Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny Polak w Serie A :D

https://twitter.com/DlugoszMarcin/status/1076240785165742080

W tym sezonie w Cagliari żadnego Polaka nie ma, ale kiedyś był Salamon 8)

 

//

 

Latem 2019 roku Piątek może być jeszcze bardziej łakomym kąskiem niż Icardi. Polak będzie kosztował ponad dwa razy mniej, a na dodatek jest ciut młodszy od Argentyńczyka. Gole golami, ale jak on walczy i pracuje dla zespołu to jest naprawdę coś. Robi wrażenie. 

 

Co do tej nieuznanej bramki to jeszcze nie wszystko stracone, on i klub będą się odwoływać:

https://transfery.info/120835,piatek-nie-odpuszcza-oficjalnie-bedzie-domagal-sie-gola-od-serie-a

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ragnar Klavan (ex-Liverpool), 33 lata

Marco Andreolli (ex-Inter), 32 lata

Filippo Romagna (ex-Juventus), 21 lat

 

To chyba najpoważniejsi rywale Walukiewicza do miejsca w składzie. 

Dla mnie najsłabszy z tej trójki jest Andreolli, a najlepszy Romagna. 

 

//

 

Chievo nie składa broni. Najgorsza drużyna Serie A urywa punkty Interowi (asysta Stępińskiego przy bramce weterana Pellissiera. Mariusz znowu błyszczy na tle markowego przeciwnika). Uznawani do niedawna za najgorszą drużynę pięciu najlepszych lig europejskich Werończycy potrafili urwać w tym sezonie punkty Romie, Napoli, Interowi i Lazio. A przecież mogli podzielić się punktami także z Juventusem na inaugurację. 

 

Remis z Interem jest ich piątym remisem z rzędu. W sumie zanotowali już siedem remisów, dziewięć porażek i 0 zwycięstw. W ostatniej kolejce pierwszej części sezonu Chievo zmierzy się z przedostatnim w tabeli Frosinone.

 

//

 

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda program meczowy AS Romy przed spotkaniem z Juventusem to tutaj w wersji online za friko:

http://static.asroma.com/_18_19_12_22_BET/mobile/

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje słowa okazały się prorocze. Roma kolejną ofiarą Chorwata.

 

@MartinFC - zgadzam się co do Mandzukicia. Może nie zdobył tylu bramek co Piątek i Ronaldo, ale te jego gole ważyły najwięcej i nie dość, że zostały strzelone w meczach z możnymi Serie A to jeszcze na dodatek zazwyczaj oznaczały 3 punkty. Jeśli mnie pamięć nie myli to wszystkie zdobył z akcji. 

 

No cóż widzimy się w drugi Dzień Świąt:

https://www.flashscore.pl/pilka-nozna/wlochy/serie-a/spotkania/

 

Świąteczny Fight Card pod znakiem meczów Atalanty z Juventusem i Interu z Napoli. Chyba za bardzo nie przesadzę pisząc, że te najbliższe dwie kolejki (zwłaszcza ta najbliższa która przed nami) dużo nam wyjaśnią w kwestii mistrzostwa. Już teraz różnica między Juve, a niektórym drużynami jest miażdżąca. Dość powiedzieć, że półfinalista LM z poprzedniego sezonu czyli Roma traci do mistrzów Włoch aż 25 punktów. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie kolejki mogą być zbawienne dla Polaków, którzy grają mniej lub wcale. Jeśli nawet przy takim natłoku meczów nie wystąpią choćby na kilkadziesiąt minut, to znaczy że kompletnie muszą zawodzić na treningach.  W związku z tym podejrzewam, że każda drużyna wybierze sobie mecz, na który pójdzie z nożem w zębach, a także ten, który już został przekalkulowany jako możliwa porażka.

