Skocz do zawartości

Tooway - dwukierunkowy internet satelitarny od Eutelsat


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś na forum poruszałem temat ASTRA2Connect jednak okazało się to bardzo drogie viewtopic.php?f=27&t=5573

Dzisiaj na TVN 27.07.2008 przed programem Projekt Plaża zobaczyłem reklamę Tooway - szybkiego dwukierunkowego internetu satelitarnego od eutelsat http://www.tooway.pl

Właśnie takiej usługi potrzebuję, tylko nigdzie na stronie nie są podane ceny. Jedyną informacją jest taka: "Taryfy abonenckie określone zostaną przez lokalnych dystrybutorów Tooway", oraz mapka dystrybutorów (żadnego dystrubutora w Polsce). W końcu nie wiem czy Tooway dostępny jest w polsce czy nie. Reklama w TVN po Polsku, strona internetowa po Polsku, dystrybutorów w Polsce brak. Napisałem więc biuro@eutelsat.fr poczekam aż odpiszą. A może ktoś z was coś wie na ten temat. Ile kosztuje ta usługa i gdzie ją można zamówić? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz, że taką prędkość dadzą Ci za 50 zł?! :lol2: Cennik: http://www.sat2way.fr/fr/content/internet_desactive

 

Prędkość lepsza niż A2C miejmy nadzieję, że i ceny w Polsce będę lepsze, bo jak widziałem ile chciała Astra to aż mi serducho mocniej zabiło, pewnie gdybym miał >70 lat to bym miał zawał, że za głupi internet trzeba tyle bulić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo ile taki transponder może przesłać, nie można też z tym przesadzać, bo nie mają całej floty satelitów, żeby można je zapełnić i dać większa prędkość. Mają raptem kilka TP na dwóch pozycjach, u "nas" akurat jest pasmo Ka, co daje chyba większe możliwości. Ciekawe ile można tak przesłać z jednego transpondera? :)

Te trzy miliony anten to w samej Polsce ;)

A wracając do prędkości... mówisz o szybszym Internecie, czy też wolniejszym? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Usługa Tooway bedzie dostępna w Polsce w czwartym kwartale tego roku. Oferowane są trzy pakiety :

Brązowy - 600kb/100kb; Srebrny - 1024kb/200kb; Złoty - 2048kb/384kb . Miał być też Titanum, ale nie bedzie . Ceny mają być zdecydowanie niskie. Będą cośtam miały co ma zapobiec zanikaniem sygnału podczas opadów. Mają jednak panować limity danych. W 2010 roku zostanie wystrzelony Ka-SAT, posiadający ok 80 transponderów o małym ale silnym zasięgu. Satelita ten bedzie wykorzystywany głównie do usług typu Tooway. Tutaj mapa zasięgu Ka-SAT.:

a05kkasatqp7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dokładnie :D

 

W założeniach miały być takie prędkości

brązowy (1024/256) , srebrny (2048/512) , złoty (4096/1024) i jeszcze Titanum 8192kb/1024kb . Tak to by pasowało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę o tym poczytałem i dowiedziałem się, że max prędkość jaką mogą zaoferować to:

download: 4 Mbps

upload: > 1 Mbps

 

Nie wiem czy takie 8 Mbps jest możliwe, bo w komunikacie Eutelsatu pisali o takich maksymalnych prędkościach jakie napisałem wyżej.

Pytanie jaka byłaby cena? :smile:

Może za dwa lata, kiedy ma zostać wyniesiony KA-Sat wejdzie jakaś nowa technika, która umożliwi przesyłanie większej ilości danych w jedną (download) jak i drugą (upload) stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no tak, te pierwsze co napisałem, będą bo są już w broszurce, a te drugie to były wstępne prędkości przedstawione na jakiejs konferencji w marcu. Ale nie przeszły.

Moim zdaniem, pomysł bardzo dobry ale pospieszyli się z reklamą, skoro usługa bedzie dostępna dopiero gdzieś w październiku. Mam nadzieję że ceny będą naprawdę niskie, bo mam na ten internet chęć, gdyż dotychczasowy , jaki ma (radiówka 512/64 za 50 zł) mi nie wystarcza, nie wspominając już o jakości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź na e-maila.

"Szanowni Państwo,

 

Dziękujemy bardzo za zapytanie. Usługa Tooway, zapewniająca dostęp do Internetu przez satelitę dla klientów indywidualnych, będzie dostępna w Polsce w IV kwartale 2008. Pozwolimy sobie wtedy przesłać do Państwa szczegółową ofertę.

 

Z poważaniem

Eutelsat Polska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

ja tez do nich pisałem kilka miesiecy temu z zapytaniem o cennik, ale odpowiedzi nie otrzymałem;

napisałem do nich dziasiaj i bede czekał na odpowiedz; jak bede cos wiedzial to sie odezwe, bo zalezy mi na tym necie.

a kiedys do nich dzwonilem to pare razy nie moglem sie dodzwonic, a jak sie dodzwonilem to cennik zaczynał sie od 30Euro;

ale to bylo kilka miesiecy do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ponownie

W Polsce Tooway sprzedawać będzie:Wachowiak & Syn s.c.

zwrocilem sie z zapytaniem o cene do tej firmy i otrzymalem taka odpowiedz:

 

"Usługa dostępu do sieci Internet drogą satelitarną dla użytkownika domowego (Tooway) jest w przygotowaniu. Usługa będzie dostępną w 4 wariantach, każdy będzie oferować prędkość do użytkownika do 2 Mbps i od użytkownika do 156 kbps i różny limit danych, po przekroczeniu którego operator będzie mógł ograniczyć użytkownikowi prędkość.

 

Najtańszy wariant z limitem 2,4 Gb w miesiącu kosztować będzie ok. 130,- zł miesięcznie. Koszt zakupu potrzebnych do korzystania z usługi urządzeń nie powinien przekroczyć 2.500,- zł."

 

myslalem, ze jako oferuja nowoczesny internet bardziej popisza sie z cena :/

cena jak na dana predkosc jest bardzo wysoka :/

w tym przypadku bardziej oplacalne jest Tp :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galy mi rypneły o klawiature a szczena podloge zamaitała jak mi odpisal! przegieli po calej lini. a taki co mieszka na pustkowiu gdzie Tp nie ma, ani zadnej innej firmy to skazany jest :/ a jak pytałem o D-Star to powiedzial, ze to oferta dla korporacji i ceny sie roznia. napewno w zwyz. nawet niema co sobie tym netem glowy zawracac. niestety, bo myslalem, ze rozwala na lopatki wszystkie firmy z cena, a tu lipa :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

- Skazany jest? Bez przesady już, nie musi przecież brać tego internetu, więc nie jest skazany... I w ogóle nie rozumiem dlaczego jesteście zdziwieni tymi cenami, już dawno były podane na innych stronach :lol: . Poza tym według mnie jest to tani internet jak na satelitarny, ja na ich miejscu dałbym jeszcze wyższe ceny, wiedząc że nie mam konkurencji, ponieważ kablowego ani radiowego internetu dużoo osób nie ma :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na zachodzie jest trochę taniej.

- No tak, tylko niestety my żyjemy na wschodzie i musimy się obejść z takimi cenami, pewnie dalej na wschodzie mają jeszcze gorzej, więc nie narzekajmy. :jupi:

 

Jest jeszcze Astra2Connect

- Ale jest jeszcze koszt sprzętu w Astrze, któy jest trochę wyższy niż w TooWay, więc oni chyba nie będą robić konkurencji, ponieważ słyszałem, iż jakość ich internetu jest totalnie zjechana. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...