Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie zdziwię, jakby ten transfer jednak upadł, bo CR7 mam wrażenie, że jeszcze bardziej od grania w piłkę kocha szum wokół siebie. Tak było po ostatnim finale Ligi Mistrzów. Tak jest co kilka miesięcy... Chociaż z drugiej strony w Juve mógłby być takim Neymarem PSG, czyli nikt się nie liczy, tylko on... Wyjazd na Spal -biorę wolne, mam kaprys - biorę wolne. A i Ligę Mistrzów kolejną przy dobrych wiatrach mógłby wygrać.

I ciekawie może się zrobić z Serie A w Eleven, zaraz pewnie Polsat odkupi sam od siebie jakąś sublicencję, żeby okroić te rozgrywki w NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne. Grę to ciągnął CR dla Portugalii. Messi nie zrobił nic poza jedną akcją i bramką z Nigerią.

Btw. Moja opinia jest na podstawie komentarzy z ITV/BBC bo tam oglądam turniej więc podpinanie mnie pod polski nurt oceny jest słabo trafiony.

Nie wiem jak oglądasz mecze, ale dla przypomnienia skrót Argentyna- Francja, gdzie jedna bramka padła po strzale Messiego, a przy kolejnej miał asystę.

Rzeczywiście słabo...

Różnica między Messim a Ronaldo jest taka, że Messi oprócz strzelania wielu bramek, kreuje też kolegów, a na CR7 musi pracować cały zespół. Naprawdę chętnie bym zobaczył Portugalczyka w Juve, bez genialnych podań Kroosa, Modricia, Isco, Asensio i pracy Benzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek prawdopodobnie pójdzie do Chelsea, bo Sarri go uwielbia. Zresztą co chwilę jakiś piłkarz mówi, że nigdzie się nie wybiera, a potem zmienia klub. No cóż dyrektor generalny Juventusu też ma taką manierę, że mówi jedno, a robi drugie. Czas pokaże. 

Proszę nie łączyć tego mentalnego przegrywa z moją Chelsea  :lol2:

 

Podobno Cuadrado zmienia numer, chyba nie muszę dodawać z jakim grał do tej pory i co to może oznaczać? 

W sumie jaram się, bo dzięki temu transferowy nastąpi mocne przetasowanie mocy kilku topowych drużyn i dzięki temu może być jakiś powiew świeżości w LM, bo ileż razy można oglądać Real podnoszący trofeum na koniec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Kowalczyk porównał ten transfer do sytuacji, w której Messi idzie do Olympique Lyon. :D

Ten sam Wojciech Kowalczyk, który kpił z ludzi chorych na raka? Rzeczywiście autorytet co się zowie, może pośmiejesz się razem z nim? 

 

Dla mnie to jest degenerat społeczny i jego zdanie mnie nie interesuje. Znając go wypowiadał te słowa pod wpływem alkoholu, bo nie sądzę, że można coś takiego powiedzieć na trzeźwo. W ogóle podziwiam ludzi, którzy oglądają programy weszlo z udziałem gościa kręcącego bekę z ludzi po chemioterapii albo z tego drugiego, który chwali się całemu światu i zarabia na tym, że podcinał sobie żyły lądując w Kobierzynie. Przecież to jest nic innego jak Toilet Channel. Audycje Stanowskiego powinni puszczać w publicznych toaletach żeby zagłuszały "inne dźwięki", bo do niczego innego się nie nadają. 

 

Z tego co miałem nieprzyjemność usłyszeć pocztą pantoflową to Kowalczyk w jednym z programów życzył złamania ręki Milikowi. Żenada... jakie to szczęście, że takie osobniki nie mają już wstępu do prawdziwej telewizji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu trafił dobrze.Transfer z ..wzięty.I jak piszę,żeby nie iść prosto do Chin czy USA idzie na urlop do Juve.Bądźmy szczerzy,jak ktoś odchodzi z Realu czy Barcy to tylko z jednego powodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej posłuchać Kowalczyka niż Tomaszewskiego. :D Lepiej programu Weszło niż studia TVP, gdzie mam wrażenie, że więcej czasu dzisiaj Babiarzowi zajęło przedstawienie gości(3 razy chyba to zrobił) niż sama rozmowa z nimi. :D

Ten przykład Lyonu był przejaskrawiony, ale takie są fakty @Alf, że wielu ludzi jest tym transferem mocno zdziwionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie.Złota piłka to jak wiadomo pompowanie Barcy i Realu.A facet słabnie z prędkością światła mając już jedynie przebłyski.

Tyle, że CR7 cieszy się większą popularnością od tych dwóch klubów  :wink:

 

A czy słabnie? Moim zdaniem wypadł na MŚ znacznie lepiej od Messiego czy nawet Neymara, który rozegrał więcej meczów. 

