Skocz do zawartości

Prośba o wybór tunera i inne wskazówki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mozna powiedzieć, ze w sprawach TV na komputerze jestem n00bem, więc prosiłbym o parę wskazówek.

W najblizszym czasie zamierzam kupic tuner TV do mojego laptopa (na wejscie Express Card).

 

Mam trzy typy:

TUNER TV AVERMEDIA HYBRID EXPRESS

Minus: nie ma TV analogowego (ale ma pilota)

 

TUNER TV AVERMEDIA HYBRID EXPRESS SLIM

Minus: nie ma pilota w zestawie (mimo, ze jest napisane na stronie, ze jest). Jest TV analogowe

 

TUNER X3MTV-HE2500 HYB DVB-T MPEG2/4 ExpressCard

 

Ma pilota, TV analogowe też - ale w jednej z gazet komputerowych powyższy express slim zająl wyższy miejsce - więc może temu tunerowi coś brakuje?

 

Mieszkam w domu, antene bede mial w pokoju (ewentualnie jak istnieje taka możliwość to podłacze się do talerza). Jakie kanały moge się spodziewac odbierać przy pomocy tych tunerów? Takie jak tvn24, tvn7, jakis sport (mówie ze jestem nowicjusz)? Czy analogowy TV jest mi az tak potrzebny (przyznam, że chciałbym mieć pilota do tunera).

Co jeszcze musze mieć aby odbierac kanały? Dekoder? (wiem, ze np do cyfrowego polsatu, cyfry + dekoder będzie potrzebny, a te takie 'pospolite') Zalezy mi aby mieć wiecej kanałów, niż te 5 co złapie zwykła antena (tvp1, 2, info, tvn, polsat).

 

Pozdrawiam i dziękuje za ewentualne wskazowki.

 

edit/

Dodam, że mieszkam w Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy produkty to karty DVB-T, więc żadnego "talerza" do nich nie podłączysz. Co do odbioru - aktualnie w Twojej lokalizacji nie ma testów DVB-T, w związku z czym nie odbierzesz z tego zupełnie nic. W przyszłości (za rok, może troszkę dłużej) pojawi się u nas oferta DVB-T i będzie obejmować podstawowe kanały (czyli to co zwykłą anteną + może jakiś niewielki bonus, zobaczymy). Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu także na tym nie pooglądasz. Najważniejsza sprawa - zwracaj uwagę na oznaczenia - DVB-T to naziemna telewizja cyfrowa i to dopiero jest w Polsce wdrażane, póki co działa kilka nadajników z mocą nie powalającą na kolana. DVB-S to z kolei cyfrowa telewizja satelitarna i tu używa się anten satelitarnych (czy jak to zwiesz "talerzy", ale takiego słownictwa nie powinno się używać - to określenie potoczne).

Możliwości oglądania za darmo nie są duże - z DVB-T póki co właściwie nic, z DVB-S tylko kanały niekodowane, ale ich jest nie dużo i nie są zbyt ciekawe, nie ma TVN 24, czy TVN Siedem, są Polonia 1 (głównie telezakupy), Mango 24 (telezakupy), TV Puls, Edusat (edukacyjny), VIVA Polska (muzyczny), 4fun.tv (muzyczny), TV Polonia (ogólny), Tele 5 (ogólny) i kilka pomniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...