Najbardziej zastanawia mnie co/ja zagrają Inter i Napoli bo oba zespoły ewidentnie są pod formą. O ile Napoli jeszcze wygrywa, to Inter zaczyna się w tym sezonie masowo kompromitować. Szkoda, bo to miał być kandydat do walki o scudetto, a okazuje się że to ekipa gdzieś na miejsce poza podium.  Sprawdziło się to, że Juve będzie groźniejsze w tym sezonie, do tego doszedł fakt że większość rywali ma słabszą formę.  Stąd mamy sytuację, że mecz w Neapolu może być meczem dającym scudetto.

Nie mniej przegapić raczej nie można obu meczów z Juve ( w tym jedną z większych kos czyli Bergamo) + Inter - Napoli i Genoa - Fiorentina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym być szczery to mnie się te świąteczno-noworoczne kolejki bardziej nie podobają niż podobają. 

 

Jedyny pozytyw jaki widzę to ten równiutki podział między pierwszą częścią sezonu, a rundą rewanżową. Dawno już nie było tak, że przerwa w rozgrywkach idealnie przedziela sezon (19+19=38 kolejek), ale to tylko estetyka. Wszystko inne mi się nie podoba. 

 

Nie to żebym był przesadnie religijny czy coś, ale granie w święta jest jakieś dziwne. W Wigilię opłatek, potem w Pierwszy Dzień Świąt jakieś spotkanie w rodzinnym gronie, a Drugi Dzień Świąt to... oglądanie meczów? Zerknąłem sobie z ciekawości kto jeszcze będzie rozgrywał mecze w Święta. Uwaga oto lista z FlashScore'a:

 

Afganistan

Angola

Arabia Saudyjska

Australia

Bahrajn

Belgia

Burkina Faso

Burundi

DR Kongo

Gwinea

Hong Kong

Izrael

Katar

Kenia

Kirgistan

Korea Północna

Maroko

Wielka Brytania

Pakistan

Senegal

Sudan

Turkmenistan

Wietnam

Włochy

 

Wyłączając kraje afrykańskie i azjatyckie (głównie muzułmańskie) oraz anglosaskie, gdzie granie w Święta stało się tradycją to Belgia i Włochy są właściwie jedynymi, które do reszty towarzystwa nie pasują.

 

Belgii to się nawet nie dziwię, bo czego wymagać od kraju kojarzonego z Unią Europejską i terroryzmem, ale takiej Italii to się mocno dziwię. Właśnie ze względu na swoje chrześcijańskie korzenie, ale też przede wszystkim Watykan. Nawet tak antyreligijne kraje jak laicka Francja czy ateistyczne Czechy czy Holandia w Święta grać nie będą. 

 

Zastanawiam się też jaki mógł być główny powód grania w Święta i okolicach Sylwestra? Lepsza oglądalność telewizyjna? Eksperyment? Rywalizacja z Premier League o telewidza? Chęć wykorzystania tego, że inne ligi nie grają i oglądalność będzie większa? Naprawdę nie widzę racjonalnych powodów...

 

...gdyby tu chodziło o oglądalność to przecież w Drugi Dzień Świąt to będą raptem cztery sesje godzinowe. Podobnie w weekend przed Sylwestrem. Co daje w sumie zaledwie osiem meczów do obejrzenia na żywo przez cały tydzień. Tyle to ja czasami w jednej kolejce na Eleven opędzlowałem. 

 

Poza tym pomyślmy... czy w Święta mecze naprawdę cieszą się takim zainteresowaniem? Jak już wspomniałem, zbyt religijny nie jestem, bardziej katolik niż praktykujący katolik, ale gdy są Święta to ja meczów nie oglądam. Okey w ramach wyjątku czasami coś tam się obejrzało. Jednak z reguły nie mam na to czasu i często też możliwości, bo czasami do kogoś jadę, albo ktoś przyjeżdża do mnie. Jak jestem u kogoś to nie proszę o pilota, natomiast gdy ktoś przyjeżdża do mnie to nawet jeśli telewizor jest włączony to na jakiegoś Kevina, Chevy'ego Chase czy jakieś programy świąteczne i to bardziej jako cicho grające tło niż żywe zainteresowanie TV. 