 

Patrząc na specyfikę ZP w erze Ronaldo i Messiego to Portugalczyk już ma ją zagwarantowaną pamiętając jak wypadł w LM i MŚ, a jak wypadli pozostali. Jeszcze teraz zrobi sobie fejm kolejnym transferem, który moim zdaniem przebije wszystkie inne w tym okienku, nawet jeśli Perez ściągnąłby Neymara za ponad 300 baniek. Po prostu pod względem popularności CR7 bije pozostałych na głowę (wyłączając może Messiego). 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa kwestia- Real to chyba jedyna drużyna na świecie, która nie sprzedaje piłkarzy niezbędnych. Już od roku krążyły plotki o tym, że CR7 odejdzie póki będzie na niego jakikolwiek popyt. Sprytny ruch Pereza i tyle. Tak samo jak pozbycie się Higuaina, Oezila, Di Marii czy Moraty. Czy ktokolwiek tęskni za którymkolwiek z w/w? Przyjdzie Mbappe, Neymar, Kane, Hazard(niepotrzebne skreślić) i tyle. Wieku nie oszukasz, CR7 młodszy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum,odejście z Realu to nie awans...Teraz przyjście Neymara (jeśli przyjdzie) będzie potwierdzeniem zmiany warty.Tyle w temacie.

@umek - ale pokaż mi proszę w którym miejscu ja napisałem, że to jest awans? Bo póki co to zarzucasz mi słowa, których nie napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oglądasz mecze, ale dla przypomnienia skrót Argentyna- Francja, gdzie jedna bramka padła po strzale Messiego, a przy kolejnej miał asystę. Rzeczywiście słabo...

Różnica między Messim a Ronaldo jest taka, że Messi oprócz strzelania wielu bramek, kreuje też kolegów, a na CR7 musi pracować cały zespół. Naprawdę chętnie bym zobaczył Portugalczyka w Juve, bez genialnych podań Kroosa, Modricia, Isco, Asensio i pracy Benzemy.

Faktycznie wybitne ma te mistrzostwa - razem 1 bramka i 2 asysty w 4 meczach do tego niestrzelony karny. Po 4 meczach 24 zawodników strzeliło więcej goli od niego. Powiem więcej w Barcelonie to nie on kreuje grę tylko inny grają dla niego, dlatego takie ma liczby. I chętnie go zobaczę w OL bez środka pola Barcelony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek - ale pokaż mi proszę w którym miejscu ja napisałem, że to jest awans? Bo póki co to zarzucasz mi słowa, których nie napisałem. 

 

Nie twierdzę że napisałeś,ale piszesz że ten transfer przebije nawet Neymara.Owszem,ale napewno nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.To jest jakby nie było krok w dół.A na Mundialu cóż prócz hattricka pokazal...że nie wspomnę iż Neymar ma jeszcze kilka meczów gdy Ronaldo leży już na plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przykład Lyonu był przejaskrawiony, ale takie są fakty @Alf, że wielu ludzi jest tym transferem mocno zdziwionych.

Wynika to głównie z niewiedzy. 

 

Wydaje mi się, że najbardziej zdziwieni są ci, którzy do teraz utrzymują, że właścicielem Juventusu jest jakiś tam Fiat, który w Polsce zasłynął z Cinquecento, Seicento, Punto, Sieny, Tipo, Tempry, Bravo, Brava, Palio Weekend i Multipli więc z założenia to muszą być jacyś Włosi, którzy jako, że nie są Arabami czy rosyjskimi oligarchami od razu muszą być stawiani niżej w hierarchii "bogaczy". 

 

W Polsce mamy taką dziwną manierę zachwycania się np. Uli Hoennessem, który na co dzień sprzedaje... kiełbasy i inne wędliny. Podniecania się jakimś Abramowiczem, którego majątek to jakieś 12 miliardów dolarów czy innym Perezem, który ma jeszcze mniej. 

 

Tymczasem przychody holdingu EXOR, który jest właścicielem Juventusu to... 143,4 miliarda euro. Czym jest więc kwota transferu i pensji Ronaldo w porównaniu z kasą jaką obracają ludzie zarządzający tymże holdingiem? 

 

Jeszcze bardziej śmiać mi się chce, gdy janusze biznesu z twittera za pomocą transfermarkt czy innego źródła próbują ośmieszyć operatywność finansową ludzi pokroju Andrei Agnellego czy Johna Elkanna - szefa tegoż holdingu. Ten drugi kręcił prezydentem Stanów Zjednoczonych negocjując umowę na przejęcie Jeepa wartą miliardy dolców za pomocą smartfona i swojego p.r.z.y.d.u.p.a.s.a. Marchionniego, ojciec Andrei w wieku 23 lat jako prezydent Juve bił rekord transferowy przyszłego zdobywcy Złotej Piłki, dziadek Johna miał romans z Jackie Kennedy i popijał herbatkę w Białym Domu z Kissingerem podczas gdy cała Ameryka żyła wojną w Wietnamie, dymał Forda w negocjacjach z Ferrari, no ale jakiś rekin biznesu z twittera wie lepiej, zna się lepiej od jego bratanka absolwenta Oxfordu, biznesmena, prezydenta Juventusu, szefa ECA, członka Zarządu FCA i EXOR w jednej osobie. 

