Skocz do zawartości

Kanały MTV


wini_007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam kilka skocznych klipów bardzo kojarzonych mi się po dzień dzisiejszy z MTV2 Pop, oto one:

http://www.youtube.com/watch?v=829momgZGqY

http://www.youtube.com/watch?v=iol7A00p7b0

http://www.youtube.com/watch?v=c8q3ynxilzM

http://www.youtube.com/watch?v=aBZ-3_Bm9U8

 

Byłem także wiernym widzem notowania ODC 40 - klubowej listy prezentowanej przez piękną Simone Heppner. Lista ta miała bardzo ciekawą i zarazem nowoczesną oprawę graficzną, która wówczas bardzo mi się podobała. Czas poszperać w VHS-ach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klip kiedyś leciał w TV.Disco: http://www.youtube.com/watch?v=c8q3ynxilzM

 

W MTV2 POP swego czasu był nadawany "Big Brother". Pod koniec istnienia nie było już prezenterów, a ekran został zaśmiecany przez gry sms. Pamiętacie notowanie "German TOP 20"?

 

Ramówka MTV2 POP z 2005:

 

Poniedziałek:

06:00 Daylight

09:00 Hits of the century

12:00 Quicklunch

15:00 Wishlist

16:00 Lovemeter

17:00 Wishlist

18:00 Lovematch - SMS Game

19:00 Happy Hour

20:00 Happy Hour - SMS Chat

21:00 Jamba Ringtone Charts

22:00 Relax

23:00 Hits of the century

01:00 Moonlight

 

Wtorek:

06:00 Daylight

09:00 Hits of the century

12:00 Quicklunch

14:00 Loveletter

15:00 Wishlist

16:00 Celebmatch

17:00 Wishlist

18:00 Happy Hour - SMS Chat

19:00 Happy Hour

20:00 Popzone

21:00 German TOP 20

23:00 Hits of the century

01:00 Moonlight

 

Środa

06:00 Daylight

09:00 Hits of the century

12:00 Quicklunch

14:00 Loveletter

15:00 Wishlist

16:00 Lovemetter

17:00 Wishlist

18:00 Lovematch

19:00 Happy Hour

20:00 Happy Hour - SMS Chat

21:00 Relax

23:00 Hits of the century

01:00 Moonlight

 

Piątek (brak ramówki na czw.)

06:00 Daylight

09:00 Hits of the century

12:00 Quicklunch

14:00 Loveletter

15:00 Wishlist

16:00 Lovemetter

17:00 Wishlist

18:00 Lovematch

19:00 Happy Hour

20:00 Happy Hour - SMS Chat

21:00 Relax

23:00 Hits of the century

01:00 Moonlight

 

Sobota

06:00 Daylight

09:00 Hits of the century

12:00 Quicklunch

14:00 Jamba Ringtone Charts

15:00 Wishlist

16:00 Celebmatch

17:00 Wishlist

18:00 Happy Hour - SMS Chat

19:00 Happy Hour

20:00 Popzone

21:00 German TOP 20

23:00 Hits of the century

03:00 Moonlight

 

Niedziela

06:00 Daylight

09:00 Hits of the century

12:00 Quicklunch

14:00 Loveletter

15:00 Wishlist

16:00 Celebmatch

17:00 Wishlist

18:00 Happy Hour - SMS Chat

19:00 Happy Hour

20:00 Popzone

21:00 Relax

23:00 Hits of the century

01:00 Moonlight

prywatne archiwum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO TAK to było coś zaje....ty kanał nie to co dziś , pamietam miałem tą stacje wtedy na kablówce oglądałem go prawie cały czas , prawdziwy dance , trance tam leciał mimo że w nazwie było ,,pop" a tu któregoś dnia przełączam i widze że jakaś pomarańczowa plama i bajki lecą myślałem wtedy że to tylko chwilowe a to nadeszła śmierc tej stacji kanał nadawał krótko bo od 2001 roku do 2005 roku co to były za czasy a jeśli chodzi o Big Brother to na mtv 2 pop nigdy nie widziałem na viva geramny widziałem chyba 3 lata temu leciał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu któregoś dnia przełączam i widze że jakaś pomarańczowa plama i bajki lecą

Zapewne chodzi o następce MTV2 POP - Nickelodeon.

jeśli chodzi o Big Brother to na mtv 2 pop nigdy nie widziałem na viva geramny widziałem chyba 3 lata temu leciał .

