Skocz do zawartości

DVB-T Zamość


tomekb1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja mieszkam w miejscowości Łosiniec i również mam problem z MUX-2. Ostatnio i na MUX-1 sygnał się pogorszył, ale nie w takim stopniu jak na MUX-2. Od 17 czerwca 2013 roku moc MUX-2 miała wzrosnąć z 25 kW do 50 kW, ale ja tam nie zauważyłem żadnej zmiany. Zarówno przed 17 czerwca jak i po tej dacie, sygnał jak był słaby na MUX-2 tak jest nadal. Poruszałem sprawę na forum Emitela, ale większość twierdzi, że problem leży w mojej instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Mieszkam w Krasnobrodzie, odbiór z Tarnawatki, utrudniony przez wzgórze.

 

MUX 1

jakość sygnału 100

poziom sygnału 92

odbiór idealny

 

MUX 2

jakość sygnału 0

poziom sygnału 80

odbiór bardzo słaby

 

MUX 3

jakość sygnału 100

poziom sygnału 92

odbiór bardzo dobry

 

Antena kierunkowa logarytmiczna ze wzmacniaczem APL-109

Bez wzmacniacza brak odbioru!

Może mi ktoś doradzić co mam robić , aby poprawić odbiór MUX 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie winę raczej bym zwalał na jakieś silne lokalne zakłócenia. MUX1 jest nadawany na kanale 50, a MUX2 na kanale 53, także raczej wątpię aby to był problem z anteną czy uszkodzonym przewodem, skoro sąsiedni mutlipleks działa dobrze. Czy zasilacz do wzmacniacza jest regulowany, próbowałeś zmniejszać zasilanie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to tylko u mnie czy u was też mux-2 ma bardzo słaby sygnał, mux-1 i 3 lecą na 98% siła sygnału i 97% jakość a 2 75% i skoki od 20 do 60%, miejscowość Susiec z dachu domu przy dobrej pogodzie widać wieżę w Tarnawatce

 

Wiem, że niepotrzebnie cytuję, ale u mnie w domu na Roztoczu, też są problemy z DVB-T. Czasami dźwięk się zawiesza, występuje stopklatka obrazu. Głównie to zauważyłem, przy stacjach telewizyjnych nadawanych w MUX-ie 2-gim, czyli na Polsacie, TVN-ie, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

czy mux-1 i 2 lecą u was normalnie, bo u mnie mux-3 85% na 100%, a na 1 i 2 jest to 50% na 60 i albo czarny obraz albo pojawia się obraz i robią stopklatki. nie wiem czy to wina pogody( w Suścu pada i silny wiatr), czy inne licho, wczoraj było normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Chłopaki - aby prawidłowy sygnał był muszą być spełnione warunki....

Antena na dach

Zasilacz podpięty pod antenę

Nowy kabel nie stary 15 letni

Regulacja w zasilaczu jak macie to pokrętło na fuulll

Ustawienie anteny poprzez pasek zasięgu w tunerze, albo w telewizorze

Antena musi być dobra jak ktoś mieszka tak gdzie wrony zawracają , diabeł mówi dobranoc , psy [beep] szczekają.

TO SĄ PODSTAWY A NIC NIE POWINNO SZARPAĆ W SYGNALE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...