 

Czy piłkarze lubią grać w Święta? Nie wydaje mi się. Chyba najsłynniejszy przypadek związany z Serie A to Michel Platini, który jak sam mówi nigdy nie chciał grać w Anglii, bo też nigdy nie chciał spędzać Świąt Bożego Narodzenia na zielonej murawie.

 

Granie w Święta jest trochę jak z tym powiedzeniem, że ktoś pracuje żeby ktoś inny mógł się wyspać. Zresztą pomyślmy o tych wszystkich ludziach, którzy muszą w Święta iść do pracy. Gdy ktoś o nich wspomina to często ze współczuciem. Mało kto cieszy się z pracy w Święta. 

 

Dobra, a teraz pomyślmy sobie co będzie po Świętach. A no nic nie będzie. Piłkarze przez blisko 2 tygodnie będą mieć wolne. Czyli w Święta kiedy jest tyle różnych spraw, rozrywek, spotkań dostaniemy jeszcze mecze Serie A, a po Sylwestrze gdy wszystko wraca do porządku dziennego będziemy się nudzić. Słabo Italio, bardzo słabo. Kciuk w dół ode mnie. 

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że potrzebowali przerwy to raz, a dwa w Serie A jest o dwie drużyny za dużo. Wtedy łatwiej by było rozłożyć kolejki w sezonie.

Ja tam jestem ciekaw jak to wypadnie, może się okazać że wyjdzie na tyle słabo, że zrezygnują z tego.

 

Rok temu jak dobrze pamiętam w Wigilię grała kolejka Eredivisie. Nawet była jak dobrze pamiętam transmisja w PS z meczu Feyenoordu z kimś o chyba  14.30 bądz 16.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MartinFC napisał:

Wydaje mi się, że potrzebowali przerwy to raz, a dwa w Serie A jest o dwie drużyny za dużo. Wtedy łatwiej by było rozłożyć kolejki w sezonie.

Ja tam jestem ciekaw jak to wypadnie, może się okazać że wyjdzie na tyle słabo, że zrezygnują z tego.

Obawiam się, że gdyby nie było dwudziestu drużyn, tylko osiemnaście to Puchar Włoch zostałby jakoś bardziej rozbudowany tak jak ma to miejsce w Niemczech czy w Hiszpanii. Według mnie byłoby to słabe rozwiązanie gdyby najlepsze włoskie kluby były zmuszone grać z drużynami z niższych lig w pierwszej części sezonu. Wolę cztery dodatkowe mecze w 20-zespołowej Serie A niż kilka dodatkowych meczów z klubami z niższych lig. Jednak w obecnych czasach prestiż każdej ligi jest znacznie większy niż krajowego pucharu. W rozgrywkach ligowych trenerzy jednak zawsze lub prawie zawsze starają się wystawiać najsilniejsze jedenastki, a w pucharze wiemy jak to bywa ---> to poligon głównie dla rezerwowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod znakiem zapytania stoi rozegranie sobotnich meczów w Serie A, wszystko z powodu śmierci jednego z kibiców po meczu i zachowania kibiców podczas meczu Inter-Napoli. https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/796163/bedzie-odpowiedz-na-smierc-kibica-istnieje-grozba-zawieszenia-rozgrywek-serie-a

 

Na boisku zawiódł po raz kolejny Piotr Zieliński, zmarnował setkę w końcówce, a chwilę później Inter strzelił zwycięskiego gola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federacja i władze ligi potwierdzają: sobotnia kolejka zostanie rozegrana normalnie. 