 

ffa0462a-22a8-4ce4-b0cf-08e6cd524f40.png

 

http://transfery.info/116137,ekonomista-o-transferze-cristiano-ronaldo-to-wazny-sygnal-zmian

 

Ludzie bogaci są dlatego bogaci, że nie szastają ani nie dzielą się swoimi ciężko i sprytnie zarobionymi pieniędzmi oglądając każdy grosz. 

 

Kiedy Juventus wydaje na piłkarza wielkie pieniądze zawsze ma to jakieś drugie dno. Higuain został kupiony po to, by nie tylko zyskać napastnika, ale też osłabić Napoli i to się udało (trzyletni projekt Sarriego spełzł na niczym, bo nie przyniósł żadnego trofeum. Juventus w tym samym czasie wygrał 3 dublety + awansował do finału LM). 

 

CR7 przychodzi bo jest nie tylko lepszy od Higuaina, ale też medialnie/marketingowo wyniesie klub na wyższy poziom.

 

Jako, że dostęp do CR7 będzie miał nie tylko Juventus, ale także motoryzacyjne marki z nim powiązane to na tej transakcji zyskają tak naprawdę wszyscy związani z holdingiem EXOR, czyli wszystko zostanie w rodzinie. Z tego co podają media umowa CR7 będzie tak skonstruowana, że z jego wizerunku pełnymi garściami będzie czerpać nie tylko Juve, ale też najważniejsze marki grupy Fiat Chrysler Automobiles. Jeśli ta grupa zyskuje to także Juve, jeśli Juventus zyskuje to także FCA, czyli cały holding EXOR jest happy. 

 

Ja rozumiem, że ludzie odzwyczaili się od Juventusu płacącego takie pieniądze za piłkarza, ale ja od początku odkąd jestem tutaj na tym forum utrzymywałem, że jeśli tylko Juventus ogarnie się finansowo i wyjdzie na prostą po latach posuchy w latach 2006-2011 spowodowanych calciopoli to będzie liczył się na rynku transferowym i to się niejako ziściło...

 

https://twitter.com/pat_kubik/status/1014850869538455552

 

...Bianconeri w ciągu ostatnich 8 lat podwoili swoje przychody, zaczęli wychodzić na plus i od razu mamy tego efekty. Jeszcze kilka lat temu nie mogli dokonywać takich transferów, bo nie spięliby budżetu. W tym momencie ich sytuacja finansowa jest na tyle zdrowa, że stać ich na tak strategiczne decyzje. Co więcej, mają też poparcie władz EXOR, którzy mimo gigantycznych możliwości finansowych nie zwykli wyrzucać pieniędzy w błoto. Taka kroplówka finansowa jak opłacenie części kontraktu CR7 oznacza, że taki ruch po prostu jest opłacalny.

 

Poza tym chyba każdy kto interesuje się futbolem doskonale orientuje się, że Juventus w przeszłości kilkukrotnie bił rekordy transferowe lub zbliżał się do pobicia transferowych rekordów:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_expensive_association_football_transfers#Historical_progression

 

Maradona, Pele, Garrincha, Eusebio... wiele źródeł potwierdza, że każdy z nich był kuszony przez rodzinę Agnellich. Juventus zawsze miał ambicje sprowadzać takich piłkarzy. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość apple idzie nonstop w górę ale kogo to interesuje?Podniecanie się tym pokazuje ze nie bardzo wiesz o co chodzi.Kupno 33 letniego faceta piłkarsko im niewiele da.Marketingowo?Zobaczymy za rok.

A to ze przychody właściciela są większe?To akurat nie ma zupełnie tu znaczenia.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość apple idzie nonstop w górę ale kogo to interesuje?Podniecanie się tym pokazuje ze nie bardzo wiesz o co chodzi.Kupno 33 letniego faceta piłkarsko im niewiele da.Marketingowo?Zobaczymy za rok.

Giełda oszalała do tego stopnia, że Juventus kilka godzin temu musiał nawet wydać specjalny choć bardzo lakoniczny komunikat na ten temat:

http://www.juventus.com/media/native/investor-relations-docs/italiano/comunicati/2018/comunicato%2006072018%20precisazione%20trattativa%20ita.pdf

 

A jakie zaplecze marketingowe ma za sobą CR7? Już ci pisałem:

https://forum.satkurier.pl/topic/3593-serie-a/?p=1388394

A to ze przychody właściciela są większe?To akurat nie ma zupełnie tu znaczenia.

Dlaczego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma.Wszystko i tak reguluje fair play.Gdyby miało to dziś City czy PSG kupiłoby kogo by tylko zechciało.

 

Napiszę tyle.Gdyby kupowali kogoś w prime jak Neymar,Mbappe,..nawet Messi.Ale facet schodzi z piedestału a nie na niego wkracza.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...