Skocz do zawartości

Kodi


Bartosz10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na PC pod Linuksem mam VOD w Full HD, a kanały TV niestety tylko 640x368 FPS 25.

 

canal1.jpg

 

Co ciekawe VOD w Full HD działa z automatu, bez wybierania strumienia ręcznie.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wystarczająco bezpieczne. Kodi posiada otwarty kod źródłowy, czekam, aż przedmówcy wykażą, w którym miejscu jest jakaś luka. Albo w jakiejś wtyczce z oficjalnego repozytorium. Od kilku lat używam, ale tylko pewne sprawdzone wtyczki, kilkadziesiąt płatnych, legalnych serwisów i zero problemów.
Poza tym, nie do każdego serwisu trzeba podawać login i hasło, wystarczy aktywacja urządzenia (Viaplay, ESPN+, Player itd.).
Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

We wtyczce UPC GO przestały mi działać kanały tv.,, niedostępne poza siecią UPC". Wcześniej te kanały w mojej sieci działały w kodi bez problemu. W tej chwili wybierając np. TVP Sport pojawia się napis podaj pin kod.

Korzystam z danych UPC od rodziny i teraz nie wiem czy w umowach były podawane jakieś kod. piny czy to UPC zablokowało dostęp na kodi poza swoją siecią na wybranych kanałach ?

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mara68 to nie wina Kodi, UPC znowu założyło restrykcje i w przeglądarce jest to samo.

Tyle, że pinu nie żąda. Dowolne, polskie IP nie wystarczy do oglądania wszystkich kanałów.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 15:18, Zuzia napisał:

czekam, aż przedmówcy wykażą, w którym miejscu jest jakaś luka. 

Każde oprogramowanie może posiadać dziury, gdyż piszą je ludzie i użytkownicy nie są od tego żeby coś wykazywać. Użytkownicy powinni przede wszystkim uważać gdzie zostawiają swoje dane.

 

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo wtyczek, to sporo jest przykładów w sieci, choćby ten

https://antyweb.pl/kodi-windows-linux

 

Nikt odpowiedzialny nie powie że każda wtyczka jest niebezpieczna, ale jest duże prawdopodobieństwo że potencjalne niebezpieczeństwo po prostu nie jest jeszcze znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można się bać Windowsa i Androida, bo są wirusy, malware itp. i można coś załapać jak korzysta się bez zachowania ostrożności, pobierając z netu wszystko jak leci. Jak ktoś ma lęki niech weźmie się za naukę języka programowania Python, w którym są pisane wtyczki i przegląda ich kod. A najlepiej niech nie instaluje byle czego tylko te z repozytorium oficjalnego (to coś na kształt weryfikacji w rodzaju Google Play). Albo trzyma się od Kodi z daleka i pozwoli żyć innym, normalnym użytkownikom tego programu, korzystającym z niego bezpiecznie i legalnie.

 

Skoro już mowa o bezpieczeństwie polecam wtyczkę Sprzątaczka KWP, która usuwa niebezpieczne programy i repozytoria.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym mowa ;) Wtyczki zewnętrzne nie są oficjalnymi programami dystrybutorów platform. Jest to program pośredniczący. Nikt nie broni zostawiać danych tam gdzie uważacie że jest to bezpieczne dla Was, ale też nie powinno się użytkowników zapewniać o bezpieczeństwie, bo tego nie można zagwarantować. Podejmują świadomą decyzję osoby które decydują się na korzystanie z takich form dostępu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki, których używam i tu o nich rozmawiam są bezpieczne, kod jawny. Nie ma przymusu korzystania z nich, ani w ogóle z Kodi. Tysiące jakiś  niebezpiecznych wtyczek-śmieci z netu, to nie problem Kodi tylko niefrasobliwości użytkowników, którzy to instalują. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michael112 napisał:

 można mieć wszystko w jednym miejscu.

Racja , ale to coś w stylu: Jedno hasło do wszystkiego : bankowość elektroniczna , streaming itd.

