Skocz do zawartości

[DVB-T] Medion 95700 aka Philips FMD1216ME


robbo2k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem na kanale "55" w Warszawie nie wykrywa mi wogole sygnału POT ? Czy to kwestia nie obslugiowanej modulacji ?

Ma ktos taki tuner jest tego pelno na alegro to takie czarne pudeleczko na USB. A moze jakis trick lub inny pomysl.

 

Najlepiej dziala mi AltDVB lacznie z TVP HD i calym pakietem TVP a POT "brak sygnału" a moze nie nadaja teraz w co watpie.

Atenta to kawalek kabla ale jestem pod PKiN wiec nie powinno byc problemu chyba ze POT ma gdzie indziej nadajnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POT działa, choć od przenosin analogu do Raszyna (zbieżność czasowa?) mają słabszy sygnał a niektóre kierunki upośledziły się jeszcze bardziej.

Moc nadajnika może i podobna jak Emitela ale wg mnie (i jednego dokumentu ze stron Emitela) używany jest inny zestaw anten - 48 kanał używa najwyższego zestawu z iglicy a POT starego systemu umieszczonego pod kulą - zestaw ten oprócz wieku ma też trochę anten po sąsiedzku zasłaniających a być może też nie wszystkie jego elementy działają.

Dodatkowo ten zestaw pod kulą jest niewidoczny jeśli stoisz ZA blisko pałacu.

P.S. Po przenosinach do Raszyna ujawnił się zły wpływ dvb-h z kanału 45 - zakłóca w Śródmieściu i bliskim Żoliborzu Polsat (44).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik jest też na PKiN, więc teoretycznie powinno działać. Moc emisji paczki POT jest nieco mniejsza (teoretycznie 50W), ale nie powinno mieć to znaczenia, jeśli masz blisko. W miarę możliwości spróbuj podłączyć jakąś porządniejszą antenę.

 

 

Jestem 200metrow od palacu i drut nie wystarczył wiec sygnał MUSI byc zdecydowanie słabszy niz TVP. Wydluzenie druta 3 razy dalo szczatkowy sygnal ale juz wiem jest ok tylko kawalek anteny wewnetrznej potrzeba,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...