Skocz do zawartości

Kanały MTV


wini_007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się w zupełności, a najlepsze były Inwazje Mocy ale te pierwsze jeszcze nie tak komercyjne. Pamiętam jak na drugiej edycji był Big Cyc i Skiba prowadził konkurs zakładało się prezerwatywę na głowę i kto szybciej nadmucha aż pęknie wygrywał. Mówię wam to było to. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Skoro mówimy o muzycznych kanałach to należy też wspomnieć o dobrej alternatywie dla ówczesnych kanałów muzycznych, uwielbiałem VIVĘ ale tą z lat 90'tych MTV 2 POP był ramówką zbliżony do VIVY, a jak chciało się pooglądać coś z własnego podwórka to oczywiście ATOMIC TV pierwszą polską telewizję muzyczną, szkoda że już nie istnieje, brakuje mi Atomica, MTV polska to dno centralne, ale cóż wszystko co dobre w końcu znika, tj. VIVA ZWEI, czy MCM euromusique france, z obecnych stacji muzycznych da się oglądać Rebel TV (polski) MTV dance (uk), no VH1 europe i ESKA TV, pozostałe to [beep] nie warty oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

faajnee te dżingle... aż się łezka w oku kręci. tak sobie kolekcjonuję od kilku lat wszystkie teledyski z lat 90 co mnie najbardziej kręciły i przy których się wychowywałem (w szczególności eurodance) i pomyślałem jakby to zrobić, żeby powklejać do formatów .avi i .mpg belki z wykonawcami i tytułami piosenek z czcionką taką samą jak MTV EUROPE w pierwszej połowie lat 90. w sumie jak oglądam teraz te teledyski z tamtych czasów to największe mam ciary jak widzę właśnie clip z oryginalną belką MTV. ten styl, ta czcionka - aż chce się to oglądać. fajne były te belki, lekko przezroczyste, kilka różnych kolorów tła i czcionek. ciekawe czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakby coś takiego zrobić. wiele teledysków jest gołych bez podpisów a to już nie to samo... :) mam trochę fioła na tym punkcie ale w sumie fajnie by było jakby mi wyszedł taki domowy projekt z mnóstwem teledysków eurodance i nie tylko w miarę przyzwoitej jakości. nawet podkładam czasem dźwięk z dobrej mp3 pod video jeśli jakość była kiepska. ale takie belki i czcionka MTV to by było coś :) ktoś ma jakiś pomysł ? wiem, że to trochę nie na temat takie techniczne sprawy ale cel chyba szczytny całkiem... :)

 

 

nie wiem czy mogę ale tu jest dużo belek MTV w pigułce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki, o których piszę @lotus, wyświetlane były od początku istnienia MTV Europe, czyli od roku 1987. Potocznie nazywane były Strapami (eng. Straps).

Kilka lat później, po roku 1991, nadal te same belki wyświetlane były na klipach, ale już w innych kolorach i w innych programach graficznych były robione, stąd było widać różnice w barwach, grubości itd. Po roku 1991 nie były już nazywane strapami, tylko banerami (eng. Banners).

Żywot tych belek zwanych potocznie banerami, zakończył się w 1998 roku.

 

W wolnym czasie nakładam na czyste klipy belki znane ze starego MTV Europe, tworząc jednocześnie własne show o nazwie "MTV's Greatest Hits", a także "MTV Music Non-Stop".

 

Materiał w linku do YT, który zamieścił wyżej @lotus, jest mojego autorstwa. :)

 

A tutaj coś dla zainteresowanych tym tematem:

mtvbaner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV Europe, VIVA itp. tez dobrze pamietam te kanały i to znajlepszych lat czyli poczatek 90-tego roku. Wtedy wiekszosc odbiorców w polsce miało ustawione swe anetny na Astre. Na hot Birdzie było mniej kanałów brakowało takze poslich dopiero gdy weszła polonia przestawiałem na hot bird.

Co do tematu takze bardzo mi sie podobja te loga sa oryginalne nie wspomne o przekazie teledysków dzingli i innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@marcin81

Ja także kiedyś słuchałem VIVY Zwei/VIVA Plus i MTV 2 POP Channel - bardzo podobała mi się oprawa tej stacji z początku istnienia, kolejne oprawy też były dobre.

 

Też mam dosyć dużo kaset z lat 90-tych i początkiem lat 2000, w swoim archiwum, na których nagrywałem clipy, które mi się podobały na kanałach: VIVA De, VIVA Zwei/VIVA Plus, MTV De, MTV 2 POP Channel i innych...

 

Na jednej z kaset znalazłem jeden odcinek programu (VIVA De) "Interaktiv", program prowadził Mola Adebisi - nagranie z 1995r.

 

Chętnie wstawiłbym na YT dużo moich archiwalnych nagrań, ale na stan obecny jest to nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A pamięta ktoś piosenke która leciała często na mtv 2 pop ale tez i na vivie DE ,teledysk dział sie w tropikalnych klimatach ,początek zaczynał się technem ,potem ktoś wołał coś w stylu,here we goin again i refren spreparowanym głosem coś w stylu jak peja głucha noc tylko że to taneczna muzyka albo jak mark oh ,coś w tym stylu .dziwnie sie szuka piosenki nie majac żadnego tropu.moze ktoś ma jakieś stare listy przebojów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...