Wygodne , ale czy bezpieczne? :P 

To już pozostawiam do oceny każdemu indywidualnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

Wtyczki, których używam i tu o nich rozmawiam są bezpieczne

Aplikacje bankowe też teoretycznie są bezpieczne :) Tyle że w przypadku utraty środków przy korzystaniu z bankowości oficjalnymi kanałami, masz szansę na reklamację, a jeśli się to robi programami pośredniczącymi, obawiam się że żaden bank by reklamacji nie uwzględnił. Zostawmy to każdy decyduje i ocenia sam.
Ja tylko piszę że nie powinno się nikomu gwarantować bezpieczeństwa.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikowałam we własnym zakresie wtyczki, z których korzystam i nie widzę żadnych zagrożeń koparkami bitcoinów i podobnymi historiami.

Przeglądarki internetowe też nie są oficjalnymi programami dystrybutorów platform, a serwisy streamingowe (i inne też) i ich użytkownicy wykorzystują je jako "pośrednik".

 

 

Cytat

Oczywiście, mozna się bawić: każdy usługodawca w innej aplikacji. A można mieć wszystko w jednym miejscu.

Można, a nawet modyfikować po swojemu. I w odróżnieniu od zamkniętych programów, wiadomo co tam w środku siedzi.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się wypowiadać na temat Kodi pod względem bezpieczeństwa bo się na tym nie znam. Kodi ma jednak tę wadę, że co chwilę coś nie działa. Kiedyś korzystałem z HBO GO gdy nie było oficjalnej apki ale kilka razy w roku był problem na co najmniej kilka dni. Teraz z Canal+. Rezygnuję. Wolę oficjalne aplikacje, mają przynajmniej lepszą grafikę. Kodi jest za to dobry do aplikacji, których nie ma w oficjalnej ofercie Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Canal+ jest problem nawet w apce na niektórych urządzeniach, bo namieszali zmianą poziomu zabezpieczeń. A HBO Go ma dobrą wtyczkę z oficjalnego repozytorium, korzystam z niej ponad rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zuzia napisał:

Od lat są narzekania na apkę androidową dla wersji skandynawskiej. Ja zainstalowałam 3 sierpnia  na TV, zobaczyłam jak działa i wywaliłam. Jeszcze tego samego dnia przerobiłam wtyczkę do Kodi i od tego czasu cieszę się stabilną pracą bez zacięć. 

 

Kiedyś bawiłem się z Kodi, nawet kanał na YT miałem i zarabiałem konkretne pieniądze, dopóki nie zbanowali mnie😁. U mnie już parę lat temu poszło to w zapomnienie, sprawdzę jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problem wielokrotnie opisywany tu na forum wtedy jak najbardziej polecam Kodi. Albo jak korzysta się z kilku wersji Viaplay. Ja mam wszystkie skandynawskie i litewską na TV i to bez wpisywania loginów i haseł, przełączam się jak leci coś w 4K i ono pięknie w Kodi działa.

 

W dniu 24.11.2021 o 11:49, misieq napisał:

U mnie Viaplay na TV tnie dalej. Muszę ratować się KODI.

 

Tak historycznie, wsparcie Kodi dla Viaplay pojawiło się wiele lat temu, wtyczkę napisał Szwed pod skandynawskie wersje i była na tyle dobra, że trafiła do oficjalnego repozytorium (coś na kształt Google Play jeśli chodzi o weryfikację) i przez te wszystkie lata do dziś działa, a Viaplay nie widzi powodu, żeby taką formę oglądania ich serwisu szykanować.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kkzk81 zaktualizuj wtyczkę do wersji 1.7.4.8.

Daj takie ustawienia dla InputStream.

 

canal1.jpg

 

Uruchom dowolny kanał TV i we właściwościach wideo zmień na HD.

 

canal2.jpg

 

Możliwości są trzy. Zobaczysz czarny ekran, jakość SD albo HD - ostatnia najmniej prawdopodobna, ale na urządzeniu certyfikowanym udało mi się ją uzyskać.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...