W MTV2 POP "Big Brother" leciał bardzo dawno, może to był 2002...? (mniej więcej w tym samym okresie, co w Tele5 DE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Artykuł dotyczący MTV (z odczuwalnym na dzisiaj sentymentem) z Tele Tygodnia nr 12/1994 (wydany 14 marca 1994)

 

MTV - 24 godziny na dobę! Muzyka bez granic

Teledyski - ok. 300 na dobę - ze wszystkimi odmianami rocka, reggae i soulu. 1500 obrazów ns minutę w dzień i w nocy przez prawie 13 lat. Tego jeszcze nie było. To MTV - pierwsza i największa stacja emitująca wyłącznie programy muzyczne. Tylko tu można obejrzeć clipy przyniesione do studia nieraz prosto ze stołu montażowego, usłyszeć ostatni wywiad z Madonną i najnowsze ploteczki o gwiazdach scen muzycznych.

 

MTV wystartowała 1 sierpnia 1981 roku i odniosła oszałamiający sukces, także finansowy. Dziś prócz MTV USA istnieje MTV Australia, International, Brasil i Asia, a od sierpnia 1987 roku MTV Europe z centralą w Londynie. Tu, w dzielnicy Camden, w studiu o powierzchni 40 m², powstaje program, oglądany przez milionów fanów w Europie.

 

Prawdziwymi gwiazdami kierującymi wizerunek MTV są jej prezenterzy, siedem pięknych dziewczyn i kilku videojockey'ów prowadzących programy autorskie. Mówią, że są jak rodzina, a praca to ich hobby. Wiedzą wszystko o solistach, zespołach i trasach koncertowych, o najnowszych filmach.

 

Najwcześniej, bo już o 6.00, wita telewidzów swym niskim, charakterystycznym głosem Szwedka, Rebecca de Ruvo, która przedtem była modelką. Jej pasją jest showbusiness, a marzeniem - zostać gwiazdą. Spotkamy się z nią jeszcze raz o 17.30, kiedy poprowadzi muzyczny koncert życzeń. Południe to pora fanów soulu i reggae - program prowadzi czarnoskóry Richie Rich. Później serwuje clipy urocza Holenderka Simone, która przed kilku laty gościła na festiwalu w Sopocie. im trafiła do MTV, była aktorką i piosenkarką. O 18.00 spotykamy się w muzycznym nonstopie z Nowozelandzką Pip Dann, nazywaną "babcią" (ma "aż" 36 lat). Pip, podobnie jak Simone, była kiedyś aktorką. O północy do MTV zaprasza holenderka Marijne van der Vlugt. Marijne prowadzi też kącik mody (była modelką w "Elle"). Raz w tygodniu, w późne niedzielne wieczory, swój show ma seksowna Angielka, Vanessa Warwick, prezentująca heavy metal. Vanessa przyznaje, że muzyka jest całym jej życiem. Ogromną popularnością cieszą się programy byłego rockmana (grupa King), Paula Kinga - "Największe przeboje" (od poniedziałku do piątku) "120 minut" (niedzielny show z udziałem twórców muzyki alternatywnej). Rekordy popularności bije Ray Cokes swoim "Most wanted" emitowanym na żywo od wtorku do piątku o 21.00. W programie mogą brać udział telefonicznie widzowie, a Ray dostaje 2000 listów tygodniowo. Tu najlepiej realizuje się motto stacji: "MTV Twoim przyjacielem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z szokowany jak TV i kanały muzyczne potrafiły sie pozmieniac przejsc na komerkcje. Pamietam stare dobre MTV Europe z Astry z lat 90-tych. Teraz tylko na chwile przez przypadek przełaczajac na MTV to nic nie majaca wspólnego TV z tamtych lat. Podobnie stało sie z Viva jeszcze na ówczesne czasy niemiecka vivą. TV patrza na zyski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A mnie interesuje z jakiego archiwum(baze klipów) korzystał MTV2Pop kiedy nadawał wygląda na to że z archiwum niemieckiego MTV ,czyli wychodzi na to że po dziś z tego archiwum korzysta Viva de i MTV z tego samego bo jak wiadomo viva po przejęciu przez viacom olała swoje archiwum vivy media AG i przeszła na archiwum MTV De .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też co nieco pamiętam, ale niewiele. Z MTV 2 Pop nie miałem nigdy do czynienia - albo to jakiś minimalny pakiet w UPC (analog), albo pięc kanałów z anteną w domu. Na polskiej VIVIE pamiętam szczególnie jedną piosenkę rapową. Świeci mi coś w głowie niemiecki rap w jakiejś niemieckiej VIVIE, to był Sido, a teledysk przedstawiał jakieś bloki. To tyle co pamiętam, bo pamięć mam średnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze jeden jej fajny utwór leciał często na Vivie Plus i Vivie Germany to utwór Ka Ching ! pamiętam w programie Get The Clip miała numer chyba 93 :mrgreen:

Brakuje mi tego programu jak i tego kanału,szkoda że mało jest pozgrywanych programów get the clip chętnie bym pooglądał i powspminał,naszą polską vive nie stać na taki program...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...