Skocz do zawartości

Małe problemy z DVB-T i DVBDream


misiekf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam laptopa ASUS F3sg z wbudowanym tunerem DVB-T na chipsecie DIB7700 (egzotyka).

Po uruchomieniu DVBDream na sterownikach uniwersalnych (BDA?) karta nie włacza się. Musze najpierw wejść w Windows Media Center, i ją włączyć na wcześniej ustawionym kanale, wtedy to DVBDream odbiera mi kanały tylko z tej ustawionej częstotliwości w Windows Media Center. Czyli zmiana z POT'u na Emitel musi być poprzedzona zmianą w Windows Media Center.

Paczka PUT'u odbiera bez żadnych zastrzeżeń, natomiast Emitel nie ma dźwięku (wszystkie kodeki są).

 

Moje dwa pytania:

1. Czy jest możliwość aby DVBDream poprawnie współpracował z Tą kartą?

2. Co mam zrobić aby Emitel był z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu sterowników podanych przez Ciebie, nie aktywuje karty co za tym idzie nie działa, tylko na standardowych BDA działa w sposób taki jaki opisałem wcześniej.

Więc dalej poszukuję rozwiązania tego problemu.

Prostuję po lekkim pogrzebaniu w ustawieniach, na paczce Emitela, dźwięk się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy alternatywnym sterowniku próbowałeś zmieniać opcje w dołączonym pliku INI (to plik tekstowy, więc bez problemu otworzysz go w Notatniku)?

 

Niestety jeśli obydwa sterowniki BDA dla DVB Dream nie działają - nie ma innej opcji jak zgłosić problem do autora programu ("rel" aka "reloc" aka "relocation") i liczyć, że znajdzie czas, aby się tym zająć (o co może być ciężko, bo ostatnio nie aktualizuje programu) lub odezwać się do autora alternatywnego sterownika (ScanMan) i spróbować dojść do przyczyny poprzez logi tworzone przez ten driver. Dodatkowo zerknij, czy nie ma aktualizacji sterowników dla samego laptopa.

 

Próbowałeś inne programy (AltDVB, czy choćby płatnego DVBViewera)? No i czy nie pomaga kilkukrotne wstrajanie się w sygnał przykładowo za pomocą ręcznego skanowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp na #1 : Nie, za cienki w to jestem ;)

Odp na #2 : Spróbuję się odezwać do któregoś z developerów.

Odp na #3 : AltDvb nie wykrywa karty na sterownikach umieszczonych na stronie Dev.... DVBViever w ogóle się nie uruchamia.

 

Myślałem też nad wgnieżdżeniem(?) w Windows Media Center kodeków, aby obsługiwał H.264, bo fonia jest.

Ze strojeniem sytuacja wygląda tak, że po ustawieniu częstotliwości np. kanału 55, aplikacja wyszukuje mi na KAŻDEJ częstotliwości to samo.

 

[EDIT}

Znalazłem info, że WMC będzie miało wiele dodatkowych aktualizacji w tym roku, ale bez wsparcia H.264. (http://www.engadgethd.com/2008/07/08/....), a tu po polsku http://dobreprogramy.pl...Windows+Media+Center+TV+Pack+2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AltDVB - jeśli sprawdzałeś wersję ze strony domowej to ona jest starsza - spróbuj jeszcze nowszej, do której nie ma linka na stronie domowej, ale leży na serwerze: http://www.altdvb.ro/files/AltDvb_Full_Ver22_B3912.zip. Po załączeniu jeśli w oknie nie pojawi się informacja o urządzeniu BDA - nie odpali się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpala się, ale poszperałem i znalazłem sposób na uruchomienie wsparcia dla H.264.

Póki co testowałem w WMC film zakodowany w tym formacie i poszedł.

Jutro przetestuję odbiór kanałów i jeśli podziała przedstawię rozwiązanie :smile:

 

[EDIT]

Więc według zapowiedzi donoszę jak wygląda dalsza sytuacja, a wygląda tak, że w ogóle nie wygląda.

Nie ma możliwości wsparcia H.264 dla Vista Media Center ani żadnego innego, albo nie urodził się człek który by to zrobił.

Microsoft wypuścił już (w wersji OEM) aktualizację na rok 2008 wprowadzającą wiele udogodnień i rozszerzeń w kwestii odbioru naziemnej cyfrówki, ale niestety nie będzie wspierał powyższego kodowania. Wersja polska aktualizacji pojawi się na początku września (spekulacje wg. Dziennika Internautów).

A moja sytuacja w kwestii DVBDream wygląda w ten sposób, że nawet po reinstalacji aplikacji, nie działa. Nawet wyżej opisaną metodą. Jedyny błąd jaki zgłasza to złe dobranie kodeków. W każdej konfiguracji. Nie wiem czym to moze byc spowodowane.

Smutno mi sie robi, że nie obejrzę sobie Olimpiady w TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz jeszcze VLC, może na niego Vista się nie obrazi.

Zacytuje siebie z forum Emitela:

Spróbujmy przetestować czymś niezależnym od systemu i kodeków:

 

Do ściągnięcia http://nightlies.videolan.org/build/win ... -win32.zip

 

rozpakować do wybranego katalogu, uruchomić plik vlc.exe a dalej:

 

(zakładam, że VLC uruchomi się po polsku, zgodnie z ustawieniami systemu operacyjnego)

 

z menu: media, otwórz urządzenie przechwytywania, tryb zdjęcia: DVB DirectShow, poniżej wybór karty: DVB-T, poniżej opcje, częstotliwość transpondera , wprowadzić 690 000, poniżej

Transponder symbol rate 8MHz, guzik odtwórz, obraz może pojawić się po kilku sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o różne inne aplikacje to jest problem, bo tuner w ogóle nie jest wykrywany przez nie. To przez bardzo dużą orientalność tego chipsetu.

Ja już sam nie wiem co się dzieje z DVBDream z powiązaniu z moją kartą DVB-T. Raz działa, raz nie z wielkimi zwiechami podczas przełączania kanałów. Myślę, że to może być spowodowane złą konfiguracją kodeków nad czym pracuję. Z tego co się dowiedziałem najlepiej współpracuje dekoder Nvidii, które przetestuje.

I dalej działa z ustawieniami Windows Media Center, czyli ustawiona częstotliwość w WMC jest ogólną dla DvbDream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mogą się nakładać dwie sprawy: Vista wio, łatwo powiedzieć, zwlaszcza 64bitowa a druga to ten chipset, wcale nie egzotyczny bo od niego (i poprzednika DIB 3000) niemal wszystko sie zaczęło, tylko rzecz w tym, że jest to zazwyczaj na USB a u Ciebie wbudowany - no, chyba, że device manager to jednak widzi jako coś w USB?

A kodeki to męczarnia, najgorsza rzecz to bawić sie różnymi codec packami, wtedy można ubić DVBDream na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie widoczny jest on pod Urządzeniami Audio-Wideo i widzialny jako DIB770 TV tuner.

Vista 32bity.

Zauważyłem, że wywala się DVBDream po zmianie dźwięku z AC3 (który mimo AC3Filter codec nie działa poprawnie) na Mpeg-1.

Najlepiej DVBDream chodzi mi z zastosowaniem Nvidia Pure DVD, Fddchow, i Core AVC. Jakby ktoś dał namiary na działający kodek AC3 pod DVBDream i nadawanie Emitela sprawdziłbym czy będzie działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...