 

Kara dla Interu adekwatna. Śmierć kibica, kilku rannych, atak nożowników, rasizm o którym dziś mówi nie tylko cała Europa, czyli istna gangsterka na stadionie i okolicach. Cios wizerunkowy dla szefów Lega Serie A.

 

//

 

"Liga kilku prędkości"

 

50 punktów + Juventus = samotna ucieczka w drodze po Scudetto  

 

41-36 punktów + Napoli, Inter = rywalizacja o wicemistrzostwo

 

29-25 punktów + Lazio, Sampdoria, Milan, Roma, Torino, Atalanta, Fiorentina, Sassuolo, Parma = długi peleton w wyścigu po ostatnią miejscówkę gwarantującą grę w UEFA Champions League

 

20-5 punktów + Cagliari, Genoa, SPAL, Empoli, Udinese, Bologna, Frosinone, Chievo = walka o utrzymanie 

 

 

Liga pod znakiem nietuzinkowych bramek. Wczoraj o mały włos Icardi nie powtórzyłby wyczynu m.in. Maradony:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-LTE5dks-hM

 

https://www.youtube.com/watch?v=gd61bF_ZulI

 

Quagliarella znowu to zrobił...

 

https://www.youtube.com/watch?v=owwrCW2c_go

 

...a Zaniolo mrugnął do tych, którzy porównują go do Kaki:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4cwen4RkwcU

 

[2:27]

 

Roberto Carlos
Matthias Sammer
Dennis Bergkamp
Nwankwo Kanu
Mikael Silvestre
Andrea Pirlo
Clarence Seedorf
Fabio Cannavaro
Robbie Keane
Coutinho
i wielu, wielu innych

PS. Aha... wiecie, że ostatnio Gabigol został królem strzelców ligi brazylijskiej :lol: ?

Zaniolo może być optymistą co do swojej dalszej przyszłości. Jeśli Inter tak szybko spycha cię na bocznicę to znaczy, że potencjał drzemie w tobie ogromny :thehehe: 

Tymczasem Nainggolan, który został wymieniony na młodego Włocha znowu po pijaku pali faje i nagrywa swoje wyczyny na telefonie. Ostatnio został zawieszony przez klub stąd też nie pojawił się w kadrze na wczorajszy mecz z Napoli. Dostał 100 tysiaków kary. Zastanawiacie się co tam znowu takiego nawywijał? Ponoć nawalony coś tam nagrał sepleniąc, że jest kumplem Tottiego i już niedługo jego ziom z miasta wydojonej wilczycy załatwi mu ponowną fuchę w Romie. Nainggolan znowu reprezentuje (umysłową) biedę :pop: 

 

Ciekawe co sobie teraz myślą fani Interu patrząc na rozwój Zaniolo. 

 

//

 

Obrazek

 

Sassuolo xD

 

A chwilę później gol dla Romy z karnego xD
 
Szkoda, że system Goal Line nie przedstawia jeszcze różnicy ile zabrakło jak w skoku w dal / trójskoku :thehehe: :?
Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co sie dzialo w ostatniej kolejce to istny cyrk, w sumie tak zawsze tam graja wiec co sie dziwic XD

 

Icardi sobie uderza jak w beach siccerze z rozpoczecia (prawie wpadlo, poprzeczka)

Niezrozumialy samoboj goscia z Atalanty

Przyznany rzut karny dla Romy, po obejrzeniu VAR (typ z Romy sam sie wywrocil, do tego wszystko toczylo sie przed polem karnym)

Obrona i bramkarz Sassuolo slizgajacy sie na pupach we wlasnym polu karnym (ladna bramka Zaniolo)

Zielinski (co on zrobil?!) oraz przypadkowa bramka z nastepnej akcji Interu (strzal/dosrodkowanie "na pałę", rykoszet, przepuszczenie pilki miedzy nogami i uderzenie skutkujace golem)

 

No i jeszcze Ci pseudokibice tlukacy sie nawzajem - żenada. Niemniej nie wiem dlaczego Panstwo nie potrafi po prostu wydac prostego dekretu / rozporzadzenia dla sluzb porzadkowych i do kazdego takiego zbiorowiska motlochu strzelac z ostrej amunicji? Nie byloby zadmych problemow.

