Skocz do zawartości

Bridge TV i RTG TV


BridgeTV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

1 września już niedługo, ciekawe jaką decyzję podejmie założyciel RTG TV... Od 1 września kanał będzie oferowany płatnie dla operatorów telewizji kablowych, zarówno po stronie wschodniej (Rosja, Kaukaz), jak i zachodniej (szczególnie Niemcy i Wielka Brytania). Kablówki z Rosji sygnał będą czerpać z satelity Yamal 90.0E, natomiast operatorzy z Europy Zachodniej też muszą mieć zapewniony dostęp do tego kanału. Póki co, gwarantuje to satelita Hot Bird 13.0E, więc wyłączenie przekazu powinno się wiązać z uruchomieniem emisji z innej pozycji satelitarnej, dostępnej dla tej części Europy. Dobrze by było, gdyby kanał pozostał FTA na 13.0E. Z drugiej strony swoje nadawanie na Hot Bird zapowiedział rosyjski kanał z anime Kawaii TV, aktualnie nadający na Sirius 4.8E i prawdopodobnie borykający się z problemami technicznymi. Emisja z 13E miałaby być realizowana z Hot Bird 6, czyli z tego samego satelity, z którego korzysta też RTG TV. Oby we wrześniu nie nastąpiła zamiana, że zamiast RTG TV wchodzi Kawaii TV (pewnie sporo osób i tak by się ucieszyło ;)) To są takie moje prywatne przemyślenia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Według pewnych informacji, od 1 października RTG TV będzie płatny dla operatorów kablowych wszystkich sieci, gdzie jest dostępny. Więcej informacji do poczytania tutaj>>>

 

Jako ciekawostkę odnośnie transmisji satelitarnej na satelicie Yamal (90E), w CAiD tego kanału został załączony Viaccess, ale nie jest jeszcze aktywny. Informacja z forum tele-satinfo.ru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W dniu wczorajszym RTG TV (z Hotbirda) działał. Kilka dni temu go wyszukiwałem i znalazł się jako niekodowany (Chodzi mi o oznaczenie kanału a nie niezałączenie systemu kodowania). W każdym razie dostępny FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pewnie kanał nadal pozostanie FTA na Hot Birdzie, chociaż nić nie wiadomo i może zdarzyć się niemiła niespodzianka i pewnego dnia kanał zostanie zakodowany lub zniknie z HB, ale mam nadzieję, że to się nie stanie bo kanał ma bardzo ciekawą ramówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na Youtube została udostępniona prezentacja nowego kanału muzycznego od Bridge TV - RuSong TV ;)

[flash=425,344]http://www.youtube.com/watch?v=ga7pSHtkPPk&hl=pl_PL&fs=1&

 

Dodam, że RuSong TV według ostatnich informacji podawanych przez rosyjskie źródła ma wystartować 1 maja. Emisja niekodowana z satelity 36E, prawdopodobnie transponder 11,727L. Nie ma informacji, czy będzie transmisja na 13E.

Więcej o RuSong TV>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzisiaj oglądałem RTG i niestety zauważyłem pasek z informacją o zakodowaniu w niedługim czasie i prośbą o kontakt w tej sprawie z operatorem płatnej telewizji. Szkoda bo program fajny, podobał się rodzicom. Niestety pewnie żaden nasz operator nie pokusi się o ten kanał. Chociaż z drugiej strony oficjalna strona informuje że na razie zostają FTA tylko zmieniają tp:

http://rtgtv.com/about/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, nie zauważyłem tego wcześniej, ale na owym pasku (oprócz informacji o zmianie częstotliwości) pojawia się także zdanie: "RTG TV will be encrypted soon and will be available only to customers of pay tv providers", co oznacza dokładnie, że kanał zostanie wkrótce zaszyfrowany i będzie dostępny tylko dla klientów płatnych platform cyfrowych. Również muszę przyznać, że szkoda mi tego kanału, bo był jednym z niewielu kanałów obcojęzycznych z Hot Birda, na którym można było zawsze coś ciekawego obejrzeć. Te ich półgodzinne programy o ciekawych miejscach w Rosji były na prawdę na wysokim poziomie - za poziomem programów idą wysokie koszty produkcji, więc pewnie to jest przyczyną zakodowania stacji. Na dodatek stacja nadawała w dwóch wersjach językowych - angielskiej i rosyjskiej. Ale co zrobić, szkoda będzie i tyle, bo jak kolega wyżej zauważył, na obecność w którejś z polskich platform nie ma co liczyć.

 

Dosłownie przed chwilą, po 1.00 wyłączono przekaz z częstotliwości 11013 Mhz, POL H. Dostępny jest więc już tylko jeden przekaz (12380 Mhz, POL V), póki co nadal niekodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie zdziwiłbym się gdyby ten kanał po kilku miesiącach zniknął z Hot Birda z powody słabej oglądalności i bankructwa właściciela, bo w wielu przypadkach zakodowanie dobrego kanału który do tej pory był FTA tak się kończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie zapowiadano wielokrotnie, ale za każdym razem termin mijał i wszystko pozostawało bez zmian, czyli FTA. Teraz nagle zakodowali, a ja nic o tym nie słyszałem... przeoczyłem informację o zakodowaniu? :roll: Ale o przyszłość stacji jestem spokojny - co najwyżej zniknie z Hot Birda (nadaje obecnie z czterech satelitów). Oczywiście szkoda stacji, bo nie pierwszy raz już mówię, że była to jedna z najlepszych stacji nadających FTA z Hot Birda (zarówno pod względem jakościowym, jak i merytorycznym) i po cichu mam nadzieję, że może jeszcze stację odkodują... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...