Użytkownicy musieliby mieć co najmniej 20-30 postów. Ponieważ wiem z innych for że są osoby rejestrujące się tylko i wyłącznie dla sprzedaży sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy niezarejestrowani użytkownicy tzn. goście mogą wogóle pisać posty na tym forum :> wylogowałem się i próbowałem napisać tu posta jako niezarejestrowany, ale po wciśnięciu ODPOWIEDZ poprosiło o zalogowanie się :] To już bardziej ten pomysł z tą liczbą postów jest lepszy, bo jeśli i tak trzeba być zarejestrowanym to ta rejestracja w przypadku takiego działu nie za bardzo weryfikowałaby sprzedawcę :? ale i ta liczba postów danego użytkownika musiałaby mieć konkretne warunki: użytkownik nie nabija sobie liczby postów w działach: Hyde Park, Sport i Ankiety oraz nie spamuje na forum byleby osiągnąć konkretną liczbę postów na swoim koncie :idea::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jovik zliczanie postów zawsze można wyłączyć w niektórych działach (jestem za, ponieważ czasem ma się chęć napisać w działach niezwiązanych z telewizją satelitarną dużo więcej niż się pisze, ale zostało by to podciągnięte pod łamanie regulaminu - nabijanie postów). A co do Bazaru, to był to dobry pomysł i dyskusja była potrzebna. Dzięki tej dyskusji, dowiedzieliśmy się, że mimo dobrego pomysłu dział prawdopodobnie nie powstanie i temat prawdopodobnie zostanie :locked:Jovik coś czuję, że zamknąłbyś 3/4 tematów na forum :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...