Tak w ogole - to imigranci jacys czy swoje chłopaki?

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabio Quagliarella jest pierwszym piłkarzem, który strzelił gola w 9 kolejnych meczach w Serie A, od identycznego wyczynu Davida Trezeguet  w 2005 roku.

Z powodu kontuzji mięśniowej odniesionej na treningu nie gra Wojciech Szczęsny. Jest Ronaldo co udokumentował. Presja na Piątku rośnie :D

Edytowane przez MartinFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 punkty na 57 możliwych. Najlepsza runda w historii i rekord włoskiej Serie A:

https://twitter.com/SerieA/status/1079007114889113603

https://twitter.com/juventusfc/status/1079013930754813952

 

101 punktów zdobytych w 2018 roku:

https://twitter.com/UEFAcom_it/status/1079008320348930050

 

100 goli strzelonych w 2018 roku we wszystkich rozgrywkach:

https://twitter.com/juventusfc/status/1078999921599090689

 

Scudetto Loading...

 



Obrazek

 

11 bramek w Serie A brakuje CR7 do pobicia rekordu najbardziej bramkostrzelnego zagranicznego pierwszoroczniaka (Andriy Shevchenko w swoim debiutanckim sezonie 1999/2000 zdobył 24 gole). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chievo się odradza, porażka po fali remisów z potentatami, a dziś wygrana z przedostatnią ekipą Frosinone. Jak się utrzymają to beka będzie :D

Dobra forma Atalanty 6 bramek w Sassuolo robi wrażenie.

 

Milik - Zieliński w podstawie, Napoli z musem efektownej wygranej. Przeciwnik - Skorupski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja najlepsza jedenastka rundy:

 

------------------ Piątek --- Quagliarella -------------

Ronaldo -------------------------------------------- Suso

-------------- Brozovic --- Allan ------------------------

Sandro --- Chiellini --- Koulibaly --- Cancelo

------------------- Donnarumma ------------------------

 

Z dumą chciałbym obwieścić, że pozycje moich laureatów idealnie odzwierciedlają ich pozycje na boisku. W ataku i na skrzydłach sugerowałem się głównie liczbami. Mamy tu więc lidera klasyfikacji kanadyjskiej i lidera klasyfikacji strzelców (CR7), wicelidera klasyfikacji strzelców (Piątek), wicelidera klasyfikacji kanadyjskiej (Quagliarella) i najlepiej asystującego piłkarza Serie A (Suso).Paru z nich w ciągu tych kilku miesięcy zdążyło zapisać się na kartach historii włoskiej piłki klubowej. W drugiej linii posucha była największa wielu topowych piłkarzy z ubiegłych lat jest w tym sezonie bez formy m.in. Pjanic, Milinkovic-Savic, Nainggolan, Hamsik itd. stąd też postawiłem na tych najrówniej grających, którzy w tym sezonie nie schodzili poniżej pewnego poziomu. Dla Brozovicia był to chyba najlepszy rok w jego karierze, świetna runda też za nim więc tutaj nie miałem problemu z wyborem. Natomiast Allan to właśnie ten piłkarz, który poniżej pewnego poziomu nigdy nie schodzi. Jego nazwisko już teraz łączone jest z najlepszymi i najbogatszymi klubami w Europie. Doczekał się też długo oczekiwanego powołania do reprezentacji Brazylii od niezbyt mu przychylnego selekcjonera Tite. Linia defensywy to Cancelo, czyli bez wątpienia jeden z najlepszych transferów Anno Domini 2018. Na lewej obronie miałem pewne problemy, ale ostatecznie zdecydowałem się na Alexa. Nie gra może jakiegoś nadzwyczajnego sezonu co i tak wystarczyło żeby załapać się do mojej jedenastki. Środek defensywy bardzo mocno obsadzony. Przeżywający po raz kolejny życiową formę Chiellini w parze z K2, który poza małymi wykroczeniami zasłużył na miejsce w moim dream teamie. W bramce Donnarumma, który wbrew pozorom rozgrywa bardzo optymistyczny sezon.  

