Skocz do zawartości

KTSC-S660HD, DVB-T, problemy z odbiorem


Qrzysztof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem do testów odbiornik KTSC-S660HD firmy KAON. Przy wyszukiwaniu DVB-T znajduje mi kanał 37 z 30-40% sygnałem i 100% jakością. Parametry sygnału to: 8k 2/3 64-QAM 1/8.

 

Przy wyszukiwaniu stacji nic nie może znaleźć!

 

Robiłem również reset ustawień i nic!

 

W instrukcji jest tylko tyle: "Telewizja naziemna: Tryb szukania możesz ustawić na automatyczny." .

 

 

Pasek jakości pokazuje tylko 0 i 100%. Po pewnym czasie od wyszukania sygnału, jakość zmienia się na przemian: 0 i 100%. To może oznaczać, że sygnał bardzo faluje albo coś jest z oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dziwne - wprawdzie my nie testowaliśmy tego odbiornika, ale TP EmiTel potwierdził jego poprawną pracę i to właśnie w Krakowie. Co więcej akurat podobno radził sobie najlepiej z tego co było dostępne... Jaką masz wersję oprogramowania? Może to kwestia aktualizacji? No i czy sprawdzałeś odbiór u Siebie na innym sprzęcie, bo może jesteś na granicy odbioru i dlatego Kaon sobie nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem nową antenę od Dipola. Wystawiłem ją na balkon i skierowałem na krzemionki. Siła sygnału jest podobna i zjawisko to samo. Coraz bardziej myślę o tym, że jest to sprawa wadliwego oprogramowania.

 

Nie wiem który to jest numer, ale w ustawieniach odbiornik podaje:

Info: 20.02.23-D508.2033

S/W: 00.13.05.01

H/W: 03.03.A4.D1

Loader: 7.4.3

Micom: 6.0.0

 

Sygnał cyfrowy jest widoczny na zwykłym telewizorze, na kanałach 37 i 46 (DVB-H), to znaczy, że tuner powinien sobie poradzić z odbiorem.

 

 

Znalazłem jeszcze jeden błąd. Na ręcznym wyszukiwaniu, nie ma kanału 69, ale na automatycznym już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ten tuner na inny i niestety ten sam efekt. Nowy ma zaprogramowaną listę kanałów i podobno działa.

 

Podłączyłem antenę do telewizora. Na kanałach 37 i 46 zobaczyłem cyfrowy szum, lecz na 37 z jakimiś zakłóceniami. W takim razie nie mam większych szans na zdekodowanie sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kwestia czułości głowicy w samym Kaonie. Jeśli sygnał jest na TV i do tego na innym egzemplarzu Kaona kanały zostały już wcześniej wyszukane to oznacza, że Kaon musi działać, ale jednocześnie ma kiepską głowicę (???) Jeśli masz czas i chęć - podbij do nas na tygodniu do Hollexu na Anieli Krzywoń, zapytaj o mnie i podepniemy go do naszej instalacji (mamy TV, dostęp do anteny jest).

 

W każdym razie na wszelki wypadek wysłałem zapytanie do Kaona o soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to raczej wina zakłóceń. Ustawiając antenę na zachód, od czasu do czasu odbiera multipleks na 38 kanale ze Skrzycznego z którego odbiór zazwyczaj jest fatalny. Więc nie mogę powiedzieć źle o głowicy, ma całkiem niezłą czułość.

 

Niestety na kierunku z Krzemionkami mam duży zakład krawiecki, który działa przez większość czasu (do późna w nocy). Znajdują się tam porządne maszyny które mogłyby wywoływać zakłócenia. Spróbuję jeszcze z odbiorem dziś wieczorem i jutro (kiedy będzie on zamknięty).

 

Myślę, że nie mam na co liczyć do czasu podniesienia mocy na Krzemionkach. Może zmienią coś i dadzą te 50W. Na razie będę próbował z anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...