Jump to content

KTSC-S660HD, DVB-T, problemy z odbiorem


Recommended Posts

Dostałem do testów odbiornik KTSC-S660HD firmy KAON. Przy wyszukiwaniu DVB-T znajduje mi kanał 37 z 30-40% sygnałem i 100% jakością. Parametry sygnału to: 8k 2/3 64-QAM 1/8.

 

Przy wyszukiwaniu stacji nic nie może znaleźć!

 

Robiłem również reset ustawień i nic!

 

W instrukcji jest tylko tyle: "Telewizja naziemna: Tryb szukania możesz ustawić na automatyczny." .

 

 

Pasek jakości pokazuje tylko 0 i 100%. Po pewnym czasie od wyszukania sygnału, jakość zmienia się na przemian: 0 i 100%. To może oznaczać, że sygnał bardzo faluje albo coś jest z oprogramowaniem.

Link to post
Share on other sites

Dość dziwne - wprawdzie my nie testowaliśmy tego odbiornika, ale TP EmiTel potwierdził jego poprawną pracę i to właśnie w Krakowie. Co więcej akurat podobno radził sobie najlepiej z tego co było dostępne... Jaką masz wersję oprogramowania? Może to kwestia aktualizacji? No i czy sprawdzałeś odbiór u Siebie na innym sprzęcie, bo może jesteś na granicy odbioru i dlatego Kaon sobie nie radzi.

Link to post
Share on other sites

Dziś kupiłem nową antenę od Dipola. Wystawiłem ją na balkon i skierowałem na krzemionki. Siła sygnału jest podobna i zjawisko to samo. Coraz bardziej myślę o tym, że jest to sprawa wadliwego oprogramowania.

 

Nie wiem który to jest numer, ale w ustawieniach odbiornik podaje:

Info: 20.02.23-D508.2033

S/W: 00.13.05.01

H/W: 03.03.A4.D1

Loader: 7.4.3

Micom: 6.0.0

 

Sygnał cyfrowy jest widoczny na zwykłym telewizorze, na kanałach 37 i 46 (DVB-H), to znaczy, że tuner powinien sobie poradzić z odbiorem.

 

 

Znalazłem jeszcze jeden błąd. Na ręcznym wyszukiwaniu, nie ma kanału 69, ale na automatycznym już jest.

Link to post
Share on other sites

Wymieniłem ten tuner na inny i niestety ten sam efekt. Nowy ma zaprogramowaną listę kanałów i podobno działa.

 

Podłączyłem antenę do telewizora. Na kanałach 37 i 46 zobaczyłem cyfrowy szum, lecz na 37 z jakimiś zakłóceniami. W takim razie nie mam większych szans na zdekodowanie sygnału.

Link to post
Share on other sites

Pozostaje kwestia czułości głowicy w samym Kaonie. Jeśli sygnał jest na TV i do tego na innym egzemplarzu Kaona kanały zostały już wcześniej wyszukane to oznacza, że Kaon musi działać, ale jednocześnie ma kiepską głowicę (???) Jeśli masz czas i chęć - podbij do nas na tygodniu do Hollexu na Anieli Krzywoń, zapytaj o mnie i podepniemy go do naszej instalacji (mamy TV, dostęp do anteny jest).

 

W każdym razie na wszelki wypadek wysłałem zapytanie do Kaona o soft.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że to raczej wina zakłóceń. Ustawiając antenę na zachód, od czasu do czasu odbiera multipleks na 38 kanale ze Skrzycznego z którego odbiór zazwyczaj jest fatalny. Więc nie mogę powiedzieć źle o głowicy, ma całkiem niezłą czułość.

 

Niestety na kierunku z Krzemionkami mam duży zakład krawiecki, który działa przez większość czasu (do późna w nocy). Znajdują się tam porządne maszyny które mogłyby wywoływać zakłócenia. Spróbuję jeszcze z odbiorem dziś wieczorem i jutro (kiedy będzie on zamknięty).

 

Myślę, że nie mam na co liczyć do czasu podniesienia mocy na Krzemionkach. Może zmienią coś i dadzą te 50W. Na razie będę próbował z anteną.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...