 

 

 

 

 

Moja jedenastka talentów, objawień, pozytywnych zaskoczeń:

 

----------------------- De Paul --- Caputo --- Kouame ------------------

---------------------------------------- Zaniolo ------------------------------------

--- Gosens/Aina ------------- Bentancur ---------------------- Lazzari

------ Mancini/Romero --- Andersen --- Milenkovic ------------- 

--------------------------------- Audero / Musso -----------------------------

 

 

 

 

 

Moja jedenastka rozczarowań, nietrafionych transferów, negatywnych zaskoczeń:

 

--- Pjaca/Perisic --- Schick/Lautaro/Teodorczyk --- Costa ---------------

-- Can/Milinkovic-Savic ----- Bakayoko ----- Nainggolan/N'Zonzi -----

---------------------- Rui ----- Wallace ------ Hugo ------ Santon/Hysaj --------

--------------------------------------------- Ospina ---------------------------------------------

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 18:39, FanMMA napisał:

Bakayoko nie gra już tak źle ostatnie mecze miał dobre..na pewno byli gorsi w środku pola..

Ostatnio został wybrany piłkarzem meczu, ale starałem się ich wszystkich oceniać na przekroju całego sezonu. Nie jest to łatwe, ale polegałem na wielu czynnikach. Ogólnym wrażeniu również. Możliwe, że pomyliłem się w ogólnej ocenie Francuza. IMO poza jego warunkami fizycznymi naprawdę nie dostrzegam w nim żadnych pozytywów, nie widzę w nim żadnych piłkarskich zalet poza tym, że wciąż jest młody, duży, biega i skacze. Milanowi się nie dziwię, bo wziął go na wypożyczenie więc nic tak naprawdę nie tracił, a nuż widelec mógł coś zyskać, ale nie rozumiem jak Chelsea mogła się tak bardzo nabrać na ten transfer. Zamienić Maticia na kogoś takiego? Mnie Bakayoko przypomina tego Diawa z Korony, który nic nie potrafi poza bieganiem, skakaniem, przeszkadzaniem. 

 

 

//

 

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2019-01-03/kontrowersje-wokol-superpucharu-wloch-w-arabii-saudyjskiej/

 

Po raz pierwszy z okazji meczu o Superpuchar Włoch mieszkanki Arabii Saudyjskiej będą mogły wejść same na stadion także, gdy nie będzie im towarzyszył mężczyzna.

 

Mecz o Superpuchar Włoch w Dżuddzie obejrzy 50 tysięcy kibiców. Wszystkie wejściówki na to spotkanie rozeszły się w 3 godziny.

 

 

//

 

Jakiś czas temu czytałem wywiad z Ivanem Gazidisem jednym z najważniejszych ex-dyrektorów Arsenalu ostatnich lat, który teraz szefuje w Milanie. Cele na najbliższe lata?

- restrukturyzacja sektora młodzieżowego
- modernizacja San Siro
- racjonalna polityka transferowa
- ustabilizowanie sytuacji finansowej klubu

A jeśli dodamy do tego wszystkiego amerykańskich właścicieli i te różne plotki o zatrudnieniu Wengera to w głowie świta mi jedno: 

Arsenal 2.0 (nie mylić dwójki z czwórką :thehehe: chociaż w obecnej sytuacji takie czwarte miejsce na koniec sezonu to byłby gigantyczny sukces. Milan nie gra w Lidze Mistrzów od... 2014 roku).

PS. Jest co poprawiać zwłaszcza na poziomie piłki juniorskiej. Oto aktualna tabela rozgrywek Primavery:

https://it.wikipedia.org/wiki/Campionato_Primavera_1_2018-2019#Classifica

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/177116/skorupski-vs-szczesny-w-coppa-italia-w-tvp-sport.html

 

6/8 transmisji na żywo z 1/8 finału Pucharu Włoch na antenie TVP Sport HD.

 

Myślę, że fani dobrej włoskiej piłki mogą czuć się prawdziwymi szczęściarzami. Gdyby ktoś mi powiedział rok temu o tej porze, że na kanale telewizji publicznej zobaczę taką liczbę meczów Coppa Italia kosztem m.in. Mistrzostw Świata w piłce ręcznej to cytując klasyka: nie uwierzyłbym albo popukałbym się w głowę. 

 

Doceńmy to, zwłaszcza teraz, gdy wiele popularnych tytułów z szerokiej gamy sportowych praw telewizyjnych nie trafiło na polski rynek, nie trafiło pod strzechy milionów Polaków pomimo liczby ponad kilkunastu jeśli nie kilkudziesięciu kanałów o tematyce sportowej. 

 

Puchar Azji i Hiszpanii, liga francuska i rosyjska, teraz również MŚ piłkarzy ręcznych, nie mówiąc o wielu innych mniej popularnych rozgrywkach i dyscyplinach sportu, które do niedawna również były pokazywane w naszym kraju. Tego wszystkiego nie uświadczymy w polskich telewizjach sportowych ani w żadnych innych. Zobaczymy lub zobaczyliśmy za to:

 

- Serie A (nawet 10 meczów na kolejkę w Eleven Sports Network)

- Puchar Włoch (co najmniej połowa na daną rundę/fazę rozgrywek w TVP Sport)

- Superpuchar Włoch (16.01.2019 w TVP Sport) 

- Liga Mistrzów (większość meczów, która pojawiła się na antenach TVP to były mecze ekip Serie A + Polsat Sport Premium, a właściwie graliga.pl xD)

- Liga Europy (patrz: graliga.pl xD)

- Liga Młodzieżowa UEFA (patrz: graliga.pl xD)

- Serie A Women (niekodowana w Rai Sport)

- Włoskie młodzieżówki (na ogół niekodowane w Rai Sport / Rai Tre)

- Juventus TV (po raz pierwszy w polskiej telewizji - sportowe kanały Polsatu)

- Magazyny o Serie A i Coppa Italia, wiadomości o włoskiej piłce (Polsat Sport, TVP Sport, TGcom24, kanały RAI)

- darmowy oficjalny kanał Serie A na YouTube. Genialna rzecz dla posiadaczy internetu, smarta itd. 

- migawki z wybranych meczów Serie A w wiadomościach sportowych wielu polskich stacji telewizyjnych

 

Do tego dodałbym niesamowitą aktywność, a właściwie nadaktywność polskich dziennikarzy jak Święcicki, Kapica, Dumanowski, Wiśniowski, Guziak, Mucha. Mowa tu o takich programach jak "Prosto w Szczenę" czy audycjach 2angryMen:

 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=prosto+w+szczenę

 

https://www.spreaker.com/user/newonce.radio/2-angry-men-eleven-sports-27-11-2018

 

https://www.spreaker.com/user/newonce.radio/2-angry-men-eleven-sports-08-01-2019

 

Nie mówiąc już o meczach reprezentacji, gdzie po scentralizowaniu praw każdy ma do wyboru swoje ulubione zagraniczne kadry narodowe + młodzieżowy mundial U-20 i EURO U-21. 

 

Rekordowa liczba Polaków zrobiła swoje.  

 

Transfer CR7 również, ale bardziej w skali globalnej. 

 

Cóż, aż chciałoby się przytoczyć to powiedzenie o ptasim mleczku :ok:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...